Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Επιλογή παπουτσιού!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Love run
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/01/2017 :  23:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,τα παπουτσια που εχω για τις προπονήσεις μου ειναι τα asics gel kayano 21...η αληθεια ειναι οτι θέλουν ανανέωση γιατι φετος μονο απο τον Νοέμβριο κ μετα εχουν γράψει 600χλμ συν οτι έτρεχα ολο τον περσινό χειμώνα (χωρις να καταγράφω χλμ) ...
επισης ο προχθεσινός αγωνας του ευρωτα μου άφησε ενθύμιο μια ενόχληση (σαν νευροκαβαλημα να πω) στο κατω μέρος του κουτουπιε και ειμαι σίγουρη οτι η αιτία ειναι τα παπουτσια....
Σε μια αναζήτησή στο Ίντερνετ εχω μπερδευτεί πολυ μιας κ τα συγκεκριμένα asics ειναι κ τα μόνα που εχω δοκιμάσει και δεν εχω άποψη πως θα "μου κάτσει" κάποιο αλλο ζευγάρι...εσεις απο την εμπειρία σας τι θα μου προτείνατε (γυναικεια) για άσφαλτο , ελαφρύ, τα κιλα μου 56 -57... Κ φουλ προπονήσεις!!! Ευχαριστω ...

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/01/2017 :  07:05:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
More Mile R66 φτηνά (περίπου 48€ με τα μεταφορικά), προστατευτικά και ελαφριά. Νούμερο αντίστοιχο του asics.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rafdesipris
Forum-Runner

95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2017 :  17:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο καθενας μπορει να αρχισει να σου αραδιαζει μαρκες και τυπους που τον βολεψαν, αλλα δεν νομιζω ότι υπαρχουν συμβουλες και προτασεις πανω στο θεμα. η αισθηση και η επιλογή παπουτσιού είναι κατι καθαρα υποκειμενικο, που πρεπει να ταιριαζει πρωτα πρωτα σε σενα, ανεξάρτητα από τη συσταση αλλου.
καλο είναι να επισκεφθείς καποιο από τα πιο εξειδικευμένα καταστήματα, που αφενος θα δουν το πατημα σου στον διαδρομο και θα σου προτεινουν κατι πιο καταλληλο για το πατημα σου, αφετέρου θα εχεις και εσυ την ευκαιρια να τα δοκιμασεις επι τοπου τρεχοντας. Προσοχή στην σωστη επιλογή παπουτσιού, γιατι εγκυμονεί κινδυνους τραυματισμου, ειδικα αν εχεις Neutral πατημα και φορας υποστηρικτικο παπουτσι (πχ kayano)

Edited by - rafdesipris on 22/01/2017 17:36:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Love run
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/01/2017 :  01:01:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rafdesipris

ο καθενας μπορει να αρχισει να σου αραδιαζει μαρκες και τυπους που τον βολεψαν, αλλα δεν νομιζω ότι υπαρχουν συμβουλες και προτασεις πανω στο θεμα. η αισθηση και η επιλογή παπουτσιού είναι κατι καθαρα υποκειμενικο, που πρεπει να ταιριαζει πρωτα πρωτα σε σενα, ανεξάρτητα από τη συσταση αλλου.
καλο είναι να επισκεφθείς καποιο από τα πιο εξειδικευμένα καταστήματα, που αφενος θα δουν το πατημα σου στον διαδρομο και θα σου προτεινουν κατι πιο καταλληλο για το πατημα σου, αφετέρου θα εχεις και εσυ την ευκαιρια να τα δοκιμασεις επι τοπου τρεχοντας. Προσοχή στην σωστη επιλογή παπουτσιού, γιατι εγκυμονεί κινδυνους τραυματισμου, ειδικα αν εχεις Neutral πατημα και φορας υποστηρικτικο παπουτσι (πχ kayano)



Εχεις απόλυτο δικιο!!!στον αγωνα του ευρωτα έπαθα κάταγμα εκ κοπωσεως κ τωρα ενα μήνα εκτος :( πολυ πιθανόν το παπουτςι...σευχαριστω πολυ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000