Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 35ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 12-11-2017
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2017 :  21:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien


Καλη Επιτυχία παιδια !!!
Θα ειμαι...θεατης😊 φετος😠 !!
Στην Φειδιππειδου μαζι με αλλους φιλους !!
Η σκεψη μου θα ναι μαζι σας !!
Καλη Δυναμη !!😊

Ευχαριστώ.

https://panosmaltezos.wordpress.com






Ραντεβού

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  04:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα , καφεδάκι και ξεκινάμε...!!!
Ο πρώτος μου μαραθώνιος ....!!!

Στόχος 8 min /km συνολικά 5.38 ...

Καλή επιτυχία σε όλους !


Edited by - Pantazis on 12/11/2017 05:12:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  06:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία σε όλους όσους τρέξουμε σήμερα σε οποιαδήποτε διδαδρομή και κυρίως καλό τερματισμό !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papori1968
Advanced Forum-Runner

Greece


217 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  06:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit papori1968 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα.
Καλη Επιτυχια σε όλους. Καλο τερματισμο

Συμμαχώντας με τους μικρομεσαίους επιχειρηματίες της Αθήνας! http://thispagerocks.com/KATANALOTHS
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  06:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέραααα!!!!!Εύχομαι καλό αγώνα σε όλες τις κατηγορίες. Πάνω απ'όλα προσοχή στην υγεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitris-heraklio
Forum-Runner

Greece
118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  06:45:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλο τερματισμο παιδες!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  17:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι έγινε κανένας δεν έτρεξε ? :P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pns
Forum-Runner

Greece


103 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  18:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
o 1oς μου μαραθώνιος έμελε να είναι αυτός της Αθήνας. Ο άτυπος στόχος μου ήταν 3.59.59 (δλδ sub4)
αλλα βασικά να τερματίσω. Θεωρω ότι μετά το 10 η συννεφια ανεβασε πολύ την υγρασία και είδα
πολύ κόσμο να κουραζεται (όπως και εγω βεβαίως). Τελικά το χρονομετρο σταματησε στο 3.53 εν μέσω
σοβαρής κραμπας στον έσω 4κεφαλο στο 40 (που για καποια δευτερολεπτα απλα΄δεν μπορουσα να κινηθω)

η διαδρομή δύσκολη και απαιτητική σίγουρα, ο κόσμος φανταστικός και οι εθελοντές επίσης

επειδή στο δρόμο είδα και ακουσα αρκετα σθενοφόρα εύχομαι όλοι να τερματισαν υγιείς

run for your life
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikos forlan
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  19:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όλα καλά κι όλα ωραία.
Καλιμπραρίστηκα στον ρυθμό που ήθελα κι όλα πήγαν όπως τα είχα φανταστεί πριν απο ένα - δυο μήνες.
3:46.
Και του χρόνου.
Καλή ξεκούραση σε όλους,κι άντε να μας δω αύριο να πάμε στις δουλειές μας....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mixos96
Newbie Forum Runner

22 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  21:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελος καλο ολα καλα!
απιστευτη εμπειρια ισως η καλυτερη της ζωης μου. Εγω εχασα στο θεμα διαχειρισης σε ολα σχεδον τα θεματα παρολο που τα ειχα φτιαξει ολα πολυ καλα στο μυαλο μου (λογικο μαλλον γτ ηταν ο πρωτος μου αγωνας) με αποτελεσμα τα τελευταια 12 χιλιομετρα να τα κανω σχεδον 2 ωρες..μου φαινεται απιστευτο γενικα αυτο που καταφερα σημερα!!!
η συγγινηση και η ανατρηχιλα που ενιωθα ανα διαστηματα σε ολο τον αγωνα ειδικα οταν ειδα το καλλιμαρμαρο θα μεινει για παντα χαραγμεη στο μυαλο μου!!!
συγχαρητηρια σε ολους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  21:30:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο καιρός πως σας φάνηκε...?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  21:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
3:36:48 με τρεις τραυματισμούς που ο ένας έφερε τον άλλο, ο πρώτος ήδη από το 15ο χιλιόμετρο, εξού και το ισχυρά negative split (1:50:23 ο ημί), μιας και έπρεπε να κόψω για να κάνω damage control. Τερματισμός με σπριντ και άπειρες δυνάμεις στο ρεζερβουάρ, αλλά τι να το κάνεις όταν το μυϊκό λόγω overtraining πάει για breakdown... Καιρός απαράδεκτος!


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  21:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια στους τερματίσαντες αλλά και σε όσους το πάλεψαν.

Είδα κανά 2 μεγάλα ονόματα "κοντοχωριανών" τα περάσματα να σταματούν στον ημί και μου φάνηκε περίεργο.
Μάλλον και ο καιρός δε βοήθησε.

όχι πολύ ποδώκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  22:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα σε όλη τη δρομική παρέα!
με +2/3 κιλά από αυτά που θα ήθελα & θα έπρεπε, αλλά με Οκτώβριο "φορτωμένο" με 410 χιλιόμετρα, στάθηκα σήμερα στην εκκίνηση του μαραθώνιου της πόλης μου!
Ο ρυθμός στο ξεκίνημα συγκρατημένος- ενθυμούμενος και τη νίλα του Μιλάνο - και πέρασμα ημι ίσως 1 λεπτό πιο αργά από όσο θα ήθελα...
στις γνωστές ανηφόρες κατάφερα να ακούσω το σώμα μου και να μην φτάσω σε άπειρες σφίξεις από τόσο νωρίς για τον αγώνα. Δεν παρασύρθηκα από το ρολόϊ που μου έδινε ενδείξεις αποκαρδιωτικά αργού pace.
Στη γέφυρα της Α.Π. έφτασα κάπου 4 λεπτά καθυστερημένος αναλογικά για το χρόνο - στόχο που είχα θέσει.
Αν και το παλεψα για 1-2 χλμ, διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε πιθανότητα να κάνω 10χλμ σε 37 λεπτά, οπότε, αφού θεώρησα ότι δεν είχε νόημα να κυνηγήσω το ρεκόρ μου από το Μιλάνο, έστω και σε αυτή την πιο δύσκολη κούρσα, χαλάρωσα και ευχαριστήθηκα τα τελευταία χιλιόμετρα, με μόνο στόχο να τερματίσω κάτω από 3 ώρες, όπως κ έκανα.
Έτσι, μπορώ να πω ότι έκανα ένα bad ass long run και γλίτωσα από ενδεχόμενο τραυματισμό ("ακούω" αριστερό προσαγωγό εδώ και 4 εβδομάδες), ενδεχόμενο κάρφωμα και από αυστηρή τήρηση πρωτοκόλλου αποκατάστασης!
Οι ανηφόρες πραγματικά είναι μεγάλα κοφτήρια... είτε θα φτάσει κανείς στο Σταυρό κουρούμπελο, είτε θα πρέπει να κάνει συντήρηση με αποτελεσμα να μην μπορεί να "γράψει" αυτό που θα μπορούσε σε άλλη κούρσα

Deorum ο καιρός ήταν καλός κατά τη γνώμη μου...
πάντα βεβαίως εν συγκρίσει με άλλες χρονιές και πάντα για δεδομένα του αγώνα αυτού...
νοτιάς και όχι πολύ χαμηλή θερμοκρασία αλλά συννεφούλα καθ'όλη τη διάρκεια. Δε μπορώ να πω ότι ζεστάθηκα ή ότι μου δημιούργησε πρόβλημα
Λίγο τρελάθηκα το πρωϊ στο Μαραθώνα που είχε λιακάδα χαρά θεού και έδινε 18 βαθμούς 8 παρά, αλλά ευτυχώς η νέφωση έριξε άμεσα το σωτήριο της πέπλο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2017 :  23:17:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
SMILE
YOU PAID
TO DO THIS


Αν είδατε αυτό το χαρτόνι, ελπίζω να σας έκανα να χαμογελάσετε στο 28 και στο 41.

1η φορά που δεν έτρεξα μετά από 10 χρόνια, 1η φορά θεατής. Επλίζω να το χαρήκατε, όσο το χαρήκαμε και εμείς που έχουμε τρέξει μαραθωνίους αλλά που για κάποιο λόγο σήμερα ήμασταν θεατές.

Καλή ξεκούραση σε όλους!

ΥΓ.:
α πα πα πα πα! Δεν το ξανακάνω: δεν έχω φωνή, πονάει ο λαιμός μου, έχει πρηστεί το χείλος μου από τη σφυρίχτρα, πονάνε τα χέρια μου και η μέση από την ορθοστασία. Καλύτερα να τρέχεις μαραθώνιο....





Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000