Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  14:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

και όμως.
Η κατάταξη που προβλέπετε από τους επίσημους κανονισμούς είναι με βάση τον χρόνο εκκίνησης (μπιστολιά) και όχι τον καθαρό χρόνο άσχετα αν ο αγώνας γίνετε σε μπλοκ ή οχι. Και εφόσον μέσα στην διοργάνωση ήταν ο ΣΕΓΑΣ το βρίσκω φυσιολογικό να ακολουθήσει τους κανόνες.

Δεν είναι αδιαφορία η τήρηση των κανονισμών, άσχετα αν δεν μας βολεύει (και εγω θα ήθελα τα αποτελέσματα διαφορετικά).
________
Στέφανος



Τότε σε καμία περίπτωση δε νοείται να σου ζητάνε να δηλώσεις τον καλύτερο σου χρόνο στο 5άρι... και τελικά να βάζουν όλα τα σχολεία να προηγούνται!

Για μένα είναι απαράδεκτο ο 2ος καλύτερος καθαρός χρόνος 17:30 (με 19:55 μικτό), να είναι 6ος στη γενική κατάταξη και εκτός βάθρου, την ώρα που ο 5ος είχε 19:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  14:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο βάθρο όμως νομίζω ανέβηκαν αυτοί με τους καλύτερους καθαρούς χρόνους, άρα δεν τήρησε τους κανονισμο΄θυς ο ΣΕΓΑΣ. Έκαναν το λάθος να βάλουν τα παιδιά στο 1ο μπλοκ. Θα έπρεπε να διορθώσουν και τα αποτελέσματα και να τα βγάλουν με βάση τον καθαρό χρόνο. Έτσι όπως είναι τώρα, αν και ανεπίσημα, δεν βγάζεις άκρη με τα αποτελέσματα.
Επίσης βλέπω ότι κάποιοι που στην εκκίνηση ήταν 2 μέτρα μπροστά μου στο 2ο μπλοκ, έχουν διαφορά μεικτού-καθαρού, ενώ εγώ έχω 2,5 λεπτά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  15:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
άσχετα με τα λάθη της διοργάνωσης, δεν μπορεί κάποιος που τερματίζει πρώτος να βγαίνει δεύτερος επειδή κάποιος άλλος είχε καλύτερο καθαρό χρόνο. Χάνει το νόημα του ο αγώνας.
Πρώτος είναι αυτός που περνάει πρώτος την γραμμή τερματισμού.
Δεύτερος είναι αυτός που περνάει δεύτερος την γραμμή τερματισμού.
...
έκτος είναι αυτός που περνάει έκτος την γραμμή τερματισμού.

Δεν μπορεί να γίνει αλλιώς. Τώρα αν η διοργάνωση είναι ΤΚ σε αυτόν τον τομέα και για να μην τα κάνει χειρότερα τα μπουρδουκλώνει. τι να σου πω.
Σκέψου μόνο την πιθανότητα αυτός που βγήκε δεύτερος να μην έτρεξε στα τελευταία μέτρα επειδή δεν είχε ανταγωνισμό και να χάσει την θέση του από τον έκτο που τερμάτισε 200 μέτρα πίσω του.


________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  17:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αποτελέσματα είναι προσωρινά, μην το ξεχνάτε. Για την ώρα είναι μια "πρώτη εικόνα". Έχουν να πέσουν διορθώσεις...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  17:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι άδικο για αυτόν που έκανε καλύτερο καθαρό χρόνο να είναι σε θέσεις πιο κάτω από άλλους που ξεκίνησαν νωρίτερα (ήταν πιο μπροστά στην εκκίνηση) από αυτόν???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  18:39:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όχι δεν είναι. Να φρόντιζε να είναι στις πρώτες θέσεις της εκκίνησης. Και αυτό μέρος του αγώνα είναι.

Για να μην παρεξηγηθώ, αναφέρομαι γενικά σε όλους τους αγώνες και όχι για το τι έγινε στον συγκεκριμένο αγώνα.
________
Στέφανος

Edited by - papako on 06/03/2017 18:43:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  20:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στεφανε, εγω δηλαδη επρεπε να ντυθω σχολειοπαιδο για να παω στο πρωτο μπλοκ? δεν νομιζω οτι υπαρχει λογικη σε αυτο που λες...λαθος τα μπλοκ χωρις διακριση χρονου συμμετεχοντων. Ας το κανανε οπως στις σπετσες, ολλοι μαζι και οποιος προλαβει μπροστα...ειναι και θεμα παιδειας, δεν μπορει ο δρομεας η η μαμα των 26 με 30 χρονο να πλασαρετε εμπρος στους πρωτους
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  20:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επισης, θα εκανα την εξης απλη ερωτηση στους διοργανωτες. Αν ειχαν συμμετοχη πρωταθλητων πανελληνιου στα 5 χλμ, θα τους ξεκιναγαν μετα απο τα παιδια? Αλλα γνωριζαν εξ αρχης με τι ειχαν να κανουν. Και ουτε μια παρατηρηση απο τα μεγαφωνα να παρακαλεσουν τους αργους δρομεις να πλησιασουν προς τα πισω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasstav
Newbie Forum Runner

Greece
35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  20:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το βασικό λάθος ξεκινησε με τα σχολεία μπροστά.. ήμουν στην δεύτερη γραμμή στο πρώτο μπλοκ υποτίθεται πισω απο σχολεία ο καθαρος χρόνος συμφωνεί με το garmin μου ο συνολικος ειναι +2 λεπτα..πως γίνεται αυτο???? Ειναι καθαρα λάθος...στην εκκίνηση φωναζαν να φυγουν μπροστα τα σχολεία κ μετα για εμας θα ειναι ξεχωριστος ο χρονος τα 2 λεπτα που τα βρήκαν? Επισης ο κολλητος μου ηταν πρωτη γραμμή με καθαρο χρόνο 18.51 3οςκαλυτερος χρονος και τον εχουν 12ο και συνολικό χρόνο +2λεπτα


RUN & BIKE

Edited by - Kostasstav on 06/03/2017 20:25:41
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  21:32:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by BASILIS

στεφανε, εγω δηλαδη επρεπε να ντυθω σχολειοπαιδο για να παω στο πρωτο μπλοκ? δεν νομιζω οτι υπαρχει λογικη σε αυτο που λες...λαθος τα μπλοκ χωρις διακριση χρονου συμμετεχοντων. Ας το κανανε οπως στις σπετσες, ολλοι μαζι και οποιος προλαβει μπροστα...ειναι και θεμα παιδειας, δεν μπορει ο δρομεας η η μαμα των 26 με 30 χρονο να πλασαρετε εμπρος στους πρωτους



Για αυτό έγραψα "άσχετα με τα λάθη της διοργάνωσης" και "Για να μην παρεξηγηθώ, αναφέρομαι γενικά σε όλους τους αγώνες και όχι για το τι έγινε στον συγκεκριμένο αγώνα."

Σαφέστατα μπροστά βάζεις τους γρήγορους δρομείς. Εκτός αν, σαν διοργανωτής, δεν σε ενδιαφέρει.

Πάντως τρία χρόνια τώρα, τα ίδια ακούω/διαβάζω κάθε χρόνο για το Ναύπλιο. Καλά και άσχημα. Λες και δεν πέρασε μια μέρα

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  22:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα λέγαμε από το 2015 που τον έτρεξα τελευταία φορά (Ημί και καπάκι το 5ρι): Το 5ρι πρέπει να γίνεται Σάββατο απόγευμα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  23:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έγινε τέτοιο μπάχαλο σε αγώνα του ΣΕΓΑΣ..
Πάντως εαν μπήκε στο βάθρο αθλητής που τερμάτισε (και με καθαρο χρόνο) μετά τους πρώτους τρείς θα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία..
Ο λαλίστατος( απ'ότι έμαθα Μαμουζέλος πριν τον αγώνα) που να ηξερε τι τον περίμενε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/03/2017 :  23:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Έγινε τέτοιο μπάχαλο σε αγώνα του ΣΕΓΑΣ..
Πάντως εαν μπήκε στο βάθρο αθλητής που τερμάτισε (και με καθαρο χρόνο) μετά τους πρώτους τρείς θα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία..
Ο λαλίστατος( απ'ότι έμαθα Μαμουζέλος πριν τον αγώνα) που να ηξερε τι τον περίμενε



Λαλίστατος, δραστήριος και πολυπράγμων. Από ότι έμαθα έλεγε και στους τυμπανιστές πότε θα παίξουν και σε πιο σημείο θα σταθούν. Σκηνοθέτης!

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2017 :  09:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Αγώνα Δρόμου 5 km
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
1994 14 1 1 5016 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ F34 0:20:21 0:21:19
2002 20 2 1 6464 ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΥ ΝΙΚΗ F15 0:22:00 0:22:00
1992 23 3 2 5321 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ F34 0:19:44 0:22:09

Η πρώτη γυναίκα έχει 1 λεπτό διαφορά καθαρού-μεικτού, ενώ η τρίτη έχει 2,5 λεπτά και έχει και καλύτερο καθαρό χρόνο. Ο χρόνος εκκίνησης του κανονικού μπλοκ ήταν 2,5 λεπτά μετά από την εκκίνηση των σχολείων. Το λέω γιατί τόσο με έχει και εμένα που ήμουν στις πρώτες σειρές του κανονικού μπλοκ.
Αλλα δεν είνα η μοναδική που έχει 1 λεπτό διαφορά, αλλά υπάρχουν και μερικοί άλλοι. Μήπως κάποιοι ξεκίνησαν μαζί με τους τελευταίους μαθητές; Κανονικά αυτοί δεν πρέπει να ακυρωθούν;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BASILIS
Senior Forum-Runner

Greece
463 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/03/2017 :  09:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απαπα! Δεν περίμενα τέτοιο λάθος της διοργάνωσης. Νόμισα ότι μόνον στην κατάταξη γράφηκαν τα αποτελέσματα με τ βάση τον μεικτό χρόνο, όχι και στα μετάλλια!
Είναι πραγματικά πρωτοφανές!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000