Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

kalomaraki
Forum-Runner

Greece


132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  20:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεύτερος μαραθώνιος για μένα, από το 6ο μπλοκ, μια χαρά... Στόχος οι 4 ωρες, αν δεν καώ... Και με 4:05 χαρούμενη θα ειμαι! Μακάρι να πάνε όλα καλά, φουσκάλες, στομάχια, τουαλέτες:) έτσι ώστε να μπορω να το ευχαριστηθώ! Καλό τερματισμό σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

biobio
Newbie Forum Runner

United Kingdom


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  20:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διαδικασία αποστολής των email διαρκεί μέχρι την Κυριακή οπότε μην ανυσηχείς!

quote:
Originally posted by Palas

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους.

1ος Μαραθώνιος και επέλεξα να είναι ο ΑΜΑ, εννοείται εκκίνηση από block 10 και με βασικό στόχο τον τερματισμό.

Υ.Γ. το block και το Bib μου τα είδα στις λίστες εκκίνησης της επίσημης ιστοσελίδας αλλά δεν έχω λάβει ακόμα e-mail, να ανησυχήσω?


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Palas
Newbie Forum Runner



30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  20:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστώ
quote:
Originally posted by biobio

Η διαδικασία αποστολής των email διαρκεί μέχρι την Κυριακή οπότε μην ανυσηχείς!

quote:
Originally posted by Palas

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους.

1ος Μαραθώνιος και επέλεξα να είναι ο ΑΜΑ, εννοείται εκκίνηση από block 10 και με βασικό στόχο τον τερματισμό.

Υ.Γ. το block και το Bib μου τα είδα στις λίστες εκκίνησης της επίσημης ιστοσελίδας αλλά δεν έχω λάβει ακόμα e-mail, να ανησυχήσω?




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  20:14:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Εγώ δήλωσα 3:27 από Θεσσαλονίκη φέτος.

@agassi Όσοι δεν δήλωσαν χρόνο είναι στα 3 Τελευταία γκρουπ.

@anastasios φίλε μου θα μπορούσαμε ενδεχομένως να βρεθούμε στην έκθεση Σάββατο πρωί που θα κατέβω, να γνωριστούμε κιόλας και να τη βρούμε την άκρη. Βέβαια δεν ξέρω αν μενεις κοντά και σε βολεύει να έρθεις. Όπως και να χει νωρίς είναι ακόμα, το βλέπουμε!


Τάσος

know your limits. then destroy them.


3ο μπλόκ είμαι, θα σας δώ μόνο στην αρχη γιατί ο στόχος είναι κοντα στο 4ωρο
Οσο για 3:30 η 3:40 στην κλασικη ειναι....χάος βρε νεούδη
το 3:30 θελει το αργοτερο 1:44:30 ημι πέρασμα...

ZORE ειχα καιρο να διαβασω νεα σου κ ανησυχισα!καλη ανταμωση στο 3ο!!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  21:57:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως βλεπω πολλους που εχουν προβλημα με τα μπλοκ τους.Σε μειλπου εστειλα στον Σεγας λενε οτι δεν αλλαζουν το μπλοκ.Στην εκθεση υπαρχει περιπτωση για αλλαγη.
Ειναι κριμα να παει χαμενη ολη η προετοιμασια αμα σε βαζουν να ξεκινας απο τα τελευταια μπλοκ για ενα λαθος του συλλογου που σε δηλωσε..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runninger
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  22:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasVer

Παντως βλεπω πολλους που εχουν προβλημα με τα μπλοκ τους.Σε μειλπου εστειλα στον Σεγας λενε οτι δεν αλλαζουν το μπλοκ.Στην εκθεση υπαρχει περιπτωση για αλλαγη.
Ειναι κριμα να παει χαμενη ολη η προετοιμασια αμα σε βαζουν να ξεκινας απο τα τελευταια μπλοκ για ενα λαθος του συλλογου που σε δηλωσε..



Και για εμένα ήταν ένα σοκ αρχικά. Αλλά μετά λέω, πρώτος μου Μαραθώνιος, μπορεί και να μην μπορέσω να ξανατρέξω έναν Μαραθώνιο ξανά και αν ξανατρέξω δεν θα έχω τον αρχικό ενθουσιαμό που έχω τώρα, να τον ευχαριστηθούμε τουλάχιστον. Ας κατεβάσουμε τον χρόνο στόχο και αν έχουμε δυνάμεις τερματίζουμε δυνατά και ότι μπορούμε το αναπληρώνουμε στο τέλος. Να μην κάνουμε zing zang με αποτέλεσμα να κάνουμε 0.5χλμ παραπάνω και κουραστούμε άδικα. Για εμένα που στοχεύω τις 4 ώρες υπολογίζω ότι θα είναι μια καθυστέρηση όχι παραπάνω από 5 λεπτά. Τι 4 ώρες τι 4:05.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  22:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως υπάρχει κάποια λύση, όπως να τρέξει κανείς πάνω στο πεζοδρόμιο ή να παίρνει πιο ανοιχτά τις στροφές;
quote:
Originally posted by Rocky

Μετα απο απουσια 1 ετους ευχομαι να βρεθω για 6η φορα στην εκκινηση σε λιγες μερες - Αυτη τη φορα απο το 5ο μπλοκ. Κακως παντως τα μπλοκ δινονται με βαση χρονους παρελθοντων ετων - προφανως η διοργανωση δεν εχει εμπιστοσυνη στους δρομεις - θεωρει οτι η πλειοψηφια θα υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες της - τα μπλοκ επρεπε να ειναι με βαση τον προσδοκουμενο χρονο (μεχρι 2ω30 - μεχρι 3ω - 3 15 - 3 30 - 345 - 4 - 415 - 430 - 4 45 - 5 00 5 15 - 5 15+..... - οπως και να εχει επειδη εχω τρεξει και στο 3 αλλα και στο τελευταιο (στο 1ο μου) να εχουν υποψη τους οσοι θελουν να πανε για χρονο και ξεκινουν απο τα μπλοκ 8 9 και 10 οτι θα ταλαιπωρηθουν ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ στα πρωτα 5 χλμ - θελει υπομονη - θα βρουν μπροστα τους χιλιαδες δρομεις ενιοτε σε μορφη αλυσιδας - οπως στις πορειες - απου αργους δρομεις που θα περπατοτρεχουν απο την αρχη - θελει υπομονη - και αποδοχη του οτι θα χαθουν καποια λεπτα στα πρωτα χλμ - στοχος σας πρεπει να ειναι ενας καλος χρονος ωστε την επομενη φορα να ειστε σε ενα μπροστινο μπλοκ

Θεωρω λαθος της διοργανωσης να επιτρεψουν σε 17000 δρομεις να τρεξουν - ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ - τοσο απλα - ισως μια λυση θα ηταν - γινεται στο εξωτερικο - 5 εκκινησεις με λιγα λεπτα διαφορα και μετα 20 - 30 λεπτα κενο μεχρι τις επομενες 5 - με τον τροπο αυτο ενας δρομεας στο 6 η στο 7 δεν θα εβρισκε τοσο κοσμο μπροστα του - και καλα να εχει καλες καιρικες συνθηκες - αν βρεχει ???? η διαδρομη δυστυχως δεν μας χωραει... Τελος παντων..... ετσι εχουν τα πραγματα και δεν αλλαζουν

καλη απολαυση σε ολους! ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ ΥΓΕΙΑ!

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Runninger
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  23:06:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kostao

Μήπως υπάρχει κάποια λύση, όπως να τρέξει κανείς πάνω στο πεζοδρόμιο ή να παίρνει πιο ανοιχτά τις στροφές;[quote]Originally posted by Rocky



Δεν νομίζω να κερδίσεις κάτι, μπορεί να τραυματιστείς όμως. Δεν θεωρώ ότι αξίζει το ρίσκο.
Απλώς πας με τον ρυθμό που πάνε όλοι και σιγά σιγά θα ανοίξει ο δρόμος. Υπομονή χρειάζεται. Και σύμφωνα με τον Πολιά, στο πρώτο κομμάτι του μαραθωνίου, πιο αργά ας πας, πιο γρήγορα να μην πας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2016 :  23:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην τρελένεστε πραγματικά, είναι πάρα πολλά τα χιλιόμετρα και πάρα μεγάλη η διάρκεια και πραγματικά δεν έχει μεγάλο νόημα πέρα από το ψυχολογικό. Άντε αντί για 6', να φύγεις για τα πρώτα 5χλμ, μέχρι να σπάσει λίγο ο κόσμος με 6'20", για πόσο συζητάμε? Για 1 λεπτό? Για 3-4 λεπτά? Όχι για παραπάνω. Και θα τα βρείτε μπροστά σας ύστερα, δεν θα πάει καθόλου χαμένο αυτό το αργό ξεκίνημα.
Αν δεν είσαι κανάς δρομεάς του 3ώρου, που σε βάλανε στο 6ο block και πίσω (που και πάλι δηλαδή σηκώνει συζήτηση), πραγματικά μικρό το κακό.
Απολαύστε το.
Μην σας πιάσει άγχος και αρχίσετε τα ζικ-ζακ και τα πεζοδρόμια. Δεν αξίζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2016 :  00:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κύριε Ζορέ θα σε εντοπίσουμε σίγουρα κάπου μέσα στο γκρουπ, αφού λογικά θα προεξέχεις :D για το χρόνο μη μου μιλάτε, το κοντέρ μπορεί να γράψει από 3:29 μέχρι 3:45 με τα δεδομένα που έχω από τις προπονήσεις! ότι κι αν γίνει, δε θα με πειράξει καθόλου, ειλικρινά!

@Nasos777 ίδιους στόχους βλέπω, ψήνεσαι!?

8 κου σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2016 :  07:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Κύριε Ζορέ θα σε εντοπίσουμε σίγουρα κάπου μέσα στο γκρουπ, αφού λογικά θα προεξέχεις :D για το χρόνο μη μου μιλάτε, το κοντέρ μπορεί να γράψει από 3:29 μέχρι 3:45 με τα δεδομένα που έχω από τις προπονήσεις! ότι κι αν γίνει, δε θα με πειράξει καθόλου, ειλικρινά!

@Nasos777 ίδιους στόχους βλέπω, ψήνεσαι!?

8 κου σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Πριν παω Θεσσαλονικη στον ημι στοχο για κλασικη ειχα 03:45 αλλα μετα το 01:30:04 στη Θεσσαλονικη μπηκα σε σκεψεις, οποτε παω για επιδοση καπου 03:30 εως 03:40, μεχρι Τριτη θα ξερω πιο αναλυτικα αφου πρωτα το σκεφτω πολυ σοβαρα, μετα ετοιμαζω την στρατηγικη που θα ακολουθησω κ ο θεος βοηθος

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

qwenikos
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2016 :  09:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια ειναι ακριβώς η διαδικασία για να τρέξω στον μαραθώνιο με το νουμερο ενός φίλου που τελικά δεν θα τρέξει; Η αλλαγή των στοιχείων γίνεται τις ημέρες των εγγραφών; Μπορώ να παω μόνος με υπεύθυνη δήλωση του φίλου ή πρέπει να έρθει και αυτός;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2016 :  09:18:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πες τα !!!!!
Αν έχετε τόσο άγχος ας μπείτε μπροστά στο μπλοκ σας, έτσι θα έχετε ελεύθερο πεδίο να πιάσετε τον τέμπο που θέλετε !!!!
quote:
Originally posted by Deorum

Μην τρελένεστε πραγματικά, είναι πάρα πολλά τα χιλιόμετρα και πάρα μεγάλη η διάρκεια και πραγματικά δεν έχει μεγάλο νόημα πέρα από το ψυχολογικό. Άντε αντί για 6', να φύγεις για τα πρώτα 5χλμ, μέχρι να σπάσει λίγο ο κόσμος με 6'20", για πόσο συζητάμε? Για 1 λεπτό? Για 3-4 λεπτά? Όχι για παραπάνω. Και θα τα βρείτε μπροστά σας ύστερα, δεν θα πάει καθόλου χαμένο αυτό το αργό ξεκίνημα.
Αν δεν είσαι κανάς δρομεάς του 3ώρου, που σε βάλανε στο 6ο block και πίσω (που και πάλι δηλαδή σηκώνει συζήτηση), πραγματικά μικρό το κακό.
Απολαύστε το.
Μην σας πιάσει άγχος και αρχίσετε τα ζικ-ζακ και τα πεζοδρόμια. Δεν αξίζει.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2016 :  10:31:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα!Ειμαι στο τριτο μπλοκ,αλλα φετος θα τρεξω με 2 φιλους που ειναι στο 5 μπλοκ και θελουν να σπασουν το 4ωρο.ΠΡΟς ΤΑ ΠΙΣΩ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΩ?Η τι αλλο μπορω να κανω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nasos777
Senior Forum-Runner

Greece


523 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2016 :  10:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Nasos777 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μολις μου ηρθε και το μαιλ.

(BIB): 2533
Block Εκκίνησης: 3


8 μερες ακομη!

Run Forrest Run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000