Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν,πώς πάει η προπόνηση σας ? Νο 10.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2016 :  12:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Σάβατο 42.2km @ 7:00 μεγάλη παρείστικη βόλτα στην Αθήνα και μετά μόνος, καλύπτοντας συνολικά από Πατήσια μέχρι χαμηλά στη Συγγρού.

Κυριακή Back to back 30km στο 6:46 πάλι παρείστικο στο κέντρο. Χωρίς καμία μυοσκελετική ενόχληση.

Ρεκόρ ΣΚ με 72,2km, κι εβδομάδας με 113km. Σε 5 προπονήσεις συνολικά (οι 3 long runs).



...μπράβο Αρη!!!Αντε, ακόμα 7-10 ημέρες τα πολλά ... μετά κοβεις ... και στη συνέχεια ή μεγάλη στιγμή...!!!Εύχομαι από καρδιάς να τον χαρείς αυτόν τον αγώνα.Θα σε σκέφτομαι, αλλά και μόνο που θα σταθείς στην εκκίνηση ... θα είναι μία μεγάλη υπερβαση!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2016 :  16:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρεται , Σαββατο πρωι πρωι με τη δροσουλα 30χλμ στη γνωστη διαδρομη Ραφηνα - Πικερμι - Σπατα - Λουτσα - Ραφηνα .
Τελικα ο @trexantiris ειχε δικιο ......με καλη τροφοδοσια και τη λιγη συννεφια , βγηκε το πιο ευκολο 30αρι που εχω κανει με ρυθμο 6:10 . Στο τελος υπηρχαν αρκετες δυναμεις που ελπιζω να με βοηθησουν στην Κλασσικη μετα την Αγ.Παρασκευη . Παμε γερα την Κυριακη στον Παυσανια και βλεπουμε .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PANOS372
Advanced Forum-Runner

262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2016 :  22:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με ενα ψιλοκρυωμα που τσιμπησα απο το lr της Παρασκευης, ενα οκταρι χαλαρο σημερα και με τα νεα μου CLIFTON 3!!!!

"Never let the body tell the mind what to do. The body will always give
up...." George Patton
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2016 :  22:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαλαρό πεντάρι για αποκατάσταση και μια ώρα ενδυνάμωση.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  01:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άλλη μια κουτουρού εβδομάδα έλαβε τέλος χτες! μέχρι και Παρασκευή μετρούσα 25χλμ κι επειδή δεν ήθελα για ακόμα μια Κυριακή να ξυπνήσω από τα χαράματα για μεγάλο LR, αποφάσισα να το σπάσω σε χίλια κομμάτια! έχουμε και λέμε λοιπόν..

Σάββατο πρωί πρωί, πριν ξημερώσει ακόμα, 17.2χλμ με άλλους τέσσερις τρελούς με 5:10 μέσο σε ζόρικη διαδρομή. τέμπο, γρήγορο ελεύθερο? όπως θέλετε πείτε το! εγώ πάντως δυσκολεύτηκα αρκετά!

Σάββατο απόγευμα 8 ελεύθερα χιλιόμετρα με 5:33 μέσο.

Κυριακή πρωί συμμετοχή σε τοπικό αγώνα αλλά όντας κουρασμένος απέβαλα κάθε σκέψη για δυνατή προπόνηση. βγἠκαν λοιπόν 9.2χλμ με 4:49 μέσο. είχα να δώσω λίγο ακόμα αλλά αποφάσισα να λαγουδέψω την πρώτη γυναίκα. αδυναμία στο ωραίο φύλο, τι να κάνουμε!? μαζί με το ζέσταμα συνολικά 10.5χλμ.

Κυριακή απόγευμα άλλα 9χλμ με 5:36 μέσο λίγο πριν την κατάρρευση! όλες αυτές οι back to back προπονήσεις, αν και σχετικά εύκολες, και σε συνδυασμό με δουλειά και εξόδους Σάββατο-Κυριακή με έφεραν στα όριά μου! θέλω να πιστεύω πως ισοσταθμίστηκε ως ένα βαθμό η απώλεια των 28 του LR..

Σήμερα το απόγευμα μετά από καιρό ενδυνάμωση πόδια και τίποτα άλλο, έτσι για αλλαγή!

Συνέχεια αύριο με διαλειμματική, καληνύχτα σας!

ΑΑ ξέχασα! συνολικά χιλιόμετρα 9ης εβδομάδας: 70.2!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 27/09/2016 01:29:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  07:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα, για αλλη μια φορα, πρωι-πρωι στο γηπεδο Χαλανδριου διαλειμματικη προπονηση: 3 χλμ ζεσταμα, μετα 10Χ400 σε 1'30"(3:45/χλμ ο ρυθμος) με ιδιο διαλειμμα 1'30" ενδιαμεσα αργου τρεξιματος και τελος 3 χλμ αποθεραπεια ... συνολικα 12,06 χλμ σε 1:03:03!Τα 400αρια ειναι η πιο «μισητη» μου προπονηση, αλλα σημερα ειναι η πρωτη φορα που τα καταφερνω τοσο καλα, με ολα τα κομματια να βγαινουν αναπαντεχα καλυτερα, ισως και λογω της παρουσιας του Αργυρη (@winarg) προς το τελος, που με βοηθησε σημαντικα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  08:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
spy 400άρια όμορφη προπόνηση, γιατί τέτοια αντιπάθεια? :P

στα δικά μου, 9,3 χλμ ελεύθερο στο Χαλανδρίου σήμερα το πρωϊ με την όμορφη πρωϊνή παρέα του γηπέδου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  08:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα , χθες το απογευμα στο Χαλανδρι 12χλμ και ενδιαμεσα 4χ1000 στο 5:10 με 2:30' διάλειμμα.

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  09:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by Aroulio

Σάβατο 42.2km @ 7:00 μεγάλη παρείστικη βόλτα στην Αθήνα και μετά μόνος, καλύπτοντας συνολικά από Πατήσια μέχρι χαμηλά στη Συγγρού.

Κυριακή Back to back 30km στο 6:46 πάλι παρείστικο στο κέντρο. Χωρίς καμία μυοσκελετική ενόχληση.

Ρεκόρ ΣΚ με 72,2km, κι εβδομάδας με 113km. Σε 5 προπονήσεις συνολικά (οι 3 long runs).



...μπράβο Αρη!!!Αντε, ακόμα 7-10 ημέρες τα πολλά ... μετά κοβεις ... και στη συνέχεια ή μεγάλη στιγμή...!!!Εύχομαι από καρδιάς να τον χαρείς αυτόν τον αγώνα.Θα σε σκέφτομαι, αλλά και μόνο που θα σταθείς στην εκκίνηση ... θα είναι μία μεγάλη υπερβαση!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Ευχαριστώ Σπύρο,
η αλήθεια είναι ότι πάει ανέλπιστα καλά (φτου-φτου) δεδομένου ότι τον Αύγουστο ήμουν off κι έφτασα εδώ μέσα σε 4 μόλις εβδομάδες. 3 ακόμα δυνατές και 2 φορμάρισμα έμειναν. Και μετά γλεντάμε το όνειρο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  10:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
28 km long run την Κυριακή Καισαριανή-Χολαργό και πίσω σε 2:58'.

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  10:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

spy 400άρια όμορφη προπόνηση, γιατί τέτοια αντιπάθεια? :P

στα δικά μου, 9,3 χλμ ελεύθερο στο Χαλανδρίου σήμερα το πρωϊ με την όμορφη πρωϊνή παρέα του γηπέδου



...διότι πάντα, εκτός από σήμερα που είναι ή πρώτη φορά που τα καταφέρνω...τα κάνω θάλασσα, αδυνατώντας να επιτυχώ τον στοχο...!Γενικά, με τη ταχύτητα έχω κάποιο θέμα, αλλά θα το παλεψω κι αυτό...εξ'ου κι οι πρωινές μου απορίες ... περί μήκους διασκελισμό...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  10:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2χλμ ζεσταμα, 8χλμ σε 37':33'' μ.ο. ρυθμος 4.39''/χλμ..

..αυτη η εβδομαδα θα ειναι χαλαρη ενοψει του Σαββατιατικου αγωνα ''ΛΙΟΦΙΛΙΑ''..

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  11:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by Hermes

spy 400άρια όμορφη προπόνηση, γιατί τέτοια αντιπάθεια? :P

στα δικά μου, 9,3 χλμ ελεύθερο στο Χαλανδρίου σήμερα το πρωϊ με την όμορφη πρωϊνή παρέα του γηπέδου



...διότι πάντα, εκτός από σήμερα που είναι ή πρώτη φορά που τα καταφέρνω...τα κάνω θάλασσα, αδυνατώντας να επιτυχώ τον στοχο...!Γενικά, με τη ταχύτητα έχω κάποιο θέμα, αλλά θα το παλεψω κι αυτό...εξ'ου κι οι πρωινές μου απορίες ... περί μήκους διασκελισμό...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Διάβασε κάποια στιγμή αυτό εδώ
https://runnersconnect.net/running-training-articles/improve-running-speed-step-frequency-and-step-length/
και ιδιαίτερα προς το τέλος που αναλύει τον διασκελισμό των ελιτ σε έναν αγώνα 10χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  18:22:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ καλό άρθρο Αργύρη!

_____________________
Run Natural, run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/09/2016 :  21:25:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα. Αργό δεκάρι σε 58 λεπτά με καλή παρέα.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000