Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Ξέσπασμα Κούρου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 9

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/12/2016 :  21:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Spartiatis.  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρει κάποιος για ποιους και γιατί μιλάει;Σίγουρα λέει για την Ελληνίδα που έκανε το φειδιππίδειο άθλο.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2016 :  23:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Aν μπορείς δώσε μας λίγες περισσότερες πληροφορίες !

Σε ποιες δηλώσεις αναφέρεσαι ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  02:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και για καποιον φανατικό αεκτζη λεει.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  12:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Και για καποιον φανατικό αεκτζη λεει.





ποιον εννοεί αραγε;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  12:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι στηρίζοντες την αγυρτεία της πρώην μαραθωνοδρόμου Μαρίας, ή του ελληνο-αμερικανού, ή του πόντιου που διασύρει το έμβλημα της ΑΕΚ, ή οποιουδήποτε φαντασμένου παρατρεχάμενου που χρησιμοποιεί αθέμιτα μέσα στο τρέξιμο, ή συνδράμουν σε δραστηριότητες άλλων που κάνουν καταστρατηγήσεις, παρακαλώ να μην επικοινωνούν μαζί μου πριν κάνουν το χρέος τους απέναντι στην ευγενή άμιλλα - όπως έχει χρέος και ο κάθε πολίτης απέναντι στην αλήθεια.
Oρίστε και μια λίστα: http://statistik.d-u-v.org/bestenlisten/AT-24h.pdf
Υπάρχει το όνομα κανενός δήθεν, ή όσων χρησιμοποιούν αγυρτεία, σαν αυτούς που κατασκευάζουν μυθοπλασίες;
Δείτε και τις λίστες των 48ωρών, του 6ημέρου και των 1000 μιλίων! Υπάρχει το όνομα κανενός φαντασιόπληκτου; Ορισμένοι όμως αναπαράγουν τέτοιου είδους νοθείες...!!! Κι άλλοι, έχουν την ψευδαίσθηση ότι μπορούν να ενταχθούν στους φίλους μου!
Όταν επιβραβεύεις την απάτη –ή ακόμα κ αν σιωπάς όταν συμβαίνει δίπλα σου- μη περιμένεις να έχεις κοινωνία έντιμων αθλούμενων, πόσο μάλλον πολιτών! (Γιάννης Κούρος, Αποφθέγματα, Αθήνα, 13/11/16)
(πχ τη Μαρία που κάλυψε χιλιόμετρα οχούμενη, ή δίνεις περίπτερο στον κάθε λιβελογράφο, παραχαράχτη και πλαστογράφο (να επωφεληθεί κιόλας και να καπηλευθεί τον ιδρώτα του κάθε αγνού πολίτη που επιθυμεί να τρέχει) για τις κάθε Κυριακής άκυρες δραστηριότητές του με πληθώρα καταστρατηγήσεων -μόνο και μόνο επειδή σε εκβιάζει με τα λιβελογραφήματά του…. και τον κάθε άσχετο που σου «ξεσκονίζει την πλάτη» με κολακείες για να βγάλει κι αυτός «κάτι», από τoν ιδρώτα των άλλων… Δεν έχει όρια το αίσχος ορισμένων!!!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  12:50:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αναρωτιέμαι αν όλοι εκείνοι, που όποτε εδώ μέσα τολμάμε να πούμε τίποτα μας αρχίζουν "και ποιοι είστε εσείς και στήσατε λαϊκά δικαστήρια, σα δε ντρέπεστε" και τα σχετικά, αν θα σχολιάσουν τίποτα τώρα. Ίσως κάτι σαν "και ποιος είναι αυτός που θα κρίνει τους άλλους, τα δικά του λεφτά φάγανε οι ελληνοαμερικάνοι"; Αναρωτιέμαι...

Υ.Γ.: Τον ελληνοαμερικάνο τον κατάλαβα, όμως ποια είναι η Μαρία; Δώστε κανένα λινκ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  14:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολυζου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  15:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το είδα στο fb το ξέσπασμα του. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι έγινε και ξέσπασε.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  15:13:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Το είδα στο fb το ξέσπασμα του. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι έγινε και ξέσπασε.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Αααα τίποτα!Είναι σε ένα διαρκές ξέσπασμα με τα εν λόγω!Έχει πάρει διαρκείας!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  15:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Πολυζου.



διευκρινιζω, ΟΤΑΝ ανεπίσημα και διχως χρονικα ορια κτλ, μονη της ξεκινησε να κανει την διαδρομή.
Διχως να εχει τρεξει καποιους αγωνες υπεραποστασεων.


Σ'άυτο αναφερετε αν καταλαβα καλα ο κυριος Κουρος.

Από το 2015 ο αγωνας αρχισε να γινετε επισημα, εμεις περσι είχαμε καθολη την διαρκεια κριτη μεσα στο αυτοκινητο μαζι με τον συνοδο, υπηρχαν ελάχιστοι σταθμοι, κάθε 40-60χλμ οποτε τα αυτοκινητα των συνοδων-κριτων ηταν συνεχεια κοντα μας.
Φετος αλλαξαν τα πραγματα, οι Αθηναιοι Δρομείς κι ολοι οσοι βοηθησαν βελτιωσαν κατά πολύ την διοργανωση, πιο πολλοι σταθμοι κι ασφαλεια, κι όλα οσα χρειαζονται για βγει εις περας ένα τοσο δυσκολο εγχείρημα.


------ Τρεχαλίσιους ------ Just Run ----------
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  17:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

quote:
Originally posted by ANGEL1

Το είδα στο fb το ξέσπασμα του. Αυτό που δεν ξέρω είναι τι έγινε και ξέσπασε.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"



Αααα τίποτα!Είναι σε ένα διαρκές ξέσπασμα με τα εν λόγω!Έχει πάρει διαρκείας!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015






"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  17:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με λίγα λόγια ο, σεβαστός και αναγνωρίσιμος για τα επιτεύγματα του, κύριος Κούρος μας λέει ότι πέρα απ' αυτόν κανένας άλλος δεν έχει δικαίωμα να δοκιμάζει τις υπεραποστάσεις ή να τις κάνει με το δικό του σκεπτικό και κανόνες. Σωστά;
Έχουμε λοιπόν τρεις αθλητές του οποίους ο κύριος Κούρος τους θεωρεί αγύρτες, μυθοπλάστες ακόμα και αθλητικούς απατεώνες (το εννοεί κατά κάποιο τρόπο) Για ποιο λόγο όλα αυτά;

Ένας πολύ μεγάλος αθλητής-δρομέας, αλλά δυστυχώς ένας πάρα πολύ "μικρός" άνθρωπος.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"

Edited by - ANGEL1 on 16/12/2016 17:20:30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  18:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν λέει αυτό, άσχετα αν δεν τα λέει με τον σωστότερο τρόπο.
Αυτό που λέει, είναι το εξής.
Κάποιος κοκορεύεται ότι κάνει κάτι ξεχωριστό, όταν αυτό που κάνει ισοδυναμεί ας πούμε με 2 ώρες τα 10χλμ.
Αυτό θέλει να θίξει.
Όπως είπε κάποιος δρομέας-μέλος του φόρουμ, πχ για το 7ήμερο... εντάξει, θα κάνω την προπόνηση που κάνω κανονικά κάθε εβδομάδα, ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω, μαζί ίσως με το περπάτημα που κάνω για τις υποχρεώσεις μου, θα τρώω θα κοιμάμαι θα βλέπω τηλεόραση, και θα γράψω τα ίδια χλμ με μερικούς που το παίζουν ιστορία.

Το κακό με τις μεγάλες αποστάσεις είναι πως δεν ζυγίζεται η απόσταση. Όλοι μένουν μόνο στην απόδοση, αλλά τι να την κάνεις? Δεν λέει πάντα την αλήθεια.
Αν κάνω εγώ 30'' τα 100μέτρα θα είμαι υπερήρωας?
Γιατί αν κάνω τον 2πλάσιο, 3πλάσιο χρόνο, σε μια άλλη απόσταση, ξαφνικά πρέπει όλοι να ασχολούνται μαζί μου?


Edited by - Deorum on 16/12/2016 18:48:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  18:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Με λίγα λόγια ο, σεβαστός και αναγνωρίσιμος για τα επιτεύγματα του, κύριος Κούρος...

Έχουμε λοιπόν τρεις αθλητές του οποίους ο κύριος Κούρος τους θεωρεί αγύρτες, μυθοπλάστες ακόμα και αθλητικούς απατεώνες (το εννοεί κατά κάποιο τρόπο)...



Όσον αφορά το πρώτο, αυτή η επίσημη προσφώνηση "κύριος Κούρος" δείχνει ειρωνία και έλλειψη σεβασμού από μέρους σου προς εκείνον που στην αρχή της πρότασης αποκαλείς "σεβαστό". Είναι ένα σοβαρό υφολογικό ελάττωμα γιατί σε κάνει να φαίνεσαι ότι δεν εννοείς την αρχική κουβέντα παρά μόνο ως το αντίθετό της. (Αυτό ήταν το φιλολογικό σχόλιο της ημέρας).

Τώρα, δεν ξέρω και για τους τρεις, αλλά όσο να' ναι η ιστορία του ενός πως ξεκίνησε το τρέξιμο ένα βράδυ που' βρεχε, που' βρεχε μονότονα, με τη ζωή του σε αδιέξοδο και αφού ήπιε το καταπέτασμα, για να ξεμεθύσει ξεκίνησε να τρέχει και όταν σταμάτησε ανακάλυψε πως μόλις είχε κάνει 30 χιλιόμετρα, εμένα για μυθοπλασία μου ακούγεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  18:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

quote:
Originally posted by ANGEL1

Με λίγα λόγια ο, σεβαστός και αναγνωρίσιμος για τα επιτεύγματα του, κύριος Κούρος...

Έχουμε λοιπόν τρεις αθλητές του οποίους ο κύριος Κούρος τους θεωρεί αγύρτες, μυθοπλάστες ακόμα και αθλητικούς απατεώνες (το εννοεί κατά κάποιο τρόπο)...



Όσον αφορά το πρώτο, αυτή η επίσημη προσφώνηση "κύριος Κούρος" δείχνει ειρωνία και έλλειψη σεβασμού από μέρους σου προς εκείνον που στην αρχή της πρότασης αποκαλείς "σεβαστό". Είναι ένα σοβαρό υφολογικό ελάττωμα γιατί σε κάνει να φαίνεσαι ότι δεν εννοείς την αρχική κουβέντα παρά μόνο ως το αντίθετό της. (Αυτό ήταν το φιλολογικό σχόλιο της ημέρας).

Τώρα, δεν ξέρω και για τους τρεις, αλλά όσο να' ναι η ιστορία του ενός πως ξεκίνησε το τρέξιμο ένα βράδυ που' βρεχε, που' βρεχε μονότονα, με τη ζωή του σε αδιέξοδο και αφού ήπιε το καταπέτασμα, για να ξεμεθύσει ξεκίνησε να τρέχει και όταν σταμάτησε ανακάλυψε πως μόλις είχε κάνει 30 χιλιόμετρα, εμένα για μυθοπλασία μου ακούγεται.



Αν είχα βάλει το κύριος σε " " θα μπορούσες να μου καταλογίσεις ειρωνία, απ' τη στιγμή που δεν με ξέρεις προσωπικά.
Επιμένω βέβαια ότι τα επιτεύγματα του είναι αναγνωρίσιμα και απολύτως σεβαστά. Σταματάω να τον αποκαλώ κύριο μιας και παρεξηγείται.
Όσο αφορά τα υπόλοιπα ο καθένας έχει την ιστορία του. Αν είναι μυθοπλασία δεν έχω πρόβλημα εάν περνάει "καλά"...

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2016 :  18:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Δεν λέει αυτό, άσχετα αν δεν τα λέει με τον σωστότερο τρόπο.
Αυτό που λέει, είναι το εξής.
Κάποιος κοκορεύεται ότι κάνει κάτι ξεχωριστό, όταν αυτό που κάνει ισοδυναμεί ας πούμε με 2 ώρες τα 10χλμ.
Αυτό θέλει να θίξει.
Όπως είπε κάποιος δρομέας-μέλος του φόρουμ, πχ για το 7ήμερο... εντάξει, θα κάνω την προπόνηση που κάνω κανονικά κάθε εβδομάδα, ΤΙΠΟΤΑ παραπάνω, μαζί ίσως με το περπάτημα που κάνω για τις υποχρεώσεις μου, θα τρώω θα κοιμάμαι θα βλέπω τηλεόραση, και θα γράψω τα ίδια χλμ με μερικούς που το παίζουν ιστορία.

Το κακό με τις μεγάλες αποστάσεις είναι πως δεν ζυγίζεται η απόσταση. Όλοι μένουν μόνο στην απόδοση, αλλά τι να την κάνεις? Δεν λέει πάντα την αλήθεια.
Αν κάνω εγώ 30'' τα 100μέτρα θα είμαι υπερήρωας?
Γιατί αν κάνω τον 2πλάσιο, 3πλάσιο χρόνο, σε μια άλλη απόσταση, ξαφνικά πρέπει όλοι να ασχολούνται μαζί μου?





+ 1000!

Ακριβώς αυτό λέει!
Και σημειώστε και αυτό που λέει και η Αμαλία.

Παιδιά, κι εγώ πάω τρέχοντας Αθήνα- Σπάρτη και πίσω σε ένα μήνα. Με κάνει "ηρωίδα"; Και να έχω κινητό σταθμό, οπότε πεινάω, διψάω, να έχω να φάω και να πιω.
Δεν πάει έτσι.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 9 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000