Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Η περιπτωση ενος συναδελφου.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  11:09:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υψηλή τεστοστερόνη δεν είναι κάτι φυσικό και εντάξει, τι ωραία, είμαι και πολύ άντρας. Θα είχε γεμίσει τριχοφυία, θα είχε πολλή ακμή, θα είχε ένα σαγόνι σαν του Σβατζενέγκερ, θα είχε μεγάλη μυική ανάπτυξη στους ώμους χωρίς πολλά πολλά. Επίσης, πολύ πιθανό θα ήταν να είναι όλη την ώρα μέσα στα νεύρα και να παρουσίαζε εξάρσεις κανονικής σχιζοφρένειας, θα έμπλεκε σε καβγάδες χωρίς λόγο

Αυτά ως εμφανισιακά συμπτώματα, για αρχή. Γιατί οι αιτίες αυξημένης τεστοστερόνης είναι μόνο παθολογικές. Υπερθυρεοειδισμός, καρκίνος, αναβολικά.

Σκέφτομαι επίσης, πως με τόσο όγκο χιλιομέτρων και τέτοιες καταπονήσεις, δε θα έπρεπε με τίποτα να έχει υψηλή τεστοστερόνη. Γιατί όταν ο άνθρωπος γίνεται αλοιφή από μια έντονη προπόνηση, εκκρίνεται κορτιζόλη, η ορμόνη του στρες, η οποία ρίχνει την τεστοστερόνη.

Τέλος, το ότι κάποιος είπε πως έχει υψηλή τεστοστερόνη, σα να μιλάει σε αδαείς (γιατί μόνο οι αδαείς θα το δεχτούν) για εμένα είναι καμπανάκι πως είναι πολύ πιθανό ότι το άτομο λέει σνέικς...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  11:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ πάντως δεν τους θαυμάζω τέτοιους ανθρώπους.
Αν υπολογίσει κάποιος τον χρόνο προετοιμασίας(ζέσταμα κλπ) την προπόνηση και την αποθεραπεία μετά δεν είναι μόνο 2 ή 3 ή 4 ώρες. Βάλε και τον ύπνο (ή δεν κοιμάται;), υποχρεώσεις σπιτιού (ή δεν υπάρχουν ούτε αυτές;) μάλλον για κυνηγημένος από κάτι δείχνει που πιθανόν να ακροβατεί σε ακραία συναισθηματικά όρια. Οι πολύωρες καθημερινές προπονήσεις ακούγονται κάπως.......και δεν σε κάνουν απαραίτητα καλύτερο, πολύ εύκολα βυθίζεσαι σε εμμονές.
Μακάρι να έχω εγώ λάθος και απλά να κάνει λάθος δουλειά.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  13:25:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 : 11:09:04 Εμφάνιση Προφίλ Απάντηση σε αποστρόφους

Υψηλή τεστοστερόνη δεν είναι κάτι φυσικό και εντάξει, τι ωραία, είμαι και πολύ άντρας. Θα είχε γεμίσει τριχοφυία, θα είχε πολλή ακμή, θα είχε ένα σαγόνι σαν του Σβατζενέγκερ, θα είχε μεγάλη μυική ανάπτυξη στους ώμους χωρίς πολλά πολλά. Επίσης, πολύ πιθανό θα ήταν να είναι όλη την ώρα μέσα στα νεύρα και να παρουσίαζε εξάρσεις κανονικής σχιζοφρένειας, θα έμπλεκε σε καβγάδες χωρίς λόγο

Αυτά ως εμφανισιακά συμπτώματα, για αρχή. Γιατί οι αιτίες αυξημένης τεστοστερόνης είναι μόνο παθολογικές. Υπερθυρεοειδισμός, καρκίνος, αναβολικά.

Σκέφτομαι επίσης, πως με τόσο όγκο χιλιομέτρων και τέτοιες καταπονήσεις, δε θα έπρεπε με τίποτα να έχει υψηλή τεστοστερόνη. Γιατί όταν ο άνθρωπος γίνεται αλοιφή από μια έντονη προπόνηση, εκκρίνεται κορτιζόλη, η ορμόνη του στρες, η οποία ρίχνει την τεστοστερόνη.

Τέλος, το ότι κάποιος είπε πως έχει υψηλή τεστοστερόνη, σα να μιλάει σε αδαείς (γιατί μόνο οι αδαείς θα το δεχτούν) για εμένα είναι καμπανάκι πως είναι πολύ πιθανό ότι το άτομο λέει σνέικς...
--------------------------------

Δηλαδή εσύ τώρα θέλεις να μας "ΠΕΙΣ" ότι ο Ζαγοράκης δεν έχει θεληματικό σαγόνι χαχαχαχαχα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  13:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως είναι 19 χρονών ακόμα και έχει τεστοστερόνη στο 12?

χαχαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  14:16:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Δηλαδή εσύ τώρα θέλεις να μας "ΠΕΙΣ" ότι ο Ζαγοράκης δεν έχει θεληματικό σαγόνι χαχαχαχαχα!!



Αλίμονο! Εξάλλου, τότε που τον κατηγορήσαν όλοι εκείνοι οι κακοί ανθρώποι, οι εφημερίδες το είχαν πει: έχει φυσική τεστοστερόνη, είναι πολύ άντρας, κυνηγά τη γυναίκα του συνέχεια για να την περιποιηθεί.

Μόνο που εκείνα τα χρόνια ήταν εντελώς ανύπαντρος...


Υ.Γ.: Θα μου πεις, πήρε σχεδόν μόνος του το Euro. Όμως βλέπω πως όσο περνούν τα χρόνια όλοι μας για αυτό τον μνημονεύουμε, γιατί δυστυχώς έτσι είναι: ένας άνθρωπος γράφει εκατό βιβλία και παίρνει μία π...!!!. Ο κόσμος θα θυμάται την π...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petros999
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  21:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παλια πηγαινε γυμναστηριο, ηταν μυωδης,αλλα δε νομιζω να παιρνει τιποτα.Απλα ισως ειναι ταλεντο,δε ξερω.Ποναει ξεποναει,θα βαλει τις θερμαντικες,θα βαλει παγο, και θα συνεχισει.Κανει και δουλειες στο σπιτι.

We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petros999
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2017 :  21:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεχασα,ειναι 47.

We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickathens
Forum-Runner

Greece
115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2017 :  00:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει, το τράβηξες αρκετά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2017 :  10:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by petros999

Παλια πηγαινε γυμναστηριο, ηταν μυωδης,αλλα δε νομιζω να παιρνει τιποτα.Απλα ισως ειναι ταλεντο,δε ξερω.Ποναει ξεποναει,θα βαλει τις θερμαντικες,θα βαλει παγο, και θα συνεχισει.Κανει και δουλειες στο σπιτι.

We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa



Ρε μη γράφετε τέτοια! Θα διαβάσει το φόρουμ η γυναίκα μου και θα βρω μπελά, "ορίστε ακαμάτη, ο άλλος με δεκαπλάσιο όγκο προπόνησης κάνει και τις δουλειές του σπιτιού". Δεν είστε εντάξει, να το ξέρετε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/02/2017 :  11:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

quote:
Originally posted by petros999

Παλια πηγαινε γυμναστηριο, ηταν μυωδης,αλλα δε νομιζω να παιρνει τιποτα.Απλα ισως ειναι ταλεντο,δε ξερω.Ποναει ξεποναει,θα βαλει τις θερμαντικες,θα βαλει παγο, και θα συνεχισει.Κανει και δουλειες στο σπιτι.

We must embrace pain and burn it as fuel, for our journey.--Kenji Miyazawa



Ρε μη γράφετε τέτοια! Θα διαβάσει το φόρουμ η γυναίκα μου και θα βρω μπελά, "ορίστε ακαμάτη, ο άλλος με δεκαπλάσιο όγκο προπόνησης κάνει και τις δουλειές του σπιτιού". Δεν είστε εντάξει, να το ξέρετε.





Κρύβε λόγια,κρύβε λόγια

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Ανθρωπος που γελά δεν είναι απαραίτητα ευτυχισμένος,δυνατός είναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skull
Advanced Forum-Runner

Greece


408 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2017 :  20:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλά, το παραμύθι πέφτει σύννεφο. το πράγμα είναι απλό. αφού έχει κάνει ποδηλατικούς αγώνες στο παρελθόν, ας μας πει σε ποιους διακρίθηκε. επίσης, γράφει ο φίλος μας για " τον φίλο του " ΄το θέλει να τρέξει Ροδόπη. η Ροδόπη θέλει αγώνα-κριτήριο. αφού δεν έχει τρέξει ακόμη σε αγώνα, πώς θα πάει Ροδόπη; (αα, πια Ροδόπη, 10 αγώνες γίνονται εκεί;).
άλλο ένα θρεντ χωρίς νόημα και ουσία


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2017 :  20:35:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
καλά ότι είναι ένα thread μεταξύ trollαρίσματος και αστείου δεν τίθεται θέμα...

Κάτι χειροπιαστό έχουμε? Κάποιον αγώνα έχουμε? Με αποτελέσματα?
Τα άλλα στις προπονήσεις.. έχω δει και εγώ πρωταθλητές των προπονήσεων ένα σωρό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2017 :  12:17:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Constantine S.

Αδερφέ αυτό που γράφεις ειναι εξωπραγματικό... όχι τόσο για τον όγκο των χιλιομέτρων, με διπλές προπονήσεις ανεβαίνεις πολύ ψηλά, όσο γιατι βλέπω εναν άνθρωπο που παραμονή Χριστουγένννων έκανε σχεδόν εναν μαραθώνιο, Χριστούγεννα είπε να πάει μεχρι τη Λιβαδειά για σουβλάκι με το ποδήλατο και την επομένη βγήκε για ενα χαλάρωμα 23 χιλιόμετρα με ρυθμό 5 λεπτά χιλιάρι. 'νταξ...! Μήπως είναι εκείνος ο θρυλικός πυροσβέστης του forum?

https://mydistancelog.wordpress.com/



Κρίκος! Για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νεώτεροι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2017 :  15:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αχχχ τι μου θυμίζετε!!!! Τότε που κατέβαινα τρέχοντας σε 8 μέρες από Αλεξανδρούπολη Αθήνα για να συμμετέχω στον ΚΜΑ......Πάνε αυτά τα χρόνια.....

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andrem
Senior Forum-Runner

482 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2017 :  18:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

Αχχχ τι μου θυμίζετε!!!! Τότε που κατέβαινα τρέχοντας σε 8 μέρες από Αλεξανδρούπολη Αθήνα για να συμμετέχω στον ΚΜΑ......Πάνε αυτά τα χρόνια.....

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.





Γιατι δε λες ολη την αληθεια
Βαζω στοιχημα οτι επεστρεφες με ποδηλατο η' κολυμπωντας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000