Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Πόνος στη βουβωνική χώρα δυσκολία στη βάδιση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

andrianak
Forum-Runner

80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/07/2016 :  15:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους θέλω να ευχαριστήσω αυτή τη σελίδα που ανακάλυψα πρόσφατα. Εδώ και περίπου 8 μήνες μετά από πτώση εδάφους και τραυματισμό στα γόνατα ξεκίνησε ένας περίεργος πόνος που συνεχίζεται μέχρι σήμερα αλλά όχι στα γόνατα! Πόνος και μούδιασμα δεξιά στη βουβωνική χώρα προς το ισχίο και τον προσαγωγό. Είναι συνεχόμενος απο το πρωι μέχρι το βράδυ τόσο έντονος και όταν ξαπλώνω ή καθομαι γίνεται πιο ήπιος όμως όταν κάνω έστω και τρια βήματα να νιώθω λες και κάποιος έχει δέσει και τραβάει τη γάμπα μου και δεν με αφήνει να περπατήσω. Ειδικότητες που επισκέφθηκα ορθοπεδικούς χειρούργους και παθολόγους. Πρώτη διάγνωση θλάση προσαγωγού και αντιφλεγμονώδη, δεύτερη και τρίτη διάγνωση σύνδρομο κοιλ προσαγωγών 30 φυσιοθεραπείες 30 διαφορετικά είδη από παυσίπονα χωρίς υπερβολή, μαγνητική τομογραφία πυέλου χωρίς αξιόλογα ευρήματα και τέλος λαπαροσκοπική εξέταση που στη συνέχεια έγινε επέμβαση και μου αφαίρεσαν κάτι γυναικολογικό είχαν και υποψία για κρυφή κήλη την οποία δεν την έδειχναν 2 υπερηχοι που έκανα χωρίς αποτέλεσμα. Αναρρώνω ακόμα απο την λαπαροσκοπηση εδω και 2 μήνες και τώρα διαπιστώνω ότι το πρόβλημα επιδινώθηκε και όταν λέω ότι δεν μπορώ να περπατήσω το εννοώ περπατώ παρέα με το πόνο και με το ζόρι, δεν μπορώ να φορέσω ούτε τα παπούτσια μου χωρίς πόνο. Τελευταία επισκέφτηκα ένα άλλο ορθοπεδικό ο οποίος μου είπε πως μάλλον το πρόβλημα είναι το ισχίο με έβαλε να κάνω μαγνητική τομογραφία δεξιου ισχίου τα αποτελέσματα δεν έδειξαν τίποτα ανησυχιτικό μόνο πολύ ήπια τροχαντηρίτιδα και σας ρωτώ αν γνωρίζεται και αν βγάζετε κανένα συμπέρασμα απο όλη αυτη τη κατασταση για το τι τελικά συμβαίνει. Ξέρω ότι δεν είναι οι γιατροί θεοι θεωρίες κάνουν αλλά όταν δεν είναι σίγουροι για μια διάγνωση γίνομαι έξαλλη έχω απογοητευτεί πολύ μαζί τους, πιστεύω ότι οι εξετάσεις που σε βάζουν να κάνεις τα έχουν λίγο μπερδέψει στο τι δείχνουν πχ ακτινογραφιες άλλα πράγματα δείχνουν τα mri άλλα και αξονική τομ γίνεται για άλλο σκοπό.
Ευχαριστώ σορρυ για το μεγάλο μήνυμα, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2016 :  12:41:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
περαστικα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrianak
Forum-Runner

80 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2016 :  15:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000