Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 εργομετρηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

avatos
Forum-Runner

125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 21/12/2016 :  22:19:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κατα ποσο ειναι απαραιτητη , ευχαριστω για την γνωμη σας

Edited by - avatos on 21/12/2016 22:23:29

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2016 :  23:06:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τίποτα δεν είναι απαραίτητο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

haf
Forum-Runner



101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2016 :  18:39:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by avatos

κατα ποσο ειναι απαραιτητη , ευχαριστω για την γνωμη σας



Αν έχεις βάλει κάποιο στόχο θα σε βοηθούσε να πάρεις κάποια πιο εξειδικευμένες πληροφορίες σχετικά με το που βρίσκεσαι σχετικά με τον στόχο που έχεις βάλει.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/12/2016 :  19:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από λίγα χρόνια στο τρέξιμο, και αφού έχεις αρχίσει να εξαντλείς διάφορες δοκιμές, πειράματα κτλ, θα έρθει η ώρα που θα σκεφτείς μήπως το κάνω και αυτό.
Δεν είναι κακό. Απαραίτητο δεν είναι βέβαια -όπως δεν είναι απαραίτητο σχεδόν τίποτα, ούτε προπονητές, ούτε τζελάκια, ούτε καν πρόγραμμα, ούτε αγώνες, ούτε ... τίποτα-, αλλά αν θες το κάτι παραπάνω, είναι μια καλή σκέψη να δεις που βρίσκεσαι και πως θα κινηθείς από εδώ και πέρα.
Είναι ένα χρήσιμο εργαλείο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

avatos
Forum-Runner

125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/12/2016 :  15:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τρεχω ερασιτεχνικα 5 με 5΄30 ,θα θελα να με βοηθησει οσο αφορα την διαχειριση της ενεργειας ,τζελακια υγρα ,δεν ξερω αν το θετω σωστα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2016 :  01:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι εννοείς με 5 με 5'30. Ρυθμός ανά χιλιόμετρο; Και πόσα χιλιόμετρα; 5,10,20, παραπάνω; Την διαχείριση της ενέργειας μπορείς να την βασίσεις στην πείρα σου. Η εργομέτρηση θα σου δώσει περισσότερα στοιχεία όπως είπαν και οι συνφορουμιτες. Δεν είναι απαραίτητη. Ξέρω σπαρταθλητές που δεν έχουν κάνει ποτέ. Αν θες τη γνώμη μου κάνε το πιο πολύ σαν εμπειρία. Όχι σαν κάτι το απαραίτητο.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

avatos
Forum-Runner

125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2016 :  09:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
DIMITRISSS@ ρυθμος εννοω ,απο χλμ 50 τουλαχιστον την εβδομαδα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2016 :  10:55:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έχω βρει τα όρια μου, μόνος μου. Έχω φάει τα μούτρα μου 2-3 φορές, και έμαθα ως εκεί μπορώ.
Τώρα εντάξει, ένα 30-40ρι δεν ξέρω πόσο έχει, είναι ένα ποσό. Για άλλους υψηλό, για άλλους εφικτό για την τρέλα τους, για κάποιους λίγους τίποτα.
Πραγματικά δεν υπάρχει απάντηση. Νομίζω όταν αποφασίσω να κάνω "σοβαρά" κάποια προετοιμασία, δεν θα κολλήσω σε αυτά τα χρήματα, και θα το κάνω. Έτσι για την εμπειρία. Έτσι για να μην έχω αμφιβολία.
Η προετοιμασία ενός μαραθωνίου εξάλλου είναι ένα 4μηνο ταξίδι, με πολλά άλλα έξοδα, αν το δεις συνολικά οκ, είναι λογικό. Σκέψου άλλοι πάνε και εξωτερικά κτλ. Στο πακέτο και αυτό. Όπως το ορεκτικό σε μια ταβέρνα ένα πράγμα...
Αλλά σίγουρα απαραίτητο δεν είναι.
:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

avatos
Forum-Runner

125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/12/2016 :  12:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολυ κατανοητος ,ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000