Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Κρόνιον Πέρασμα 2016, 16/07/2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/07/2016 :  11:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εεεε όχι και όλο στα άλλα.Το καστόρι το τίμησα 2 φορές και-καλά να είμαστε- άν όλα πάνε καλά,θα το τιμήσω και φέτος.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/07/2016 :  09:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρες!Οι εγγραφές για το ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ κλείνουν την Τετάρτη το απογευμα, ενώ όσοι δηλώσουν πρέπει τις πληρωμές να τις καταβάλλουν μέχρι κ Πέμπτη πρωί για να είναι έγκυρη η εγγραφή τους!Ακόμα το σκέφτεστε να έρθετε να τρέξετε ανάμεσα στους μοναδικούς κέδρους της Ευρώπης και στην μαύρη ελάτη;;;;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2016 :  13:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε 2 ώρες κλείνουν οι εγγραφές!!!!!!!
Πιάσαμε τους 190 αθλητές!!!!
Έλα τώρα που γυρνάει η μπίλια, ποιοι θα είστε οι τελευταίοι τυχεροί;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2016 :  21:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ποση ωρα κανει το πουλμαν για να φτασει και φευγει απο τις 5 τα χαραματα?

to dare is to do
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2016 :  11:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ένα τρίωρο μες στο νερό!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2016 :  11:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πέσει τρελός ύπνος!!ειδικα στην επιστροφή!

to dare is to do
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2016 :  12:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mcqueen

Θα πέσει τρελός ύπνος!!ειδικα στην επιστροφή!

to dare is to do



προφανώς....

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2016 :  14:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδάκια μέχρι και αύριομπορείτε να πληρώσετε όσοι δεν το έχετε κάνει για το αντίτιμο του αγώνα!Όσοι δεν έχετε καταβάλλει το αντίτιμο, θα θεωρηθεί ως μη έγκυρηη εγγραφή σας!Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2016 :  17:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι νομίζατε ότι θα σας άφηναμε έτσι;;;;Πριν τον αγώνα, την Παρασκευή, θα σας έχουμε λαϊκή βραδιά-έκπληξη, προκειμένου να πανε τα χιλιόμετρα σας στον αγώνα.....σαν τραγούδι!!!!!Οπότε ελπίζουμε να σας έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερους στον Αγιο Πέτρο απο την Παρασκευή!!!

Εξάλλου μπορείτε να μείνετε ΔΩΡΕΑΝ στο σχολείο του χωριού από την Παρασκευή, αρκεί να έχετε τα κατάλληλα συμπράγκαλα μαζί σας!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2016 :  20:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπουζουκια κ μετα τρεχαλα...χαχχααχα

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/07/2016 :  22:55:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλη Δυναμη σε ολους και σε ολες !!!

Ευχαριστω

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2016 :  09:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγαμε, παλέψαμε, μπουσουλήσαμε και τα καταφέραμε.
Ειδικά ο Spy που με 7 ώρες ήταν 12ος γενικής στο ντεμπούτο του στα πιο μεγάλα!!!

Ωραία μέρη, πολύ πράσινο και αρκετά ζόρικη διαδρομή με μπόοολικες ανηφόρες. +1500 λέει το endomondo, + 2000 to garmin (δεν ξέρω πιο είναι το σωστό). Πάλι 30% αποχή, αλλά σχεδόν μηδενικά DNF! Ελάχιστη η σκιά που βρήκα στη διαδρομή (καταταγείτε μας έλεγαν), συνεχής η ηλιοφάνεια, αλλά ευτυχώς μας λυπήθηκε ο Άγιος Πέτρος και βοήθησε η θερμοκρασία που ήταν στους 24-26+ βαθμούς -καμία σχέση με Αθήνα- ενώ έπεσε στους 16-18 το βράδυ του Σαββάτου!

Προσωπικά είχα την τύχη να μου προκύψει 4 μελές support team από την τρελοπαρέα του vavouli, που με το αυτοκίνητό τους, μου έκαναν φανταστική υποστήριξή και με βοηθούσαν σε κάθε σταθμό. Περπάτησα επίτηδες τις πιο έντονες ανηφόρες για να μη με χρεώνουν ενώ ξεκουραζόμουν αρκετά στους σταθμούς, φροντίζοντας να έχω υπό έλεγχο τα επιτρεπτά χρονικά όρια . Η μεγαλύτερη δυσκολία ήταν όταν περίπου στη μέση είχα αδειάσει παντελώς από ενέργεια, καθώς λόγω στομαχιού δεν μπορούσα να φάω ούτε φρυγανιά. Εκεί πιάστηκα από την ιδέα της Σοφίας, καθώς το δικό μου μυαλό δε δούλευε καθόλου, να δοκιμάσω coca-cola, και μόλις ήπια ένα ποτηράκι έστρωσα και αναστήθηκα κυριολεκτικά ενεργειακά, ενώ αργότερα είχα και αρκετές δυνάμεις!
Τελικός χρόνος 9:30 ώρες για 69km και τερματισμός με πολλή περηφάνεια και σε πολύ καλύτερη κατάσταση απ΄ ότι περίμενα.

Συγχαρητήρια σε διοργανωτές, εθελοντές και σε όλους τους δρομείς που δοκίμασαν να αγωνιστούν!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2016 :  10:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητηρια στους διοργανωτες και στους εθελοντες του αγωνα. Σκια μπορει να μην ειχε λογω του οτι ο ηλιος ηταν απο πανω μας αλλα ειχε αρκετά δροσια για την εποχη. Ομορφη διαδρομη με αρκετες ανηφορες και κατηφορες.
1450 εγραψε το suunto.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2016 :  11:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Αρη πολλα-πολλα συγχαρητηρια για τη συνεχη προσπαθεια, τον τερματισμο ... και την μεγαλη προσωπικη υπερβαση!
Ο αγωνας ηταν εκπληκτικος, αρτια διοργανωμενος, με αψογους και συγκινητικους εθελοντες, σε μια διαδρομη απειρου φυσικου καλλους ... κι αν δεν ειχα την ατυχια να χασω το καπελακι μου, που το ειχα αφησει στο σταθμο του 39ου χλμ, για να μην ειμαι εκτεθειμενος στον ηλιο το καταμεσημερο, πραγματικα θα εφευγα χωρις το παραμικρο παραπονο!Ας ειναι ...ατυχιες παντα συμβαινουν ... ειναι μεσα στο προγραμμα ... και πρεπει να προσαρμοζομαστε στις συνθηκες του αγωνα αναλογα.Ευτυχως, βρεθηκε καποιος με εξτρα καπελακι, το οποιο ευγενικα μου παραχωρησε στο 50ο περιπου χλμ, που με βοηθησε σημαντικα να ολοκληρωσω επιτυχως το εγχειρημα!Μια σημαντικη διαφορα μεταξυ των αγωνων πολυ μεγαλων αποστασεων εναντι των αλλων ... ειναι το κλιμα αλληλεγγυης που υπαρχει μεταξυ των δρομεων, η αλληλουποστηριξη καθως και το παρειστικο κλιμα ... στοιχεια που σε προδιαθετουν θετικα στο ξεκινημα μιας δυσκολης προσπαθειας ... κι αυτο ειναι το βασικο στοιχειο που κρατω απο τον προχθεσινο αγωνα ... ο τερματισμος του οποιου φυσικα αποτελει για μενα ο,τι σημαντικοτερο εχω επιτυχει στα 4,5 χρονια που τρεχω! Ηταν ο βασικος στοχος μου για φετος ... ενας αγωνας περισσοτερων χλμ απο τον μαραθωνιο ... και ιδιαιτερα μετα την χαμενη ευκαιρια της Ψαθας (50 χλμ σε επιπεδο εδαφος), λογω λαγοκνημιαιας στο αριστερο γονατο ... το Κρονιο ηταν μονοδρομος για τη δικη μου προσωπικη υπερβαση.Για να μπορεσω να σταθω στην αφετηρια του αγωνα η προετοιμασια περιελαμβανε, μεσα στο 2016, 4 μαραθωνιους, εκ των οποιων οι 3 επισημοι, 10 LR 30 με 35 χλμ και φυσικα σχεδον σε εβδομαδιαια βαση διαλειμματικες και τεμπο προπονησεις, ενω ο μεσος εβδομαδιαιος ογκος χλμ βρισκοταν στα 85 περιπου χλμ.
Στα αγωνιστικα τωρα, σε μια διαδρομη μαλλον κατι λιγοτερο απο 70 χλμ (67,73 εγραψε το garmin), με συνολικη καθαρη υψομετρικη διαφορα ανω των 1500 μετρων, με πολυ ηλιο, σχετικα λιγα σκιερα μερη, παρα το γεγονος οτι η βλαστηση ηταν πυκνη κατα σημεια, περασα τον μαραθωνιο ακριβως σε 4:03 και κατι ωρες, αλλα απο το 45ο χλμ , στις Καρυες δηλαδη, το στομαχι "ειχε σφιξει" τοσο ... που τιποτα δεν κατεβαινε!Μεχρι το σημειο εκεινο ειχα καταναλωσει 6 τζελακια, απο 2 saltsticks, 1 μαγνησιο και δυο φορες απο μιση μπανανα ... και φυσικα πολυ νερο, αφου απο την εκκινηση μεχρι τον τερματισμο βρισκομουν συνεχεια με ενα μπουκαλι στο χερι!Απο το 45ο χλμ και μετα ... τα πραγματα αρχιζουν και δυσκολευουν πολυ (με ειχε προειδοποιησει γι'αυτο ο προπονητης μου), αφου ειναι πια μεσημερι κι εχει ανεβει η θερμοκρασια σημαντικα, φυσαει ενας δροσερος αερας, ο οποιος ομως ειναι αντιθετος ... και σου αφηνει την πικρη αισθηση οτι παραμενεις στασιμος καθως τρεχεις, ενω στην παραμικρη υποψια ανηφορας, λογω κοπωσης και των πρωτων μυικων πονων απο τις συνεχεις ανηφοροκατηφορες ... υπαρχει αρνηση του σωματος να τρεξει ... και αναγκαστικα περιοριζομαι σε μια τακτικη περπατοτρεξιματος μ'εναν μηχανικο, σχεδον αυτοματοποιημενο τροπο, που με συνεπεια ακολουθησα μεχρι το τερμα!Εξυπακουεται οτι στις κατηφορες παντα ετρεχα χαλαρα σε ρυθμους μεταξυ 5:10 και 5:30 / χλμ, ενω παρα τα στομαχικα προβληματα κατορθωσα απο το 55ο χλμ και και μετα να καταναλωσω αλλα δυο τζελακια, δυο saltsticks και 2-3 αλμυρα μπισκοτακια, περιοριζομενος κυριως στις coca-cola σε καθε σταθμο, που πραγματικα ενιωθα οτι με τονωναν!Στο 45ο χλμ, οπως μου ειπε καποιος, βρισκομουν στην 13η θεση ... και μεχρι το τελος κατορθωσα να περασω δυο, ενω ο ενας που με περασε ... με ρωτησε αν ειμαι καλα και με παρακινουσε να τρεξουμε παρεα τα τελευταια 7-8 χλμ που απεμεναν!Μου περασε πολλες φορες απο το μυαλο η εγκαταλειψη, αφου ενιωθα πολυ κουρασμενος, εξαντλημενος κυριολεκτικα, αφου δεν ειχα τρεξει ποτε αποσταση μεγαλυτερη απο 42 χλμ, αλλα η προυσια του γιου μου σε καθε σταθμο μετα τις Καρυες, ο οποιος ειχε ερθει τη προηγουμενη ημερα κατευθειαν απο την Αγγλια στον Αγιο Πετρο ειδικα για να με δει να τρεχω ... με εκανε να σφιγγω τα δοντια και να συνεχιζω...Αφου τελειωσε και το τελευταιο δυσκολο αποτομο ανηφορικο κομματι μεταξυ του 57ου και 63ου χλμ περιπου... η διαδρομη μεχρι τον τερματισμο ηταν κατηφορικη, διευκολυνοντας κατα πολυ τα πραγματα ... κι ετσι καταφερα να τερματισω 12ος γενικης στον πρωτο μου αγωνα μεγαλης αποστασης σε 7:01:49, ανακουφισμενος για την επιτυχη εκβαση του εγχειρηματος ... και πολυ χαρουμενος!Το περιεργο παντως ειναι οτι κατα τη διαρκεια του αγωνα ειχα την αισθηση οτι δεν πηγαινα καλα κι αυτο που δημιουργουσε την αναγκη ν' αυξανω σε συνεχομενη βαση τη προσπαθεια μου, αλλα στο τελος συνειδητοποιωντας την κατατακτηρια θεση μου δε μπορουσα παρα να ειμαι ενθουσιασμενος!
Ενα μεγαλο ευχαριστω στο προπονητη μου, ο οποιος με στηριξε πολυ στον ψυχολογικο τομεα στη προσπαθεια αυτη, και φυσικα ενα ακομα μεγαλυτερο ευχαριστω σε ολους οσους εχουν συμβαλλει, και ξερουν πολυ καλα ποιοι ειναι (γι' αυτο και δεν τους κατονομαζω) στη δρομικη μου εξελιξη!Συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες και στους διοργανωτες , αλλα για να αντιγραψω και κατι που καποτε ειχε γραψει ο @Alcool και με εκφραζει απολυτα, διοτι μου εμεινε κι αυτη η αισθηση στο τελος του αγωνα..."ΝΤΑΞΜΩΡΕ...ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ..."!!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2016 :  11:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε Σπυρο πολλα πολλα μα πολλα συγχαρητηρια! Εισαι τρομερος! ΑΞΙΟΣ!!!
Καλη ξεκουραση τωρα!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000