Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 1η Γύρα Μάνης-80,5 χλμ.-18/3/17
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2017 :  11:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mcqueen

142 συμμετοχές όσα και τα χλμ των αθανατων!!καλο τερματισμό σε ολους!

to dare is to do



Καλό αγώνα να έχεις (στα βουνά και στην άσφαλτο...όλα τα έχεις πάρει σβάρνα! ;-))

@Άρη: get ready, set, GO!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2017 :  13:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by mcqueen

142 συμμετοχές όσα και τα χλμ των αθανατων!!καλο τερματισμό σε ολους!

to dare is to do



80 τα χιλιόμετρα, όσοι και οι εκκινήσαντες στους Αθάνατους!




ΦΟΒΕΡΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ,εεε συγγραφεα;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2017 :  13:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by mcqueen

142 συμμετοχές όσα και τα χλμ των αθανατων!!καλο τερματισμό σε ολους!

to dare is to do



Καλό αγώνα να έχεις (στα βουνά και στην άσφαλτο...όλα τα έχεις πάρει σβάρνα! ;-))

@Άρη: get ready, set, GO!

Free your feet...free your senses!



Ευχαριστώ Μανώλη... και συγχαρητήρια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mcqueen
Forum-Runner

Greece
187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2017 :  16:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by mcqueen

142 συμμετοχές όσα και τα χλμ των αθανατων!!καλο τερματισμό σε ολους!

to dare is to do



Καλό αγώνα να έχεις (στα βουνά και στην άσφαλτο...όλα τα έχεις πάρει σβάρνα! ;-))

@Άρη: get ready, set, GO!

Free your feet...free your senses!

ευχαριστω,αμα κολλήσεις το μικρόβιο απλά τρέχεις οπουδήποτε.καπου θα σε πετύχω δεν μπορεί!!!

to dare is to do
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2017 :  20:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό τερματισμό σε όλους και ιδιαίτερα στους δρομείς του Χαϊδαρίου (Νίκο και Βασίλη)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2017 :  12:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδω μπορείτε να δείτε τα live αποτελέσματα του 1ου ΓΥΡΟΥ ΜΑΝΗΣ!

https://results.chronolog.gr/resultsv2.aspx?ev=19fb37d30db9bafea543132afad5ad67&c=0&pp=6051

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2017 :  07:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Καλη Δυναμη και Καλο Τερματισμο σε ολους !!

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/03/2017 :  09:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΤΕΛΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΎΠΟΥ - ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=30596

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2017 :  19:57:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φωτογραφίες από τον αγώνα που μπορούμε να βρούμε?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/03/2017 :  19:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και σιγα-σίγα καταλαγιάζει η ΄΄σκόνη΄΄ και ο απόηχος από την ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ, θα ήθελα να σας αφιερώσω λίγα λόγια για τον εν λόγω αγώνα!
Η ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ, ήταν ο 1ος και μεγάλος μου πόθος σε αγώνα υπεραπόστασης να κάνω, πολύ πριν το ΚΡΟΝΙΟ και τον ΔΡΟΜΟ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ!
Δυστυχώς όμως, διάφορες συγκυρίες, όπως ο φόρτος εργασίας μου, οι αδυναμίες να βρω τους ανθρώπους που θα με στήριζαν στο εν λόγω εγχείρημα, η δυσκολία πρόσβασης στην περιοχή και το ερημικό της, που έκανε τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα, η ενασχόλησή μου, με τους άλλους 2 μεγάλους μου αγώνες, είχαν φέρει την ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ, στο πίσω μέρος του μυαλού μου, σε σημείο εγκατάλειψης!
....όμως ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ!!!
Όταν κάποια στιγμή πέρσι, έγινε κάτι σαν αγώνας στην περιοχή της Μάνης, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΞΙΖΕ, ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑΙΤΙΑ ΚΑΤ'ΕΜΕ...είπα ΄΄ωωωπ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!΄΄
Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ - Η ΓΕΝΝΕΤΕΙΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΜΕΡΟΣ ΑΠΌ ΟΠΟΥ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΞΙΖΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!
ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!!
ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.....ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ....ΑΜΗΣΕΙ!!!!Τ Ε Λ Ο Σ!!!!
Πάμε στα χιλιόμετρα!!!!Τα είχαμε!!!Όπως και την ΔΙΑΔΡΟΜΗ!!Χαραγμένη καιρό!!!!
Πάμε στο δύσκολο τώρα:Hμερομηνία!Χαμός πλέον!!!Η μία υπεραπόσταση πάνω στην άλλη!!!Και χειμώνας δεν παίζει!!!!άρχισα να κοιτάζω κατά τον Μάρτη!!!!
Και εκεί που καθόμουνα στο τραπεζάκι του ΑΠΟΛΛΩΝΑ στην έκθεση του Μαραθωνίου....μου ΗΡΘΕ Η ΜΕΓΑΛΗ ΦΛΑΣΙΑ!!!!ΜΑΡΤΗΣ, στα μέσα του, και μάλιστα πάνω στην επέτειο της Επανάστασης!Το ΦΕΣΤΙΒΑΛ των υπεραποστάσεων είχε μετακινηθεί, ο Σεχάτης τα Κάστρα δεν τα έκανε πλέον....δεν είχε κάτι άλλο τότε, οπότε μέσα Μάρτη, ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΗΡΥΞΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ, ότι πρέπει και για Long Run , για τους υπεραποστασάκηδες για Δόλιχα, ΕΥΧΙΔΕΣ, ΑΕΘΛΙΟΥΣ κλπ.
....και η ημερομηνία ΚΛΕΙΔΩΣΕ!!!!18 ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 - 1η ΓΥΡΑ ΜΑΝΗΣ!!!!....και ότι βγει λέω!!!!
ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ!!!!!
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους εσάς τους 120 που με εμπιστευτήκατε για άλλη μια φορά...έναν αγώνα σας υπεραπόστασης!!!Όλους εσάς που με ακολουθείτε όλα αυτά τα χρόνια πιστά σε ότι ultra επιχείρημα και αν κάνω!ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ!!!!χαχαχαχα!
Στην ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ, πιστέψτε με δεν έκανα πολλά!!!!Μάλλον λίγα!!!!Επιφυλλάσομαι για του χρόνου!Η ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ ΠΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ:
ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΡΕΞΑΤΕ!!!!Από μόνο του το τοπίο όπου τρέξατε, ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ..το αποδεικνύουν οι χιλιαδες φωτογραφίες που τραβήξατε, όταν τρέχατε, μάλλον πιο πολύ φωτογραφιζόσασταν, παρά τρέχατε!Τα υπόλοιπα που κάναμε εμείς, ήταν το 10-15%!
Λίγο πριν κλείσω θέλω να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ 3 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 1η ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ:
1)Tην γυναίκα μου-ή ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΗΡΩΙΔΑ ΜΟΥ - Aimilia Golfinopoulou, που για άλλη μια φορά, ανέχτηκε την τρέλλα μου και με ακολούθησε πιστά...αφήνοντας το μονάκριβο και αγαπημένο της babini!
2)Τον πολύ καλό μου φίλο τον Χρήστο τον Κατσικάδη@Christos Katsikadis, που είναι από την Μάνη και τόσα χρόνια δεν με άφηνε σε ησυχία αν δεν τον έκανα τον αγώνα!Η δε χάραξη της διαδρομής είναι 100% δικό του επίτευγμα
3)ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΗΜΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΠΟΥ ΔΙΧΩΣ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ ΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ...ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ, γιατί καλή η διάθεση και οι ορέξεις, αλλά δίχως εθελοντές δεν πας πουθενά!!!!
Και βέβαια σύσσωμο τον Δήμο Ανατολικής Μάνη και τον Δημαρχο κο Πέτρο Ανδρεάκο, για την απλόχερη βοήθεια που μου έδωσαν!
Κάπου εδώ νομίζω ότι τελείωσα!!!!ΕΝΝΟΩ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ!!!3 ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΟΙ!!!
-ΚΡΟΝΙΟ ΠΕΡΑΣΜΑ
-ΔΡΟΜΟΣ ΤΩΝ ΑΘΑΝΑΤΩΝ
-ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ
Σας τους παραδίδω με όλη μου την ψυχή....ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΣΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΕΡΧΟΣΑΣΤΕ!Να τρέχετε με την ψυχή σας και την καρδιά σας, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΛΟΓΩ ΤΟΠΙΩΝ!ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΣΤΗΣΕ Η ΦΥΣΗ...ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΟΣ!!!!
Κάπου εδώ, όπως σας είπα, ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΕΡΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ!Έχω φτάσει πλέον στα όρια της γραφικότητας!Άλλον αγώνα δεν θα κάνω, τουλάχιστον σε ultra.....αλλά σε έναν καλο μου ΦΙΛΟ, που του έχω υποσχεθει να τον βοηθήσω να κάνει τον αγώνα του, ΣΤΟ ΝΗΣΙ του, εεε του το έχω υποσχεθεί, και θα τον βοηθήσω να τον κάνει!Αλλά ο εν λόγω αγώνας, είναι δικός του, και εγώ θα πάω για βόλτα...και για κανά ουζάκι!!!!Περάσατε απο κοντά, όσοι τρέξατε στην Μάνη, απέναντί σας ήταν(πολλά είπα, σταματάω εδώ)
Κλείνοντας, αφιερώνω την ΓΥΡΑ ΤΗΣ ΜΑΝΗΣ στην γιαγιά μου την Θωμαϊτσα Γορανίτου, του γένους Κατσικάρου, γέννημα-θρέμμα από τον Αργιλιά της Μάνης, και νομίζω ότι από κει πάνω που με είδε, τι έκανα στα μέρη της θα είπε:
΄΄ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΟΡΩΝΑ ΜΟΥ΄΄
Εμένα πάντως μου λείπει πολύ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000