Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν,πώς πάει η προπόνηση σας ? Νο 10.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2016 :  12:29:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by as400

Καλημέρα σε όλους ,
Στο Χαλάνδρι χθες το απόγευμα 10χλμ με ενδιάμεσα 5χ800 , στο τέλος της αποθεραπείας με τράβηξε η μέση και είμαι τώρα στο γραφείο με κρέμες και ζώνη..........


AS400



!...γεράματα Γιώργο...γεράματα!

Free your feet...free your senses!



Ευτυχως που μ'επιασε αφου ειχα τελειωσει την κυρια προπονηση και εκοψα λιγο απο την αποθεραπεια .
Σημερα να δω πως θα παει που εχω 12km (8km με 5:20/km)

Υ.Γ. οσο για τα "γεραματα"(σιγα μη το προσπερναγα) στον επομενο αγωνα προσεχε που θα πατας γιατι υπαρχουν κατι πινεζιτσες μουρλια

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/08/2016 :  17:07:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 αρακι χαλαρο σημερα το πρωι σε 52'.

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  02:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επιστροφή στα δρομικά λημέρια μετά από μέρες.. άδεια και διακοπές στην όμορφη Θάσο είχε το πρόγραμμα.. άδειασα κι άλλο τις μπαταρίες, αφού ούτε λόγος για ξεκούραση κι επέστρεψα για μια ξεχασμένη προετοιμασία μαραθωνίου χαχα!

Παρασκευή πρωί πρωί, για να μην το χάσω ενόψει διακοπών, 20χλμ LR νηστικός με 5:32 μέσο σε ζόρικη διαδρομή με μόνο 500ml νερό και ηλεκτρολύτες. μη όντας μαθημένος στα πρωινά και χωρίς φαγητό, τα είδα λίγο κωλυόμενα προς το τέλος αλλά οκ βγήκε!

Σάββατο-Κυριακή-Δευτέρα ρεπό με εξαίρεση ένα κολύμπι 1-1.5χλμ στην παραλία της Αλυκής με αρκετές στάσεις ενδιάμεσα προφανώς!

Τρίτη πρωί, κι αφού είχαμε κοιμηθεί σχετικά νωρίς την προηγούμενη, έβαλα τα τρεξιματικά μου, πήρα και το ρολογάκι μου και βγήκα για εξερεύνηση! ακολούθησα ένα δρομάκι, μετά άλλο κι άλλο κλπ.. βγήκαν 9 ξένοιαστα χιλιόμετρα με 5:43 μέσο. ωραία αίσθηση να τρέχεις σε άγνωστα μέρη τελικά!

Χτες, πίσω στην Καβάλα πια, beach volley με τις ώρες και είπα να μην πιεστώ παραπάνω επομένως..ρεπό!

Σήμερα το απόγευμα, στο δημοτικό στάδιο, διαλειμματική με 2.8χλμ ζέσταμα (4 ανοίγματα και δρομικές μέσα), 5x1000 σε 4:16(2) και 4:12(3) με 2 λεπτά διάλειμμα ενδιάμεσα και 1.4χλμ αποκατάσταση + διατάσεις. μου καρφώθηκε να δω αντίστοιχους χρόνους 1000ριών προ τραυματισμού.. τι το ήθελα!? είδα κάτι 3:42-3:49 σε ολόιδια προπόνηση τέλη Μαρτίου και με έπιασε κατάθλιψη! δε θα ξαναφτάσω ποτέ εκεί..!

+1.5 κιλό στις διακοπές.. καλό ή κακό!? θα φανεί!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  07:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι-πρωι στο ΟΑΚΑ για πρωτη φορα ... 10 χλμ ανυποδητο ελευθερο τρεξιμο σε 50'08"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  08:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα σας!
χθες είχα ευτράπελα, αφού το πρωϊ που είχα προγραμματίσει δεν μπόρεσα.
Η μόνη ώρα που απέμενε ήταν το μεσημέρι, οπότε πήγα στη ρεματιά Χαλανδρίου (11,5χλμ σε ~55')
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  09:04:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

καλημέρα σας!
χθες είχα ευτράπελα, αφού το πρωϊ που είχα προγραμματίσει δεν μπόρεσα.
Η μόνη ώρα που απέμενε ήταν το μεσημέρι, οπότε πήγα στη ρεματιά Χαλανδρίου (11,5χλμ σε ~55')



Hermes χθες το μεσημέρι βγήκα έξω για ψώνια και η ζέστη ήταν πολύ!!
Σήμερα οχταράκι αγγαρεία σε 44 λεπτά. Μάλλον μας επηρέασε το χθεσινό ποτάκι!
Καλημέρα σας!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  10:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα , τελικα βγηκε η προπονηση σχεδον απροβληματιστα (λογω μεσης) 12χλμ με 8χλμ στο 5:20

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  10:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
7χλμ σε 36', 4x100μ ανοιγματα, 10x100m ανηφορες σε 24'' με επιστροφη διαλ.45'' και 2χλμ αποθεραπεια.
Αυριο 20αρι!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  11:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

quote:
Originally posted by Hermes

καλημέρα σας!
χθες είχα ευτράπελα, αφού το πρωϊ που είχα προγραμματίσει δεν μπόρεσα.
Η μόνη ώρα που απέμενε ήταν το μεσημέρι, οπότε πήγα στη ρεματιά Χαλανδρίου (11,5χλμ σε ~55')



Hermes χθες το μεσημέρι βγήκα έξω για ψώνια και η ζέστη ήταν πολύ!!
Σήμερα οχταράκι αγγαρεία σε 44 λεπτά. Μάλλον μας επηρέασε το χθεσινό ποτάκι!
Καλημέρα σας!

No pain, no gain!


Δημήτρη, δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα και εγώ... ευτυχώς που έχει αρκετές σκιες στη ρεματιά και δεν πέφτει συνέχεια ο ηλιος κατακέφαλα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  14:29:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθεσινοβραδυνή προπόνηση με 60μετρα ανοίγματα (γήπεδο),
& νωρίς το πρωί 6χλμ δρόμος. Για την ώρα απροβλημάτιστα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  15:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
15αρι σημερα λίγο πιο γρήγορα απο 5:20. Καλά πήγε αν και με έπιασε λίγη βαρεμάρα :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  22:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Ετρεχα σημερα το απογευμα το καθημερινο μου 15αρι,οταν με πλευρισε υπερπολυτελεστατο οχημα και μειωσε ταχυτητα για να μου μιλησει ! Ηταν ενας παλιος συμμαθητης μου,και σειρα ,που μενει χρονια μακρυα απο την Κατουνα ,ο οποιος ειχε ακουσει για μενα κ τωρα που ηρθε για διακοπες στο χωριο ,του ετυχε να με συναντησει στον δρομο!!!
Τρεχοντας εγω , τσουλοντας το αμαξι αυτος μιλησαμε λιγακι ....καποια στιγμη του λεω σοβαρος σοβαρος δηθεν, "με ποσο τρεχω τωρα,για πες ? Τι λεει το αμαξι?" ,, Ξαφνιαζεται ,σοβαρευεται , κοιταζει λιγο το ταμπλω και σοβαρος σοβαρος γυριζει και μου λεει ΣΕΙΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ , ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΤΟ ΚΟΝΤΕΡ"....Και γυρνω με ενα αυστηρο βλεμμα και του λεω "Μα τι σοι αμαξι πηρες ; Αυτο ειναι ολοκληρο διαστημοπλοιο και δεν βγαζει την ταχυτητα μου;;!! Τρελαθηκε προς στιγμην ,μεχρι που του χαμογελασα και...ηρεμησε ,βριζοντας με !!!!Μεσος ορος 5,30 !!!


Ευχαριστω !

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2016 :  22:24:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συνεχίζω τα 16αρια.Το σημερινό σε 1.10.Τα 8χμ ανηφορικά βγήκαν σε 37 λεπτά 4.38/χμ και στην κατηφόρα έκανα πλάκα στο 4.08/χμ.Αποφάσισα να μην κάνω διαλείμματικες.Τίποτα 5 16αρια τη βδομάδα και φυσικά 25άρια 30αρια και ένα 30αρι όταν έρθει ο καιρός. Αν μας φυλαξει η Παναγία όλα θα πάνε καλά. Καλή συνέχεια σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2016 :  09:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι, αφου περιμενα 40'περιπου για ν’ανοιξουν τα βοηθητικα στο ΟΑΚΑ, εκανα τελικα τη πρωτη διαλειμματικη μετα το Κρονιο:3 χλμ ζεσταμα, στη συνεχεια 4Χ1000μ. σε ρυθμο 4:05 με 2'αργο τρεξιμο ενδιαμεσα και τελος 3χλμ αποθεραπεια ... συνολικα 11,29 χλμ σε 55'55"!Τα κομματια, εκτος απο το πρωτο που βγηκε με ρυθμο 4/χλμ, εγιναν λιγο πιο γρηγορα τελικα ... στο 4'02"/χλμ!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/08/2016 :  10:51:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Σήμερα αφού δεν υπάρχει κάποιος αγώνας που να μπορώ να "μετρηθώ" να δω σε τι κατάσταση είμαι δοκίμασα το περίφημο "μαγικό μίλι του Galloway". Με 3 χιλιόμετρα ζέσταμα έτρεξα το μίλι σε 6:30 και μετά έκανα 1 χιλιόμετρο αποθεραπεία. Τώρα ο Galloway δίνει δεκάρι σε 46+ και μαραθώνιο 3:45, ενώ τα VDOT του γέροντα. τα οποία σε τόσο μικρή απόσταση δε τα περιμένω να είναι τόσο αξιόπιστα δίνουν VDOT 44.3 και δεκάρι 45+ μαραθώνιο 3:31. Πάντως την πτώση του VDOT κατά 3 μονάδες τη θεωρώ λογική καθώς μεσολάβησε και 30ημερη αποχή από 20/6 έως 20/7.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000