Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 35ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 12-11-2017
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 20

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2017 :  09:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

@Hermes: Πάνο, σε ένα παλαιότερο thread (τότε ήμουν απλά αναγνώστης, αλλιώς σίγουρα θα σου είχα κάνει ερώτηση επεξήγησης γιατί μου είχε φανεί κουλό - σκέψου ακόμη το θυμάμαι!), είχες αναφέρει ότι σκέφτεσαι να τον χρησιμοποιήσεις ως ενδιάμεσο LR για αγώνα την άνοιξη. Τελικά, αυτή η προσέγγιση πήρε το δρόμο για τις καλένδες;

ΥΓ. Ξέρουμε πότε περίπου θα ανακοινωθούν τα μπλοκ;


--------------------------
Run-time Error



Τα μπλοκ ανακοινώνονται τη βδομάδα πριν τον αγώνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2017 :  10:36:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by RiffRaff

Εμένα που είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση γιατί είχα διαβάσει ότι πρέπει κανείς να τρέχει (μέχρι) 2 μαραθώνιους το χρόνο, οι οποίοι να προκύπτουν έπειτα από σχετική προετοιμασία. Οπότε σκέφτηκα όταν το είδα πώς γίνεται να πάει κάποιος να τρέξει έναν τέτοιο αγώνα (και μάλιστα τον δύσκολο!) έτσι στο ξεκάρφωτο.


--------------------------
Run-time Error



Άσε τα πρέπει και να δεν πρέπει, το τρέξιμο είναι η τρέλλα μας!
Απλά πρέπει να προσέχουμε, να κάνουμε πάντα και ανελλιπώς τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και να γνωρίζουμε τα όποια ρίσκα θέλουμε να αναλάβουμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2017 :  11:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Rigelian: Εντάξει, φαντάζομαι ότι οι έμπειροι στο αγωνιστικό κομμάτι δρομείς ίσως μπορούν να βγάλουν περισσότερους από δύο αγώνες το χρόνο, ενδεχομένως περιορίζοντας το διάστημα της προετοιμασίας ή επειδή μπορεί να χρειάζονται μικρότερο χρόνο αποκατάστασης. Το θέμα είναι τι (σου) συμβαίνει αν κατέβεις να τρέξεις 42 χωρίς - έστω μια υποτυπώδη - προετοιμασία. Από την άλλη, γνωρίζω κοπέλα (πρώην αθλήτρια νομίζω στα 10 και νυν προπονήτρια) που χωρίς προετοιμασία (μαραθωνίου) κατέβηκε φέτος και έτρεξε τον Μεγ. Αλέξανδρος. 5,5 ώρες έκανε, δε ξέρω πώς ήταν οι επόμενες μέρες της, όμως. Και τι προβλήματα μπορεί να της δημιούργησε αυτή η παρόρμηση στις προπονήσεις της το επόμενο διάστημα.


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2017 :  17:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΠΑΡΟΝ στο πάρτυ της κλασσικής μετά από αποχή 2 χρόνων.
Σήμερα τελικά έκανα την εγγραφή μου και επίσημα θα μπω για το καλύτερο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2017 :  21:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

...πάντως στην "4άρα" του Υμηττού γίνεται ο κακός χαμός από δρομείς που ετοιμάζοντε για τον ΑΜΑ!...οπότε οι δρομείς συνεχώς αυξάνονται!

@nikats: γειτονάκι θα κατέβεις ΑΜΑ? (οκ, ΚΜΑ για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους!)

Εγώ θα κατέβω για...αποκατάσταση :Ρ Θα κάνω το λαγό (ειδικότητά μου πλέον ;-))

Free your feet...free your senses!


Να σαι καλά ρε Μάνο...οτι εψαχνα για λαγο στις 04:30 ώρες!!!! Παω Lazy για απόψε και..........Αυριο ΣΑ πρωι-πρωι επανω Υμηττό! :)

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"

Edited by - nikats on 13/10/2017 21:25:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2017 :  21:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

[quote] να γνωρίζουμε τα όποια ρίσκα θέλουμε να αναλάβουμε!

εχεις πάει στο dealing room τώρα????? KΑνόνισε meeting.

N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  09:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βγήκε χθες και το 26άρι στο Ακραίφνιο, σχετικά καλά, υπομονετικά και με αρκετή θέληση. Το κορμί ευτυχώς δεν δημιούργησε κανένα θέμα. Λίγο στο 25ο χλμ (ναι εκεί στην επίπονη ανηφόρα που μοιάζει με το Alex Pack της Κλασσικής) υπέφεραν τα γόνατα ... αλλά γενικά βγήκε και νομίζω ότι όλα θα πάνε καλά φέτος στην 35η γιορτή του Αγίου Δισκοπότηρου.


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  15:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα , λογω ανωτερας βιας το Σαββατοβραδο ειχαμε ολονυχτια στο Λαικο , αλλα τελος καλο ολα καλα , οποτε και αναβληθηκε η παρουσια μας και το 30αρι που υπολογιζαμε στο Ακραιφνιο . Επειδη ομως Κλασσικη χωρις ενα τουλαχιστον 30αρι δε λεει , θα ηθελα να ρωτησω τους φιλτατους συνforumιτες ...τα ΣΚ μεχρι την κλασσικη ειναι 21-22/10 , 28-29/10 και 4-5/11 , αποκλείοντας το 4-5/11 για ευνόητους λογους θα μπορουσα τα δυο προηγουμενα να κανω απο 30 χλμ ?? τι προτεινετε ??

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  16:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by as400

Καλησπερα , λογω ανωτερας βιας το Σαββατοβραδο ειχαμε ολονυχτια στο Λαικο , αλλα τελος καλο ολα καλα , οποτε και αναβληθηκε η παρουσια μας και το 30αρι που υπολογιζαμε στο Ακραιφνιο . Επειδη ομως Κλασσικη χωρις ενα τουλαχιστον 30αρι δε λεει , θα ηθελα να ρωτησω τους φιλτατους συνforumιτες ...τα ΣΚ μεχρι την κλασσικη ειναι 21-22/10 , 28-29/10 και 4-5/11 , αποκλείοντας το 4-5/11 για ευνόητους λογους θα μπορουσα τα δυο προηγουμενα να κανω απο 30 χλμ ?? τι προτεινετε ??

AS400



Γιώργο κατ'αρχήν όλα καλά εύχομαι...

νομίζω ότι 28-29/10 πάει πολύ κοντά...
αν θέλεις να κάνεις οπωσδήποτε, ίσως ένα σήμερα / αυριο και ένα ακόμα Κυριακή 22/10


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  16:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by as400

Καλησπερα , λογω ανωτερας βιας το Σαββατοβραδο ειχαμε ολονυχτια στο Λαικο , αλλα τελος καλο ολα καλα , οποτε και αναβληθηκε η παρουσια μας και το 30αρι που υπολογιζαμε στο Ακραιφνιο . Επειδη ομως Κλασσικη χωρις ενα τουλαχιστον 30αρι δε λεει , θα ηθελα να ρωτησω τους φιλτατους συνforumιτες ...τα ΣΚ μεχρι την κλασσικη ειναι 21-22/10 , 28-29/10 και 4-5/11 , αποκλείοντας το 4-5/11 για ευνόητους λογους θα μπορουσα τα δυο προηγουμενα να κανω απο 30 χλμ ?? τι προτεινετε ??

AS400



Γιώργο κατ'αρχήν όλα καλά εύχομαι...

νομίζω ότι 28-29/10 πάει πολύ κοντά...
αν θέλεις να κάνεις οπωσδήποτε, ίσως ένα σήμερα / αυριο και ένα ακόμα Κυριακή 22/10



Δυστυχως τις καθημερινες δε μου βγαινουν οι ωρες για 30αρι , το σιγουρο ειναι ενα 30αρι το ΣΚ 21-22/10 , μαλλον πανω στην Κλασσικη, και στις 29/10 συμμετοχη στον Ημι του Ωρωπου οπου με λιγο τραβηγμα να βγει 25km ,εννοειται οτι ολα θα ειναι σε ρυθμους 6:20 και βγαλε .

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mike 7
Forum-Runner

165 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  17:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
21-22/10 ειναι πολυ κοντα για 30αρι θα σου πρότεινα να κανεις 25 καλυτερα να εισαι ξεκούραστος στην κλασσική !! (γνωη μου παντα )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  19:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by as400

quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by as400

Καλησπερα , λογω ανωτερας βιας το Σαββατοβραδο ειχαμε ολονυχτια στο Λαικο , αλλα τελος καλο ολα καλα , οποτε και αναβληθηκε η παρουσια μας και το 30αρι που υπολογιζαμε στο Ακραιφνιο . Επειδη ομως Κλασσικη χωρις ενα τουλαχιστον 30αρι δε λεει , θα ηθελα να ρωτησω τους φιλτατους συνforumιτες ...τα ΣΚ μεχρι την κλασσικη ειναι 21-22/10 , 28-29/10 και 4-5/11 , αποκλείοντας το 4-5/11 για ευνόητους λογους θα μπορουσα τα δυο προηγουμενα να κανω απο 30 χλμ ?? τι προτεινετε ??

AS400



Γιώργο κατ'αρχήν όλα καλά εύχομαι...

νομίζω ότι 28-29/10 πάει πολύ κοντά...
αν θέλεις να κάνεις οπωσδήποτε, ίσως ένα σήμερα / αυριο και ένα ακόμα Κυριακή 22/10



Δυστυχως τις καθημερινες δε μου βγαινουν οι ωρες για 30αρι , το σιγουρο ειναι ενα 30αρι το ΣΚ 21-22/10 , μαλλον πανω στην Κλασσικη, και στις 29/10 συμμετοχη στον Ημι του Ωρωπου οπου με λιγο τραβηγμα να βγει 25km ,εννοειται οτι ολα θα ειναι σε ρυθμους 6:20 και βγαλε .

AS400



το "φοβάμαι" το 30άρι όμως 29/10... άντε Ωρωπός και 24/25 tops, είναι η γνώμη μου... μη σου πω μπες στον ημι ξερά και κάνε ζέσταμα τα πρωτα 2/3 χλμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2017 :  20:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
32,27,21 προτείνει ο pfitzinger για τα επόμενα ΣΚ.Ο,τι και να κάνεις εύχομαι γερός και δυνατός στην εκκίνηση!



quote:
Originally posted by as400

quote:
Originally posted by Hermes

quote:
Originally posted by as400

Καλησπερα , λογω ανωτερας βιας το Σαββατοβραδο ειχαμε ολονυχτια στο Λαικο , αλλα τελος καλο ολα καλα , οποτε και αναβληθηκε η παρουσια μας και το 30αρι που υπολογιζαμε στο Ακραιφνιο . Επειδη ομως Κλασσικη χωρις ενα τουλαχιστον 30αρι δε λεει , θα ηθελα να ρωτησω τους φιλτατους συνforumιτες ...τα ΣΚ μεχρι την κλασσικη ειναι 21-22/10 , 28-29/10 και 4-5/11 , αποκλείοντας το 4-5/11 για ευνόητους λογους θα μπορουσα τα δυο προηγουμενα να κανω απο 30 χλμ ?? τι προτεινετε ??

AS400



Γιώργο κατ'αρχήν όλα καλά εύχομαι...

νομίζω ότι 28-29/10 πάει πολύ κοντά...
αν θέλεις να κάνεις οπωσδήποτε, ίσως ένα σήμερα / αυριο και ένα ακόμα Κυριακή 22/10
Με βάση τον pfitzinger μπορείς αυτό το ΣΚ να κάνεις 32 και τα επόμενα 27 και 21.προσωπικά θα παίξω 32,25,18.
Καλή συνέχεια και εύχομαι υγιής και γερός στον Μαραθωνα!


Δυστυχως τις καθημερινες δε μου βγαινουν οι ωρες για 30αρι , το σιγουρο ειναι ενα 30αρι το ΣΚ 21-22/10 , μαλλον πανω στην Κλασσικη, και στις 29/10 συμμετοχη στον Ημι του Ωρωπου οπου με λιγο τραβηγμα να βγει 25km ,εννοειται οτι ολα θα ειναι σε ρυθμους 6:20 και βγαλε .

AS400


Edited by - KostasVer on 16/10/2017 20:08:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2017 :  11:01:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ταπεινή γνώμη: Πολλά είναι, ειδικά τα 21 μια εβδομάδα πριν. Χοντρικό Rule of thumb, 30-20-10 αν και πολλοί λένε ότι και τα 30 είναι πολλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2017 :  11:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by as400

Καλησπερα , λογω ανωτερας βιας το Σαββατοβραδο ειχαμε ολονυχτια στο Λαικο , αλλα τελος καλο ολα καλα , οποτε και αναβληθηκε η παρουσια μας και το 30αρι που υπολογιζαμε στο Ακραιφνιο . Επειδη ομως Κλασσικη χωρις ενα τουλαχιστον 30αρι δε λεει , θα ηθελα να ρωτησω τους φιλτατους συνforumιτες ...τα ΣΚ μεχρι την κλασσικη ειναι 21-22/10 , 28-29/10 και 4-5/11 , αποκλείοντας το 4-5/11 για ευνόητους λογους θα μπορουσα τα δυο προηγουμενα να κανω απο 30 χλμ ?? τι προτεινετε ??

AS400



Καλημέρα, φίλε μου! Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα στις 5/3, ένα μήνα πριν το Μέγα Αλέξανδρο, που είχα να τρέξω το 34άρι και αντ' αυτού είχαμε επίσκεψη στο Ιπποκράτειο μέχρι αργά το απόγευμα.
Τελικά, μόλις επιστρέψαμε κατά τις 7, βγήκα και έτρεξα ένα χαλαρό ημί γιατί νόμιζα πως αλλιώς θα έβγαινα εκτός ρυθμού και τα 34 τα έβαλα την αμέσως επόμενη εβδομάδα (20 μέρες πριν τον αγώνα). Το αποτέλεσμα ήταν να φτάσω στην εβδομάδα του αγώνα και να νιώθω κουρασμένος, ενώ τη μέρα του αγώνα δεν είχα όρεξη. Τόση προετοιμασία και να πας βαριεστημένα να τρέξεις.
Ίσως είναι καλύτερα να αναπροσαρμόσεις το πρόγραμμα και να τα βάλεις μεσοβδόμαδα ή αν το πας ΣΚ, μήπως να το πήγαινες 15 το Σάββατο και 25 την Κυριακή. Βέβαια, το καλύτερο είναι να ακούσεις τους εμπειρότερους (και εγώ δεν είμαι ένας από αυτούς).


--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 20 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000