Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Ζώνη Garmin hrm
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

trikalos
Newbie Forum Runner

45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 28/01/2017 :  21:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ και λίγο καιρό η ζώνη μου κάνει νερά, στην αρχή κάθε προπόνησης τρέξιμο και ποδήλατο σηκώνει μέχρι τα πρώτα 5-15 λεπτά παλμούς 180-190 και μετα επανέρχεται στους φυσιολογικούς που πρέπει να έχει. Έχει χαλάσει η θέλει κάτι για να λειτουργεί καλυτέρα?

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2017 :  21:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trikalos

Εδώ και λίγο καιρό η ζώνη μου κάνει νερά, στην αρχή κάθε προπόνησης τρέξιμο και ποδήλατο σηκώνει μέχρι τα πρώτα 5-15 λεπτά παλμούς 180-190 και μετα επανέρχεται στους φυσιολογικούς που πρέπει να έχει. Έχει χαλάσει η θέλει κάτι για να λειτουργεί καλυτέρα?


Πιθανότατα το κάνει λόγω των χαμηλών θερμοκρασιών.Έχω ακριβώς το ίδιο προβλημα οταν η θερμοκρασία είναι χαμηλή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rafdesipris
Forum-Runner

95 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/01/2017 :  22:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειχα παρομοια θεματα. αρχικα αλλαξα μπαταρια, αλλα δεν ειδα προκοπη. κανε της και ένα πλυντηριο, αν δε το κανεις με συνεπεια. εμενα μετα από 3 μηνες στην αποσυρση, ξαφνικα επανηλθε σε σωστες ενδείξεις (μεχρι στιγμης) χωρις να καταλαβω ακριβως τι εφταιγε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2017 :  13:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα το κάνει πάντα. Δε νομίζω να θέλει κάποια ρύθμιση.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2017 :  17:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με ένα καλό βρέξιμο στις επαφές και στο στήθος σου εκεί που ακουμπάνε οι επαφές, πριν την φορέσεις θα είσαι εντάξει!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2017 :  17:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
1) είτε θέλει λίγο βρέξιμο όπως είπανε (εγώ έχω πάρει ειδικό τζελ για αυτή την δουλειά όπως έχουν οι γιατροί... )
2) μπορεί σταδιακά η ζώνη να έχει κοπεί (όχι η ηλεκτρονική συσκευή, αυτή ίσως δουλεύει καλά). Το έχω πάθει και αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trikalos
Newbie Forum Runner

45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2017 :  20:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ παιδιά για της απαντήσεις σας, μετά από κάθε χρήση που της κάνω, την πλένω με νερό με τα χεριά και όχι σε πλυντήριο για να φυγή ο ιδρώτας. Θα δοκιμάσω να την βρέξω πριν την φορέσω μια φορά για να δω.
Το κουφό είναι ότι όταν την φοράω μου βγάζει κανονικά παλμούς χαμηλούς πριν την προπόνηση και μόλις ξεκινήσω μέσα σε ένα λεπτό εκτοξεύονται οι παλμοί και μετα από δεκάλεπτο γυρνούν πάλι κανονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/01/2017 :  21:50:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Άρα δεν έχει κοπεί κάτι.
Μπαταρία ή φρόντισε να κάνει καλή επαφή (ξύρισμα στήθος αν είσαι δασύτριχος), βρέξιμο ή ειδικό τζελάκι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lamkon
Senior Forum-Runner

Greece


1036 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2017 :  00:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trikalos

Ευχαριστώ παιδιά για της απαντήσεις σας, μετά από κάθε χρήση που της κάνω, την πλένω με νερό με τα χεριά και όχι σε πλυντήριο για να φυγή ο ιδρώτας. Θα δοκιμάσω να την βρέξω πριν την φορέσω μια φορά για να δω.
Το κουφό είναι ότι όταν την φοράω μου βγάζει κανονικά παλμούς χαμηλούς πριν την προπόνηση και μόλις ξεκινήσω μέσα σε ένα λεπτό εκτοξεύονται οι παλμοί και μετα από δεκάλεπτο γυρνούν πάλι κανονικά.




Φόρα τον παλμογράφο λίγα δευτερόλεπτα πριν ξεκινήσεις την προπόνησή σου (και όχι ένα τέταρτο νωρίτερα). Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα με 'σένα και με τον τρόπο που σου περιέγραψα το "έλυσα".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trikalos
Newbie Forum Runner

45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2017 :  11:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα το δοκιμάσω και αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pedro_G
Forum-Runner

Greece


71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2017 :  14:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγορασα πριν 2 μηνες μεταχειρισμενη την απλη (παλιο μοντελο) όχι την Run! Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα στα πρωτα 10 -20 λεπτα της προπονησης μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2017 :  15:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Pedro_G

Αγορασα πριν 2 μηνες μεταχειρισμενη την απλη (παλιο μοντελο) όχι την Run! Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα στα πρωτα 10 -20 λεπτα της προπονησης μου


Θα το ξαναγράψω για να το εμπεδώσουμε.Είναι θέμα κρύου.Πάρα πολλοί έχουν παρόμοιο πρόβλημα αυτή την περίοδο που έχει πολύ κρυο.Ότι και να κάνω με βρέξιμο της ζώνης,όχι απλά βρέξιμο μούσκεμα την κάνωκαι τζελ έχω βάλει τα πρώτα 10 λεπτά μου δείχνει ότι ναναι.Μόλις οι θερμοκρασίες ανέβουν θα δείτε πως θα δείχνει σωστά από τα πρώτα λεπτά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antsa_1
Forum-Runner

85 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2017 :  16:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο φίλος (φίλη ;) ioma έχει δίκιο. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αλλά είναι έτσι, επηρεάζονται οι μετρήσεις στην αρχή από το κρύο! Προσωπικά τη φοράω κανένα 5λεπτο πριν ξεκινήσω τη προπόνηση μου "να ζεσταθεί" και γενικά δεν έχω θέμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2017 :  19:07:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι θέμα κρύου γιατί στη δική μου (του Garmin 220) το κάνει από το καλοκαίρι. Απλά αγνοώ τις ενδείξεις των πρώτων τριών χιλιομέτρων, που είναι για ζέσταμα έτσι κι αλλιώς.

Δεν το έκανε από πάντα, τον Ιούλιο το ξεκίνησε. Κάποιο σχεδιαστικό ελάττωμα είναι, ψιλοασήμαντο κατά τη γνώμη μου.

Edited by - Bloom on 30/01/2017 19:08:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

antonis_
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2017 :  10:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νομίζω έχει να κάνει με το κρύο, χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος, σχεδόν πάντα σε τρέξιμο μου κάνει 1.5 με 2 κμ τρέξιμο για να σταθεροποιηθεί , έχω δοκιμάσει και να την βρέξω αλλά τα ίδια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trikalos
Newbie Forum Runner

45 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2017 :  22:03:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να ειναι το κρύο. Εβλεπα στο garmin προπονήσεις ποδηλάτου μεσα στο σπίτι με προπονητήριο και η ζωνη απο την αρχή δουλευει κανονικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000