Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Πεύκη: Μικρό στάδιο με καλό ταρτάν
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/08/2007 :  19:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του thrax.  Απάντηση σε αποστρόφους
Πεύκη (Μαγκουφάνα) πλατεία Δημοκρατίας, πολύ κοντά στη Λεωφόρο Ειρήνης. Ο γύρος είναι στην εξωτερική του 380 μ. με 4 μόνο διαδρομές. Καλό καινούριο ταρτάν. Τα βραδάκια έχει λίγο κόσμο παραπάνω με πολλούς που βαδίζουν. Προσοχή θέλουν και οι πιτσιρικάδες που προπονούνται στο ποδόσφαιρο και κατά καιρούς κυνηγάνε την μπάλλα στους διαδρόμους, ή σημαδεύουν τους δρομείς (κατά λάθος πιστεύω). Μειονέκτημα: είναι κλειστό τα ΣΚ!

Kimon
Forum-Runner

USA


80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2007 :  22:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Kimon Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όντως- με το νέο ταρτάν είναι πολύ καλό και βολικό σταδιάκι. Έχω βγάλει αρκετά 'κομμάτια' στο παρελθόν εκεί. Ειδικά τα πρωινά τις καθημερινές, αν κάποιος έχει χρονική ευχέρεια, είναι η ιδανική περίπτωση..

Η ζωή είναι σαν ντομάτα, άλλη την τρων' στη μάπα κι άλλοι την τρων' σαλάτα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeSyn
Advanced Forum-Runner

Greece


370 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2007 :  10:37:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο γηπεδάκι αυτό μιας και κοντά είναι το πατρικό μου, έχω κάνει πολλά χλμ όταν είχε χώμα. Με το ταρτάν μόλις μια φορά έχω πάει

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να είναι κλειστό τα ΣΚ, και επίσης
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να μην έχει ένα φωτάκι τις νύχτες που δεν έχει προπόνηση ο ΑΟ Πεύκης. (ένα φωτάκι οχι όλα)

Μήπως πρέπει να το μάθει αυτό ο νέος Δήμαρχος Πεύκης που είναι και άνθρωπος του αθλητισμού και να κάνει κάτι;;;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2007 :  17:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά πήγα χτες και ήταν ανοικτό. Έκανα λάθος για το ΣΚ. Μόνο τα τελευταία ήταν κλειστό. Οι ώρες για το κοινό είναι: από 8.00 ως 22.00 τις καθημερινές και από 8.00 ως 20.00 τα ΣΚ. Δυστυχώς αυτό ισχύει μόνο μέχρι τέλος Αυγούστου. Από Σεπτέμβριο θα ρυθμιστεί η λειτουργία ανάλογα με τις δραστηριότητες του ΑΟ Πεύκης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2007 :  11:32:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τεράστιο μειονέκτημα του σταδίου οι μπαλαδόροι (ντόπιοι και μη) και η συμπερισφορά τους! έχω ήδη κάνει post σχετικά σε άλλη ενότητα οπότε δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι. Απλώνονται στο ταρτάν αυτοί και η πραμάτια τους, γκαρίζουν και αν θες να τρέξεις πρέπει να κάνεις σλάλομ και να αντέχεις την καζούρα (!) από διάφορους (-ες) φιλάθλιους (-ες). Οι δε ώρες λειτουργίας είναι κομμένες και ραμμένες στην μπάλα. Τελευταία αναγκάζομαι και πηγαίνω στο Ζηρήνειο όπου έχει περισσότερη ησυχία, αν και πολύ χειρότερο στίβο και επιφάνεια. Δεν ξέρω τα πρωϊνά μήπως είναι καλύτερα, ειδικά τώρα που κρυώνει ο καιρός.

Άστα φίλε, στο τρέξιμο είμαι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonios
Newbie Forum Runner

5 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2008 :  04:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επισκέφτηκα το στάδιο για πρώτη φορά - και ας μένω 3 τετράγωνα από εκεί.

Το στάδιο είναι επισκέψιμο καθημερινές από τις 8 και σαββατοκύριακα από τις 9. Όμως διαπίστωσα οτι είναι ανοικτό και άλλες ώρες. Το ταρτάν είναι απίθανο - θα γράψω περισσότερα σύντομα. Όποιος θέλει να πάμε για προπόνηση είναι ευπρόσδεκτος!

I am a looser
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2009 :  12:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πήγα χθές πρώτη φορά και πραγματικά αξίζει .Ευχαριστώ τους προηγούμενους για την πληροφόρηση . Για όποιον μένει κοντά είναι ότι πρέπει .

" Tρέξε από τον έρωτα πιο μακριά "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vittas
Newbie Forum Runner

Greece


2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2009 :  14:17:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολύ καλο γήπεδο, με tartan πολύ καλής ποιότητας. το μονο αρνητικό είναι oi ώρες λειτουργίας. από ότι λέει στην είσοδο, καθημερινές είναι μέχρι τις 22.00 (confirmed, έχω πάει) αλλα τα σκ είναι μονο 7.00 - 13.00.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SMON
Newbie Forum Runner

Greece


37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2009 :  21:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλήθεια τρέχει κανείς άλλος στο στάδιο της Πεύκης ή αποτελώ την μοναδική εξαίρεση? Ένα πολύ όμορφο στάδιο αλλά με ελάχιστους δρομείς. Άσχημο η μοναξιά και ας λέει ο Πάριος "Πιο καλή μοναξιά".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  10:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Στις διακοπές μου όταν είμαι στην Αθήνα τρέχω καμιά φορά εκεί. Το βραδάκι έχει περισσότερους δρομείς. Δυστυχώς είναι εγκληματικό το ωράριο. ΣΚ κλειστό και πολλά παογεύματα ή βράδυα δεν επιτρέπεται επειδή παίζουν οι ντοπιοι πελέ... Οπότε πάω αλλού, κι ας μένω δίπλα.

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SMON
Newbie Forum Runner

Greece


37 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  12:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τώρα πλέον τα Σαβατοκύριακα είναι ανοικτό από 09:00 έως 14:00, πάλι καλά!! και αυτό διότι μετά έχει αγώνες. Τις καθημερινές είναι ανοικτό μέχρι τις 22:00. Το άσχημο είναι ότι τις επίσημες αργίες έχουν λουκέτο.

Edited by - SMON on 28/10/2009 12:34:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2009 :  14:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελευταία φορά που ήμουν Αθήνα (εκλογές) το βράδυ αφήναν μετά τις 20.30 μέχρι 22.00 για να μην ενοχλούνται οι προπονήσεις των ποδοσφαιριστών...

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/06/2011 :  14:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιό είναι το τρέχον ωράριο
λειτουργίας για το ευρύ κοινό , αυτού του σταδίου?
Ευχαριστώ

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

myronas
Forum-Runner

Greece
102 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2011 :  08:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καθημερινές 08:00-22:00
Σ/Κ : 08:00-14:00

Προσοχή γιατί νομίζω οτι τα ΣΚ μπορεί να έχει και ποδόσφαιρο, οπότε να μη μπορείς να μπείς για τρέξιμο.

Edit : Επειδή τα άλλα μυνήματα είναι αρκετά παλιά, να σε ενημερώσω οτι από το απόγευμα μέχρι το βράδυ, εκτός από τις ομάδες ποδοσφαίρου, μαζεύονται παιδάκια που παίζουν μπάλλα και πάρα πολλοί άνθρωποι που βολτάρουν σε πολύ αργούς ρυθμούς και πιάνουν πολλές φορές και τους 4 διαδρόμους, οπότε αναγκάζεσαι να κάνεις slalom.
Προσωπικά δε με πολυ-ενοχλεί γιατί πηγαίνω για 3-5 χλμ χαλαρά.
Το αναφέρω γι'αυτούς που ασχολούνται σοβαρά και μπορεί να τους τη δίνει.

Edited by - myronas on 24/06/2011 09:31:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2011 :  14:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/06/2011 :  16:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by myronas

Καθημερινές 08:00-22:00
Σ/Κ : 08:00-14:00

Προσοχή γιατί νομίζω οτι τα ΣΚ μπορεί να έχει και ποδόσφαιρο, οπότε να μη μπορείς να μπείς για τρέξιμο.

Edit : Επειδή τα άλλα μυνήματα είναι αρκετά παλιά, να σε ενημερώσω οτι από το απόγευμα μέχρι το βράδυ, εκτός από τις ομάδες ποδοσφαίρου, μαζεύονται παιδάκια που παίζουν μπάλλα και πάρα πολλοί άνθρωποι που βολτάρουν σε πολύ αργούς ρυθμούς και πιάνουν πολλές φορές και τους 4 διαδρόμους, οπότε αναγκάζεσαι να κάνεις slalom.
Προσωπικά δε με πολυ-ενοχλεί γιατί πηγαίνω για 3-5 χλμ χαλαρά.
Το αναφέρω γι'αυτούς που ασχολούνται σοβαρά και μπορεί να τους τη δίνει.


Δυστυχως ανθρωποι και παιδακια και οτι αλλο βαλει ο ανθρωπινος νους (εχω δει να κανουν ποδηλατο μεσα στο στιβο) βολταρουν και το πρωι.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ

Edited by - stratus on 24/06/2011 16:49:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000