Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ειναι εφικτός ο στόχος?...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2016 :  08:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by antsa_1

Φίλε Hermes, για αυτό ανέφερα ότι πάνω από όλα δεν διακιδυνεύουμε την υγεία μας, δεν υπάρχει αμφιβολία. Όμως αν δεν προσπαθήσεις, και αυτό δεν αφορά μόνο τον μαραθώνιο, τι θα καταλάβεις στη ζωή; Τελευταίος ναι, έσχατος όχι. Εν τέλει αν κάποιος νομίζει ότι δεν το βγάζει ας σταματήσει. Και από αυτό κέρδος θα έχει, θα δει που είναι το όριο του και την επόμενη φορά θα είναι καλύτερος. Δεν αντιδικώ με κανέναν προφανώς αλλά όλα ξεκινάνε από την προσπάθεια. Προφανώς φυσικά πάνω από όλα να είμαστε υγιείς και η όποια προσπάθεια να μην φτάνει σε ακραίες καταστάσεις. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ



σίγουρα η προσπάθεια είναι αυτό που μετράει και το σημαντικό είναι κάποιος να έχει θέληση και να έχει και όραμα. Οπωσδήποτε αν δεν δοκιμάσει κανείς ποτέ δεν θα έχει και αποτέλεσμα.
Απλά, καπου θέλει λίγο "χαλινό" εκεί που ξεκινάει ο υπερβάλλον ζήλος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

haf
Forum-Runner



100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2016 :  08:46:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρώτη συμμετοχή, τερματισμός και χαρά απερίγραπτη. Ευχαριστώ όσους με τις συμβουλές τους με έκαναν να σκεφτώ καλύτερα τι σημαίνει μαραθώνιος και να υπολογίσω τη σοβαρότητα του εγχειρήματος.
Τερμάτισα ακμαίος, δυνατός και με επιλογή να μην ζορίσω καθόλου τον εαυτό μου με συνετό τρέξιμο/περπάτημα.
Είχα στόχο το 5:40 αλλά αφού τερματιςα ο χρόνος δεν είχε καμία σημασία. (6:19 για την ιστορία!)
Η χαρά να σε περιμένει η οικογένεια να μοιραστεί μαζί σου ένα χρόνο κοπιαστικής διαδρομής και ταλαιπωρίας ήταν ότι καλύτερο!
Να είμαστε όλοι δυνατοί , υγειής και να καταφέρνουμε τους στόχους μας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antsa_1
Forum-Runner

85 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2016 :  16:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε haf συγχαρητήρια που τελικά έτρεξες και κατάφερες να τερματίσεις. Πρέπει να τερμάτισες περίπου πέντε λεπτά μπροστά από εμένα. Μέχρι το Χολαργό πήγαινα καλά και μάλιστα κάποια στιγμή πίστεψα ότι έστω και οριακά θα πέσω κάτω από έξι ώρες, όμως ένα τσίμπημα στο δεξί μηρό με φόβισε και το έκοψα σχεδόν περπατώντας για να είμαι σίγουρος ότι θα φτάσω στο Καλλιμάρμαρο. Όσο για το συναίσθημα έχεις δίκιο, πριν από τον τερματισμό η γυναίκα μου και τα δύο παιδιά μου με περίμεναν στο Νομισματοκοπείο. Όταν πέρασα από εκεί και άκουσα τα παιδιά μου να φωνάζουν "πάμε δυνατά μπαμπά ραντεβού στο στάδιο" ένοιωσα λες και είχα πάρει χρυσό σε Ολυμπιακούς!! Υπερβολή; Δεν ξέρω όμως έτσι ένοιωσα. Και του χρόνου λοιπόν σε άλλα με υγεία !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

haf
Forum-Runner



100 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2017 :  04:17:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by haf

Πρώτη συμμετοχή, τερματισμός και χαρά απερίγραπτη. Ευχαριστώ όσους με τις συμβουλές τους με έκαναν να σκεφτώ καλύτερα τι σημαίνει μαραθώνιος και να υπολογίσω τη σοβαρότητα του εγχειρήματος.
Τερμάτισα ακμαίος, δυνατός και με επιλογή να μην ζορίσω καθόλου τον εαυτό μου με συνετό τρέξιμο/περπάτημα.
Είχα στόχο το 5:40 αλλά αφού τερματιςα ο χρόνος δεν είχε καμία σημασία. (6:19 για την ιστορία!)
Η χαρά να σε περιμένει η οικογένεια να μοιραστεί μαζί σου ένα χρόνο κοπιαστικής διαδρομής και ταλαιπωρίας ήταν ότι καλύτερο!
Να είμαστε όλοι δυνατοί , υγειής και να καταφέρνουμε τους στόχους μας!



Δεύτερος Μαραθώνιος και τερμάτισα 1 ώρα νωρίτερα από πέρυσι..όλη η προσπάθεια ενός έτους έπιασε τόπο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2017 :  12:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο, φίλε!


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000