Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Πονος στα πόδια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

dimitriseas
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/12/2016 :  10:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα και χρόνια πολλα. Παιδια τη βοηθεια σας. Εδω και χρονια με ταλαιπωρούν τα πόδια. Εχω ενα μόνιμο μούδιασμα οχι ακριβως πονο . Παιζω καμια 10ρια χρονια τεννις άρχισα και γιογκα κανα χρονο τωρα και νιωθω απο πανω μεχρι κατω τα πόδια κουρασμενα. Τι προτείνετε να κάνω απο διατροφη η καποια αλλη μέθοδο.

physiorunner
Forum-Runner

Greece


168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/01/2017 :  15:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit physiorunner Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τις πληροφορίες που δίνεις, οτιδήποτε και να σου προτείνουμε θα είναι αναξιόπιστο και πιθανώς να μη σε βοηθήσει.

"Μέτρον άριστον"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitriseas
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  09:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εξετασεις εχω κανει , ειμαι 40 1,80 80κιλα μου βρηκανε χολιστερινη 250 και μαγνησιο λιγο πεσμενο.. τη διατροφη μου τη προσεχω αρκετα,, τρωω καθε πρωι γιαουρτακι με βρωμη μεσημερινο αποφευγω κρεατα κανονικα μαζι με σαλατα και απογευμα οσπρια .. παιζω τεννις 1,5 ωρα σχεδον καθε μερα και παω και γιογκα 7με9 ... δεν ξερω αν δινω αρκετα στοιχεια,, νομιζω η χολιστερινη ανεβηκε διοτι επινα αλκοολ αρκετο καθε μερα τωρα ομως εχω 6 μηνες που δεν πινω καθολου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

physiorunner
Forum-Runner

Greece


168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  15:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit physiorunner Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εννοούσα τις πληροφορίες που δίνεις για τα συμπτώματά σου (ένταση, διάρκεια, εντόπιση, ανακούφιση, επιδείνωση, 24ωρη συμπεριφορά κ.ά.). Αφού ταλαιπωρείσαι χρόνια, είναι ανώφελο να ζητήσεις λύση εδώ μέσα. Η επίσκεψη σε ειδικό επαγγελματία υγείας είναι η καλύτερη συμβουλή.

"Μέτρον άριστον"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitriseas
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2017 :  19:58:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιμενεις και δεν ειναι καλο. Το δρομο για φυσιοθεραπευτηρια τον ξερω και χωρις υποδειξεις. Δεν ειπα οτι έμεινα αναπηρος. Παιζω πολυ τεννις και λογικο ειναι να νιωθω κουρασμενα τα ποδια. Ζηταω κατι να ενισχυσω τον σωμα μου για να ανταπεξελθω γιατι να σταματησω να παιζω το βλεπω χλωμο.. και ποτε δε θα εκανα κατι η θα επαιρνα κατι χωρις να το ψαξω το post το εκανα για να παρω καποιες ιδεες απο καποιους που που ειναι παραπανω ψαγμενοι απο μενα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

physiorunner
Forum-Runner

Greece


168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/01/2017 :  16:54:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit physiorunner Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σεβαστή η γνώμη σου. Αν περιμένεις "να μείνεις ανάπηρος" για να ζητήσεις βοήθεια από επαγγελματία, δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις. Μόνος σου έγραψες ότι παίζεις πολύ τένις και είναι λογικό να νιώθεις κουρασμένα τα πόδια σου, οπότε μόνος σου προτείνεις μια λύση που είναι να μειώσεις την ένταση και συχνότητα (και όχι να σταματήσεις τελείως τη δραστηριότητα). Αν το βλέπεις ως "υπόδειξη", είναι δικαίωμά σου. Από εκεί και πέρα, κρίνε και πράξε.

"Μέτρον άριστον"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000