Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 παπουτσι για πλατυποδα - μόνο kayano;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2016 :  17:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περίμενε τις εκπτώσεις του Ιουλίου τότε, αλλά και πάλι πολλά ζευγάρια τα έχουν δει από πριν και κάνει κράτηση τηλεφωνικώς. Θα βγάλουν και καμιά να ανακοίνωση για 50% για 2-3 μέρες τότε μέσα στις εκπτώσεις, όπως έκαναν το χειμώνα και όποιος πρόλαβε, πρόλαβε.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/05/2016 :  23:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το λοιπον,
εκανα και πελματογραφημα, το οποιο εδειξε οτι δεν εχω πλατυποδια (!!!), αλλα υποπρηνισμο, μιας και οι αστραγαλοι ηταν αυτοι που εγερναν τις πατουσες προς τα μεσα οπως φανηκε,

δοκιμασα saucony guide 9 (ξανα, αλλά αλλο χρωμα και ξανα το ιδιο προβλημα, το αριστερο με στενευε, ενω το δεξι ηταν στο τελειο μεγεθος), kinvara (42 & 43, το 42 μικρο, το 43 μεγαλο, κριμα που δεν ειχαν 42,5) και triumph (αυτο μου εγερνε την πατουσα αριστερα για καποιο λογο),
οποτε πηγα σε asics gt-1000 (στο 2000 δεν ειχε στο νουμερο μου, αλλα ουτε και το gt-1000 μου εκατσε τοσο ωστε να νιωθω ισορροπια στην πατουσα), ενα nike που δεν θυμαμαι καν μοντελο και... τον νεο μου ερωτα... brooks adrenaline gts 16!!!
love at first sight ενα πραμα, η τελεια εφαρμογη, τα ετρεξα ηδη αποψε και... το σεξ ηταν αγριο και αχαλινωτο, δις μαλιστα με μια παυση στην μεση και πολυ καλο χρονο και ανεση, τι ωραιο συναισθημα η νεα σου... γκομενα να βγαινει καλυτερη απ την προηγουμενη :D
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2016 :  07:23:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Όταν λες πελματογράφημα τι εννοείς; Πήγες σε ειδικό κέντρο και σου έκαναν ανάλυση πέλματος και βάδισης; Το Brooks Adrenaline είναι κλασικό stability παπούτσι, δηλαδή το προτείνουν σε όσους έχουν ΥΠΕΡπρηνισμό και είναι από τα sellers της κατηγορίας, . Αν έχεις ΥΠΟπρηνισμό θεωρητικά θα έπρεπε να σου πρότειναν Cushioning παπούτσι, δηλαδή Neutral, ουδέτερο.

Όλα αυτά φυσικά δεν έχουν σημασία αν εσύ αισθάνεσαι καλά με το παπούτσι και όπως είχα γράψει και πριν αυτό το ξέρεις εσύ και μόνο και κανένα πελματογράφημα. Με γεια λοιπόν και καλά και ευχάριστα χιλιόμετρα!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/05/2016 :  08:05:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημερα,
σ ευχαριστω, οπως και για ολες τις συμβουλες, επισης στο 2ο!

πελματογραφημα εννοω το σκαναρισμα της πατουσας που ανεβαινεις σε ενα γυαλι χωρις παπουτσια και καλτσες και
βγαινει το αποτελεσμα σε μια οθονη,
οι πωλητες μαλλον τα μπερδευαν (και ο χθεσινος και ο αλλος του runner's store που με εβαλε να τρεξω σε εναν διαδρομο χωρις παπουτσια και με τις καλτσες κατεβασμενες),
επαιξαν δηλαδη πολλα "ναι μεν, αλλά" π.χ.,
εντωμεταξυ η ειρωνια ηταν οτι ενω στο guide το αριστερο μου φαινοταν οριακο-να με στενευει λιγο,
του λεω μπορεις να μου μετρησεις τις πατουσες; και στην οθονη του φανηκε οτι το δεξι ηταν κατα 0,2cm μεγαλυτερο!! go figure..
οσο για το brooks κι εγω για stability το "εκοψα", αλλα μ αρεσε που δεν "εγερνε" ο αστραγαλος και το ποδι γενικοτερα προς την μια ή την αλλη πλευρα, αυτο δεν θελουμε; τουλαχιστον εγω ετσι ειχα/εχω συνηθισει με το kayano και δεν μου φανηκε κακο, σχεδον ενα χρονο τωρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000