Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Πονος σε γονατο/μηνισκο?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Pacoblackxx@gmail.com
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 02/05/2016 :  11:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,

Εδω και περιπου εναμιση μηνα μετα απο τρεξιμο εχω ενα πονο στην εξωτερικη πλευρα στο γονατο με τα εξης χαρακτηριστικα:

Δεν με ενοχλει στο τρεξιμο/περπατημα ουτε στα βαθια καθισματα κλπ αλλα κυριως οταν καθομαι σταυροποδι πχ δεν μπορω να κανω διατασεις για την λαγοκνημιαια. Δεν μπορω να προκαλεσω πονο ακομα και με πιεση στο σημειο. Τον νιωθω να προκαλειται ισως στο σημειο που βρισκεται ο μηνισκος στην εξωτερικη πλευρα στο δεξι ποδι.

Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να ειναι? Δεν δειχνει να περναει παρολο που πχ δεν ετρεξα για 2 εβδομαδες.

Pacoblackxx@gmail.com
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2016 :  11:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να προσθεσω οτι εβγαλα τον πρωτο μου ημιμαραθωνιο με αυτο τον τρυαματισμο με ρυθμο jogging χωρις ενοχληση. Η αισθηση οταν καθομαι σταυροποδι ειναι σαν κατι να τεντωνεται/σχιζεται δεν μπορω να το περιγραψω ακριβως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/05/2016 :  17:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα επειδή και εγώ είχα θέμα με το γόνατο μου (πόνο πίσω απο το γόνατο όταν σηκωνόμουν) και μετά από γνώμες 2 ορθοπεδικών που έλεγαν ότι είμαι ΟΚ θα σου πρότεινα να πας άμεσα σε γιατρό και να του ζητήσεις να κάνεις μαγνητική ώστε να είσαι 100% σίγουρος. Τελικά εγώ έιχα ρήξη έσω μηνίσκου... Σου εύχομαι να μην έχεις κανένα πρόβλημα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mastrolefteris
Senior Forum-Runner

560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/05/2016 :  05:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mastrolefteris Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οπωσδήποτε τη γνώμη ενός γιατρού!

Μου έχει τύχει παρόμοιο πρόβλημα. Τελικά πέρασε μόνο του εντελώς. Δεν περνούσε με την αποχή από το τρέξιμα, για αυτό συνέχισα το τρέξιμο χαλαρά και δεν με ξαναενόχλησε μετά από μερικές μέρες.

Πιθανόν να μην έχεις τίποτα.

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2016 :  13:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν κάτι δεν ενοχλεί στο τρέξιμο, δεν ασχολούμαστε, δε μας νοιάζει, όλα πάνε καλά τριά λαλό λαλά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2016 :  15:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 05/05/2016 : 13:54:32 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτου Email Απάντηση σε αποστρόφους

Αν κάτι δεν ενοχλεί στο τρέξιμο, δεν ασχολούμαστε, δε μας νοιάζει, όλα πάνε καλά τριά λαλό λαλά...
-------------------------------------

xaxaxaxa ++++
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/05/2016 :  17:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι το καλοκαίρι είχα ενόχληση σε αυτό το σημείο όταν γονάτιζα για να κάνω κάποιες διατάσεις, σαν μικρό τσούξιμο. Όπως όταν έχεις μια πληγή και το δέρμα έχει χάσει την ελαστικότητά του. Ο μασέρ μου είπε ότι αντανάκλαση της λαγοκνημιαίας ταινίας από τον τροχαντήρα ο οποίος συχνά πυκνά με ενοχλεί. Στο τρέξιμο δεν με ενοχλούσε. Το χειμώνα κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας για το μαραθώνιο Θεσσαλονίκης η λαγοκνημιαία πήγε να μου κλειδώσει το γόνατο. Τελικά με πολύ μασάζ και χειροπρακτική έτρεξα χωρίς πρόβλημα.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pacoblackxx@gmail.com
Newbie Forum Runner

3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/05/2016 :  22:00:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για τις απαντησεις. Τελικα νομιζω πως ο πονος ερχεται κατω απο τον μηνισκο, καπου 3-4εκατοστα δηλαδη πιανει καπου στο εξωτερικο πανω μερος της γαμπας, ισως σε τενοντες αλλα σιγουρα δεν ειναι γαμπα.. θα το αφησω λιγο ακομα κ αν δεν περασει θα επισκεπτω γιατρο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000