Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν,πώς πάει η προπόνηση σας ? Νο 10.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/10/2016 :  23:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ALEXANDRA όντως το μπούχτισμα είναι γεγονός αν και περίμενα να είναι πολύ πιο έντονο γιατί πρώτη φορά θα κάνω δεύτερο μαραθώνιο τον ίδιο χρόνο. Φοβόμουν ότι η δεύτερη προετοιμασία με περισσότερα κιόλας χιλιόμετρα θα με κούραζε πολύ περισσότερο. Πιο πολύ με ενοχλεί που δε μένει σχεδόν καμία μέρα που δεν κάνω τίποτα. Να πάω και γυμναστήριο για ενδυνάμωση κτλ να τα προλάβω όλα και μασάζ και το ένα και το άλλο και στο τέλος τη βδομάδα μετά τον αγώνα που δε θα κάνω τίποτα θα λέω τι ωραία που δεν έχω το απόγευμα να κάνω απολύτως τίποτα!
Τώρα από 75 σε 45 λίγο απότομο μου φαίνεται αλλά αν αισθάνεσαι καλύτερα έτσι ίσως είναι καλύτερο που έκοψες. Το θέμα είναι να τρέχουμε για να περνάμε καλά δεν είμαστε και επαγγελματίες!!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  00:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι λιγο κ οι συγκηριες: ετρεξα 25 την ΚΥ, 10 την Τριτη, Πεμπτη διαλειμματικη (θα βγουν 15), Σαββατο 20. Σαββατο και Κυριακη ταξιδεύω.... Επισης ηταν η περιπτωση που εκανα 75 την προηγουμενη εβδομαδα. Κατα Μ. Ο. κανω 55-60.
Αλλα γενικως, βαριεμαι....Προχθες γυμν εκαναν κανω 12 αλλα εκανα 10. Ε δε θα πεθανουμε κιολας! Χομπυ κανουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  08:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι, πιο αργα απ’οτι συνηθιζω, ωστε να βλεπω εστω και πολυ λιγο ... ανηφορες στο Δασος Συγγρου: Αρχικα 5 χλμ ζεσταμα, στη συνεχεια 6Χ3′ ανηφορες αποτομης κλισης ακολουθουμενες με αντιστοιχο διαλειμμα χαλαρου τρεξιματος στις κατηφορες, οπου καλυφθηκαν 6 χλμ περιπου, και τελος 5χλμ αποθεραπεια ... συνολικα 16 χλμ σε 1:25:35! Ωραιο tapering κανουμε...τουλαχιστον ευτυχως απο τη Κυριακη αλλαζει η ωρα, διοτι αυτα τα μαυρα σκοταδια, και για λογους ασφαλειας, δεν αντεχονται πια!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  09:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 χαλαρά χιλιομετράκια σε 55 λεπτά το πρωί σε τρελό σκοτάδι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  09:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την Τρίτη έκανα 6χλμ χαλαρά.

Χθες, 5χλμ στο 5:30 και κατόπιν 8χ800 στο γήπεδο Χαλανδρίου. Όλα καρφωμένα στο 4:30-4:31 ρυθμό. Τέλος, 1χλμ αποθεραπεία.

@Alexandra.
Η εβδομάδα με τα περισσότερα χιλιόμετρα (80) ήταν η 10 με 16 Οκτωβρίου (Δυο εβδομάδες πριν).
Η προηγούμενη με την τρέχουσα δεν έχουν διαφορά. 69χλμ η προηγούμενη, 70+ η τρέχουσα.

Την επόμενη έχω 57 και την εβδομάδα του αγώνα 22 ΧΩΡΙΣ τον αγώνα.


__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  10:58:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2χλμ ζεσταμα , 12χλμ με μ.ο ρυθμο 4.41''/χλμ!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  11:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10αρακι χθες το βράδυ σε 53:39. Το κακό είναι ότι γυρνώντας επάνω στο τραπέζι της κουζίνας υπήρχαν 2 γιουβαρλάκια και 1 κομμάτι φέτα που με κοιτούσαν με παράπονο "Εμάς γιατί κανείς δεν μας έφαγε;" Τους έδωσα την λύτρωση που έπρεπε.
Αχχ βρε Αλεξάνδρα αχ!!!!!!
Το τρέξιμο δεν είναι για χόρταση, αν φτάνεις σε σημείο να μπουχτίζεις μάλλον κάνεις κάτι λάθος.
Ο μακροχρόνιος τραυματισμός μου έδειξε ότι υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές ακόμα και να πιείς 2 μπύρες το βράδυ γιατί το πρωί δεν θα έπρεπε να σηκωθώ να ξεσκιστώ στα χλμ. Τα ίδια λέω και στον αδελφό μου που τρέχει κάθε χρόνο ΚΜΑ. Κάντε λίγο κράτει βρε παιδιά!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  14:32:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ σήμερα κοιτούσα τα μαύρα σκοτάδια και περίμενα να γίνουν λίγο πιο γκρι για να βγω και τελικά με στρίμωξε ο χρόνος. Τελικά αποφάσισα να χωρέσω μαζί με προθέρμανση και αποθεραπεία τα 6Χ600 σε επιθυμητό χρόνο 2:20 (αποτέλεσμα 2:30(;),2:19,2:21,2:17,2:18,2:21) με 1:30 λεπτό χαλαρό τρέξιμο ενδιάμεσα. Βλέπω τώρα την καρδιακή συχνότητα που είχα και μάλλον δεν πήγα στα κόκκινα, ούτε καλά καλά πορτοκαλί. 9,3 χλμ σε 52'. Από αύριο ταξιδάκι με τουριστικά τρεξίματα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  18:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

10αρακι χθες το βράδυ σε 53:39. Το κακό είναι ότι γυρνώντας επάνω στο τραπέζι της κουζίνας υπήρχαν 2 γιουβαρλάκια και 1 κομμάτι φέτα που με κοιτούσαν με παράπονο "Εμάς γιατί κανείς δεν μας έφαγε;" Τους έδωσα την λύτρωση που έπρεπε.
Αχχ βρε Αλεξάνδρα αχ!!!!!!
Το τρέξιμο δεν είναι για χόρταση, αν φτάνεις σε σημείο να μπουχτίζεις μάλλον κάνεις κάτι λάθος.
Ο μακροχρόνιος τραυματισμός μου έδειξε ότι υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές ακόμα και να πιείς 2 μπύρες το βράδυ γιατί το πρωί δεν θα έπρεπε να σηκωθώ να ξεσκιστώ στα χλμ. Τα ίδια λέω και στον αδελφό μου που τρέχει κάθε χρόνο ΚΜΑ. Κάντε λίγο κράτει βρε παιδιά!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Μπααα! Ειμαι λίγο τεμπέλα. Αυτό ειναι. Απλά ξέρω οτι αν θέλω να βρεθώ στην εκκίνηση, πρέπει να κανω προπόνηση. Ε κάπου λες νισάφι! Προχθές εκανα 10 χαλαρά κ βαρέθηκα τσούκου τσούκου. Με πήρε ο ύπνος με το αργά. Σήμερα ειχα διαλειμματικη και ελεγα γιατί "βασανίζομαι"; Και απο την άλλη εχω τρομερή πειθαρχεία. Ειναι όλα θεμα ψυχολογίας.
Γενικα δε νομίζω οτι κανω κατι λαθος διοτι απλά κανω λίγα χλμ.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PANOS372
Advanced Forum-Runner

262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  20:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γυμναστηριο 60λεπτα ενδυναμωση γλουτοι ποδια κορμος.

"Never let the body tell the mind what to do. The body will always give
up...." George Patton
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2016 :  22:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγώνας να τα προλάβω όλα. Μέχρι τις 5 δούλευα. Μετά να έρθω Αθήνα για πουσουκου με το καθιερωμένο μποτιλιάρισμα στην εθνική είχα και ραντεβού με το χειροπράκτη στις 8:30 οπότε πετάχτηκα να τρέξω ένα 6αρι στη Γκράβα μη χάσουμε το λογαριασμό της εβδομάδας. Άνετο ήταν σε 31:25.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  02:07:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ALEXANDRA ακολουθώ πρόγραμμα 16 εβδομάδων. φέτος ο μέσος όρος εδώ και 5-6 εβδομάδες είναι στα 65-70χλμ. η 13η (αυτή πριν το φορμάρισμα) έκλεισε στα 52 καθαρά δρομικά αφού δε βρήκα χρόνο αλλά και διάθεση για παραπάνω. αυτήν που διανύουμε θα κάνω πιθανότατα 50-55 πάλι (14η), την επόμενη κανένα 50ρι και την εβδομάδα του αγώνα μια μικρή διαλειμματική 7-8χλμ την Τρίτη και 1-2 οχταράκια Τετάρτη-Πέμπτη, ανάλογα τα κέφια! γενικά από τη (μικρή σχετικά) εμπειρία μου στο τρέξιμο έχω μάθει πως εφόσον ακολουθείς συστηματικά ένα πρόγραμμα για μαραθώνιο, περισσότερο καλό θα σου κάνει η ξεκούραση προς το τέλος παρά το κοπάνημα. δε χάθηκε κι ο κόσμος να βγάλεις μια προπόνηση λιγότερη τώρα στο φορμάρισμα. αντιθέτως, μπορεί να σου βγει και σε καλό! καθαρά προσωπική άποψη βέβαια.

λίγο έμεινε, υπομονή! 15 κου σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  08:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σημερα το πρωι, με το φως της ημερας, στους δρομους της Κηφισιας, στη μικρη κυκλικη διαδρομη των 1200 περιπου μετρων γυρω απο το σπιτι μου, ωστε να αποφυγουμε τα πολυσυχναστα μερη ... 8,9 χλμ ανυποδητο τρεξιμο σε 45'16"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  09:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρες!
σήμερα πρωϊ 9χλμ στην περίβολο του ΟΑΚΑ με 3χλμ σε 11'27. Όχι σε καλή μέρα, αφού σκόπευα για 2 x 3k αλλά αφού είδα ότι δεν τραβάει το άφησα. Είχε και πολύ αέρα (Αέρααααα, λόγω της ημέρας μάλλον)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2016 :  10:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2χλμ ζεσταμα,12χλμ μ.ο ρυθμό 4.28"/χλμ παρέα με τον Αργυρη!
Αυτός ο αέρας μας πήρε τα μαλλιά...😃😃😉

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000