Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αγώνες 50km & 100km-Ψάθα 18/2/2017
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Constantine S.
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 20/01/2017 :  19:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Constantine S..  Απάντηση σε αποστρόφους
Έψαξα αλλά δεν βρήκα ανοικτό θέμα για τον φετινό αγώνα, οπότε είπα να κάνω εγώ την αρχή. Η πρώτη μου απόπειρα πέρα απο τον μαραθώνιο, στα 100 χιλιόμετρα. Πάει να πεί δυο μαραθώνιοι κι ενα ten miler, που λένε οι φίλοι μας οι αμερικάνοι... Ξεκινώντας την προετοιμασία μου, φάνταζε αρκετά βατό, μα πλησιάζοντας στην τελική ευθεία διαπιστώνω οτι η απόσταση ειναι αρκετά μεγάλη και χρειάζεται σεβασμό! Οποιος έχει τρέξει ή σκοπεύει να τρέξει στο συγκεκριμένο αγώνα, ας δώσει τα φώτα του...

https://mydistancelog.wordpress.com/

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2017 :  09:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία!!!!
Αν και έχω πάει στο 50άρη αυτό που έχω να σε συμβουλέψω είναι ΥΠΟΜΟΝΗ, γιατί 5 φορές την ίδια διαδρομή πάνω κάτω θέλει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ.

Ο αγώνας δεν έχει δυσκολία (χαλαρά 100χλμ είναι θα περάσουν), θα έχεις από μια την θάλασσα από την άλλη το βουνό, την απόλυτη υποστήριξη από τους εθελοντές και τους συντρέχτες, άρα καλό και υγιή τερματισμό!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2017 :  10:41:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Να ρθειτε-να ρθειτε, ΜΕΓΑΛΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΙ ΕΝ ΛΟΓΩ 2 ΑΓΩΝΕΣ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Constantine S.
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2017 :  19:29:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Constantine S. Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και μετά απο ενα μήνα στην Μάνη Παύλο... εκτός αν έχω σιχαθεί τα χιλιόμετρα! Και μια ερώτηση: Μπορώ να ζητήσω να μου μεταφέρουν την τσάντα μου σε συγκεκριμένο σταθμό ώστε να χρησιμοποιώ τα μαντζούνια μου?

https://mydistancelog.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2017 :  21:12:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


https://panosmaltezos.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  11:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Constantine S.

Και μετά απο ενα μήνα στην Μάνη Παύλο... εκτός αν έχω σιχαθεί τα χιλιόμετρα! Και μια ερώτηση: Μπορώ να ζητήσω να μου μεταφέρουν την τσάντα μου σε συγκεκριμένο σταθμό ώστε να χρησιμοποιώ τα μαντζούνια μου?

https://mydistancelog.wordpress.com/




Καλά κάνε την Ψάθα, και μέχρι την Μάνη, έχει ο Θεός παλληκάρι μου-ότι σου πει το σώμα σου!!!
Ναι κανονικά μπορούμε να σου πάμε πράγματα όπου θες!δεν υπάρχει πρόβλημα!ευχαριστω


ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  12:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ετοιμαζόμαστε ομαδικώς με την παλιοπαρέα και φέτος ετοιμάζουμε δυναμική συμμετοχή οι Δρομείς Πεδίου Άρεως!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  12:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Constantine S. κουβάλα ρούχα παντός καιρού για παν ενδεχόμενο, & μια πετσετούλα σε περίπτωση που αποφασίσεις να μπεις στη θάλασσα για αποθεραπεία & ζεστά ρούχα για μετά.

SOS: Ανεπιφύλακτα προτείνω παραλαβή των αριθμών σας το Σάββατο, για να γλιτώσετε την ουρά της τελευταίας στιγμής

Edited by - Aroulio on 23/01/2017 12:07:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  13:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΔΠΑ, θα το κάψουμε πάλι, δεν ξέρω αν θα είναι στα κοψίδια μετά ή στο τρέξιμο! :P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  14:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

Constantine S. κουβάλα ρούχα παντός καιρού για παν ενδεχόμενο, & μια πετσετούλα σε περίπτωση που αποφασίσεις να μπεις στη θάλασσα για αποθεραπεία & ζεστά ρούχα για μετά.

SOS: Ανεπιφύλακτα προτείνω παραλαβή των αριθμών σας το Σάββατο, για να γλιτώσετε την ουρά της τελευταίας στιγμής




(...Αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ερθω ,λογω τραυματισμου...)

Οπως & δηποτε ( Οπωσδηποτε !!! ) αμεσως μετα το τελος του αγωνα , παμε θαλασσα και μενουμε εκει για 20΄!!!

Την αλλη μερα εισαι...σαν να μην ετρεξες καθολου !!

Ευχαριστω .

https://panosmaltezos.wordpress.com

Edited by - Etien on 23/01/2017 14:38:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  14:38:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Constantine S.

Έψαξα αλλά δεν βρήκα ανοικτό θέμα για τον φετινό αγώνα, οπότε είπα να κάνω εγώ την αρχή. Η πρώτη μου απόπειρα πέρα απο τον μαραθώνιο, στα 100 χιλιόμετρα. Πάει να πεί δυο μαραθώνιοι κι ενα ten miler, που λένε οι φίλοι μας οι αμερικάνοι... Ξεκινώντας την προετοιμασία μου, φάνταζε αρκετά βατό, μα πλησιάζοντας στην τελική ευθεία διαπιστώνω οτι η απόσταση ειναι αρκετά μεγάλη και χρειάζεται σεβασμό! Οποιος έχει τρέξει ή σκοπεύει να τρέξει στο συγκεκριμένο αγώνα, ας δώσει τα φώτα του...

https://mydistancelog.wordpress.com/



...αυτό το "ten miler" μπορεί να είναι η Νέμεση η ίδια! Πρόσεξε στη διαχείριση δυνάμεων!!! Ξεκίνα αργά...πολύ αργά και μετά από κάμποση ώρα μπες σε έναν άνετο ρυθμό που θα αισθάνεσαι (και προπονηθεί) ότι τον έχεις για πολλαααααά χιλιόμετρα!

Προσωπικά στην Ψάθα (100Κ) του 2015 που είχα τρέξει, 7 χιλιόμετρα πριν τον τερματισμό κλείσανε οι διακόπτες και απλά είχα μπει σε κατάσταση "επιβίωσης"!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  14:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

ΔΠΑ, θα το κάψουμε πάλι, δεν ξέρω αν θα είναι στα κοψίδια μετά ή στο τρέξιμο! :P



...θα "χρειαστείτε" μάλλον δικό σας πούλμαν για να σας πάει στην αφετηρία του αγώνα ε; :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Constantine S.
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  19:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Constantine S. Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια ερώτηση στους πιο έμπειρους: Μπορείς να διατηρήσεις τον ίδιο ρυθμό σε όλο τον αγώνα ή είναι αναποφευκτη μια μείωση στο τελος, όσο συντηρητική κι αν είναι η στρατηγική σου?


https://mydistancelog.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  20:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Deorum

ΔΠΑ, θα το κάψουμε πάλι, δεν ξέρω αν θα είναι στα κοψίδια μετά ή στο τρέξιμο! :P



...θα "χρειαστείτε" μάλλον δικό σας πούλμαν για να σας πάει στην αφετηρία του αγώνα ε; :Ρ

Free your feet...free your senses!



ή θα πάει κομβόι από αμάξια, όπως γίνεται σε γάμους! Με κόρνες και κορδέλες! Γιατί είμαστε και τσαχπίνα παρέα !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  21:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ όμορφο όλο το σκηνικό.Τρέξιμο ανάμεσα σε βουνό και θάλασσα.Θέλει όμως υπομονή,ειδικά το 100άρι.Προσωπικά,για φέτος σκέφτομαι το 50άρι.Ιδωμεν...

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanasis
Advanced Forum-Runner

297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2017 :  21:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Thanasis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Constantine S.
Αν η προετοιμασια σου για τον αγωνα ειναι σωστη και δεν παρασυρθεις απο αλλους δρομεις τοτε μπορεις να τρεξεις τον αγωνα σε σταθερο ρυθμο.
Αν στην προπονηση σου εχεις μαθει να τρεχεις τα LR σε σταθερο ρυθμο τοτε πιστευω οτι μπορεις να το κανεις και στον αγωνα.
Οταν ετρεξα για πρωτη φορα τα 100χλμ στην Ψαθα εκανα LR 40-45 χλμ σε ρυθμο 6 λεπτα το χλμ. Τον αγωνα τον ετρεξα ολο σταθερα σε αυτον τον ρυθμο.


www.gaiorama.net
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000