Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Zagori Mountain Running 2016 .
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 21/07/2016 :  22:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Τι εγινε παιδια ???
Γιατι δεν βλεπω καποιον να μιλα για τους αγωνες του Ζαγοριου??
Δεν θα παει κανεις???!!
Αυτο δεν το πιστευω !!!

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2016 :  01:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νομιζω ειναι πολλοι που θα πανε απλα εχουν γραψει σε διαφορα θεματα
Εγω θα παω στα 21 και θα μαι απο το Σαββατο πανω
Καλη επιτυχια σε ολους,σας περιμενω πανω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2016 :  02:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ τα 10. Βαρέθηκα τη διαδρομή των 21. Την έμαθα πέτρα πέτρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2016 :  08:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλημερα Αλεξανδρα , Λεων !!
Καλη επιτυχια σε ολους και σε ολες !!

Ευχαριστω

https://panosmaltezos.wordpress.com

Edited by - Etien on 22/07/2016 08:05:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/07/2016 :  22:45:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάλή επιτυχία σε όλους και καλή υπομονή στους συνοδούς (ειδικά των 80άρηδων)!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/07/2016 :  23:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάτι τυχαίοι traxadirides κάνενε 13 ωρίτσες ....σιγά ρεεεεε εμείς κάναμε παραπάνω. Απίστευτοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!! Μπράβο ρε ΜΑΝΩΛΗ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  10:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Κάτι τυχαίοι traxadirides κάνενε 13 ωρίτσες ....σιγά ρεεεεε εμείς κάναμε παραπάνω. Απίστευτοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!! Μπράβο ρε ΜΑΝΩΛΗ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!



Ευχαριστώ Γιώργο! Θα επιστρέψω με αναλυτικό ραπόρτο...αυτή τη στιγμή πάντως περιμένω πως και τι, να αράξω σε κάποια παραλία για να ανασυνταχθώ μετά από αυτό το 80ρίσιο σφυροκόπημα!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  10:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Εγώ τα 10. Βαρέθηκα τη διαδρομή των 21. Την έμαθα πέτρα πέτρα.



...τί περιμένεις λοιπόν; Του χρόνου στα 42 για να έχεις πιο πολλές πέτρες να μελετήσεις! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  10:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by geopa

Κάτι τυχαίοι traxadirides κάνενε 13 ωρίτσες ....σιγά ρεεεεε εμείς κάναμε παραπάνω. Απίστευτοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!! Μπράβο ρε ΜΑΝΩΛΗ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!



Ευχαριστώ Γιώργο! Θα επιστρέψω με αναλυτικό ραπόρτο...αυτή τη στιγμή πάντως περιμένω πως και τι, να αράξω σε κάποια παραλία για να ανασυνταχθώ μετά από αυτό το 80ρίσιο σφυροκόπημα!!!

Free your feet...free your senses!




Μανωλη συγχαρητηρια !! Εισαι απιστευτος !!

Παναγιωτης.

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  10:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο Μανωλη τρομερος χρονος!!πολλα συγχαρητηρια!!
Στα δικα μου 2:37:54 τα 21km ψιλοευχαριστημενος απο το χρονο μου αλλα κυριως απο το ποσο καλα ειμαι σημερα...
Ελπιζω να περασατε ολοι ενα ωραιο ΣΚ στο Ζαγορι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  11:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναμένουμε Μανώλη για να θυμηθουμε παλι τις πέτρες που μετρησαμε με πεφτωντας. Πραγματικό σφυροκοπημα πάντως! Συγχαρητήρια Μανωλη και σε ολους τους τερματισαντες σε ολες τις αποστασεις.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  11:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα και απο εμενα σε ολους και ολες! Κατ αρχην συγχαρητηρια σε ολους και ολες για την συμμετοχη τους στους αγωνες του Ζαγοριου ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα!
Ενας πραγματικα δυσκολος αγωνας και ας μην εχω ξανατρεξει μαραθωνιο βουνου ο οποιος ομως σε ανταμοιβει με τα τοσα ομορφα τοπια καθ ολη την διαρκεια της διαδρομης!!
Σκληρη διαδρομη μετα το 21 (σταθμος στο Παπιγκο,οπου φαγαμε πατατα και δροσερο καρπουζι!!!) εως το 28 οπου ανεβαινεις στο καταφυγιο της Αστρακας συνεχωμενη ανηφορα οπου αναρωτιεσαι » δεν τελειωνει ποτε?»
Το υπολοιπο της διαδρομης δεν ειναι ευκολο..εχει κατι ανηφοροκατηφορες τις οποιες εαν εχεις παρασυρθει στην αρχη του αγωνα οπως προανεφερα δυσκολευουν την κατασταση αρκετα.
Καπου στο 30ο 32ο χλμ οπου διασχιζουμε το οροπεδιο υπαρχουν κοπαδια απο αγελαδες και βοδια οπου πραγματικα περναγαμε απο διπλα τους στα 5-10 μετρα και εκει σκεφτηκα σκεψου να μας παρει στο κυνηγι κανενα βοδι τι εχει να γινει? ουτε κουραση θα σκεφτομασταν ουτε οτι πονανε τα πελματακια μας…χαχα!!
Φτανοντας στο 38ο χλμ οπου μεχρι εκεινο το σημειο ειμασταν μαζι με τον Αργυρη, αρχιζει η καταβαση προς το Τσεπελοβο και τον τερματισμο, σε εκεινο το σημειο μου βγαζουν τα γονατα προβλημα (σουβλιες και στις 2 επιγονατιδες) με αποτελεσμα να μην μπορω να ακολουθησω τον Αργυρη οποτε εκοψα τον ρυθμο μου και πηγα πιο συντηρητικα φοβουμενος να μην μεγαλωσει το προβλημα.
Τα τελευταια 2 χλμ οπου πλεον βλεπεις το χωριο και ακους την μουσικη απο τον τερματισμο , ειναι κατηφορικα με δυσκολο και πολυ κατηφορικο τερεν.
Μπαινοντας στα δρομακια του χωριου μετα απο λιγα μετρα περνας απο την κεντρικη πλατεια οπου ο κοσμος πινει το καφεδακι τα τσιπουρακια και τις μπυριτσες του χαζευοντας τους δρομεις που περνανε για να φτασουν στο τερματισμο, σε χειροκροτουν σε συγχαιρουν!!
Μετα απο εκει μενουν λιγα μετρα για τον τερματισμο οπου ειναι πραγματικοτητα!!
Ναι!! Το καταφερα και αυτο!!Ο πρωτος μου Μαραθωνιος βουνου!! 7ωρες και 13 λεπτα!
**εδω θα δανειστω και θα γραψω κατι απο τον Σπυρο (spy) :»θα μπορουσα και καλυτερα.»

Οπως και να εχει θελω να ευχηθω σε ολους μας να ειμαστε παντα καλα, δυνατοι και γεροί για να μπορουμε να κανουμε αυτο που τοσο αγαπαμε και μας δινει ενεργεια, δυναμη , εν πασει περιπτωση ειναι ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ!

..Χαραλαμπε, Αργυρη,Θαναση ραντεβου του χρονου για το 80αρι! (χαχαχα)

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  16:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Σωτήρη!!Συγχαρητήρια για τον χρόνο σου!!
Καλή αποκατάσταση εύχομαι!!
Επίσης πολλά μπράβο και στα υπόλοιπα παιδιά Αργύρη, Αλεξάνδρα, Λεωνίδα και φυσικά στον Τεράστιο ΜΑΝΩΛΗ που ύστερα από τον Όλυμπο έγραψε και στο Ζαγόρι ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟΣ!!!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  22:15:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά.Αγώνας που τον ζαχαρώνω κανα 2 χρόνια αλλά λόγω Ολύμπου ακόμα δέν....

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  23:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Σωτήρη! Του χρόνου στα 80!

Εγω έτρεξα το 10αρι φέτος διοτι τη διαδρομή των 21 την εχω μάθει καλα πλέον και σκέφτηκα οτι θα μου ηταν βαρετή. Έχουμε και το σπίτι εκει επάνω, οποτε δε μπορούσαμε να λείψουμε απο τον αγώνα. Οποτε, τα 10. Το "έτρεξα" μαζί με τον αδερφό μου. Εντάξει, ο Θεός να το κάνει τρεξιμο. Είχε πολυ κόσμο, δε μπορούσες να τρέξεις και ετσι το ρίξαμε στην κουβεντούλα με τον αδερφό μου σε όλη τη διαδρομή. Το παρακάναμε κι εμεις αφου σε καποια σημεία που είχε άνοιγμα για να προσπεράσεις, εμεις μπούρου μπούρου.
Συμπέρασμα: δεν το ευχαριστηθήκαμε καθόλου διοτι το ξεφτιλίζαμε. Δεν προσπαθήσαμε, δεν τρέξαμε, δεν κουραστήκαμε και το πιο "άσχημο" στον τερματισμό χειροκροτουσε ο κοσμος και μας έδινε "κουράγιο" για τα τελευταία μέτρα κι εμεις ντρεπόμασταν...

Οποτε, είπαμε του χρόνου να κανουμε τα 42.....

ΥΓ: σε καποια κατηφόρα πήρα φορά και έτρεχα. Μου λέει ο αδερφός μου "ε, που πας; μιλάω"! Του φωνάζω "μονίμως εχεις όρεξη για κουβέντα. Κρατα την όρεξη σου για μετα". Ξεπέρασε ακόμη και εμενα στη λογοδιάρροια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2016 :  02:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ήμουν κι εγώ εκεί αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να σας δω πέραν του Σωτήρη για λίγο και των Αργύρη (με κατάλαβες άραγε στην Πλατεία που σε φώναξα!?), Ιερεμία (ωραίο σήμα αδερφέ!) και Λεωνίδα (χάρηκα για τη γνωριμία!) για ακόμα πιο λίγο.. έψαχνα τα ονόματα και τους αριθμούς σας στο site και προσπαθούσα να υπολογίσω πιθανή ώρα άφιξης στην πλατεία στο Τσεπέλοβο, πρέπει να έχασα για πολύ λίγο το Θανάση (αν και παίζει να πέρασες όσο σε έψαχνα!) και το Χαράλαμπο κι ούτε ήξερα για τη συμμετοχή του Μανώλη στα 80!

ας είναι, πολλά συγχαρητήρια σε όλους σας και καλή αποκατάσταση να έχετε!

στα δικά μου τώρα, στα 21 δηλωμένος αλλά με τον αστράγαλο να διαμαρτύρεται (αν και σε μικρότερο βαθμό), πήρα την απόφαση να τρέξω στο 10ρι κι εκεί πάλι με μεγάλη προσοχή και με χαλαρή διάθεση, μια ωριαία βολτίτσα ρε αδερφέ! ξεκίνησα σχετικά πίσω και με πολύ κόσμο και στενά μονοπάτια δυσκολεύτηκα αρκετά να πιάσω έναν ικανοποιητικό για το πόδι ρυθμό αλλά δεν με πείραξε καθόλου. έκανα χαβαλέ με μπροστινούς και πισινούς, γνώρισα και κόσμο μέσα στον αγώνα και γενικά πέρασα πολύ όμορφα! τέλος, το πόδι με ενόχλησε λιγότερο απ΄όσο περίμενα. βέβαια με τέτοιο ρυθμό και ρίχνοντας όλο το βάρος στο αριστερό (στο δεξί το πρόβλημα), το περίεργο θα ήταν να με ενοχλούσε!

γενικά μου φάνηκε αρκετά εύκολος, για αγώνας βουνού πάντα, κι αν ήμουν καλά θα μπορούσα πιστεύω να τον χτυπήσω για χρόνο και θέση. επίσημος χρόνος 1:10:00 και θέση 104/501 τερματίσαντες.

ξέχασα να φορτίσω το ρολόι Σάββατο βράδυ κι έτσι δεν έχω τον αγώνα μου..καλή καρδιά!

ένα υπέροχο 2ήμερο τελειώσε με τις καλύτερες αναμνήσεις.. και του χρόνου εκεί για τα 10... ή τα 42! (τα 21 παίζει να είναι μακράν ο χειρότερος από τους τέσσερις αγώνες)

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000