Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2016 :  18:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by winarg

στο 17 ΜΠΑΜ! Σφάχτης στο αριστερό μέρος της κοιλιάς! Κόβω σταδιακά αλλά ο πόνος επιμένει! Κόβω και άλλο… 5:32 νομίζω το 18ο χιλιόμετρο. Με τα πολλά με φτάνει και ο Σώτος ενώ είχα αρχίσει να συνέρχομαι.



Τυχερός είσαι!
Εμένα με έπιασε στο 16 και δε με άφησε ποτέ. Απλά στο 32 κάπως καλυτέρευσε και με άφησε να πάω με 5:20 αντί του 6:30...
Έκανες κάτι το ιδιαίτερο για να σου περάσει; Εγώ πίεζα στο σημείο, έστριβα το σώμα μου, έκανε εκπνοές....τίποτα!


Χαλαρές αναπνοές και κυρίως με την κοιλιά και όχι το θώρακα.
Μου είπε και ο Σώτος να κάνω εισπνοές από τη μύτη και εκπνοές από το στόμα και δούλεψε κάπως. Μετά το 32 και εγώ πετούσα γιατί στις ανηφόρες κολοβαρούσα οπότε είχα δυνάμεις απλά συγκρατημένα γιατί ο σφάχτης περίμενε να ξαναχτυπήσει (στο 36 όπως βλέπω πήγα με 5:13 οπότε κάτι πήγαινε να παίξει...)



Τι να πω! Εγώ έχω ακούσει ότι περνάει αν εκπνέεις δυνατά την ώρα που πατάς με το πόδι της πλευράς που έχεις τον σφάχτη.

Στον τερματισμό, ένας έμπειρος μαραθωνοδρόμος μου είπε ότι πρέπει να πιέζεις δυνατά στο σημείο που πονάς-είναι αέρας, λέει......Τρέχα γύρευε...Δεν υπάρχει γιατρειά!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bpet76
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2016 :  22:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που είναι βρε παιδιά το topic για τους σαλταδόρους του Μαραθωνίου; Έπεσαν τα μεγάλα μέσα και εξαφανίστηκε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2016 :  22:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by bpet76

Που είναι βρε παιδιά το topic για τους σαλταδόρους του Μαραθωνίου; Έπεσαν τα μεγάλα μέσα και εξαφανίστηκε;



http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=14800
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

admin
Forum Admin



223 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  00:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit admin Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by bpet76

Που είναι βρε παιδιά το topic για τους σαλταδόρους του Μαραθωνίου; Έπεσαν τα μεγάλα μέσα και εξαφανίστηκε;

Άτομο το οποίο είχε εμπλακεί το όνομα του, μας ενημέρωσε ότι θίγεται. Βάση της κειμενης νομοθεσίας είμαστε υποχρεωμένοι να αφαιρέσουμε τα επίμαχα δημοσιεύματα για να προστατέψουμε την ιστοσελίδα αλλά και τους εμπλεκόμενους χρήστες, είτε "κατήγορους" είτε "κατηγορούμενους". Υπενθυμίζουμε πως δεν είμαστε λαϊκό δικαστήριο. Σας παρακαλούμε να είστε πολύ προσεκτικοί όταν κάνετε προσωπικές αναφορές.

* Σας παρακαλούμε διαβάστε ξανά τους κανόνες του φόρουμ:
http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  00:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομίζω αυτη η απάντηση έπρεπε να δωθεί (και) στο θεμα που άνοιξα εγω και όχι να εξαφανιστεί και εκείνο.

Καταλαβαινω απολύτως την αναστάτωση του "ατόμου" (δεν ειναι κακο, πείτε ο κ. Σωτηράκης ειναι το "άτομο"), ωστόσο, οι απόψεις του καθενός εδω δεν εκπροσωπούν τους διαχειριστές της ιστοσελίδας.

Όπως λέτε στους κανονισμούς:

"Ούτε οι διαχειριστές αυτού του forum, ούτε οι επιβλέποντες που συμμετέχουν, δεν είναι υπεύθυνοι για τις προσωπικές πρακτικές οποιουδήποτε εγγεγραμμένου μέλους".

Τον κ. Σωτηράκη δεν τον γνωρίζω προσωπικά. Εχω διαβάσει άρθρα του και μου αρέσουν πάντα όλα,πολυ. Επισης ήμουν απο αυτούς που ειπα να μην καταδικάζουμε, δεν ξέρουμε τι μπορεί να εχει συμβεί κλπ κλπ και όταν έγραψε εδω ειπα οτι ορίστε, πρέπει να ακούμε και τις 2 πλευρές.
ΟΜΩΣ, πρέπει να λειτουργούμε ακέραια. Αν υποθέσουμε οτι ο κ. Σωτηράκης απείλησε με αγωγές, ενημερώνω τους διαχειριστές οτι δεν έχουν καμια ευθύνη. Ευθύνη έχουν τα μέλη για αυτά που γράφουν.
Επισης, γιατί να σβηστεί αυτη η συζήτηση και όχι άλλες που έχουν αναφερθεί και "κραχτεί" αλλοι δρομείς;
Μήπως (δεν ξέρω αν ισχύει) διοτι οι διαχειριστές γνωρίζουν τον κ. Σωτηράκη προσωπικά; Αν ισχύει αυτό, συγγνώμη, δεν λειτουργούμε ετσι (κ Προεδρε έκλεψα αλλα είμαστε και γείτονες , με ξέρετε απο μικρο παιδι, μη με καταδικάσετε"). Δεν πρέπει να γίνονται διακρίσεις.

Θαρρώ πως μια απάντηση τύπου " εντάξει παιδιά, ο κ. Σωτηράκης διασύρθηκε, ενοχλήθηκε και μας ζήτησε να το κατεβάσουμε" ειναι πιο τίμια απο το "θίχτηκε και προστατεύουμε την ιστοσελιδα αλλα και τους "κατηγορους". Η σελίδα δεν εχει ευθύνη και οι "κατήγοροι" μεγάλα παιδιά ειναι, δε χρειάζονται την προστασία απο την ιστοσελιδα.


Ο κ. Σωτηράκης έγραψε αλλο ενα καταπληκτικό άρθρο (μόλις τώρα το είδα), παρακαλω διαβάστε το, για πολλούς λόγους πρέπει να το διαβάσετε.

Αγάπη μόνο...

Edited by - ALEXANDRA on 18/11/2016 01:40:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  11:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ο κ. Σωτηράκης έγραψε αλλο ενα καταπληκτικό άρθρο (μόλις τώρα το είδα), παρακαλω διαβάστε το, για πολλούς λόγους πρέπει να το διαβάσετε.

Αγάπη μόνο...



Που το έχει γράψει?

EDIT ....ok το βρήκα.

Edited by - THANOS_KTM on 18/11/2016 11:42:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  11:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
THANOS_KTM: εδώ στο site, αρχική σελίδα, "τελευταίες καταχωρήσεις."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  12:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

THANOS_KTM: εδώ στο site, αρχική σελίδα, "τελευταίες καταχωρήσεις."



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  12:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολυ ωραιο το κειμενο του εν λογω κυριου που γραφτηκε ,αφου βεβαια αποκαλυφθηκε η απατη που εγινε βεβαια στο ονομα της αγαπης . Θα μπορουσε να γυριστει και ταινια ... Μια παρατηρηση εχω μονο γιατι ειληκρινα τετοιοι τυποι προσβαλουν την νοημοσυνη μου ...θα μπορουσε να αφαιρουσε πισω απο τον αριθμο το τσιπακι και να ζουσε το ονειρο του για τον εαυτο του χωρις να καταγραφει χρονος... Το εν λογω ατομο οφειλει αν σεβεται τον εαυτο του και ολους τους αλλουσ να ζητησει να του αφαιρεθει ο χρονος ...

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  13:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ, θα μπορούσε να βγάλει το τσιπάκι. Το νούμερο το καταλαβαίνω, δε θα μπορούσε να μπει στο στάδιο.

Το άλλο δε που σκέφτηκα είναι το εξής: πολλοί πιστεύουν/πίστεψαν/είπαν/υπονόησαν/(συμπληρώστε όπως επιθυμείτε) ότι "έκλεψε". Εγώ σας λέω, δεν έκλεψε. Έδωσε εξηγήσεις. ΟΜΩΣ, και οι άλλοι που "κλέβουν", και για τους οποίους ο κ. Σ. έχει γράψει σχετικό άρθρο, ξέρουμε ("ξέρει", πιο σωστά) αν όντως κλέβουν; Μπορεί να συνόδευαν και αυτοί κάποιον, ή να ήταν άρρωστοι αλλά επειδή είχαν κάνει μεγάλη προσπάθεια να ένιωσαν ότι δικαιούνται να κόψουν λίγο δρόμο και να τερματίσουν (όπως ο κ. Σ. ένιωσε ότι δικαιούται το μετάλλιο που γράφει "finsher"), μπορεί να είχαν υποσχεθεί σε κάποιον άρρωστο φίλο ότι θα μπουν στο στάδιο για αυτούς και να ένιωθαν ότι δεν τους παίρνει για όλη την απόσταση αλλά να ήθελαν να τηρήσουν την υπόσχεση. 1002 μπορεί....

Ακαδημαϊκή συζήτηση κάνουμε.

Αλλά γιατί η σελίδα δεν έχει εξαφανίσει άλλα threads με παρόμοιες συζητήσεις; Πέρσυ έγινε χαμός με τα 2 κορίτσια που τερμάτισαν ατσαλάκωτες στις 3:30 ώρες με πέρασμα μόνο στα 5 χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  13:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gSt

Πολυ ωραιο το κειμενο του εν λογω κυριου που γραφτηκε ,αφου βεβαια αποκαλυφθηκε η απατη που εγινε βεβαια στο ονομα της αγαπης . Θα μπορουσε να γυριστει και ταινια ... Μια παρατηρηση εχω μονο γιατι ειληκρινα τετοιοι τυποι προσβαλουν την νοημοσυνη μου ...θα μπορουσε να αφαιρουσε πισω απο τον αριθμο το τσιπακι και να ζουσε το ονειρο του για τον εαυτο του χωρις να καταγραφει χρονος... Το εν λογω ατομο οφειλει αν σεβεται τον εαυτο του και ολους τους αλλουσ να ζητησει να του αφαιρεθει ο χρονος ...

beyond this point everything will change



Μα δεν εμφανίζεται στα αποτελέσματα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  13:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν ειναι ετσι οκ αλλα μολισ τωρα τσεκαρα την εφαρμογη live tracking του μαραθωνιου απο κινητο και δίνει κανονικα χρονο 6¨09¨09 ...οπως επισης και τα περασματα μεχρι ημι και μετα στο 40ο χλμ.

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

iraklisot
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  13:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1

Edited by - iraklisot on 18/11/2016 14:52:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  13:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οπως επισης να τονισω οτι οι κανονες ειναι ιδιοι απο το πρωτο μεχρι τον τελευταιο . επειδη ο εν λογω εχει σε πολλα κειμενα του δοξασει το τελευταιο με την παρουσα πραξη ανερει τα παντα . δεν δικαιουται μεταλιο δεν δικαιουτε να ειναι θιγμενος και δικαιουμαστε να πιστευουμε οτι πολλα απο αυτα που λεει ειναι μπαρουφες

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2016 :  14:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ενημερωσατε το fb και τους σαφανσ ? Την διοργανωση θα επρεπε να ενημερωσετε και να ανεβαζατε την ιστορια σας πριν γινει γνωστη δημοσιως η ιστορια . Το τσιπακι γιατι δεν το αφαιρεσατε απο την αρχη αφου το ειχατε δηλωσει ? θα μου πεις γιατι υπαρχουν τα προσωρινα αποτελεσματα ...

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000