Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Speedcross 3 και επιλογη παπουτσιων...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

tolismark
Forum-Runner

Greece
94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 13/10/2016 :  14:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια καλησπερα, εδω και μερικες ημερες εχω ξεκινησει το τρεξιμο. Για την ωρα τρεχω κατα 80% σε πατημενο χωμα (μεσα σε αλσος) και σε παραλια με αμμο, το υπολοιπο 20% σε αςφαλτο. Τα παπουτσια που χρησιμοποιω ειναι τα speedcross 3, τα οποια ειχα απο παλια και δεν τα πηρα μεν για αυτο το σκοπο αλλα μαλλον βρηκαν την θεση τους. Γενικα σε τετοιο ειδος εδαφους θα επιδιωξω να τρεχω, σε περιπτωση ομως που θελω να κανω προπονηση σε ασφαλτο, μπορω να βαλω αυτα τα παπουτσια ή δεν ενδεικνυνται.

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2016 :  15:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα, κανονικά τα Salomon speedcross 3 είναι για χώμα λόγω της μορφής της σόλας (τακουνάκια), αν δεν σε ενοχλεί όμως το ότι δεν είναι ιδιαίτερα αποσβεστικό για άσφαλτο τρέξε με αυτό...αλλά κατά τη γνώμη μου αργά ή γρήγορα θα πρέπει να πάρεις κάτι περισσότερο αποσβεστικό, μια καλή πρόταση είναι Saucony Ride 8 ή 9, επίσης πρόσφατα δοκίμασα τα New Balance 1080 V6 και μου φάνηκε καλό, Ωστόσο ό,τι αποφασίσεις να πάρεις πάντα με δοκιμή πρώτα. Υπάρχουν και καταστήματα στα οποία μπορείς να τα δοκιμάσεις σε διάδρομο, πριν τα αγοράσεις...καλή τύχη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tolismark
Forum-Runner

Greece
94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/10/2016 :  20:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καπως ετσι το σκεφτομαι και εγω....για την ωρα που τρεχω χωμα και αμμο ειμαι μια χαρα, αλλα βλεπω πως δεν θα γλυτωσω και την ασφαλτο..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tolismark
Forum-Runner

Greece
94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2016 :  18:28:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια εχω δει τα puma ignite ultimate και μου αρεσουν σαν παπουτσια και ψηνομαι να τα παρω...
http://www.runnermagazine.gr/eksoplismos/Puma-Ignite-Ultimate
Εχετε αποψη για τα συγκεκριμενα?


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2016 :  22:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tolismark

Παιδια καλησπερα, εδω και μερικες ημερες εχω ξεκινησει το τρεξιμο. Για την ωρα τρεχω κατα 80% σε πατημενο χωμα (μεσα σε αλσος) και σε παραλια με αμμο, το υπολοιπο 20% σε αςφαλτο. Τα παπουτσια που χρησιμοποιω ειναι τα speedcross 3, τα οποια ειχα απο παλια και δεν τα πηρα μεν για αυτο το σκοπο αλλα μαλλον βρηκαν την θεση τους. Γενικα σε τετοιο ειδος εδαφους θα επιδιωξω να τρεχω, σε περιπτωση ομως που θελω να κανω προπονηση σε ασφαλτο, μπορω να βαλω αυτα τα παπουτσια ή δεν ενδεικνυνται.




Αυτά έχω και εγώ αλλά τρέχω σε ζήρεια,όλυμπο κλπ,γενικά σε δύσκολα τερέν.Καλό είναι να τρέχεις στα εδάφη που λές με πιό low trail παπούτσι.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tolismark
Forum-Runner

Greece
94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2016 :  07:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by tolismark

Παιδια καλησπερα, εδω και μερικες ημερες εχω ξεκινησει το τρεξιμο. Για την ωρα τρεχω κατα 80% σε πατημενο χωμα (μεσα σε αλσος) και σε παραλια με αμμο, το υπολοιπο 20% σε αςφαλτο. Τα παπουτσια που χρησιμοποιω ειναι τα speedcross 3, τα οποια ειχα απο παλια και δεν τα πηρα μεν για αυτο το σκοπο αλλα μαλλον βρηκαν την θεση τους. Γενικα σε τετοιο ειδος εδαφους θα επιδιωξω να τρεχω, σε περιπτωση ομως που θελω να κανω προπονηση σε ασφαλτο, μπορω να βαλω αυτα τα παπουτσια ή δεν ενδεικνυνται.




Αυτά έχω και εγώ αλλά τρέχω σε ζήρεια,όλυμπο κλπ,γενικά σε δύσκολα τερέν.Καλό είναι να τρέχεις στα εδάφη που λές με πιό low trail παπούτσι.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.




Απ´ οτι βλεπω στα χαρακτηριστικα των παπουτσιων αλλα και στα reviews, τα συγκεκριμενα ειναι για ασφαλτο, ταρταν και χωμα. Τι εννοεις πιο low trail? εχεις κατι να μου προτεινεις?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

THANOS_KTM
Elite Forum-Runner

Greece


1765 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2016 :  07:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tolismark

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by tolismark

Παιδια καλησπερα, εδω και μερικες ημερες εχω ξεκινησει το τρεξιμο. Για την ωρα τρεχω κατα 80% σε πατημενο χωμα (μεσα σε αλσος) και σε παραλια με αμμο, το υπολοιπο 20% σε αςφαλτο. Τα παπουτσια που χρησιμοποιω ειναι τα speedcross 3, τα οποια ειχα απο παλια και δεν τα πηρα μεν για αυτο το σκοπο αλλα μαλλον βρηκαν την θεση τους. Γενικα σε τετοιο ειδος εδαφους θα επιδιωξω να τρεχω, σε περιπτωση ομως που θελω να κανω προπονηση σε ασφαλτο, μπορω να βαλω αυτα τα παπουτσια ή δεν ενδεικνυνται.




Αυτά έχω και εγώ αλλά τρέχω σε ζήρεια,όλυμπο κλπ,γενικά σε δύσκολα τερέν.Καλό είναι να τρέχεις στα εδάφη που λές με πιό low trail παπούτσι.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.




Απ´ οτι βλεπω στα χαρακτηριστικα των παπουτσιων αλλα και στα reviews, τα συγκεκριμενα ειναι για ασφαλτο, ταρταν και χωμα. Τι εννοεις πιο low trail? εχεις κατι να μου προτεινεις?



Τα Speedcross είναι καθαρά trail παπούτσια.Το ότι γράφουν ότι είναι για άσφαλτο δεν πάει να πεί ότι μπορείς να τρέξεις Μαραθώνιο με αυτά.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tolismark
Forum-Runner

Greece
94 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2016 :  08:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια sorry , το μπερδεψα, νομιζα πως μου απαντουσε για τα puma ignite ultimate που ρωτησα. Προφανως τα speedcross ειναι καθαρα trail παπουτσια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2016 :  10:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tolismark

Παιδια sorry , το μπερδεψα, νομιζα πως μου απαντουσε για τα puma ignite ultimate που ρωτησα. Προφανως τα speedcross ειναι καθαρα trail παπουτσια.



Ετσι
Κοίτα,και η salomon και η asics εχουν βγάλει παπούτσι που κάνει για τα εδάφη που θέλεις.Κάτι συγκεκριμένο δεν έχω κατα νού αλλά να κοιτάξεις να μήν έχει τόσο μεγάλα καρφιά όσο τα speedcross.Αν θυμάμαι καλά,νομίζω πως τα trabuco πρέπει να είναι καλή και προσιτή(οικονομικά)λύση.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2016 :  10:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Αλλά και στις αγγελίες,εδώ μέσα,μπορείς να βρείς πολύ καλές περιπτώσεις και παπούτσια σχεδόν καινούργια και όπως τα θές.

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000