Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Κινεζικα ρολογια με GPS τι γνωμη σας??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Indiana13
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 14/07/2016 :  00:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θελω να αγορασω ενα ρολοι για τρεξιμο,ειμαι νεος δρομεας βουνου,υστερα απο ψαξιμο βρηκα κατι κινεζικα Θελω την γνωμη σας αν γνωριζει καποιος!!!
1)EZON G1 Watch GPS Bluetooth Smart Multifunction Outdoor
2)EZON-Outdoor-Running-Sport-Watch-Smart-GPS-Bluetooth-Wrist-Watch
3)EZON T031 Men GPS Running Fitness Sport Watch Waterproof Pedometer Counter L4J9
4)GOLiFE Smart Sports Watch GPS Compass Barometer Altimeter Thermomter UK K4X1
5)GoWatch 820i GPS Smart Sports Watch Cycling Hiking Camping Rechargeable New E1K2

antsa_1
Forum-Runner

85 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/07/2016 :  20:11:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά αγόρασες κάποιο από τα παραπάνω ρολόγια ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/07/2016 :  20:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Βλέπω τις τιμές, δεν έχουν ιδιαίτερη διαφορά από τα μη-κινέζικα, επώνυμα που έχουν και αντιπροσωπία εδώ κτλ και τα έχει κόσμος και κοσμάκης.
Γιατί να είσαι ο πρώτος που δοκιμάζεις?
Έχουν κάτι που τα κάνει δελεαστικά και μου διαφεύγει?
Ούτε στο Amazon δεν έχουν κριτικές
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2016 :  00:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
garmin,polar και ησυχο το κεφαλι φιλε μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Indiana13
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2016 :  02:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Deuorum εχουν διαφορα στην τιμη τα κινεζικα ,με αυτα που προσφερουν, εχουν gps και ειναι ολα κατω απο 100euro.Ετυχε εκει που εψαχνα να πεσω πανω σε αυτα,ειναι αληθεια οτι δεν εχει κριτικες(μονο alliexpress και οχι πολλες) οσο και να κοιταξα αυτο με προβληματιζει γιαυτο και ρωτησα αν καποιος γνωριζει την κινεζικη αγορα.
antsa_1 οχι δεν αγορασα αλλα ειμαι προς το EZON T031
davosa απο garmim κοιταω το 10 15 25 καινουργια και το 220 απο ebay
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2016 :  08:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό φαίνεται το ΕΖΟΝ αλλά δεν έχει HRM.
Συγκρίνοντας το με ένα Garmin 25 να υπολογίσεις +50 ευρώ ένα HRM sensor.
Γνώμη μου είναι να πληρώσεις τη διαφορά των 40 ευρώ και να πάρεις Garmin 25 στα 155 ευρώ.

Το αντίστοιχο κινέζικο έχει 137 ευρώ http://www.gearbest.com/sports-watches/pp_387664.html

Θα διαπιστώσεις ότι χωρίς HRM δε μπορείς να κάνεις σωστή προπόνηση αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά.

same rules apply
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2016 :  12:32:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολυ ανταγωνιστικες τιμες σιγουρα αλλα καθολου after sale γενικα....δεν εννοω μονο σε εγγυηση αλλα και σε αναλωσιμα.....εγω θα επαιρνα το GoWatch 820i GPS Smart Sports Watch Cycling Hiking Camping Rechargeable New E1K2 βεβαια σε κανενα απο οσα ψαχνεις δεν με καλυπτι η περιγραφη των τεχνικων χαρακτηριστικών...κοινως προσεξε μην πεταξεις τα λεφτακια σου....

Αλλα όπως λεω παντα εξαρταται τι ψαχνεις....για παραδειγμα το βαρομετρο το χρειαζεσαι;;;;το αλτιμετρο;;;αυτη την στιγμη παιζει το garmin 230 sta 200 ευρω...ενα ρολοι υπερπληρες... θελεις να τα εχεις ολα;;;;κανεις λιγο υπομονη και αγοραζεις το suunto ambit 3 το οποιο επειδη βγηκε το spartan η τιμη πεφτει.....οκ δεν θα το αγορασεις 140 ευρω θα δωσεις κατι παραπανω πληρωνοντας ουσιαστικα το ονομα και το after sale σε αυτα το ρολογια.....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Indiana13
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2016 :  18:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
sakis1971 δεν μπορω να διαθεσω πολλα χρηματα για το πρωτο ρολοι αγροτερα βλεπουμε,αυτα που εβαλα ειναι απο 100Ε περιπου και κατω και εχουν και GPS τωρα τι σοι GPS ειναι????/ ενα αλλο αρνητικο που βρηκα αν τα παραγγηλεις ερχονται μετα απο 30-40 μερες,το Garmin 25 το εχω μπανισει αλλα χωρις HRM αργοτερα θα την παρω,πολυ καλο ρολοι σ ευχαριστω.
giako και εμενα μου εκανε εντυπωση με την τιμη και αυτα που προσφερουν μου θυμησε παλιοτερα οταν αρχισαν να εμφανιζονται τα κινεζικα κινητα και με χαμηλη τιμη μεχρι και καφε εκαναν βεβαια ειχα ακτινοβολια μεγαλη και η ποιοτητα κατασκευης χαλια ,τωρα ομως εχουν φτασει σε ενα επιπεδο παρα πολυ καλο και λεω μπασ και στα ρολογια ειναι αναλογα σε καλο επιπεδο με λιγα χρηματα,αλλωστε τα περισσοτερα στην κινα γινονται.Επισης giakos επειδη βλεπω στο φορουμ οτι γνωριζεις απο ρολογια για βουνο θα ηθελα την γνωμη σου για το Garmin 220, μεταχειρισμενο σκεφτομαι απο ebay η amazon ευχαριστω!

Edited by - Indiana13 on 23/07/2016 18:08:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2016 :  20:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ζητας την γνωμη μου εγω δεν θα πεταγα τα λεφτα μου να παρω κινεζικο....αυτη την στιγμη που μιλαμε και χωρις αντιπροσωπεια εδω στην ελλαδα....φιλε εγω γενικα δεν ειμαι πολυ του μεταχειρισμενου...το 220 δεν το εχω δουλεψει....φιλοι που το εχουν ειναι ευχαριστημενοι απολυτα,....ειναι καλη επιλογη....και το βρισκεις καινουριο με 160 ευρω....amazon.de
Τι θελεις να εχει ενα ρολοι;;;pace, παλμους αποσταση και δυνατοτητα να φτιαχνεις διαλειμματικες (αν και αυτες τις κανεις σε γηπεδο αρα καινα μην το εχει κλαιν μαιν).....τα υπολοιπα ειναι πολυ εξειδικευμενα χαρακτηριστικα...εμενα δεν με ενδιαφερει η συνδεσιμοτητα με κινητο, μου αρεσει να ασχολουμαι στον υπολογιστη μου να περναω τα δεδομενα με τον κλασσικο τροπο μεσω usb....αλλοι τα θελουν ολα αυτοματα...ειναι θεμα γουστου....λογικα παντως το 220 το βρισκεις στα λεφτα που θελεις διοτι και αυτο δεν παραγεται πια...βγαινει το 230....τωρα αν εσυ τρεχεις σε βουνο σε διαδρομες αχαρτογραφητες κανενα ρολοι δεν θα σε καλυψει....προσπαθησε να βρεις στο φορουμ αν δεν μπορεις καινουριο το Garmin 310 η 220 η 210 η 110...οσο κατεβαινουν τα ,μοντελα ειναι πιο φτηνα και ειναι πιο απλα αλλα τα βασικα τα εχουν....δες αυτο ειναι καλο garmin 310 xt http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=14283

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Indiana13
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/07/2016 :  00:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
giakos θα το κοιταξω το garmin 310 καθως και τα Garmin 210 110 σε ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2016 :  14:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή την έχω πατήσει με τους κινέζους και πιθανή αλλαγή δεν είναι το δυνατό τους σημείο η οποιαδήποτε αγορά από κει έχει μεγαλύτερο ρίσκο από την πεπατημένη.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000