Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Προτάσεις για αγορά ρολόι / παλμογράφου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/05/2016 :  17:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω. Νέος στο forum αλλά σχετικά νέος στο τρέξιμο. Πραγματοποιώ προπόνηση και εξω απ τους συνισμένους αθλητικούς χώρους, ενώ σταδιακά έχω ξεκινήσει συμμετοχή αγόνων. :)

Θα με ενδιέφερε η αγορά ενός ρολογιού για προπόνηση / αγώνες..
Πέραν των βασικών, θα με ενδέφερε να έχει :
- παλμογράφο, gps,
- αυτονομία στην μπαταρία (νομίζω προτέρημα των garmin)
- αρκέτα μεγάλη "αποθήκευση χιλομέτρων" και ιστορικού προπονήσεων.
- Web app για μελέτη των στοιχείων κοκ..
- Καλό service
- Επίσης θα ήθελα να αποφύγω την ζώνη για την καταγραφή των παλμών γιατί αφενώς είναι λίγο ενοχλητικό και αφετέρου χρονοβόρο (βάλε - βγάλε) μιας και μετά το τρέξιμο κάνω αρκετές ασκήσεις.

Μερικές απ τις πρώτες σκέψεις αγοράς.

Garmin 220
Garmin 230
Garmin 235
Garmin 620
ή ακόμα και Garmin 630
TomTom Multisport Cardio

Το budget είναι μέχρι 280 ευρώ.
Επίσης βρήκα το "Garmin Forerunner 620 HRM" σε πολύ καλή προσφρορά.

Συγνώμη, αλλά δεν έχω πολλές γνώσεις, διαβάζω αρκετά reviews για να κατασταλάξω.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/05/2016 :  21:10:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δες και τα Suunto, απόλυτα ευχαριστημένος

Το Ambit 3 Sport HR βγήκε απο εδώ http://www.running24.net/en/ ακριβώς στα χρήματα που λες όλα μαζί (μεταφορικά, λοιπά έξοδα, τιμή)

Βλέπω μάλιστα πως σε μπλέ είναι διαθέσιμο

Άποψη μου , σε αυτά τα χρήματα πάρε και την ζώνη , όποτε γουστάρεις την φοράς όποτε όχι.

Edited by - Suisac on 10/05/2016 21:11:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2016 :  11:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δές και αυτό, αν και εξαντλήθηκε και σύμφωνα με την εταιρεία θα το φέρει σύντομα.

http://www.emichos.gr/anixneutes-gps-tracker-theshs/mobile-action-i-gotu-gt-900pro-hrm-gps-travel-sports-roloi-metriti-kardiakon-palmon-kardiosixnometro-palmografos-organo-metrisis-spor-istioploia-surfing-podilasia-ski-mixanokinito-athlitismo-oreivasia
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2016 :  12:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. @Suisac ευχαριστώ για την απάντηση..
Αρχικά είδα το review https://www.youtube.com/watch?v=1NJWh5ex7ew, περίπου στο 5ο λεπτό αναφέρει για τις επιλογές κουμπιών που ορισμένες φορές μπερδεύει.

Αξιόλογη σύγκριση :
https://versus.com/en/garmin-forerunner-620-vs-suunto-ambit3-sport-hr

Σε τι ουσιαστικά διαφέρει τo Ambit 3 Sport HR απ' Ambit 3 Run;

Κατά την αγoρά το running24.net δεν έχει επιλογή για την Ελλάδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2016 :  13:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

Καλημέρα. @Suisac ευχαριστώ για την απάντηση..
Αρχικά είδα το review https://www.youtube.com/watch?v=1NJWh5ex7ew, περίπου στο 5ο λεπτό αναφέρει για τις επιλογές κουμπιών που ορισμένες φορές μπερδεύει.

Αξιόλογη σύγκριση :
https://versus.com/en/garmin-forerunner-620-vs-suunto-ambit3-sport-hr

Σε τι ουσιαστικά διαφέρει τo Ambit 3 Sport HR απ' Ambit 3 Run;

Κατά την αγoρά το running24.net δεν έχει επιλογή για την Ελλάδα.



Καλημέρα σας

Σα να ακούω εμένα έψαχνα δυο ημέρες την επιλογή Ελλάδα, ρωτούσα και δε λάμβανα απαντήσεις , αισθανόμουν ολίγον...λεπρός στην Σπιναλόγκα.

Όταν κάνεις εγγραφή user έχει κανονικά την επιλογή της περιοχής Ελλάδα.

Η διαφορά του Run με του Sport πρακτικά ειναι αυτό που λέει ο χρακτηρισμός τους , το Run καθαρά για τρέξιμο το Sport εχει χαρακτηριστικά Multisport(Κολύμπι, Τρίαθλο κλπ.).
Πρακτικά αν το κοιτάξεις ανάποδα το Sport είναι ένα Peak χωρίς τους αισθητήρες ορειβασίας(Baro, Alti) κλπ.
Απο πλευράς μενού το θεωρώ απο τα πλέον εύχρηστα και ιδιαίτερα παραμετροποιήσημα ρολόγια.

Ο τύπος έχει και λογαριασμό τραπέζης (ΕΜπορική Γερμανίας) κατευθείαν η πληρωμή και σε 10-12 ημέρες η DHL θα σου κτυπήσει το κουδούνι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2016 :  13:57:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by PATENTAS

Δές και αυτό, αν και εξαντλήθηκε και σύμφωνα με την εταιρεία θα το φέρει σύντομα.

http://www.emichos.gr/anixneutes-gps-tracker-theshs/mobile-action-i-gotu-gt-900pro-hrm-gps-travel-sports-roloi-metriti-kardiakon-palmon-kardiosixnometro-palmografos-organo-metrisis-spor-istioploia-surfing-podilasia-ski-mixanokinito-athlitismo-oreivasia




@Patenta σε ευχαριστώ κι εσένα. Δεν την γνωρίζω την συγκεκριμένη εταιρεία και μοντέλο. Βασικά προτιμώ κάτι που να έχει καλά reviews και αρκετά ικανοποιητική εμπειρία χρηστών.

@Suisac θαρρώ πως στην προκειμένη περίπτωση το Run με βολεύει.. Επίσης έκανα έγγραφη στο http://www.running24.net/ και στην επιλογή
- Change billing address
- Change shipping address
δεν βρήκα την επιλογή Greece. Επίσης είδα σαν επιλογή πληρωμης paypal και "Vorkasse Sie erhalten 1% Skonto bei Vorkasse"..

Μέσα στα όλα τα άλλα νομίζω πως βοηθάει το συγκρτικό :

https://versus.com/en/garmin-forerunner-620-vs-suunto-ambit3-sport-hr-vs-tomtom-multi-sport-cardio

Edit : Βλέπω ουσιαστικές διαφορές στην τιμή στο www.running24.net από κάποια stores στην Ελλάδα, εν μέρη λογικό. Αν είναι αξιόπιστο συμφέρει, και απ όσο παρατηρώ δεν έχει Garmin.. Απλά με δυσκολεύει να κατανοήσω τον τρόπο πληρωμής.
Κάποια άλλα store απ το εξωτερικό πάντα ευσπρόδεκτα..

Edited by - mike07 on 11/05/2016 14:46:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/05/2016 :  19:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

quote:
Originally posted by PATENTAS

Δές και αυτό, αν και εξαντλήθηκε και σύμφωνα με την εταιρεία θα το φέρει σύντομα.

http://www.emichos.gr/anixneutes-gps-tracker-theshs/mobile-action-i-gotu-gt-900pro-hrm-gps-travel-sports-roloi-metriti-kardiakon-palmon-kardiosixnometro-palmografos-organo-metrisis-spor-istioploia-surfing-podilasia-ski-mixanokinito-athlitismo-oreivasia




@Patenta σε ευχαριστώ κι εσένα. Δεν την γνωρίζω την συγκεκριμένη εταιρεία και μοντέλο. Βασικά προτιμώ κάτι που να έχει καλά reviews και αρκετά ικανοποιητική εμπειρία χρηστών.

@Suisac θαρρώ πως στην προκειμένη περίπτωση το Run με βολεύει.. Επίσης έκανα έγγραφη στο http://www.running24.net/ και στην επιλογή
- Change billing address
- Change shipping address
δεν βρήκα την επιλογή Greece. Επίσης είδα σαν επιλογή πληρωμης paypal και "Vorkasse Sie erhalten 1% Skonto bei Vorkasse"..

Μέσα στα όλα τα άλλα νομίζω πως βοηθάει το συγκρτικό :

https://versus.com/en/garmin-forerunner-620-vs-suunto-ambit3-sport-hr-vs-tomtom-multi-sport-cardio

Edit : Βλέπω ουσιαστικές διαφορές στην τιμή στο www.running24.net από κάποια stores στην Ελλάδα, εν μέρη λογικό. Αν είναι αξιόπιστο συμφέρει, και απ όσο παρατηρώ δεν έχει Garmin.. Απλά με δυσκολεύει να κατανοήσω τον τρόπο πληρωμής.
Κάποια άλλα store απ το εξωτερικό πάντα ευσπρόδεκτα..



http://www.funktionelles.de/Uhren/Suunto-Markenshop/Suunto-Ambit-Serie/Suunto-Ambit3-Run-Black.htm?shop=life&SessionId=&a=article&ProdNr=1501773&t=31115&c=50591&p=50591

Θεμα αξιοπιστίας πάντως του running24 δεν υπάρχει, ψώνισα αρχές Απριλίου.
Εκτός του Paypal που δεν έχει έξοδα , στην σελίδα αυτή http://www.running24.net/en/impressum δίνει λογαριασμό τραπέζης όπου μπορείς να κάνεις έμβασμα κανονικά.
Μέσω Πειραιώς και Winbank τα έξοδα ειναι αμελητέα (1€) αν πας σε κατάστημα ειναι περισσότερα νομίζω.
Σε κάθε περίπτωση απο όσα εχω διαβάσει και εδω μέσα και απο την προσωπική μου εμπειρία δεν υπάρξε ζήτημα στο παρελθόν.

Primary billing address
Name
Address
Athens
11111 Athens
Griechenland

Στην διεύθυνση αποστολής μου δίνει αυτή την εικόνα όπου εχω καταχωρήσει χώρα κανονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2016 :  09:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα.
Suisac, για ρολόι προτείνεις το Ambit3; Βασικά πέραν των reviews και απ ότι διαβάζω γενικά δεν γνωρίζω τεχνικές λεπτομέρεις και σ αυτο το σημείο αναζητώ βοήθεια.
Garmin 230 / Garmin 620 / TomTom MultiSports / Ambit3 ...
Αν βρώ eshop με "κατεβασμένες" τιμές ίσως το budget να "ανέβει". Αλλά γενικά είμαι της άποψης "ότι πληρώνεις παίρνεις". Μερικές φορές παρατηρώ ότι "πλήτω" στο τρέξιμο κι αυτο γιατί δεν κρατάω χρόνο, παρα μόνο με app στο smartphone το οποίο δεν είναι βολικό απ όλες τις απόψεις.. Αυτα τα αναφέρω καθώς καθίσταται πλέον επιτακτική η ανάγκη αγοράς ρολογιού..

Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Georgios50
Newbie Forum Runner

Greece
45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2016 :  10:11:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Από σήμερα παίζει και το GARMIN 735XT. Λέει. Και με λίγη υπομονή σύντομα κοντά μας και το Fenix 4… (και που είσαι ακόμα...)

ok
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2016 :  11:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Georgios50 Ναι, το διάβασα. Έγω πάλι "βασανίζομαι" για πιο φθηνές λύσεις.. Θα μου επτρέψεις πως στο συγκεκριμένο θέμα που άνοιξα είναι λίγο "offtopic".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2016 :  20:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mike07

Καλημέρα.
Suisac, για ρολόι προτείνεις το Ambit3; Βασικά πέραν των reviews και απ ότι διαβάζω γενικά δεν γνωρίζω τεχνικές λεπτομέρεις και σ αυτο το σημείο αναζητώ βοήθεια.
Garmin 230 / Garmin 620 / TomTom MultiSports / Ambit3 ...
Αν βρώ eshop με "κατεβασμένες" τιμές ίσως το budget να "ανέβει". Αλλά γενικά είμαι της άποψης "ότι πληρώνεις παίρνεις". Μερικές φορές παρατηρώ ότι "πλήτω" στο τρέξιμο κι αυτο γιατί δεν κρατάω χρόνο, παρα μόνο με app στο smartphone το οποίο δεν είναι βολικό απ όλες τις απόψεις.. Αυτα τα αναφέρω καθώς καθίσταται πλέον επιτακτική η ανάγκη αγοράς ρολογιού..

Ευχαριστώ.



Garmin και Suunto είναι εταιρίες ηγέτιδες στον χώρο και στα προϊόντα.
Δε μπορώ να σου πω πάρε την μια ή πάρε την άλλη , εγώ προτίμησα και το Made In Finland που γράφει το Suunto σε συνδυασμό με κάποια άλλα χαρακτηριστικά που έχω smart hr για το κολύμπι μέσα στην τιμή, το ασύγκριτα καλύτερο service των Φιλανδών(Παγκόσμια εγγύηση , απ ευθέιας επικοινωνία μαζί τους) ή δεν έχω με την επιλογή μου, στο νήμα της Suunto θα διαβάσεις πράγματα διαγαλαξιακά κορυφαία και άγνωστα στην Ελλάδα και τους εγχώριους ''επιχειρηματίες'' εισαγωγείς.
Σε κάθε περίπτωση οτι και αν διαλέξεις για το βαλάντιο που εχεις αποφασίσει να δώσεις ειμαι σίγουρος πως θα το ευχαριστηθείς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2016 :  11:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@suisac:
καλημερα σε ολους καταρχας.....suisac αν και το τιμεξ ακόμη λειτουργεί άψογα και έχοντας το μικρόβιο του γκατζετακια αρχίζω και ψαχνομαι......η timex εχει μεινει πισω εβγαλε το run trainer 2 και αλλαξε εντελως πορεια.....αρα garmin και suunto....ολα οσα αναφερεις περι αξιοπισίας των Φιλανδων το επιβεβαιωνω απο εμπειρια 2 φίλων μου....ξερεις τι ειναι να σε ταλαιπωρούν οι εδω μαγαζατορες και με ενα μειλ να ερχεται ο κουριερ να σου χτυπά το κουδουνι;;;;;;
στο θεμα μας.....εγω εχω ξεχωρισει 2 μοντελα 230 και ambit 3 run η sport αναλογα την τιμη οταν το αποφασισω.....εχω κανει τα συγκριτικα και μερικες διαπιστωσεις ειναι ...
1 230 καλυτερη μπαταρια στο 1s recording 16 ωρες εναντι 10 του ambit.....βεβαια στα 5s διαρκεια μπαταρίας 15 ωρες....
2. αν και το σερβις των φιλανδων ειναι τελειο με βαζει σε σκεψεις η αγορα αναλωσιμων....garmin βρισκεις παντου αμεσως.....επίσης έχοντας 3-4 ζωνες με τεχνολογια ant+ η αγορα ρολογιου μονο με bluetooth ανοιγει επιπλέον αναγκη αναλωσιμου που ηδη υπαρχει.....ας ελπισουμε οτι το νεο ambit θα εχει και τα δυο.....
εσυ που δουλευεις το ambit 3 τι λες;;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......

Edited by - giakos on 14/05/2016 12:51:51
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2016 :  15:53:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα θα την έλεγα ως "ημέρα ανάγνωσης".. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Διαβάζοντας λοιπόν σταδιακά καταλήγω στο 230.
Επίσης έκανα μία αναζήτηση για αγορά απ το διαδίκτυο , το βρήκα από : https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=151938;menu=1001,1005,1010,1020;page=5 στα 253 ευρώ.
Κάνει από 1-3 ημέρες shipping.. Ισως να είναι η πιο φθηνή λύση, όμως θα ήθελα να ρωτήσω τις δικές σας προτιμήσεις online αγοράς.

Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2016 :  16:11:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
amazon.de με 2 χρονια εγγυηση και νομιζω ειναι στα 238 ευρω

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike07
Forum-Runner

195 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2016 :  16:35:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@giakos

Το βρήκα στα 269..
http://www.amazon.de/Garmin-GPS-Laufuhr-Akkulaufzeit-Notifications-Herzfrequenz-Brustgurt/dp/B016V1ZLBE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1463232788&sr=8-1&keywords=garmin+forerunner+230+hrm
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2016 :  18:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giakos

@suisac:
καλημερα σε ολους καταρχας.....suisac αν και το τιμεξ ακόμη λειτουργεί άψογα και έχοντας το μικρόβιο του γκατζετακια αρχίζω και ψαχνομαι......η timex εχει μεινει πισω εβγαλε το run trainer 2 και αλλαξε εντελως πορεια.....αρα garmin και suunto....ολα οσα αναφερεις περι αξιοπισίας των Φιλανδων το επιβεβαιωνω απο εμπειρια 2 φίλων μου....ξερεις τι ειναι να σε ταλαιπωρούν οι εδω μαγαζατορες και με ενα μειλ να ερχεται ο κουριερ να σου χτυπά το κουδουνι;;;;;;
στο θεμα μας.....εγω εχω ξεχωρισει 2 μοντελα 230 και ambit 3 run η sport αναλογα την τιμη οταν το αποφασισω.....εχω κανει τα συγκριτικα και μερικες διαπιστωσεις ειναι ...
1 230 καλυτερη μπαταρια στο 1s recording 16 ωρες εναντι 10 του ambit.....βεβαια στα 5s διαρκεια μπαταρίας 15 ωρες....
2. αν και το σερβις των φιλανδων ειναι τελειο με βαζει σε σκεψεις η αγορα αναλωσιμων....garmin βρισκεις παντου αμεσως.....επίσης έχοντας 3-4 ζωνες με τεχνολογια ant+ η αγορα ρολογιου μονο με bluetooth ανοιγει επιπλέον αναγκη αναλωσιμου που ηδη υπαρχει.....ας ελπισουμε οτι το νεο ambit θα εχει και τα δυο.....
εσυ που δουλευεις το ambit 3 τι λες;;;;;;

Δεν προλαβαίνω.......



@giakos
Δε σου κρύβω πως απο το timex σε γενικές γραμμές δεν έμεινα ευχαριστημένος.Είναι χαρακτηριστικά κάποια πράγματα όπως:
Το Gps του αν και ακριβές ΟΤΑΝ κλειδώσει πολλές φορές αδυνατεί να κλειδώσει.Στο 10αρι του Μαραθωνίου απο τον Εθνικό Κήπο που ξεκινήσαμε βρήκε σημα......οταν τελειώσαμε την Ακαδημίας και βγήκαμε Β.Σοφίας.Επειδή κάποιος μπορεί να το πει συμπτωματικό το ίδο έγινε και στης δυο φορές που το φορεσα σε αυτό τον αγώνα σχεδόν σε απόλυτη ταύτιση(2014-2015)
Πολλές φορές Στο Χαιδάρι με ξεκάθαρη οπτική προς τον ουρανό έπρεπε να περάσει αρκετή ώρα να κλειδώσει.
Το κλου;Σε περιοχή εκτός Αθηνών(το λεω για να μην υπάρχει ο παράγοντας ψηλά κτήρια) σε δοκιμή Ambit και Timex......το Timex απλά στα 6 χλμ....με δυο On off δεν βρήκε...
Με φίλο που φορούσε το FR15 τρέξαμε μαζί ένα 5αρι σε στίβο απο την αρχή μέχρι το τέλος....στο τέλος είχα κάνει καμιά 500 μέτρα περισσότερα!!!
Νομίζω πως όλα τα παραπάνω ξεπερνούν την φυσιολογική και αποδεκτή έννοια συστεμικών σφαλμάτων και αποκλίσεων της υπηρεσίας που παρέχουν τα ρολόγια αυτού του είδους.
Για να καταλάβεις ακόμη περισσοτερο , στον Ημι του Ποσειδώνιου στις 24/04/2016 με τον ίδο φίλο αλλά με εμένα να φοράω το Ambit είχαμε απόκλιση....μόλις 30 μέτρα στα 21χλμ.Απόλυτα φυσιολογικό νούμερο δηλαδή.

Ναι αυτό που λες για το ANT+ είναι ένα θέμα αλλά το προσέγγισα σα να αλλάζω εντελώς σύστημα.

Το Ambit3 Sport όποτε το συνδέω κάνει upd τα στοιχεία των δορυφόρων , αυτό πρακτικά σημαίνει πως με το που θα του πω βρες σήμα το έχει βρει σε κλάσμα δευτερολέπτου χωρίς προβλήματα και κυρίως αξιόπιστα.
Για εμένα που το χρησιμοποιώ και για περπάτημα στην καθημερινότητα μου και θέλω να το καταγράφω ειναι σημαντικό διότι δε με εχει προδώσει ακόμη και σε περιοχές με υψηλά κτήρια.

Απο εκεί και πέρα μου έδωσε την δυνατότητα μέσω του Movescount να δημιουργήσω 2-3 διαφορετικά Mode αθλημάτων(το ρολόι μπορεί να κουβαλήσει κατά κάποιον τρόπο 10 διαφορετικά sport και 2 Multisport)και βέβαια όποτε θέλεις να κάνεις τις αλλαγές σου στο τι θα έχεις μαζί σου.

Επίσης επειδή επιθυμώ να βάλω κολύμπι στο πρόγραμμα μου και έχω ένα κολλημα με τα δεδομένα η ζώνη του καταγράφει τα πάντα ακόμη και αν έχει χάσει τον συγχρονισμό με το ρολόι(κάτω απο το νερό) και μετά τα στέλνει κανονικά.

Αυτό το τελευταίο ήταν σημαντικό για εμένα διότι στην Garmin έπρεπε να πάρω άλλη εξτρά ζώνη(τις χωρίζει σε Run και Tri)

Συμπερασματικά...αν αυτή την στιγμή μου έλεγες ξανά για τα χρήματα που διέθεσα τι θα αγόραζα πάλι στο Ambit 3 Sport(το Run ειναι μόνο για τρέξιμο το Peak έχει εξτρά αισθητήρες αλτίμετρου και βαρόμετρου...πιο ορειβατικό) θα κατέληγα , εντελώς βέβαια υποκειμενικά.

@mike
Εχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο κατάστημα , αν θυμάμαι καλά απο εδώ εχουν ψωνίσει απροβλημάτιστα και άλλοι.

Edited by - Suisac on 14/05/2016 19:03:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000