Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Επιμονος Πονος Στον Τετρακεφαλο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

TolisAirman
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 14/09/2016 :  20:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα!Χρειαζομαι τη γνωμη σας!Πριν κατι μηνες ως υποψηφιος στρατιωτικων σχολων αρχισα να προπονουμαι μονος.Ωστοσο,απειρος εκανα το λαθος να αρχιζω το προγραμμα μου χωρις προθερμανση.Ετσι,μια μερα κανωντας ενα αλμα(αλμα εις μηκος)νιωθω εναν πονο στο αριστερο μου ποδι,ελαχιστα πιο πανω απο τη παρακατω φωτογραφια.
http://www.summitmedicalgroup.com/media/db/relayhealth-images/thighcon_3.jpg
Ο πονος γινοταν εντονοτερος καθε φορα που προπονουσα 100αρι και αλματα.Ευτυχως περασα τα αθληματα και στη σχολη που ηθελα και σταματησα καθε ειδους αθληση για 2 μηνες.Καθολη τη διαρκεια της ξεκουρασης,οταν ημουν ξαπλωμενος εφερνα το ποδι μου παραλληλα με το εδαφος ωστε να αντιληφθω τη βελτιωση του.Ο πονος ηταν εκει ολο το 2μηνο,με μονη αλλαγη τη μειωση του κατα 50%.Περασε λοιπον ο καιρος και τωρα σε 1 εβδομαδα εχω καταταξη,οποτε για να μην παω απο το κρεβατι ετρεξα παλι πριν κατι μερες και ναι, σωστα μαντεψατε.Ο πονος αρχιζει παλι να αυξανεται.Ξερεται τι προβλημα μπορει να εχω παθει?Καποια ιδεα θεραπειας?Ευχαριστω!

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2016 :  12:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παραμελημένη θλάση είναι. Θέλει φυσιοθεραπείες και αρκετή υπομονή. Έπρεπε να είχες πάει σε γιατρό και φυσιοθεραπευτή αμέσως. Τώρα, θα σε δυσκολέψει αρκετά. Αν η σχολή που πέρασες είναι ζόρικη, φοβάμαι μεγάλες δυσκολίες και γρήγορη υποτροπή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TolisAirman
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/09/2016 :  12:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε σχολη της πολεμικης αεροποριας περασα οποτε δεν θα ειναι και τοσο επιπονη η εκπαιδευση...Να προσθεσω πως δεν ειχε μελανιασει ουτε ειχε πρηστει ο μυς στο προβληματικο σημειο...Οποτε λετε για θλαση 1ου η 2ου βαθμου?
Επισης,επειδη εχω καταταξη σε 3 μερες και θα εχω εκπαιδευση για 4 εβδομαδες μπορειτε να μου προτεινετε καποια λυση που να μπορω να κανω μονος ωστε τουλαχιστον να μπορω να ανταπεξελθω στις προπονησεις?Ευχαριστω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000