Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο11.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2017 :  18:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by KostasVer

Μανωλη ποτε θα παμε Παρνηθα;Πρεπει να βγουν κατι 3ωρα!



Κώστα φέτος δεν έχει ουσιαστικά προπονήσεις βουνού...επικεντρώνομαι σε άσφαλτο και...μικτό τεραίν! ;-))

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  07:16:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι 7 χλμ ελευθερο ανυποδητο τρεξιμο σε 33’35"! Χθες 8 χλμ δυναμικο βαδην στο Δασος Συγγρου σε 65′ περιπου … και προχθες αλλα 5 χλμ ανυποδητο τρεξιμο στη παραλια του Σχινια στο 5:15/χλμ !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



αυτό το 7Κ σε 33'35'' πόνεσε να ξέρεις! :Ρ (βρε συ, ολόκληρο - και γκαζωμένο - Ευχίδα έτρεξες, πήγαινε και πιο αργά για κάποιο διάστημα!) Ακόμα και αν αισθάνεσαι μυϊκά αρκετά καλά, έχουν επέλθει "ζημιές" σε κυταρικό επίπεδο μέσα στο μυϊκό σου ιστό, οι οποίες θέλουν εύλογο χρονικό διάστημα για να αποκατασταθούν πλήρως από το σώμα σου. Οπότε χαλαααααρωσεεεε. Αν όμως σε γαργαλάνε οι πατούσες σου, να σε έχω υπόψη για κάποια extra-Long Runs που θα κάνω μέσα στο Καλοκαίρι. Π.χ....ψήνεσαι για κανά 80άρι; :Ρ :Ρ :D

Free your feet...free your senses!



... αφού τρεχω ... όπως αισθάνομαι ...! Σιγά ξεκίνησα ... γρήγορα κατέληξα ...!Με ενόχλησε μετά ο δικέφαλος μου, αν είναι αυτό κι όχι κάτι άλλο ... αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό ...! Μετά χαράς θα έκανα τα 80αρια μαζί σου ... αλλά εσύ έχεις άλλους ρυθμούς ... και θα σε καθυστερουσα ...!Πρέπει κι εγώ τώρα ν'αποφασισω τι θα κάνω: μεγάλα ... η οχι??? Αρχές Ιουνίου θα ξέρω πάντως ...!Αύριο θα είμαι γήπεδο ... για ένα 8αρακι ανυποδητο ...αλλά απ'οτι καταλαβαίνω περισσότερες πιθανότητες έχω να σε συναντήσω σε κανέναν αγώνα ουλτρα ... παρά στο γηπεδακι πια ...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Αρχες Ιουνιου ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ...θες να πεις !!!!!!! Ας κανουμε πως δεν ξερουμε ως τοτε !!!

Καλημερα σας παιδια !!!

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  07:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
10 χθες το απόγευμα σε 53 και άλλα 10 με το χάραμα σήμερα σε 54.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  09:50:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...χθες το πρωί τα κλασικά 1500 μέτρα σε κολυμβηση σε 37’21"...και σήμερα το πρωί στο γήπεδο Χαλανδρίου 8 χλμ ελεύθερο ανυποδητο τρέξιμο σε 40’10"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  11:52:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μέτα απο τεράστια αποχή απο το τρέξιμο αποφάσισα σιγά σιγά να ξαναξεκινήσω κι εγώ. Και επειδή if u fail, fail with style, και εγώ ως γνωστό είμαι των άκρων και της φιλοσοφίας » όλα ή τίποτα», την Κυριακή έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα στο Βουνό! 23 χιλιόμετρα στον Κένταυρο στο Πήλιο! Χθες το πρωί pilates και μετά 6 χιλιομετράκια στο 5:42″ και σήμερα 8 χλμ το πρωί σε 5:45". Το απόγευμα cross training στο γυμναστήριο. Τελικά μπορεί για τόσο καιρό να ήμουν άτρεχτη και να έκανα μόνο γυμναστήριο για ενδυνάμωση, αλλά μπορώ να πω ότι το functional training σε στυλ κυκλικής προπόνησης υψηλής έντασης βοήθησαν αρκετά ώστε να διατηρηθεί το αερόβιο μου κομμάτι σε ενα αξιοπρεπέστατο επίπεδο. Θεωρώ ότι σε 3 μήνες με συστηματική προπόνηση τρεξίματος θα έχω επανέλθει ίσως και στο 100% της προ αποχής κατάστασης… Οψόμεθα. Προς το παρόν χαίρομαι ιδιαίτερα που ξανάρχισα να τρέχω


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  12:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Μέτα απο τεράστια αποχή απο το τρέξιμο αποφάσισα σιγά σιγά να ξαναξεκινήσω κι εγώ. Και επειδή if u fail, fail with style, και εγώ ως γνωστό είμαι των άκρων και της φιλοσοφίας » όλα ή τίποτα», την Κυριακή έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα στο Βουνό! 23 χιλιόμετρα στον Κένταυρο στο Πήλιο! Χθες το πρωί pilates και μετά 6 χιλιομετράκια στο 5:42″ και σήμερα 8 χλμ το πρωί σε 5:45". Το απόγευμα cross training στο γυμναστήριο. Τελικά μπορεί για τόσο καιρό να ήμουν άτρεχτη και να έκανα μόνο γυμναστήριο για ενδυνάμωση, αλλά μπορώ να πω ότι το functional training σε στυλ κυκλικής προπόνησης υψηλής έντασης βοήθησαν αρκετά ώστε να διατηρηθεί το αερόβιο μου κομμάτι σε ενα αξιοπρεπέστατο επίπεδο. Θεωρώ ότι σε 3 μήνες με συστηματική προπόνηση τρεξίματος θα έχω επανέλθει ίσως και στο 100% της προ αποχής κατάστασης… Οψόμεθα. Προς το παρόν χαίρομαι ιδιαίτερα που ξανάρχισα να τρέχω






... ευτυχώς βρήκα παρέα στη τρέλα ... και ισως την υπερβολή !Έτσι είναι αυτά τα πράγματα: η κάνουμε κάτι με τη ψυχή μας...απολυτα και καλά ... η δε κάνουμε τίποτα !Η προσπάθεια και μόνο αρκεί ... για να έχουμε τα αποτελέσματα που προσδοκούμε ... Είμαι βέβαιος ότι σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα ... θα είσαι δύο φορές καλύτερη απ'οτι πιο πριν ...!!!Καλή επάνοδο Ιωάννα !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  12:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ Σπύρο!!! Μακάρι να έχω και την πρόοδό σου!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/05/2017 :  17:21:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Μέτα απο τεράστια αποχή απο το τρέξιμο αποφάσισα σιγά σιγά να ξαναξεκινήσω κι εγώ. Και επειδή if u fail, fail with style, και εγώ ως γνωστό είμαι των άκρων και της φιλοσοφίας » όλα ή τίποτα», την Κυριακή έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα στο Βουνό! 23 χιλιόμετρα στον Κένταυρο στο Πήλιο! Χθες το πρωί pilates και μετά 6 χιλιομετράκια στο 5:42″ και σήμερα 8 χλμ το πρωί σε 5:45". Το απόγευμα cross training στο γυμναστήριο. Τελικά μπορεί για τόσο καιρό να ήμουν άτρεχτη και να έκανα μόνο γυμναστήριο για ενδυνάμωση, αλλά μπορώ να πω ότι το functional training σε στυλ κυκλικής προπόνησης υψηλής έντασης βοήθησαν αρκετά ώστε να διατηρηθεί το αερόβιο μου κομμάτι σε ενα αξιοπρεπέστατο επίπεδο. Θεωρώ ότι σε 3 μήνες με συστηματική προπόνηση τρεξίματος θα έχω επανέλθει ίσως και στο 100% της προ αποχής κατάστασης… Οψόμεθα. Προς το παρόν χαίρομαι ιδιαίτερα που ξανάρχισα να τρέχω






ΚΑΚΩΣ!!!...θα έπρεπε να πας κατευθείαν στο "Mythical 100K" :Ρ :Ρ :D

Γουέλκαμ μπακ Ιωάννα με απολαυστικά τρεξίματα και τα παπούτσια...να παίρνουν φωτιά!!! ;-)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  08:58:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σήμερα 1500 μέτρα κολυμβηση σε 38'06"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  14:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
54 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα δρομικής πρωινής απόλαυσης στις 5 το πρωί για 10 ολόκληρα χλμ.
Και όμως, βρήκα γνωστό να χαιρετήσω.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  15:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Μέτα απο τεράστια αποχή απο το τρέξιμο αποφάσισα σιγά σιγά να ξαναξεκινήσω κι εγώ. Και επειδή if u fail, fail with style, και εγώ ως γνωστό είμαι των άκρων και της φιλοσοφίας » όλα ή τίποτα», την Κυριακή έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα στο Βουνό! 23 χιλιόμετρα στον Κένταυρο στο Πήλιο! Χθες το πρωί pilates και μετά 6 χιλιομετράκια στο 5:42″ και σήμερα 8 χλμ το πρωί σε 5:45". Το απόγευμα cross training στο γυμναστήριο. Τελικά μπορεί για τόσο καιρό να ήμουν άτρεχτη και να έκανα μόνο γυμναστήριο για ενδυνάμωση, αλλά μπορώ να πω ότι το functional training σε στυλ κυκλικής προπόνησης υψηλής έντασης βοήθησαν αρκετά ώστε να διατηρηθεί το αερόβιο μου κομμάτι σε ενα αξιοπρεπέστατο επίπεδο. Θεωρώ ότι σε 3 μήνες με συστηματική προπόνηση τρεξίματος θα έχω επανέλθει ίσως και στο 100% της προ αποχής κατάστασης… Οψόμεθα. Προς το παρόν χαίρομαι ιδιαίτερα που ξανάρχισα να τρέχω






ΚΑΚΩΣ!!!...θα έπρεπε να πας κατευθείαν στο "Mythical 100K" :Ρ :Ρ :D

Γουέλκαμ μπακ Ιωάννα με απολαυστικά τρεξίματα και τα παπούτσια...να παίρνουν φωτιά!!! ;-)

Free your feet...free your senses!



Ευχαριστώ! καλώς σας βρήκα πάλι όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  15:27:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα το πρωί pilates και το απόγευμα πάλι cross training στο γυμναστήριο. Τρεξιματικό ρεπό σήμερα αφού για τις πρώτες βδομάδες λέω να τρέχω 4 φορές την εβδομάδα και σταδιακά να ανεβάσω. Αύριο κάτι πιο ποιοτικούλι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  16:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

54 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα δρομικής πρωινής απόλαυσης στις 5 το πρωί για 10 ολόκληρα χλμ.
Και όμως, βρήκα γνωστό να χαιρετήσω.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




oh mon dieu!

Πάει πολύς καιρός που έχω να κάνω τόσο πρωϊνή προπόνηση! Μετά όμως ξεκινάει η μέρα υπέροχα (και την έχεις ελεύθερη μπροστά σου!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  21:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα. Μετά από 2 μέρες ρεπό 9 χιλιόμετρα με μέσο ρυθμό 5:11. Από ότι βλέπω όταν προπονούνται κάποιοι εγώ κοιμάμαι πάρα πολύ βαριά!!!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2017 :  09:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...σήμερα το πρωί στο γήπεδο Χαλανδρίου 10 χλμ ανυποδητο ελεύθερο τρέξιμο σε 45’09" ... και μετά άλλα 4 χλμ πολύ χαλαρά !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000