Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 κηλη στη μεση?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/06/2016 :  10:25:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπερα σας.πριν 1,5 μηνα ειχα κανει μια ενταση 5χιλ σε ευθεια αλλα και ανηφορα και ξαφνικα μετα απο 2 μερες πιαστηκα εντελως..πηγα σε αθλιατρο και διαπιστωσε μυικο προβλημα αφου βεβαια εβγαλα ακτινογραφιες και μου σηκωσε τα ποδια να δει εαν εχω κηλη...αρχισα φυσιοθεραπειες και σιγα σιγα ολα καλα πηγαινανε..το τελευταιο καιρο ομως εχω παλι ενοχλησεις που φτανουν μεχρι το ποδι.
ο φυσιοθεραπευτης μου ειπε οτι μαλλον εχω κηλη και οτι ο αθλιατρος εχει κανει λαθος.εχω κλεισει για μαγνητικη συντομα...
τι λετε?
μυικο ακομη η κηλη?βεβαια ασκησεις με τα ποδια πανω δεν εχω πονους στη μεση χωρις βεβαια να λεει κατι...

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2016 :  13:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελικα διαπιστωθηκαν 2 μικρες κηλες οπως ειπε η μαγνητικη.Καποιος που εχει δισκοκηλες?δημιουργουν τεραστιο προβλημα στο τρεξιμο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2016 :  14:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω και εγώ 2-3, η μια μάλιστα αρκετά μεγάλη. Μου παρουσιάστηκαν πριν δύο καλοκαίρια όταν είχα για κάνα χρόνο "αποσυρθεί" από το τρέξιμο και είχα βάλει 10 κιλά. Πίστευα, ότι ευθυνόταν με κάποιο τρόπο το τρέξιμο και είχα συμβιβαστεί με την ιδέα ότι δεν θα ξανατρέξω πολύ μεγάλες αποστάσεις.

Όταν ξανάπιασα το τρέξιμο, επειδή το έπιασα με πολύ baby steps τύπου τρεξίματα των ....500 μέτρων, θεώρησα καλή ευκαιρία να μεταβώ σε πιο forefoot τρέξιμο και πιστεύω τα πάω αρκετά καλά. Αυτό το λέω γιατί δεν ξέρω πως θα είχε εξελιχθεί το τρέξιμο με τις κήλες αν το είχα αφήσει στην φτέρνα. Τελικά έχω καταλήξει στην άποψη, ότι όχι μόνο δεν ευθύνεται το τρέξιμο για τις κήλες μου αλλά αντιθέτως, όσο περισσότερο τρέχω τόσο περισσότερο με ανακουφίζει σταδιακά. Επαναλαμβάνω όμως ότι έχω αφήσει πίσω μου την φτέρνα και δεν ξέρω πως θα ήταν τα πράγματα αν έτρεχα με φτέρνα και κήλες...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/07/2016 :  15:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τι εννοεις φιλε μου εαν δεν ειχα αφησει το τρεξιμο στη φτερνα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Droulas13
Advanced Forum-Runner

361 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/07/2016 :  14:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


Το πρώτο πόδι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000