Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Βοήθεια με αγορά ρολογιού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

tathanasiou91
Newbie Forum Runner

2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 25/07/2016 :  21:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας, ειμαι νεος στο φορουμ αλλα γενικα αχω αρκετα χρονια που τρεχω. Φετος αποφασισα να αγορασω καποιο ρολοι ωστε να με βοηθαει στο τρεξιμο. Να γνωριζω πολλα χιλιομετρα κανω, τις θερμιδες και γενικοτερα την κατασταση στην οποια βρισκομαι. Κοιταξα μερικα ρολογια της garmin οπως τα 230,235,630 και 735xt. Απ οτι καταλαβα το 735xt πρεπει να ειναι το καλυτερο αλλα με προβληματιζει η τιμη του. Εσεις ποιο ρολοι θα μου προτεινατε ως το πρωτο μου? Και επισης τι διαφορες εχουν τα παραπανω μοντελα? Επισης οτι νεο προτεινετε ειναι ευπροσδεκτο. Καλως σας βρηκα και ευχομαι να εχουμε ομορφες συζητησεις

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2016 :  10:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To 630 είναι παλαιότερο νομίζω έχει οθόνη αφής και είναι μάλλον για προχωρημένους, ή για πληροφοριομανείς, καθώς εφόσον φοράς και τον παλμογράφο του (ζώνη στο στήθος), σου δίνει πάρα πολλές - χρήσιμες, ή άχρηστες πληροφορίες.

Το 230 είναι πιο απλό μοντέλο, πιθανότατα να είναι το πιο κατάλληλο για το μεγαλύτερο μέρος των μεσαίων δρομέων. Επίσης έχει παλμογράφο στήθους.
Το 235, είναι ίδιο με το 230, αλλά αντί για ζώνη στήθους, φέρει αισθητήρα που μετράει τους παλμούς στον καρπό. Πρακτικότερο μεν, συζητήσιμης αποτελεσματικότητας δε. Επίσης χάνεις κάποια επιπλέον δεδομένα που μπορεί να μετρέει ο παλμογράφος στήθους.

Το 735 είναι η ναυαρχίδα. Κάνει όλα τα παραπάνω, αλλα είναι επιπλέον αδιάβροχο και συνεπώς κατάλληλο για κολύμπι και για τρίαθλο.

http://www.dcrainmaker.com/2015/11/garmin-fr230-fr235-review.html
http://www.dcrainmaker.com/2015/12/garmin-forerunner-630-depth-review.html
http://www.dcrainmaker.com/2016/06/garmin-forerunner-735xt-in-depth-review.html

Edited by - Aroulio on 26/07/2016 10:49:53
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/08/2016 :  15:33:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σας , θα ήθελα τα φώτα σας για την αγορά ενός garmin .Συγκεκριμενα ζητάω να εχει μια βασική για μένα ένδειξη η οποία δεν φαίνεται ξεκάθαρα οτι υπαρχει διαβαζωντας τα χαρακτηριστικά του καθε μοντέλου . Θελω να φαίνεται στην οθόνη κατα την διάρκεια της προπόνησης ( οχι μονο στο τέλος αυτής ) ο μέσος ρυθμός . Οχι ο μέσος ρυθμός του lap αλλα ο μέσος ρυθμός απ την έναρξη της προπόνησης . Αν κάποιος φίλος απο εδώ μεσα εχει τέτοιο ρολόι λοιπόν θα ήθελα να μου πει το μοντέλο για να προβώ στην αγορά του . Την έχω πατήσει με προηγούμενη αγορά γι αυτό θελω την βοήθεια σας . Ευχαριστω εκ των προτέρων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  14:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νομίζω ότι αυτό το κάνουν όλα τα ρολόγια τις garmin, αν επιλέξεις το σωστό πεδίο (average pace).

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000