Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2020 :  21:12:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βέβαια το Ναύπλιο (όπως και η Θεσσαλονίκη) θα το ακυρώσει και για τη δεύτερη ημερομηνία, κατά πάσα πιθανότητα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/03/2020 :  22:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Βέβαια το Ναύπλιο (όπως και η Θεσσαλονίκη) θα το ακυρώσει και για τη δεύτερη ημερομηνία, κατά πάσα πιθανότητα...



Το βλέπω πολύ πιθανόν... Την κάτσαμε την βάρκα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  07:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και στο κομματι της ευελιξιας το ναυπλιο φερθηκε αψογα...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  09:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για πρώτη ίσως φορά και ελπίζω όχι τελευταία η Ελλάδα κινήθηκε γρηγορότερα από σχεδόν απο κάθε άλλη χώρα .
Δεν μιλάω για το πότε έκλεισαν τα σχολεία από την άποψη του χρόνου,αλλά στα πόσα κρούσματα έκλεισαν και αμέσως βέβαια ήρθαν και οι άλλοι περιορισμοί.Σε αντίθεση άλλες χώρες περίμεναν να φτάσει ο κόμπος στο χτένι διότι στο μυαλό τους ήταν το χρήμα και αυτό το λέω εγώ που είμαι καπιτάλας του κερατά.
Ακόμα και τώρα κάποιοι συγκρίνουν με τη γρίπη.
Για τη γρίπη παιδιά υπάρχει εμβόλιο και φάρμακα.Το τεράστιο πρόβλημα του ιού δεν ειναι η θνησιμότητα αλλά η μεταδοτικότητα.Αν κολλήσουμε όλοι, στα νοσοκομεία θα γίνει ο πανικός.Στην Ιταλία γίνεται διαλογή ποιος θα σωθεί.Το ίδιο ξεκινάει να γίνεται και στην Γαλλία.Γιαυτό προσοχή αλλά όχι υστερίες.
Κάτι ακόμα.Οι μάσκες δεν προσφέρουν τίποτα στους υγιείς .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  10:47:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ioma για άλλη μια φορά συμφωνώ απόλυτα με ότι λες.
Να προσθέσω ότι το σκηνικό στην Ιταλία άλλαξε: πλέον λένε στους ασθενείς μείνετε σπίτι σας. Δεν έχουμε χώρο για άλλους.
Η Ελλάδα ενήργησε για πρώτη φορά πολύ γρήγορα. Αλλά δαν πρέπει να επαναπαυόμαστε. Ο τυφώνας θα είναι εδώ σε 10 μέρες.

Έχω μπει στο ΦΒ σε ένα γκρουπ «μένουμε σπίτι». Τρομερά απογοητευτικό το επίπεδο του έλληνα. «Μας λένε να μείνουμε μέσα διότι έχουν σχέδιο». Ε τι να πεις; Όλο λέω να βγω από το γκρουπ διότι μου κάνει κακό στην ψυχολογία αλλά όλο εκεί είμαι να βλέπω το επίπεδο.

Και σα να μην φτάνει αυτό, μου στέλνει μήνυμα μια συνάδελφος (δικηγόρος) «αυτό μου το έστειλε μια γειτόνισσα που δεν είναι Ουγκάνος. Καν´το καλού κακού» κ μου στέλνει ένα μήνυμα σε φωτο που έλεγε να κλείσουμε τα κινητά μας μεταξύ 0:30 και 03:30 διότι οι ακτινοβολία στη γη και δεν ξέρω γω τι, θα προκαλέσουν την έκρηξη τους. Και έλεγε το μήνυμα το είπε η NASA.
Και λες είναι και σπουδαγμένος άνθρωπος!!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  12:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικά τόσα χρόνια σπάω το κεφάλι μου, να καταλάβω τον μηχανισμό πως ακόμα και έξυπνοι κατά τα άλλα άνθρωποι, και σπουδασμένοι, πέφτουν θύματα των πιο χαζών viral (viral... το πιασατε το αστειο, χο χο χο) π3π3@$@ και προειδοποιήσεων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  12:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Viral - virus

Γινετα viral, δηλ μεταδίδεται σαν τον ιό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  13:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA


==========================

Και σα να μην φτάνει αυτό, μου στέλνει μήνυμα μια συνάδελφος (δικηγόρος) «αυτό μου το έστειλε μια γειτόνισσα που δεν είναι Ουγκάνος. Καν´το καλού κακού» κ μου στέλνει ένα μήνυμα σε φωτο που έλεγε να κλείσουμε τα κινητά μας μεταξύ 0:30 και 03:30 διότι οι ακτινοβολία στη γη και δεν ξέρω γω τι, θα προκαλέσουν την έκρηξη τους. Και έλεγε το μήνυμα το είπε η NASA.
Και λες είναι και σπουδαγμένος άνθρωπος!!!!




...και κατά τις 03:45 θα ερχόντουσαν εξωγήινοι (οι οποίοι βοήθησαν τις μεγάλες δυνάμεις αυτού του πλανήτη να φτιάξουν αυτόν το θανατηφόρο ιό) και θα εισέβαλαν στο μυαλό μας χρησιμοποιώντας τα ίδια τα κινητά μας!

(τί?...δεν το γνώριζες αυτό? )

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  13:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

quote:
Originally posted by Rigelian

Βέβαια το Ναύπλιο (όπως και η Θεσσαλονίκη) θα το ακυρώσει και για τη δεύτερη ημερομηνία, κατά πάσα πιθανότητα...



Το βλέπω πολύ πιθανόν... Την κάτσαμε την βάρκα.



Το Μάιο πιστεύω ότι θα μας 'παίρνουν' τα απόνερα των χειρότερων σεναρίων...και ίσως να προσπαθούμε να ανασυνταχθούμε...δεν θα το θεωρούσα και ιδιαίτερα υπεύθυνο ξαφνικά να αρχίσουν να γίνονται μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις (ή και μικρότερες).

Και το λέω αυτό ενώ είχα στο μυαλό μου την ύπαρξη κάποιας πιθανότητας να γίνει ο 'Ολύμπιος Δρόμος' που ήταν ο στόχος μου για την εαρινή περίοδο. Ήδη το έχω βγάλει από τη σκέψη μου...δεν σκέφτομαι πλέον για ΚΑΝΕΝΑΝ αγώνα, το βρίσκω ανούσιο...πιστεύω ότι για τους επόμενους λίγους μήνες θα έχουμε να ασχοληθούμε με πολύ σοβαρότερα θέματα! Από Φθινόπωρο και...βλέπουμε!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  13:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by ALEXANDRA


==========================

Και σα να μην φτάνει αυτό, μου στέλνει μήνυμα μια συνάδελφος (δικηγόρος) «αυτό μου το έστειλε μια γειτόνισσα που δεν είναι Ουγκάνος. Καν´το καλού κακού» κ μου στέλνει ένα μήνυμα σε φωτο που έλεγε να κλείσουμε τα κινητά μας μεταξύ 0:30 και 03:30 διότι οι ακτινοβολία στη γη και δεν ξέρω γω τι, θα προκαλέσουν την έκρηξη τους. Και έλεγε το μήνυμα το είπε η NASA.
Και λες είναι και σπουδαγμένος άνθρωπος!!!!




...και κατά τις 03:45 θα ερχόντουσαν εξωγήινοι (οι οποίοι βοήθησαν τις μεγάλες δυνάμεις αυτού του πλανήτη να φτιάξουν αυτόν το θανατηφόρο ιό) και θα εισέβαλαν στο μυαλό μας χρησιμοποιώντας τα ίδια τα κινητά μας!

(τί?...δεν το γνώριζες αυτό? )

Free your feet...free your senses!



διευκρινiσε αν θα ειναι μονο μεσω smartphones...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  16:10:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by ALEXANDRA


==========================

Και σα να μην φτάνει αυτό, μου στέλνει μήνυμα μια συνάδελφος (δικηγόρος) «αυτό μου το έστειλε μια γειτόνισσα που δεν είναι Ουγκάνος. Καν´το καλού κακού» κ μου στέλνει ένα μήνυμα σε φωτο που έλεγε να κλείσουμε τα κινητά μας μεταξύ 0:30 και 03:30 διότι οι ακτινοβολία στη γη και δεν ξέρω γω τι, θα προκαλέσουν την έκρηξη τους. Και έλεγε το μήνυμα το είπε η NASA.
Και λες είναι και σπουδαγμένος άνθρωπος!!!!




...και κατά τις 03:45 θα ερχόντουσαν εξωγήινοι (οι οποίοι βοήθησαν τις μεγάλες δυνάμεις αυτού του πλανήτη να φτιάξουν αυτόν το θανατηφόρο ιό) και θα εισέβαλαν στο μυαλό μας χρησιμοποιώντας τα ίδια τα κινητά μας!

(τί?...δεν το γνώριζες αυτό? )

Free your feet...free your senses!



διευκρινiσε αν θα ειναι μονο μεσω smartphones...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



(spoiler alert!)

Κοίτα, πριν λίγη ώρα μαζί με τον xipolitakos (συνάδελφοι γαρ) είμασταν στο -2 υπόγειο του κτηρίου μας όπου και υλοποιούνται ειδικά πειράματα με κεραιοσυστήματα 5G - πάντα με τη βοήθεια μυστικών υπηρεσιών και σε συνεργασία με τους εξωγήινους που προανέφερα - με απώτερο σκοπό την χαλιναγώγηση της ανθρώπινης συνείδησης σε...παγκόσμιο επίπεδο (ουπς...αυτό δεν θα έπρεπε να το αναφέρω!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  16:39:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?v=mEb63zTIKNc

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2020 :  17:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θα πετάξω το smartphone να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Ούτε εκρήξεις, ούτε εξωγήινοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  03:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/03/2020 :  09:37:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όμιλος Φίλων Αστρονομίας
March 17 at 10:02 PM ·

Πριν λίγη ώρα ενημερωθήκαμε για την ύπαρξη κάποιου μηνύματος ( ; ) που προειδοποιεί για δήθεν έξαρση της κοσμικής ακτινοβολίας από τις 03:00 μέχρι τις 03:30 (αυστηρά μαχαίρι) και μας καλεί να ξυπνήσουμε (3 παρά να υποθέσω μέσα στον γλυκό τον ύπνο) να απενεργοποιήσουμε τα κινητά μας (δεν διευκρινίζεται αν θα ξανανοίξουμε για να πάμε αύριο στις δουλειές μας). Μας καλεί ο (σαδιστής και με κάποιας μορφής διαταραχή ανώνυμος) συντάκτης του μηνύματος ότι το κινητό πρέπει να είναι μακριά από το σώμα (το καλοριφέρ;) γιατί θα κάνει τρομερή ζημιά και αν δεν πιστεύουμε να το δούμε Google, NASA, BBC News κλπ.

Αγαπητοί φίλοι το παραπάνω μήνυμα αποτελεί προϊόν κακόγουστης, τρομολαγνικής φάρσας για αυτό και σας παρακαλώ να το αγνοήσετε. Μη σας θορυβεί καθώς δεν έχει καμία επιστημονική βάση. Μην το αναπαράγετε.

Την ευθύνη για το κείμενο (και ειδικά τις παρενθέσεις) αναλαμβάνει ο Πρόεδρος.

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000