Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Μικρές Αγγελίες
 Suunto Spartan Sport (Νέα Τιμή)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

swimgr
Newbie Forum Runner

Greece


48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/02/2017 :  10:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πωλείται Suunto Spartan Sport σε (άριστή κατάσταση) Ελάχιστα χρησιμοποιημένο.(Ελληνικής Αντιπροσωπείας)Πωλείται λόγω αγοράς Suunto Spartan Ultra HR All Black.. (Τιμή : 320 Ευρώ) Τηλ 6974388026 Να φεύγει γιατι έχω παραγγείλει το Sparta Ultra HR All Black..

Λόγω προβλήματος σήματος στον χώρο που εργάζομαι παρακαλώ στείλτε μήνυμα..

Edited by - swimgr on 05/04/2017 08:52:45

quickfeet
Newbie Forum Runner

Greece


46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2017 :  11:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποσο κοστιζει καινουργιο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akamatos
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2017 :  07:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by quickfeet

Ποσο κοστιζει καινουργιο;



367,90 (+ 12 euro μεταφορικά) από Γερμανία: http://tinyurl.com/gv7a8fw
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swimgr
Newbie Forum Runner

Greece


48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2017 :  13:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άμα παρουσιαστεί πρόβλημα όμως να προσθέσετε 12+12 = 24 Ευρώ ..όπου θεωρείται και παραεισαγωγής και όχι αντιπροσωπείας. και άμα είναι και εκτος εγγύησης το πληρώνεις χρυσό....

Εδώ μιλάμε για προιόν που έχει φορεθεί 4-5 φορές δεν ειναι παραεισαγωγής & είναι αντιπροσωπείας.Νομίζω έχει κάποια διαφορά αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akamatos
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2017 :  15:29:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by swimgr

Άμα παρουσιαστεί πρόβλημα όμως να προσθέσετε 12+12 = 24 Ευρώ ..όπου θεωρείται και παραεισαγωγής και όχι αντιπροσωπείας. και άμα είναι και εκτος εγγύησης το πληρώνεις χρυσό....

Εδώ μιλάμε για προιόν που έχει φορεθεί 4-5 φορές δεν ειναι παραεισαγωγής & είναι αντιπροσωπείας.Νομίζω έχει κάποια διαφορά αυτό.



Δεν ισχύει αυτό που λες. Για ποια "παραεισαγωγή" μιλάς; Κανονικό ηλεκτρονικό κατάστημα είναι, όπως ας πούμε και το ελληνικό e-Galaxy, μόνο που είναι στη Γερμανία. Δεν αλλάζει κάτι στους όρους της εγγύησης το από που θα αγοράσεις το ρολόι. Η εγγύηση είναι διεθνής.

Αν συμβεί κάτι, η Suunto έχει άψογo after-sales. Συμπληρώνεις στο site μια φόρμα για service request και σου δημιουργεί online να εκτυπώσεις δωρεάν εττικέτα φορτωτικής UPS, έρχεται υπάλληλος του κούριερ σπίτι σου, παίρνει το ρολόι και την επόμενη μέρα είναι Φινλανδία (μέσα σε 5 εργάσιμες δε, στο έχουν επιστρέψει πίσω στην πόρτα σου). Το έχω κάνει κάμποσες φορές για ρολόγια δικά μου, αλλά και φίλων, όλα αγορασμένα από διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα.

Edited by - akamatos on 01/03/2017 15:36:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akamatos
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/03/2017 :  16:51:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by swimgr

Αμα το έχεις τεστάρει πολλές φορές και σου εχει έρθει υπάλληλος της ups και έχει τέτοια εξυπηρέτηση τότε πάω πάσο..Άμα είναι οντως διεθνής η εγγύηση δεν υπάρχει και λόγος να κανεις αγορα απο ελλάδα φίλε καθώς εγω το χρυσοπληρωσα το ρολόι βάση των λεγομενών σου..απλα δεν πήρα αρχικα αυτό που ήθελα πολύ



Έχω απευθυνθεί στo διεθνές "service request" της Suunto κάμποσες φορές για ένα Ambit2 που είχα. Λέω κάμποσες φορές, αλλά στην ουσία το πρόβλημα ήταν ένα. Είχε ένα θέμα με τα κουμπιά του που κολλούσαν μέσα όταν τα πατούσες και δεν είχαν επαναφορά. Το έστελνα με τον τρόπο που σου είπα Φινλανδία, εννοείται δωρέαν και μέσα σε 5 εργάσιμες το είχα πάντα πίσω. Το πρόβλημα είναι ότι μετά από μερικούς μήνες παρουσιαζόταν το ίδιο θέμα κι εγώ το είχα στείλει ήδη 3 φορές, οπότε την 4η φορά που το έστειλα απαίτησα να μου στείλουν καινούριο ρολόι, αφού δεν κατάφερναν να δώσουν οριστική λύση και η εγγύηση θα τελείωνε. Το αποτέλεσμα; Μετά από 1(!!!) εργάσιμη ημέρα, παρέλαβα πίσω καινούριο, σφραγισμένο το καινούριο Ambit3 που εν τω μεταξύ μόλις είχε κυκλοφορήσει...

Όλα τα παραπάνω, την ίδια στιγμή που ο Έλληνας αντιπρόσωπος (τότε - γιατί νομίζω έχει αλλάξει εν τω μεταξύ) σου έλεγε "άστο και εντός του μήνα βλέπουμε τι θα γίνει". Δυστυχώς, λοιπόν, όχι, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνει κάποιος αγορά ρολογιού από Ελλάδα. Ούτε πιο φτηνά είναι (το ακριβώς αντίθετο μάλιστα, οι διαφορές είναι εξωπραγματικές - το είδες και μόνος σου) και η after sales εξυπηρέτηση όταν το στέλνεις έξω, απευθείας στην εταιρεία, είναι πολύ καλύτερη και γρηγορότερη από την ελληνική (έχω αντίστοιχες ιστορίες και για τη Garmin να σου πω αν θες)...

Αν δεν έχεις πάρει το καινούριο, μπες εδώ: http://www.idealo.de (είναι κάτι σαν το γερμανικό Skroutz), ψάξε αυτό που θες και θα σου βγάλει τις καλύτερες τιμές από γερμανικά καταστήματα (όσο το έχω ψάξει έχουν τις πιο χαμηλές τιμές διεθνώς). Προσωπικά, έτσι έχω αγοράσει όλα μου τα ρολόγια για μένα, αλλά και για λογαριασμό φίλων, χωρίς ποτέ να έχω το παραμικρό θέμα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δε στέλνουν όλα τα καταστήματα Ελλάδα, αλλά σίγουρα θα βρεις κάποια να στέλνουν και σίγουρα αυτά θα έχουν πολύ χαμηλότερη τιμή από την καλύτερη ελληνική. Σόρυ, σου "πήδηξα" λίγο την αγγελία τώρα, αλλά έτσι έχουν τα πράματα. Αυτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000