Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 60 Seconds To Kona. Dreams Never End
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 25/07/2016 :  10:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του ex_hustler.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

ξεκινάω εδώ ένα νέο θέμα καθώς το forum του running news ήταν ένα κομβικό σημείο για μένα το τελευταίο ενάμιση χρόνο που έχω ξεκινήσει το τρέξιμο καθώς από εδώ διάβασα περιγραφές αγώνων τρεξίματος, διατροφικές συμβουλές και πήρα τελικά και το θάρρος να τρέξω στον 33ο Μαραθώνιο.


Ξεκινώ,
Φου φου, ένα δύο, δουλεύει το μικρόφωνο; οκ φαίνεται πως δουλεύει.
Kona. Όσοι ασχολείστε λίγο ή πολύ με αθλήματα, ποδήλατο, τρέξιμο ή τρίαθλο με οποιοδήποτε ρόλο (fan, αθλητές, προπονητές, διοργανωτές, έμποροι) σίγουρα θα έχετε ακούσει τη λέξη Kona, τη Μέκκα των τριαθλητών. Και αποτελεί όνειρο ζωής για πολλούς να καταφέρουν να πάνε, σωστά;

Όχι, δεν έχω πρόκριση για το Kona ΙronΜan. Μακάρι, αλλά που με τη σαπιοκοιλιά;
Έχω όμως στείλει τη συμμετοχή στο διαγωνισμό κατασκευής video της Polar “60 Seconds to Kona” και αν τα καταφέρω και προκριθώ σας υπόσχομαι ένα φανταστικό Spectator Race Report από τον τελικό του ΙΜ στη Χαβάη τον Οκτώβρη.

Μπορείτε να βοηθήσετε αφιερώνοντας ένα λεπτό να δείτε το κλιπάκι της συμμετοχής μου που περιγράφει με εικόνες την αθλητική μου πορεία από τη καθιστική ζωή που έκανα μέχρι τον 33ο Κλασσικό Μαραθώνιο Αθηνών αλλά και τη συμμετοχή στο Almiraman (Half Ironman στη Κατερίνη) τη τελευταία 5ετία.
Η ψηφοφορία γίνεται χωρίς registration με ένα click στο κουμπί Vote στο σύνδεσμο που ακολουθεί.


Αν σας αρέσει πατήστε το κουμπί Vote for this Video.
Αν σας αρέσει ΠΟΛΥ πατήστε επιπρόσθετα και μια κοινοποίηση στο fb :-)


Μέχρι στιγμής έχει ανέβει μια Ελληνική συμμετοχή, η δική μου, μεταξύ μόλις άλλων 55 παγκοσμίως. Η συμμετοχή πηγαίνει πολύ καλά με 860 ψήφους προς το παρόν και βρίσκεται στην 5η θέση. Με τη δική σας βοήθεια θα ανέβει πιο ψηλά..




Παραθέτω και το κειμενάκι που συνοδεύει τη συμμετοχή μου, στα Αγγλικά.

I was surrendered to obesity death spiral for about 10 years. One lucky evening in Spring of 2011 i confronted my old steel road bike that was left to rust for one and a half decade in my parents warehouse. It was repaired by dad that was using it for commuting purpuses. I decided to ride it again. That was it. Damn, that feel of the road bike handle bars was overwhelming me again. 5 years later, 30kg lighter and a lot healthier i watched the inspiring story of Dick Hoyt and his son. It made me want to try a Triathlon race. So I added running and swimming in my training. Half a year later I did run Athens Marathon and a series of triathlon races was already scheduled. Some months later I finished my hardest race, AlmiraMan, a Half IM distance race in Pieria, Greece and after recovery days two words was set as future goal in my mind. Ironman Kona


Σύνδεσμος για το βίντεο της συμμετοχής και της ψηφοφορίας :

http://60secondstokona.polar.com/entry/90




Και επειδή το τρέξιμο είναι υγεία... δυο εικόνες μόνο...



Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  10:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους

Να μη ξεχάσω να πω ότι το ραντεβού μου με τον 34ο Κλασσικό Μαραθώνιο έχει δοθεί καθώς έχω ξεκινήσει προπονήσεις και ο φετινός στόχος είναι το 04:30 δηλαδή 25 λεπτά λιγότερο από τη πρώτη μου προσπάθεια πέρυσι στον 33ο http://apogeiwsh.blogspot.gr/2015/11/33.html

Και επειδή το ανέφερα παραπάνω δε μπορώ να μην αναφέρω και το Race Report από το τρίαθλο αγώνα Almiraman το Μάιο που πέρασε που τελειώνε σε έναν ημιμαραθώνιο
http://apogeiwsh.blogspot.gr/2016/05/half.html



Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LefterisK
Newbie Forum Runner

Greece


46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  10:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα Γιώργο,

Πραγματικά σου εύχομαι καλή επιτυχία με την συμμετοχή σου και σε όλους τους στόχους που έχεις βάλει. Μια πολύ μικρή παρατήρηση είναι ότι τα κείμενα στο βίντεο φεύγουν αρκετά γρήγορα και δεν προλαβαίνεις να τα διαβάσεις.

Καλή επιτυχία και πάλι.
Λευτέρης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  13:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
LefterisK καλημέρα και σε ευχαριστώ !

Δυστηχώς το θέμα των υποτίτλων το πήρα χαμπάρι αφότου ανέβηκε η συμμετοχή (φτιάχνοντας το ήξερα τι έβγαινε σε πιο καρέ και δε το παρατηρούσα, ήθελε ένα δεύτερο μάτι πριν το ανεβάσω...). Έτσι λοιπόν δε διορθώνει. Σε δεύτερη θέαση όμως φαίνονται πιο εύκολα!

Ευχαριστώ !

Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/07/2016 :  23:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ως φανατικος ερασιτεχνης κατασκευαστης βιντεο που δουλευει με adobe premiere εχω σπάνια κάτι θετικό να πω για τα περισσότερα ερασιτεχνικά βίντεο.
Παρ΄ολ΄αυτά το βιντεο σου με εξέπληξε ευχάριστα. Εχεις λιγα τεχνικά λάθη αλλά τελικά το βιντεο και ταυτοτητα εχει και σενάριο. Μπραβο σου! Καλη επιτυχια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2016 :  21:35:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο και από εμένα και καλή επιτυχία!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2016 :  16:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

Ως φανατικος ερασιτεχνης κατασκευαστης βιντεο που δουλευει με adobe premiere εχω σπάνια κάτι θετικό να πω για τα περισσότερα ερασιτεχνικά βίντεο.
Παρ΄ολ΄αυτά το βιντεο σου με εξέπληξε ευχάριστα. Εχεις λιγα τεχνικά λάθη αλλά τελικά το βιντεο και ταυτοτητα εχει και σενάριο. Μπραβο σου! Καλη επιτυχια!



Α σε ευχαριστώ που το λες, έχει διπλή αξία το να ακούς καλό λόγο από καποιον που φτιάχνει βίντεο! Δε ξέρω αν περιηγήθηκες στις άλλες συμμετοχές αλλα η γνώμη μου είναι ότι έχει 4-5 ωραία κλιπάκια. Που δυστηχώς δεν είναι στις πρώτες θέσεις. Είναι ένας διαγωνισμός δημοφιλίας !

Εν πάση περιπτώση να πω ότι είναι 5η θέση με 1250 ψήφους και κλείνω τη διαφορά με την 4η και 3η συμμετοχή που είναι στους 1460 και 1600 ψήφους!
Για να δούμε!!!

Σας ευχαριστώ για τη στήριξη όλους!


Πάντως η όλη διαδικασία με το διαγωνισμό είναι το καλύτερο mind distraction από τις προπονήσεις του μαραθωνίου! Δεύτερη βδομάδα κλείνει σήμερα με ένα βραδινό long run!

Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2016 :  19:35:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε μου σε ψήφισα από τους πρώτους, γιατί παρακολουθώ την συγκεκριμένη ενέργεια της Polar, που είναι και ο χορηγός του τριάθλου στην Χαβάη & είπα να στηρίξω έναν Έλληνα. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις και να επιλεγείς. Αλλά δεν λέει, αν τελικά πας, να φοράς στον συγκεκριμένο αγώνα ρολόι Garmin. Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός είναι μεταξύ χρηστών των ρολογιών Polar. Άπ΄ότι βλέπω δεν συγκαταλέγεσαι σ΄ αυτούς. Τέλος πάντων, όλα καλά σου εύχομαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/07/2016 :  22:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

Ως φανατικος ερασιτεχνης κατασκευαστης βιντεο που δουλευει με adobe premiere εχω σπάνια κάτι θετικό να πω για τα περισσότερα ερασιτεχνικά βίντεο.
Παρ΄ολ΄αυτά το βιντεο σου με εξέπληξε ευχάριστα. Εχεις λιγα τεχνικά λάθη αλλά τελικά το βιντεο και ταυτοτητα εχει και σενάριο. Μπραβο σου! Καλη επιτυχια!



Α σε ευχαριστώ που το λες, έχει διπλή αξία το να ακούς καλό λόγο από καποιον που φτιάχνει βίντεο! Δε ξέρω αν περιηγήθηκες στις άλλες συμμετοχές αλλα η γνώμη μου είναι ότι έχει 4-5 ωραία κλιπάκια. Που δυστηχώς δεν είναι στις πρώτες θέσεις. Είναι ένας διαγωνισμός δημοφιλίας !

Εν πάση περιπτώση να πω ότι είναι 5η θέση με 1250 ψήφους και κλείνω τη διαφορά με την 4η και 3η συμμετοχή που είναι στους 1460 και 1600 ψήφους!
Για να δούμε!!!

Σας ευχαριστώ για τη στήριξη όλους!


Πάντως η όλη διαδικασία με το διαγωνισμό είναι το καλύτερο mind distraction από τις προπονήσεις του μαραθωνίου! Δεύτερη βδομάδα κλείνει σήμερα με ένα βραδινό long run!

Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/07/2016 :  00:26:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nik_chrysos

Φίλε μου σε ψήφισα από τους πρώτους, γιατί παρακολουθώ την συγκεκριμένη ενέργεια της Polar, που είναι και ο χορηγός του τριάθλου στην Χαβάη & είπα να στηρίξω έναν Έλληνα. Σου εύχομαι να τα καταφέρεις και να επιλεγείς. Αλλά δεν λέει, αν τελικά πας, να φοράς στον συγκεκριμένο αγώνα ρολόι Garmin. Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός είναι μεταξύ χρηστών των ρολογιών Polar. Άπ΄ότι βλέπω δεν συγκαταλέγεσαι σ΄ αυτούς. Τέλος πάντων, όλα καλά σου εύχομαι.



Ευχαριστώ πολύ πολύ για τη ψήφο και το σχόλιο σου. Διάβασα αναλυτικά τους όρους, πριν ανεβάσω το κλιπ. Δε γράφει πουθενά ότι απαιτεί να είσαι κάτοχος/χρήστης ρολογιού ή κάποιου εξοπλισμού Polar για να πάρεις μέρος. Συγκεκριμένα έχω και ένα πλάνο ποδηλάτου που φαίνεται ξεκάθαρα το garmin 500 που έχω στο ποδήλατο. Ο σκοπός της εταιρίας δεν είναι με κάποιο τρόπο να επιβραβεύσει τους υπάρχοντες πελάτες αλλά να προσελκύσει νέους φαντάζομαι. Εξού και η ψηφοφορία που οι φίλοι των συμμετεχόνοντων βλέπουν ένα αθλητικό ρολόι κάτω κάτω στη σελίδα (το τριαθλητικό V800) και εν δυνάμει γίνονται πιθανοί μελλοντικοί αγοραστές. (

Τώρα αν τα καταφέρω.. τι να πω! Θα ψωνίσω ένα Polar σε αυτή τη περίπτωση, σε ολόκληρο αγώνα θα πάω :-) Προς το παρών όμως, προσγείωση στη πραγματικότητα που λέει ότι είμαι στους μισούς ψήφους από τον 1ο πιο δημοφιλή σε ψήφους και 16 ημέρες μέχρι να τελειώσει ο διαγωνισμός!


Ευχαριστώ και καλή συνέχεια!

Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2016 :  10:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σας!

Η συμμετοχή έχει ανέβει με τη πολύτιμη βοήθεια σας στη 3η θέση με 1700 ψήφους ενώ απομένουν άλλες 8 μέρες γεμάτες αγωνία και πιθανές ανατροπές καθώς ακολουθούν δυο καναδέζες με μεγάλη δυναμική καθώς έχουν 470 ψήφους σε δυο μολις μερες!

!!!


Vote for me on Polar's global competition :
http://60secondstokona.polar.com/entry/90
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

laou laou
Forum-Runner

Greece
63 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2016 :  11:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρακολουθώ την ψηφοφορία από το ποδηλάτες και σήμερα ο Γιώργος πέρασε στην πρώτη θέση,και μάλλον ενθουσιάστηκα πιο πολύ και από τον ίδιο,αφού θεώρησα πως πιθανόν μια ανάρτηση και εδώ επιβάλλεται αλλά με είχε ηδη προλάβει.
Να του επισημάνω πάντως πως δέχομαι να είμαι ο πρώτος αναπληρωματικός για το ταξίδι αν δεν του βγαίνει η άδεια!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2016 :  18:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ex_hustler
Newbie Forum Runner

Greece


24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  12:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit ex_hustler Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους!

Με τη δική σας βοήθεια κέρδισα το διαγωνισμό 60 Seconds to Kona, ταξίδεψα στη Χαβάη, είδα τον αγώνα και για όλη την εμπειρία αυτού του αγώνα!
Σας ευχαριστώ και να είσαστε καλά!

Περισσότερα στο σύνδεσμο του race report :
http://apogeiwsh.blogspot.gr/2016/12/ironman-kona-2016-spectator-race-report.html



Race report 34ου μαραθωνίου :
http://apogeiwsh.blogspot.gr/2016/11/34.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000