Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπον πως παει η προπονηση σας?Νο11.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2017 :  12:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σήμερα έχει ενα μικρό τεμπάκι το πρόγραμμα. 3 χλμ ζέσταμα και 7 χλμ στους 160-162 παλμούς που ειδανικά θα ήθελα να είναι στο 5:20". Για να δούμε... ελπίζω ο καιρός να είναι σύμμαχος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/05/2017 :  14:11:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μανώλη
άστα έτσι που τα κατάφερα φέτος!!!!!!

10αρακι πάλι πολύ πρωινό με την αυγούλα σε 54΄ενώ ακόμα και τα σκυλιά που με γαβγίζαν βαρέθηκαν και συνέχιζαν τον ύπνο τους. Δυστυχώς σήμερα είχα κάμψη στον τελικό χρόνο. Μου μένουν άλλα 2 10αρια.

spy
τις πατούσες και τα μάτια σου, δεν υπάρχουν μόνο άσχημα οδοστρώματα υπάρχουν και κάφροι δρομείς.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2017 :  12:46:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Σήμερα φουλ ενδυνάμωση στο γυμναστήριο γιατί τελευταία το είχαμε ρίξει πολύ στο σορολόπι.

@trexantiris Χρόνια πολλά Μανώλη σου εύχομαι ότι καλύτερο!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/05/2017 :  13:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαιρετώ τη δρομική παρέα! αυτή την εβδομάδα την ανακήρυξα "no running week"! πήγα 3 φορές στο γυμναστήριο και έκανα όργανα - και elliptical κλπ χαζά!
(δεν υπήρχε λόγος, έτσι, για προληπτική αποφόρτηση του συστήματος)
να σας πω, όπως είχε πει και ο Παπαγιαννόπουλος στην "Κουδούνα": τι να σας πω ρε παιδιά? μπάφιασα ένα μήνα κλεισμένος στην παράγκα!!

Δευτέρα πρωϊ επανέρχομαι! και ανυπομονώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2017 :  08:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καιρό έχω να γράψω...
Παρασκευή είχα εκλεκτή παρέα τον Τρεχαντίρη για ένα δυνατό 7άρι κάτω από 4:20.
Σαββάτο κολύμπι με μηδενικές δυνάμεις
Κυριακή είχα ποδηλασία αλλά λόγω καιρού το ακύρωσα. ϊσως μου τη βαρέσει το απόγευμα και βγω για κανένα χαζοτρέξιμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2017 :  11:13:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Έλεγαν ότι θα βρέξει χθες το βράδυ και σήμερα το απόγευμα αλλά όλα έπεσαν έξω. Τελικά μιας και μου έχει καρφωθεί η ιδέα ότι φέτος δε θα γλιτώσω και θα τρέξω το φθινόπωρο μαραθώνιο με βροχή βγήκα το πρωί στη Φιλοθέη για τα 110 λεπτά που έλεγε το πρόγραμμα. Τελικά η βροχή δυνάμωσε κιόλας μετά τις 9. Το κεφάλι με το καπέλο έμεινε στεγνό. Το μόνο πρόβλημα τελικά είναι τα παπούτσια που γεμίζουν νερό. Ειδικά μετά που μαζεύεται πολύ και γίνονται ποταμάκια που δε μπορείς να υπερπηδήσεις. Με αυτά και με αυτά 19 χιλιόμετρα χαλαρά με 5:50 μέσο όρο ρυθμού.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2017 :  13:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με το σημερινό 10αρι σε 52΄έκλεισε ο εβδομαδιαίος κύκλος με συνολικά 60 χλμ. Πολύ καλά ήταν, χάρηκα γιατί το πόδι ανταποκρίθηκε σε τέτοιο όγκο, άσχετα αν οι προπονήσεις ήταν μόνο καθημερινά 10αρια σε ρυθμούς από 51 έως 54 λεπτά.
Δευτέρα ανάπαυση και από Τρίτη βλέπουμε, θέλω να κάνω και λίγο ποδηλατάκι.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/05/2017 :  21:05:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Αμφιλοχια χτες ,στον αγωνα 10χιλ σε χρονο 44,30 και σημερα πρωινη ωρα 5 , αναβαση 10 χιλ. με κλιση 10% , στα 104 λεπτα κ βουρ καταβαση στα 45 ! Ολα καλα !

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  08:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρες! σήμερα 11χλμ στο Χαλανδρίου μετά από μια εβδομάδα αποχής...
αερόβια κατάσταση σχεδόν όπως τα άφησα, πόδια φρέσκα και ξεκούραστα. Μασάζ σήμερα απόγευμα και να δούμε τι θα γίνει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  09:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
... σήμερα το πρωί στο γήπεδο Χαλανδρίου 10 χλμ ελεύθερο ανυποδητο τρέξιμο σε 48’17"!Το περασμένο Σάββατο 8 χλμ δυναμικό βάδην στο Δάσος Συγγρού σε 65′ περίπου !

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  12:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο ξανα γραφω!
Μετα απο 2,5 μηνες λοιπον πληρης απραξιας απο το τρεξιμο λογω αρχικα μιας ιογενους πνευμονιας στις αρχες του Μαρτη οπου νοσηλευτικα 6 ημερες και φυσικα δεν μου επετρεψε ο γιατρος να τρεξω τον Μεγα Αλεξανδρο αλλα και να μου προτεινει για ενα μηνα να μην κανω τιποτα απο αθλητικες δραστηριοτητες..ομως ηρθε και εδεσε το γλυκο με μια ρηξη μηνισκου δεξιου γονατος!
Ειχε αρχισει το τελευταιο διαστημα να μ ενοχλει το γονατο και να πρηζετε πριν την πνευμονια οποτε αποφασισα αφου ετσι κι αλλιως δεν ετρεχα να κανω την μαγνητικη να δειξει το αποτελεσμα ρηξη μηνισκου+χονδροπαθεια και να κανω την αρθροσκοπηση..
Ετσι λοιπον μετα απο 2,5 μηνες σημερα εκανα το πρωτο τρεξιμο 7,5 χλμ σε 48′ και ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο γιατι πραγματικα μου ελειψε πολυ!!
Το μονο αρνητικο τα αρκετα κιλα που τσιμπησα αυτο το διαστημα..αλλα με υπομονη και επιμονη πιστευω να επανελθω οπως ημουν πριν!
Ευχομαι ολοψυχα υγεια σε ολους και ολες για να μπορουμε να κανουμε αυτα που αγαπαμε!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  13:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  13:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Περαστικά

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.


Σ ευχαριστω!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  13:54:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο ξανα γραφω!
Μετα απο 2,5 μηνες λοιπον πληρης απραξιας απο το τρεξιμο λογω αρχικα μιας ιογενους πνευμονιας στις αρχες του Μαρτη οπου νοσηλευτικα 6 ημερες και φυσικα δεν μου επετρεψε ο γιατρος να τρεξω τον Μεγα Αλεξανδρο αλλα και να μου προτεινει για ενα μηνα να μην κανω τιποτα απο αθλητικες δραστηριοτητες..ομως ηρθε και εδεσε το γλυκο με μια ρηξη μηνισκου δεξιου γονατος!
Ειχε αρχισει το τελευταιο διαστημα να μ ενοχλει το γονατο και να πρηζετε πριν την πνευμονια οποτε αποφασισα αφου ετσι κι αλλιως δεν ετρεχα να κανω την μαγνητικη να δειξει το αποτελεσμα ρηξη μηνισκου+χονδροπαθεια και να κανω την αρθροσκοπηση..
Ετσι λοιπον μετα απο 2,5 μηνες σημερα εκανα το πρωτο τρεξιμο 7,5 χλμ σε 48′ και ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο γιατι πραγματικα μου ελειψε πολυ!!
Το μονο αρνητικο τα αρκετα κιλα που τσιμπησα αυτο το διαστημα..αλλα με υπομονη και επιμονη πιστευω να επανελθω οπως ημουν πριν!
Ευχομαι ολοψυχα υγεια σε ολους και ολες για να μπορουμε να κανουμε αυτα που αγαπαμε!!

''Run smart..Run For Life''



...σε ένα μήνα θα έχεις χάσει το επιπλέον βάρος ... και σε δύο μήνες θα σε βλέπουμε με τα κυάλια πάλι ...!!! Καλή επάνοδο Σωτο και από εδώ ...!Ο,τι αγαπάς ... και εξαρτάται από εσένα ... ποτέ δεν σε αφήνει ...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  14:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by sotos-marathon

Καλημερα και απο εμενα μετα απο πολυ καιρο ξανα γραφω!
Μετα απο 2,5 μηνες λοιπον πληρης απραξιας απο το τρεξιμο λογω αρχικα μιας ιογενους πνευμονιας στις αρχες του Μαρτη οπου νοσηλευτικα 6 ημερες και φυσικα δεν μου επετρεψε ο γιατρος να τρεξω τον Μεγα Αλεξανδρο αλλα και να μου προτεινει για ενα μηνα να μην κανω τιποτα απο αθλητικες δραστηριοτητες..ομως ηρθε και εδεσε το γλυκο με μια ρηξη μηνισκου δεξιου γονατος!
Ειχε αρχισει το τελευταιο διαστημα να μ ενοχλει το γονατο και να πρηζετε πριν την πνευμονια οποτε αποφασισα αφου ετσι κι αλλιως δεν ετρεχα να κανω την μαγνητικη να δειξει το αποτελεσμα ρηξη μηνισκου+χονδροπαθεια και να κανω την αρθροσκοπηση..
Ετσι λοιπον μετα απο 2,5 μηνες σημερα εκανα το πρωτο τρεξιμο 7,5 χλμ σε 48′ και ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο γιατι πραγματικα μου ελειψε πολυ!!
Το μονο αρνητικο τα αρκετα κιλα που τσιμπησα αυτο το διαστημα..αλλα με υπομονη και επιμονη πιστευω να επανελθω οπως ημουν πριν!
Ευχομαι ολοψυχα υγεια σε ολους και ολες για να μπορουμε να κανουμε αυτα που αγαπαμε!!

''Run smart..Run For Life''



...σε ένα μήνα θα έχεις χάσει το επιπλέον βάρος ... και σε δύο μήνες θα σε βλέπουμε με τα κυάλια πάλι ...!!! Καλή επάνοδο Σωτο και από εδώ ...!Ο,τι αγαπάς ... και εξαρτάται από εσένα ... ποτέ δεν σε αφήνει ...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

Σ ευχαριστω πολυ Σπυρο μου και παλι!!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000