Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Amsterdam 2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

gioge
Forum-Runner

Greece
89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/07/2016 :  23:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσπαθώ να κάνω εγγραφή για τον Μαραθώνιο του Amsterdam στις 16 Οκτ 2016 αλλά το site δε δέχεται τη πληρωμή με την κάρτα (χρεωστική και πιστωτική της Πειραιως).Μήπως κάποιος ξέρει πως μπορεί να γίνει η πληρωμή γιατί έχω ήδη πληρώσει τα αεροπορικά και τη διαμονή ενώ οι εγγραφές κλείνουν στις 3 Αυγούστου.Το ίδιο και με κάρτες της Εθνικής και της Eurobank.Ειναι τα capital ; Γιατί φίλοι μου έκλεισαν Φρανκφούρτη με πιστωτική χωρίς πρόβλημα.Εχει κάποιος κλείσει για Amsterdam φέτος ;;thx... οι καρτες έχουν όλες υπόλοιπο .Κριμα γιατι μέχρι τώρα η προετοιμασία πάει πολύ καλά...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν τρέχεις είσαι δρομέας.Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορα ή πόσο μακριά. Δεν έχει σημασία αν σήμερα είναι η πρώτη σου μέρα ή αν τρέχεις για 20 χρόνια. Δε χρειάζεται να περάσεις τεστ , ν' αποκτήσεις κάποια άδεια ή κάρτα μέλους. Απλώς τρέχεις."

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2016 :  01:42:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλος που προσπαθούσε να γραφτεί στον Ημιμαραθώνιο Κοπεγχάγης, απορριπτόταν η πληρωμή (για την ιστορία πλήρωσε φίλος του από τη Δανία και του τα χρωστάει για όταν πάει). Αιτία, ότι η πληρωμή κατέληγε σε αθλητικό κατάστημα που είναι στους διοργανωτές και του ανήκει ο λογαριασμός. Σε αθλητικά καταστήματα τα capital δεν επιτρέπουν πληρωμές, ενώ αν ο λογαριασμός ήταν σε φορέα που επιτρέπονται πληρωμές, θα γινόταν η πληρωμή μια χαρά.

Δεν ξέρω αν για το Amsterdam είναι παραπλήσια περίπτωση ή φταίει κάτι άλλο από τη τράπεζα. Αν μπορεί, ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει από τρόπους παράκαμψης. Το πρώτο που θα πρέπει να κάνεις, είναι να πας στη τράπεζα να εξηγήσεις τι συμβαίνει, ζητώντας να βρούνε οποωσδήποτε τρόπο να κάνεις τη πληρωμή. Νομίζω ότι αν κάνεις αίτηση να εγκριθεί η πληρωμή κατ'εξαίρεση για τους λόγους που θα αναφέρεις, σίγουρα θα εγκριθεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2016 :  07:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα περυσι για το ροτερνταμ.. βεβαια εμενα με αφησε να κανω εγγραφη και μετα απο ενα μηνα μου ηρθε μειλ οτι η συνναλλαγη δεν ηταν αποδεκτη. μετα απο ανταλλαγη μειλ και αφου τους εξηγησα τη κατασταση μου εδωσαν αριθμο λογαριασμου στην amro bank και έστειλα τραπεζικο εμβασμα . προτεινω να στειλεις ενα μειλ στη διοργανωση και τους ζητησεις να κανεις το ιδιο . εκτος βεβαια οπως ειπαν απο πανω να στο κανει καποιος αλλος που ζει εξωτερικο . καλη τυχη.

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gioge
Forum-Runner

Greece
89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/07/2016 :  13:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οκ έγινε η εγγραφή, μου έστειλαν τη φόρμα εγγραφής τους την έστειλα πίσω με τα στοιχεία και τη Δευτέρα 1η Αυγούστου κανω το έμβασμα μέσω e-banking. Απλά επειδή ειναι τέλος του μήνα η τράπεζα δε μπορει να ξεπεράσει το όριο της αλλα από Δευτέρα που αλλάζει ο μήνας θα γινει κανονικά το έμβασμα. Πληροφοριακά μπορούμε να κάνουμε εμβασμα στο εξωτερικό μέχρι 1000€ χωρις προβλημα ειτε μεσω ebanking ειτε με κατάθεση στη Τράπεζα εφόσον ξέρουμε τα στοιχεια (IBAN,BIC,όνομα δικαιούχου κτλ)Ολα καλά ευτυχώς! !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Αν τρέχεις είσαι δρομέας.Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορα ή πόσο μακριά. Δεν έχει σημασία αν σήμερα είναι η πρώτη σου μέρα ή αν τρέχεις για 20 χρόνια. Δε χρειάζεται να περάσεις τεστ , ν' αποκτήσεις κάποια άδεια ή κάρτα μέλους. Απλώς τρέχεις."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000