Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  11:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η μεγάλη πλειοψηφία των αθλητων κοιτά το χρονόμετρο που φοραει στο χερι του καθεμία/ας μας. Εμένα Αυτό με οδηγάει....το τι θα γραψει το πιστοποιητικό που θα "κατεβασω" καποια στιγμή αφου θα εχουν όλα τελειώσει, λίγο μ ενδιαφέρει. Αυτο με το "πηγαινε στο πίσω μπλόκ να ΤΑΞΙΔΕΨΕΙΣ (για πολλους απο μας ειναι ΤΑΞΙΔΙ) με τη παρεα σου το χα/ουμε κανει παμπολλες φορές. Αν ξεκινησετε απ τις πρωτες σειρες των πιο πίσω μπλόκ, αμεσως μετα τη γραμμή εκκίνησης θα μας δδείτε εκεί στην άκρη του δρόμου, δεκα-δεκαπέντε άτομα που θα περιμενουμε τη παρέα μας η οποία για τον α' ή β΄λόγο ξεκινάει απο πιο πίσω μπλόκ. Και θα πάμε παρέα, χωρις ν ακυρωθεί κανείς, χωρις ν αγχωθεί-χρειάζεται κι άλλο αγχος!!!;;;;) κανεις και μια παρέα όλοι θα ταξιδεψουμε για το Σταδιο. Τον χρόνο που θα κανουμε θα τον δουμε στο ρολόι μας και οχι σ αυτο που θα ναι πανω απ το κεφαλι μας στον τερματισμό. Ποιοί -απο μας- το κοιταν αυτο και δεν παταν το stop στο χρονομετρο;

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"

Edited by - nikats on 08/11/2016 11:26:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  11:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Αλεξάνδρα μπορεί όμως κάποιος από μπροστινό να πάρει εκκίνηση από το δικό του και να περιμένει στην άκρη την εκκίνηση του επόμενου μπλοκ που του ενδιαφέρει !!! δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτή την περίπτωση για ακύρωση !!!! έχει γίνει στο παρελθόν από αθλήτρια του 1ου μπλοκ που περίμενε το 4ο μπλοκ !!!! απλά μέτρησε ο χρόνος της εκκίνησης του μπλοκ της !!!
quote:
Originally posted by ALEXANDRA


Τις επόμενες ημέρες μέχρι και την εκκίνηση του Αγώνα (13 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 09:00πμ) ΔΕΝ θα γίνει καμία αλλαγή block για οποιοδήποτε λόγο.

Σου υπενθυμίζουμε ότι ΔΕΝ επιτρέπεται η, για οποιοδήποτε λόγο, αυθαίρετη είσοδος σε άλλο από το προκαθορισμένο block εκκίνησης. Σε καλούμε να σεβαστείς τους συναθλητές σου και τον κανονισμό. Η αυθαίρετη εκκίνηση από άλλο block, προς τα εμπρός ή προς τα πίσω, ελέγχεται ηλεκτρονικά μέσω του chip χρονομέτρησης και επιφέρει την αυτόματη διαγραφή σου από τα τελικά αποτελέσματα.,





Εννοειται οτι αυτο γιβεται! Διοτι ξεκινας απο το δικο σου μπλοκ. Το αν σταματάς στην πορεια για οποιονδήποτε λογο, τη διοργανωση δεν την ενδιαφερει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  12:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλεξάνδρα σε ευχαριστώ.

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Έχω κανει εγω αλλαγη ονόματος. Αυτος που εδωσε τη συμμετοχη εκανε μια απλη δηλωση οτι συναινεί να αλλαξουμε το ονομα. Μου ειχε στειλει κ το εμαιλ που ειχε λαβει απο τη διοργανωση καθως επισης και αντιγραφο υης ταυτότητας του.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

biobio
Newbie Forum Runner

United Kingdom


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  14:46:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια? Ενδιαφέρον και εκπλήσσομαι.. Thanks!

Ξέρεις κανέναν που να έφυγε απο πιο αργό μπλοκ? Σε αυτή την περίπτωση φαντάζομαι είναι οκ..

Προσωπικά δεν με απασχολεί, ετσι κ αλλιώς ξεκινάω απο 2ο μπλοκ κ δεν εχω όρεξη να φύγω με τους elite :P

quote:
Originally posted by manolee

Πάντως για όποιν θέλει να το ρισκάρει , να πω ότι ξέρω περίπτωση δρομέα που ξεκίνησε σε μπλοκ πιο μπροστά από το δικό του και ακυρώθηκε

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manolee
Forum-Runner

98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  17:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
biobio
ξερω αρκετούς που φεύγουν σε πιο πίσω μπλοκ αλλα και σε πιο μπροστά και δεν έχει γίνει τίποτα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  17:39:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αδιόρθωτος λαός!
Αν ειναι να ακυρωθει, να καθίσω στα αυγά μου. Αν δεν ακυρώνονται, να αλλάξω μπλοκ.
Τρόικα χρειαζόμαστε ακόμη και στον μαραθώνιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike 7
Forum-Runner

165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  17:41:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω μπλοκ ..ειναι πολυ πισω το 9ο κ πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  18:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Αδιόρθωτος λαός!
Αν ειναι να ακυρωθει, να καθίσω στα αυγά μου. Αν δεν ακυρώνονται, να αλλάξω μπλοκ.
Τρόικα χρειαζόμαστε ακόμη και στον μαραθώνιο!



...τα παραταω, δε "λέει" ρε φιλενάδα. 3 σελιδες για τα μπλόκ!!!! Ημαρτον. Καλα εκανα τοσο καιρο μου φαινεται. ΤΑ λέμε εμεις :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

biobio
Newbie Forum Runner

United Kingdom


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  18:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε εμένα - όπως είπα και παραπάνω κάνω εγκυκλοπαιδική συζήτηση διότι αυτή η ακύρωση είναι παγκόσμια πρωτοτυπία του ελληνικού μαραθώνιου. Κατά τα άλλα είμαι Έλληνας του εξωτερικού, που σημαίνει πως τους κανόνες τους τηρώ ;)

Από εκεί και πέρα αν κάποιος βρει κανα φίλο του στην εκκίνηση και θέλει να τρέξουνε μαζί, δε χάθηκε και ο κόσμος να υπάρχει μια ευελιξία. Μην γίνουμε εντελώς όπως έξω όπου λείπει παντελώς το common sense!

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Αδιόρθωτος λαός!
Αν ειναι να ακυρωθει, να καθίσω στα αυγά μου. Αν δεν ακυρώνονται, να αλλάξω μπλοκ.
Τρόικα χρειαζόμαστε ακόμη και στον μαραθώνιο!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  18:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν αφήσουμε κάποιους να αλλάξουν για να τρέξουν με φίλους τους, άλλους να αλλάξουν Γιατί είναι γρήγοροι, άλλους Γιατί είναι αργοί, άλλους Γιατί ο Ερμής είναι ανάδρομος, καλύτερα να ακυρώσουμε τα μπλοκ και να τρέξουμε 18000 μαζί, ένα μπούγιο! Τα μπλοκ δημιουργήθηκαν για να διευκολύνουν τον αγώνα μας και οι δρομεις κατανεμηθηκαν σύμφωνα με τους δηλωμενους χρόνους τους, όσο πιο δίκαια γινόταν δηλαδή! Τώρα αν κάποιος ή ο σύλλογος του δεν δήλωσε χρόνο, δε φταίει η διοργάνωση σε αυτό! Σεβαστείτε τους κανόνες και ακολουθήστε τους!

Αυτό που αναφέρει ο nikats είναι το πιο σωστό. Αυτός από το μπροστινό μπλοκ κάθεται στο πλάι και περιμένει τους φίλους απ το επόμενο.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  19:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

δεύτερη απόπειρα φέτος και έχω καααάααπως αγχωθεί.
Φίλος που δήλωσε το χρόνο του στον ημιμαραθώνιο αθήνας (01:59) (αντίστοιχα είχα κάνει 02:03) μπήκε στο γκρούπ 6 αντί για το 7 που μπήκα εγώ δηλώνοντας τον περσινό χρόνο (04:55). Εν πάσει περιπτώση.. Κάπου θα βρεθούμε η στη διαδρομή η στο τέλος.

Καλή επιτυχία σε όλους! με υγεία!

Race report 33ου μαραθωνίου :
http://apogeiwsh.blogspot.gr/2015/11/33.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  20:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by biobio

Ελπίζω να μην αναφέρεσαι σε εμένα - όπως είπα και παραπάνω κάνω εγκυκλοπαιδική συζήτηση διότι αυτή η ακύρωση είναι παγκόσμια πρωτοτυπία του ελληνικού μαραθώνιου. Κατά τα άλλα είμαι Έλληνας του εξωτερικού, που σημαίνει πως τους κανόνες τους τηρώ ;)

Από εκεί και πέρα αν κάποιος βρει κανα φίλο του στην εκκίνηση και θέλει να τρέξουνε μαζί, δε χάθηκε και ο κόσμος να υπάρχει μια ευελιξία. Μην γίνουμε εντελώς όπως έξω όπου λείπει παντελώς το common sense!

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Αδιόρθωτος λαός!
Αν ειναι να ακυρωθει, να καθίσω στα αυγά μου. Αν δεν ακυρώνονται, να αλλάξω μπλοκ.
Τρόικα χρειαζόμαστε ακόμη και στον μαραθώνιο!






Αναφέρομαι σε όλους που σκέφτονται να αλλάξουν μπλοκ-άρα και σε εσένα. Όπως ειπε και ο tzatzikis, ο καθένας θέλει να αλλάξει για τους δικούς του λόγους. Αν θελουν 10000 άτομα να αλλάξουν, μύλος η υπόθεση. Μια ευελιξία θα ειναι. Αλλά για 10.000 άτομα.....
Είσαι Έλληνας του εξωτερικού αλλα δε φαίνεται να τηρείς τους κανόνες στην Ελλαδα ( και "καλα κανεις" τετοιο μπάχαλο που ειναι. Αλλα καταλαβαίνεις οτι δε θα αλλάξουμε ποτέ, ετσι;). Φέρε λίγο απο τον πολιτισμό του εξωτερικού στην ελλαδα μπας και κατι αλλάξει.
Κι εγω θελω να τρέξω με τον αδερφό μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

biobio
Newbie Forum Runner

United Kingdom


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  21:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Αναφέρομαι σε όλους που σκέφτονται να αλλάξουν μπλοκ-άρα και σε εσένα. .




Όπως είπα ήδη δύο φορές ΔΕΝ σκέφτομαι να αλλάξω μπλοκ - άρα δεν αναφέρεσαι σε εμένα.

Όπως είπα κάνω ακαδημαική κουβέντα περί του θέματος ακύρωση αποτελέσματος; αν όντως συμβαίνει και κατά πόσο είναι δίκαιη 'τιμωρία'.

Τους κανονισμούς τους τηρώ σε όλους (13) τους μαραθωνίους που έχω τρέξει. Λοιπόν, άντε καλό αγώνα σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  21:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως, το λες παραπανω οτι δεν σε ενδιαφερει να αλλαξεις μπλοκ. Αρα δεν αναφέρομαι σε εσενα.

Κατα ποσο ειναι δικαιο μια "τιμωρία", πιστευω πως εφοσον υπαρχουν κανόνες και εφοσον δεν τους τηρούμε, η τιμωρία ειναι δικαιο να υπαρχει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2016 :  23:50:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι 1500 δρομείς αλλάξανε απο μόνοι τους μπλόκ και η εταιρεια τους είχε για ακύρωση.....ο ΣΕΓΑΣ απλά δεν το δέχτηκε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000