Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν,πώς πάει η προπόνηση σας ? Νο 10.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

nrun
Forum-Runner

176 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  14:27:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasVer
...τοσα ατομα να αθλουνται αντι να σαπιζουν σε καφετεριες!




ξεκαβάλα αδερφέ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  16:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
26χλμ σήμερα το πρωϊ με 5:13.
Σχετικά καλά βγήκε... Ήθελα 3'' κάτω ανά χλμ αλλά δεν!

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  17:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bladerunner

26χλμ σήμερα το πρωϊ με 5:13.
Σχετικά καλά βγήκε... Ήθελα 3'' κάτω ανά χλμ αλλά δεν!

__________________________
Think faster than you ride





Για να καταλάβω, το 5:13 ειναι το αργό σου ή το πήγες πιο γρήγορα απο το αργό σου;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  19:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Είχες παρκάρει στον Κυριακιδη; Ήσουν παρέα με ενα αυτοκίνητο που ειχε στο καπό 4-5 νερά και ισοτονικά;



Είχα παρκάρει από την πίσω μεριά του παρκακίου, καθότι φέτος που πάω πιο νωρίς από κάθε άλλη φορά δεν έχω βρει ποτέ. Την προηγούμενη Κυριακή όταν έφτασα είχε τόσο κόσμο μπροστά μου που νόμιζα ότι είχε έρθει πούλμαν με εκδρομή! Φορούσα μπλε φανέλα ΣΔΥΜ Θήβας γιατί στο πιο μεγάλο λονγκ τσεκάρω ρούχα, παπούτσια αγώνα κτλ. Μάλλον θα παρκάρω μπροστά στις 13/11 να μη χαλάσει η παράδοσή, καθότι τρέχω στις 20/11 και θα έχω το τελευταίο μίνι λονγκ ενώ όλοι θα λείπουν στην κλασική!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  19:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βαρτζακιος σημερα 2Κ προθέρμανση και 15.2 k με @5.05 με ήλιο και αρκετή υγρασία. Λίγα χιλιόμετρα βεβαια για αυτό τοσταδιο....Τελευταιος αγώνας πριν τον ΑΜΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  20:17:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
[i]Originally posted by ALEXANDRA[/
Για να καταλάβω, το 5:13 ειναι το αργό σου ή το πήγες πιο γρήγορα απο το αργό σου;



Ήθελα να το πάω στον ρυθμό 5:10 που είναι ο στόχος μου για φέτος. Δεν μου βγήκε όμως. Όταν πίεζα ανέβαζα παλμούς παραπάνω από τους επιθυμητούς.

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  20:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
32 χιλιόμετρα χτες το απογευματάκι στην ίδια δύσκολη διαδρομή(μικρογραφία της κλασικής) μετά τη δουλειά σε 2:46:00(5:11 μέσο). παραδόξως βγήκε ανέλπιστα καλά, σε σημείο να έχω δυνάμεις μετά το 30 και να κατεβάσω το ρυθμό μέχρι και το 4'/χλμ! συγκριτικά με τα προηγούμενα που δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου, χτες απλά δεν το πίστευα! δεν ξέρω τι έγινε ειλικρινά.. η μόνη διαφορά είναι πως μπήκα με τρομερή ψυχολογία, έτσι χωρίς λόγο, και επίσης έφαγα λίγα μακαρόνια την προηγούμενη και κοιμήθηκα ψιλοφυσιολογικά μετά από καιρό. πήρα 2 gelάκια(από μισό σε 13-16-22.5-25) και ήπια 500ml νερό.

πάει και το τελευταίο μεγάλο και τώρα με άλλη ψυχολογία μπαίνουμε στο φορμάρισμα! η εβδομάδα έκλεισε στα 52 χιλιόμετρα μόλις αλλἀ σήμερα έπαιζα 5 ώρες διαιτησία οπότε ουσιαστικά είναι αρκετά περισσότερα. δεν θα σκάσω κιόλας, ας είναι όσα θέλουν!

20 και σήμερα!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  20:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bladerunner

quote:
Originally posted by ALEXANDRA[/
Για να καταλάβω, το 5:13 ειναι το αργό σου ή το πήγες πιο γρήγορα απο το αργό σου;



Ήθελα να το πάω στον ρυθμό 5:10 που είναι ο στόχος μου για φέτος. Δεν μου βγήκε όμως. Όταν πίεζα ανέβαζα παλμούς παραπάνω από τους επιθυμητούς.

__________________________
[i]Think faster than you ride






Ο στόχος σου συνολικά φαντάζομαι. Δηλαδή να κανεις τον μαραθώνιο σε 5:10. Σωστα; Όμως τα long πρέπει να γίνονται με πιο αργό ρυθμό και όχι στον ρυθμό στόχο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  20:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Είχες παρκάρει στον Κυριακιδη; Ήσουν παρέα με ενα αυτοκίνητο που ειχε στο καπό 4-5 νερά και ισοτονικά;



Είχα παρκάρει από την πίσω μεριά του παρκακίου, καθότι φέτος που πάω πιο νωρίς από κάθε άλλη φορά δεν έχω βρει ποτέ. Την προηγούμενη Κυριακή όταν έφτασα είχε τόσο κόσμο μπροστά μου που νόμιζα ότι είχε έρθει πούλμαν με εκδρομή! Φορούσα μπλε φανέλα ΣΔΥΜ Θήβας γιατί στο πιο μεγάλο λονγκ τσεκάρω ρούχα, παπούτσια αγώνα κτλ. Μάλλον θα παρκάρω μπροστά στις 13/11 να μη χαλάσει η παράδοσή, καθότι τρέχω στις 20/11 και θα έχω το τελευταίο μίνι λονγκ ενώ όλοι θα λείπουν στην κλασική!

No pain, no gain!



Α οκ. Ρωτάω διοτι παρέα μου είμαστε πειραχτήρι; και πήγαμε στο αυτοκίνητο με τα νερά και τα ισοτονικά και τα ξάπλωσαμε.

Εμεις είμασταν 3 γυναίκες και ένας άνδρας. Μπλε σορτς, πράσινη μπλούζα. Φοραω πάντα καπέλο και γυαλιά και μαλλιά αλογοουρά. Και παππουτσια πάντα adidas.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  21:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Alexandra

Η σημερινή προπόνηση ήταν εξομείωση του αγώνα σε κλίμακα. Διατηρώ την αισιοδοξία μου για τις 3:40 τον Νοέμβρη, αλλά ...πιο συγκρατημένη πλέον.






__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  21:59:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by Bladerunner

quote:
Originally posted by ALEXANDRA[/
Για να καταλάβω, το 5:13 ειναι το αργό σου ή το πήγες πιο γρήγορα απο το αργό σου;



Ήθελα να το πάω στον ρυθμό 5:10 που είναι ο στόχος μου για φέτος. Δεν μου βγήκε όμως. Όταν πίεζα ανέβαζα παλμούς παραπάνω από τους επιθυμητούς.

__________________________
[i]Think faster than you ride






Ο στόχος σου συνολικά φαντάζομαι. Δηλαδή να κανεις τον μαραθώνιο σε 5:10. Σωστα; Όμως τα long πρέπει να γίνονται με πιο αργό ρυθμό και όχι στον ρυθμό στόχο.



Mερικα LR μπορουν να γινονται στο MP αλλα οχι εξ ολοκληρου, το πολυ μεχρι 24χλμ, που κι αυτο πολυ ειναι. Αν δηλ κανει καποιος 32αρι μπορει να κανει 6 αργα, 24 MP, 2 αργα. Ο bladerunner εκανε 26 σε MP, δεν ειναι κακο, ισως τα 2 πρωτα θα μπορουσε να τα παει πιο αργα ως ζεσταμα. Παντως μην πτοεισαι που δεν επιασες το στοχο, μην ξεχνας οτι σημερα ετρεχες με φουλ κουραση απο τις προπονησεις των προηγουμενων ημερων και εβδομαδων, χωρις να εχει προηγηθει ξεκουραση, υδατανθρακωση κλπ. Σε 3 εβδομαδες αν κανεις καλο ταπερινγκ θα εισαι πολυ καλυτερα απ ο,τι ησουν σημερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  22:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bladerunner

quote:
Originally posted by ALEXANDRA[/
Για να καταλάβω, το 5:13 ειναι το αργό σου ή το πήγες πιο γρήγορα απο το αργό σου;



Ήθελα να το πάω στον ρυθμό 5:10 που είναι ο στόχος μου για φέτος. Δεν μου βγήκε όμως. Όταν πίεζα ανέβαζα παλμούς παραπάνω από τους επιθυμητούς.

__________________________
[i]Think faster than you ride


Σήμερα ειχε ζέστη. Στον μαραθώνιο θα κανει κρύο.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  22:51:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρακαλώ;

quote:
Originally posted by nrun

quote:
Originally posted by KostasVer
...τοσα ατομα να αθλουνται αντι να σαπιζουν σε καφετεριες!




ξεκαβάλα αδερφέ...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/10/2016 :  23:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by dimitrissss

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Είχες παρκάρει στον Κυριακιδη; Ήσουν παρέα με ενα αυτοκίνητο που ειχε στο καπό 4-5 νερά και ισοτονικά;



Είχα παρκάρει από την πίσω μεριά του παρκακίου, καθότι φέτος που πάω πιο νωρίς από κάθε άλλη φορά δεν έχω βρει ποτέ. Την προηγούμενη Κυριακή όταν έφτασα είχε τόσο κόσμο μπροστά μου που νόμιζα ότι είχε έρθει πούλμαν με εκδρομή! Φορούσα μπλε φανέλα ΣΔΥΜ Θήβας γιατί στο πιο μεγάλο λονγκ τσεκάρω ρούχα, παπούτσια αγώνα κτλ. Μάλλον θα παρκάρω μπροστά στις 13/11 να μη χαλάσει η παράδοσή, καθότι τρέχω στις 20/11 και θα έχω το τελευταίο μίνι λονγκ ενώ όλοι θα λείπουν στην κλασική!

No pain, no gain!



Α οκ. Ρωτάω διοτι παρέα μου είμαστε πειραχτήρι; και πήγαμε στο αυτοκίνητο με τα νερά και τα ισοτονικά και τα ξάπλωσαμε.

Εμεις είμασταν 3 γυναίκες και ένας άνδρας. Μπλε σορτς, πράσινη μπλούζα. Φοραω πάντα καπέλο και γυαλιά και μαλλιά αλογοουρά. Και παππουτσια πάντα adidas.



A, έτσι ; Κάνετε και τέτοια . Στο πορτ παγκάζ τα είχα στήσει σήμερα και το ανοιγόκλεινα κάθε 5 χλμ. Συνήθως τα αφήνω στο πεζούλι δίπλα στο ρέμα, αλλά τις τελευταίες Κυριακές έχει τόσα πολλά εκεί που περνάς και αρχίζεις να ψάχνεις. Κάποια στιγμή όταν έπινα νερό πέρασε ένας άνδρας με 2 ή 3 γυναίκες παρέα και τους λέει άντε άλλα 15 έμειναν και πήγα να του πω "και μένα τόσα μη μου το θυμίζεις!"

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/10/2016 :  08:06:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρες! χθες είχε αγώνα στη ρεματιά Χαλανδρίου. Έτρεξα τα 5χλμ, καλά μου βγήκε. Όλα μαζί 10χλμ και μετά καφεδούμπα στην πλατεία με φίλους & father!

By the way, πολύ καλά τα λέει ο KostasVer. Όλοι γνωρίζουμε κόσμο που δεν σηκώνεται από ένα καναπέ ή από ένα τραπέζι για κανένα λόγο και παφα πουφα τα τσιγάρα, το ένα πίσω από το άλλο να ανάβει με την καύτρα του προηγούμενου. Και είναι δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι τον ευχαριστεί, αλλά όχι να θεωρείται και η κανονική κατάσταση αυτο το πράγμα, μάλλον σαπίλα είναι... Το να βλέπει κανείς περισσότερο κόσμο να βγαίνει για να αθληθεί από όσο έβλεπε παλιότερα μόνο ως θετικό μπορεί να εκληφθεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000