Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Attika Run & Fun 2017
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

peteglamgr
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/02/2017 :  12:07:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα.
Ξέρει κάποιος τη διαδρομή του 1ου αγώνα στην Πεύκη-Λυκόβρυση; Γιατί θέλω να προσαρμόσω την προπόνηση μου. Επίσης αν την έχει κάποιος σε garmin κτλ ακόμη καλύτερα, γιατί θα ήθελα τις υψομετρικές διαφορές. Έψαξα να το βρω από τους περσινούς αγώνες (λογικά η ίδια διαδρομή θα είναι) αλλά δε μπορώ με τίποτα.
Ευχαριστώ.

hapagan
Newbie Forum Runner

Greece
46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2017 :  16:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορείς να βρεις τη διαδρομή του αγώνα στο site της διοργάνωσης (http://www.feelgoodsports.gr/games-events/34-games/272-h-diadromi-tou-agona-tis-pefkis-19-febrouariou).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

peteglamgr
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  17:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ, οταν ρώτησα δεν την είχαν ανακοινώσει.
Πρόχειρο δουλειά διακρίνω, δε μπορώ να καταλάβω καν που είναι ή εκκίνηση. Ξέρει κάποιος; επίσης είναι ισωμα η διαδρομή;
Ευχαριστώ

EDIT: Εν τέλει η αφετηρία είναι μπροστά από το δημοτικό στάδιο της Πεύκης. Ξέρει κανείς τουλάχιστον αν είναι ίσωμα ή αν έχει υψομετρικές διαφορές;

Edited by - peteglamgr on 11/02/2017 12:44:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2017 :  13:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ένας τρόπος είναι να ζωγραφίσεις εσύ την αντίστοιχη διαδρομή στο google earth και να δεις τις υψομετρικές.
ή να τρέξεις το ποντίκι από τον δρομο, και να δεις το elevation.

Αν θες την γνώμη μου πάντως, μην τρελένεσαι. Ξεκίνα και πήγαινέ το με το πως νιώθεις. Στόχος θα είναι να νιώθεις την ίδια πίεση σε όλα τα σημεία, ανεξαρτήτου ταχύτητας. Στην ανηφόρα σημειωτέον θα νιώθεις μια μεγαλύτερη πίεση έτσι κ αλλιώς, δεν το γλιτώνεις.
Αυτό είναι και μια πολύ καλή άσκηση για να μάθεις το σώμα σου, γιατί καμιά φορά ακόμα και να φαίνονται οι υψομετρικές σε κάποιο διάγραμμα δεν λένε όλη την αλήθεια της δυσκολίας. Μπορεί η ίδια υψομετρική να είναι διαφορετική υπο περιπτώσεις. (ίδια δεν είναι δλδ, αλλά έτσι φαίνεται σε αυτά τα διαγράμματα που είναι ανακριβή τις περισσότερες φορές)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

peteglamgr
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  11:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Μώρε θέλω να το κάνω σε στυλ προπόνησης με συγκεκριμένους στόχους με τον γυμναστή μου, οπότε θέλω να φτιάξω ένα πλάνο και με ενδιαφέρουν οι υψομετρικές. Επειδή δυσκολεύομαι με το google earth, αν ξέρει κάποιος την περιοχή θα εκτιμούσα στο πολύ γενικό να μου πει αν έχει ανηφοροκατηφόρες.
Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

denvas
Advanced Forum-Runner

Greece


259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/02/2017 :  12:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φτιάξε ένα λογαριασμό στο strava, σχεδίασε εκεί τη διαδρομή και θα δεις τις υψομετρικές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2017 :  12:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Αγίας Βαρβάρας η Πελοποννήσου και η Πίνδου είναι ανηφορικό αλλά με μικρή κλίση. Το αντίστοιχο μήκος σε κατηφόρα και το υπόλοιπο ίσιο.
Η εκκίνηση είναι έξω απο το δημοτικό στάδιο.

Προσωπικά δε καταλαβαίνω αν πας σε στυλ προπόνησης γιατί καίγεσαι τόσο για τις ανηφόρες. Όλοι οι δρόμοι εκτός σταδίων έχουν τα χαρακτηριστικά τους στοιχεία και αν τρέχεις σε τέτοια, πρέπει να τα αναμένεις χωρίς εκπλήξεις.

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

peteglamgr
Newbie Forum Runner

Greece


28 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2017 :  12:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ. Τη βρήκα. Για όποιον ενδιαφέρεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000