Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 TomTom Runner GPS Running Watch
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 02/08/2016 :  10:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα!! Έχει κανείς άποψη για αυτό το ρολόι (πόσο αξιόπιστο είναι γενικώς, αλλά και το gps του);;
Σκέφτεται να το πάρει ο αδερφός μου που ξεκίνησε πρόσφατα το τρέξιμο..

Το έχει βρει στα 83 €.

Ευχαριστώ!!

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  11:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το πήρε ένας φίλος και το έχει εδώ μαζί που τρέχουμε, σε μια σύντομη σύγκριση που κάναμε έχει την ίδια ακρίβεια στο GPS με το garmin 220 που έχω εγώ.
Είναι μικρό, ελαφρύτερο, και όμορφο θα έλεγα.
Δεν έχει ζώνη καρδιακών παλμών, δεν θυμάμαι αν παίρνει ή όχι.
Τέλος επιλογές για διαλλειματικές κτλ, δεν ξέρω αν έχει, αλλά και εμένα όσα ρολόγια είχαν ποτέ δεν τα δούλευα, απλά δούλευα ίσως το lap-lap.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  16:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω το tomtom cardio(καρπου) GPS. Το πηρα με 94$ αλλα με δασμους και μεταφορικα εφτασε 125 ευρω. Το δικο μου εχει ενα μικρο προβληματακι. Το δεξι κουμπι θελει δυνατοτερο πατημα απο τα υπολοιπα. Τους το ειπα και δεχτηκαν να το γυρισω πισω. Τελικα μου εδωσαν 125 ευρω και κρατησα το ρολοι!!!!!Η μετρηση καρδιακων παλμων ειναι πολυ καλη! καιιδια με τη ζωνη της addidas. Το GPS ειναι καλο. Διαλλειματικες δεν εχει. Δεν ξερω αν με τα προγραμματα Nike κ.λ.π μπορεις να φτιαξεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  16:49:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00JD4TGB8/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1470145697&sr=8-3&pi=SY200_QL40&keywords=tomtom+runner&dpPl=1&dpID=51hoJl2hVkL&ref=plSrch
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  20:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
που το βρηκε 83 ευρω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Odyr
Newbie Forum Runner

Greece
19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  22:31:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το ρολόι έχει ρύθμιση για διαλλειματικές (τελευταία αναβάθμιση) με βάση την απόσταση ή με βάση το χρόνο και έχει και ρύθμιση για αγώνα (να βάλεις την απόσταση και τον χρόνο που θέλεις να κάνεις και σε ενημερώνει εάν είσαι μπροστά ή πίσω από τον στόχο σου).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Odyr
Newbie Forum Runner

Greece
19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  22:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ζώνη καρδιακών παλμών παίρνει και είναι bluetooth, επίσης πόση απόσταση θα είναι ο γύρος για lap-lap την ρυθμίζεις εσύ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  22:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Odyr

Το ρολόι έχει ρύθμιση για διαλλειματικές (τελευταία αναβάθμιση) με βάση την απόσταση ή με βάση το χρόνο και έχει και ρύθμιση για αγώνα (να βάλεις την απόσταση και τον χρόνο που θέλεις να κάνεις και σε ενημερώνει εάν είσαι μπροστά ή πίσω από τον στόχο σου).


Εχει ρυθμιση για να ακολουθησεις μια προπονηση που εχεις ηδη κανει!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Odyr
Newbie Forum Runner

Greece
19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  22:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?v=P5I--yiIgPk

https://us.support.tomtom.com/app/release_notes/type/watches
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Odyr
Newbie Forum Runner

Greece
19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/08/2016 :  23:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by prof

quote:
Originally posted by Odyr

Το ρολόι έχει ρύθμιση για διαλλειματικές (τελευταία αναβάθμιση) με βάση την απόσταση ή με βάση το χρόνο και έχει και ρύθμιση για αγώνα (να βάλεις την απόσταση και τον χρόνο που θέλεις να κάνεις και σε ενημερώνει εάν είσαι μπροστά ή πίσω από τον στόχο σου).


Εχει ρυθμιση για να ακολουθησεις μια προπονηση που εχεις ηδη κανει!




Έχει ή δεν έχει custom race;
https://us.support.tomtom.com/app/release_notes/type/watches
https://en.discussions.tomtom.com/runner-multi-sport-184/custom-races-new-software-release-1852-1002968
https://en.discussions.tomtom.com/runner-multi-sport-184/new-software-v1852-for-runner-and-multi-sport-watches-available-for-download-1001922/index2.html

Edited by - Odyr on 02/08/2016 23:31:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

galimanas
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2016 :  00:30:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
83 ευρώ που το βρηκες?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

prof
Advanced Forum-Runner

263 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2016 :  01:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχεις δικιο. Εγω θελω διαλλειματικες με διαφορετικους χρονους. Να κανεις 4χ1 χιλ με 5:20 και 4χ1 με 5:00 αλλα δεν εχω βρει τροπο
Εχει να επιλεξεις ζωνη καρδιακων παλμων η χρονο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2016 :  07:49:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gtsig

Καλημέρα!! Έχει κανείς άποψη για αυτό το ρολόι (πόσο αξιόπιστο είναι γενικώς, αλλά και το gps του);;
Σκέφτεται να το πάρει ο αδερφός μου που ξεκίνησε πρόσφατα το τρέξιμο..

Το έχει βρει στα 83 €.

Ευχαριστώ!!


ρε φιλε που το εχεις βρει 83 ευρω?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2016 :  08:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Εδώ το έχει 83 €

https://www.ekos.gr/index.php?route=product/product&product_id=39948&ref=bestprice.gr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2016 :  16:59:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να είμαι ακριβής, χωρίς να έχω βέβαια καμιά εντελώς επιστημονική μέτρηση ή να είναι κανά σοβαρό αξιόπιστο συμπέρασμα, στο ένα τρεξιμο που κάναμε, ήταν μισο κλικ πιο ακριβές από το garmin 220 που έχω εγώ. Της τάξεως των 10-15 μέτρων πιο κοντά στο πραγματικό χιλιόμετρο από ότι το δικό μου.

Βέβαια αυτά, ακόμα και με το ίδιο ρολόι, μπορεί να παίζουν κάθε φορά, απλά το λέω. Η TomTom σίγουρα έχει τεχνογνωσία στα GPS.
ΥΓ (αυτό ακριβώς είχε)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Odyr
Newbie Forum Runner

Greece
19 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2016 :  18:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To Tomtom runner κατά την δική μου άποψη είναι ότι καλύτερο μπορεί να πάρει κανείς μέχρι τα 140-150 ευρώ, εγώ πριν το αγοράσω είχα ένα Garmin FR15 και η μπαταρία του πριν αλλά και μετά από αντικατάσταση από την αντιπροσωπεία κρατούσε κοντά στις 4 ώρες και 30 λεπτά χωρίς την χρήση παλμογράφου και οτιδήποτε άλλο που θα μπορούσε να μειώσει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας του με χρήση GPS. Επειδή είχα απογοητευτεί με την μπαταρία του το πούλησα και αγόρασα ένα Tomtom runner (το Garmin 220 ήθελα να πάρω αλλά φοβόμουνα μην έχω πάλι τα ίδια με την μπαταριά του, το Tomtom το πήρα 103 ευρώ δηλαδή γύρω στο 70 με 75 ευρώ ποιό φτηνά από το Garmin). Το Tomtom έχει πραγματική διάρκεια ζωής με χρήση σκέτου GPS πάνω από 7 ώρες και με χρήση παλμογράφου+GPS κοντά στις 7 ώρες, η διάρκειας ζωής του σκέτο σαν ρολόι είναι κοντά στις 40 μέρες. Αυτό όμως που μου αρέσει πάρα πολύ είναι πόσο γρήγορα βρίσκει τους δορυφόρους με την προϋπόθεση ότι είναι ενημερωμένο το ρολόι (3 μέρες κρατάει η ενημέρωση), με το Garmin FR15 στην χειρότερη περίπτωση μπορεί να έκανε πάνω από 1 λεπτό να βρει τον δορυφόρο ενώ το Tomtom στην χειρότερη περίπτωση θα κάνει το πολύ 30-40 δευτερόλεπτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000