Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  02:32:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μπορει να μην σχετιζεται απολυτα αλλα ενα στοιχειο να παρετε μια ιδεα. το βιετναμ εχει καπου 95 εκατ πληθυσμο, 16 κρουσματα παροτι μεσοτοιχια με την Κινα και με κοινα θαλασσια-χερσαια συνορα κ εχει κλειστα ολα τα σχολεια-φροντιστηρια-ωδεια-πανεπιστημια-παιδικους σταθμους (μονο στη Σαιγκον υπαρχουν 2 εκατομμ μαθητες) απο τις 29/1. ισως τα ανοιξουν στις 15/3..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kwma
Forum-Runner

110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  07:19:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η ακυρωση της διοργανωσης ειναι σωστή κατα τη γνώμη μου....Το οτι ολα τα αλλα τα σχετιζόμενα με στριμωξίδι εξακολουθούν να δραστηριοποιουνται κανονικά, το κατανταει γελοίο (μπαλα, μπασκετ, σκυλαδικα, κλπ κλπ)...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  08:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την κυριακη τις αποκριας ακυρωθηκε και ο κραυξιδειος δρομος (14χιλ) στον κρανωνα ,του δημου κιλλελερ,χωριο κοντα στη λαρισα
2 μερες πριν τιν εκινηση βγηκε η ανακοινωση.και εκει πολλες ετοιμασιες απο την τοπικη αυτοδοιηκηση,πηραν την αποφαση ομως και το ανεβαλαν και αυτοι.
μαλον και ο μ.αλεξαν θα παει για το αλλο χρονο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  10:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Rocky, το οτι ολοι περνάμε με κόκκινο, δεν μας κανει νομιμους.

Το οτι δεν ακυρώνονται οι αγώνες στα γήπεδα, δε σημαίνει οτι ειναι το σωστο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  10:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ποιο γηπεδο Αλεξανδρα μου.... υποτιθεται οτι ακυρωθηκε ο αγωνας για την.. προστασια μας ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥς ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ .... - ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΝΑΙ Η ΟΧΙ???? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΚΟΚΚΙΝΟΥ - ΕΛΕΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΛΕΟΣ - ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ - ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΙΑ - ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΥΦΗΝΩΝ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΘΟΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ - ΒΡΗΚΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΑ ΓΙΑΤΡΟΥΔΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΙ - ΚΑΙ ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΕΦΟΣΟΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΘ Η ΥΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΧΩΡΟ 700 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΣΕ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΠΟΥ ΕΚΤΙΝΕΤΑΙ ΣΕ 12 - 14 ΧΛΜ!!!!! ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΕ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ???? ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΚΛΑΜΠ ΟΠΟΥ ΚΟΛΛΗΤΑ Ο ΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΧΟΡΕΥΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΙ ΤΑ ΧΝΩΤΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΝΟΥ ΤΟΥ.... ΠΟΣΕΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΥΡΙΑΚΟ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΡΑΝΑΝ 1 2 ΑΓΩΝΕΣ???? ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.... ΤΙ ΝΑ ΠΩ - ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ LEADERS .... ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΙ ΦΤΙΑΜΕ....

ΕΙΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗΣ ΕΙΤΕ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ......

Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΩΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΟΝ ΔΙΑΒΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ.... ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΖΑΧΑΡΗ ΣΤΟ ΚΑΦΕ ΤΟΥ......
ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΤΟΥ....



___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  11:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Rocky, για εξήγησε μας γιατί φωνάζεις κι έχεις κι αυτό το υφάκι το προσβλητικό σε όλα τα ποστς, σε όσους διαφωνούν
Γιατί αν το κάνεις για να μας επιβάλεις την άποψη σου, ακριβώς το ίδιο μόλις έκαναν κι οι υπέυθυνοι του αγώνα. Επέβαλαν την δική τους γιατί μπορούσαν. Και δεν σου άρεσε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  11:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν εχω προθεση να προσβαλλω κανενα συνομιλιτη κι αν αισθανθηκες ετσι λυπαμαι... - δεν ισχυει προφανως το ιδιο για τους διοργανωτες - για αυτους και λιγα λεω - δεν προσπαθω να επιβαλω την αποψη μου αλλωστε δεν θα ειχε κανενα αποτελεσμα.... προσβαλει ομως την λογικη μου να διαβαζω αποψεις που συμφωνουν!!!!! με την αποφαση των διοργανωτων την ιδια στιγμη που δεν εχουν κανενα επιχειρημα απενατι στα αυτονοητα που αναφερω - περι γυμναστηριων κλπ - να μου επιτρεψεις λοιπον αγαπητε να πω οτι εγω εχω προσβληθει απο οσα διαβαζω..... μου το επιτρεπεις ελπιζω.... ε?

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  11:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προφανώς είσαι εκνευρισμένος όσο δεν παίρνει με την αλλαγή του προγράμματος σου (στην θέση σου ίσως κι εγώ να ήμουν, το ομολογώ), εξ ου και το παραλήρημα.
Γιατί περί τέτοιου πρόκειται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  11:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
οχι φιλε μου - ειμαι τραυματιας με τη μεση μου και δεν θα ετρεχα.... παλι λαθος κανεις..... και εισαι λιαν προσβλητικος.... αλλα σε συγχωρω.... και το εννοω....

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  12:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε ναι, οι νεοφιλελέ τρέχουν 2,5 & 5χλμ για την μόστρα. Αυτή η πλέμπα. Ημί και πάνω μόνο οι ψαγμένοι αριστεριστές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  12:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Ε ναι, οι νεοφιλελέ τρέχουν 2,5 & 5χλμ για την μόστρα. Αυτή η πλέμπα. Ημί και πάνω μόνο οι ψαγμένοι αριστεριστές.


Kαλα δεν το ηξερες;Στο εξωτερικο αν πας για μαραθωνιο σου ζητανε πιστοποιητικο πολιτικων φρονηματων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  12:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικα σεβομαι την καθε αποσταση την καθε προσπαθεια του καθενος.... ολοι οσοι τρεχουν 42 καποτε απο τα 2 ξεκινησαν.... για καποιους τα 5 ειναι μεγαλυτερος αθλος απο τα 42 αλλων.... οσοι τρεχουμε οσοι γυμναζομαστε το κανουμε - υποτιθεται - για την υγεια μας σωματικη και πνευματικη και προσωπικα γιατι απλα το λατρευω παρα το μεγαλο θεμα με τη μεση μου που με βασανιζει σε καθημερινη βαση... καθε χρονο υπαρχουν τουλαχιστουν 3 αγωνες που ενω εχω δηλωσει συμμετοχη εχω πληρωσει ξενοδοχεια εισιτηρια κλπ δεν παω εξαιτιας της μεσης μου και αρκετοι αλλοι που δεν δηλωνω καν συμμετοχη για τον ιδιο λογο... ουτε λοιπον το οικονομικο ειναι το ζητημα ουτε επι προσωπικου γιατι ειχα κανει προετοιμασια για το Μαραθωνιο και απο το πουθενα καποιοι ανεγκεφαλοι αποφασισαν "για μενα χωρις εμενα"....

για μενα το ζητημα ειναι απλα κοινης λογικης....

και αισθανθηκα την αναγκη να δημοσιοποιησω την υποστηριξη μου σε οσους χθες απο το πουθενα εμαθαν οτι τους απαγορευουν να τρεξουν σε ενα αγωνα για τον οποιο εχουν θυσιασει ωρες απο τη ζωη τους...
"στα πλαισια των οδηγιων του Υπουργειου Υγειας" που κατα τα αλλα ομως επιτρεπουν (οι οδηγειες!!! του.... Υπουργειου!!!!!!) σε ολους να γυμναζονται σε κλειστους χωρους... κλπ κλπ

Επισης θα εχει ενδιαφερον να δουμε αν απο σημερα και τουλαχιστον για τον επομενο μηνα (συμφωνα με τους ειδικους μετα τον Απριλιο ισως να ειμαστε σε θεση να μην... ανησυχουμε....) θα ακυρωθουν ΟΛΟΙ οι αγωνες συμπεριλαμβανομενου του Ημι της Αθηνας (με +12,000 συμετοχες απο πολλες χωρες...) του Μαραθωνιου της Θεσσαλονικης (επισης Διεθνης....) κλπ και φυσικα του αγωνα που εχω δηλωσει συμμετοχη (αν μου το επιτρεψει η υγεια μου) στη Costa Navarino με συμμετοχες απο 50 χωρες.....

Προς το παρον να σας αναφερω πως συμφωνα με τα μεχρι τωρα δεδομενα... 4 Μαρτιου 12.30 το μεσημερι εχουμε 93,455 κρουσματα παγκοσμιως εκ των οποιων τα 81,000 στη Κινα.... 50,700 ασθενεις εχουν ιαθει 100% και 3,200 εχουν πεθανει.... Με εξαιρεση την Ν Κορεα (5300) και την Ιταλια (2500) δεν υπαρχει χωρα στο κοσμο με περισσοτερα απο 300 κρουσματα.... (σε μερικες δεκαδες εκατομμυρια).... Στη χωρα μας εχουμε 8 κρουσματα προερχομενα απο 3 ασθενεις κατ'ουσιαν εκ των οποιων και οι 3 βρεθηκαν στην Ιταλια πριν απο λιγες εβδομαδες - 3 εκ των μερικων... χιλιαδων? δεκαδων χιλιαδων?? που πηγαν στην Ιταλια το προηγουμενο διαστημα και που φυσικα εξακολουθουν και πηγαινοερχονται...



https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Edited by - Rocky on 04/03/2020 12:48:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nrun
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  12:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rocky

οχι φιλε μου - ειμαι τραυματιας με τη μεση μου και δεν θα ετρεχα.... παλι λαθος κανεις..... και εισαι λιαν προσβλητικος.... αλλα σε συγχωρω.... και το εννοω....

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN



Δεν το έγραψα καθόλου με προσβλητικό τόνο αυτό για το παραλήρημα. Όλοι μας κάνουμε ακριβώς το ίδιο σε περιπτώσεις που θεωρούμε ότι αδικούμαστε, είμαστε εκνευρισμένοι κτλ.
Δεν χαρακτήρισα εσένα τον Rocky γενικά αλλά τα γραφόμενά σου σε αυτό το θέμα και μόνο. Ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός.
Αλλά για ξαναδες πιο νηφάλια εκφράσεις τύπου "έλεος κορίτσι μου", "ασήμαντα γιατρουδάκια", "κομπλεξικοί που φθονούν (τι;)", "λυπάμαι για λογαριασμό όποιου διαφωνεί" και πες μου αν έχω α΄δικο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  13:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
To"ελεος" αναφερεται στα... "κοκκινα φαναρια"...

τα ασημαντα γιατρουδακια αυτοχαρακτηριζονται ετσι οταν παιρνουν αποφασεις με δυο μετρα και δυο σταθμα περα απο καθε λογικη

το κομπλεξικοι σε οσους - και ειναι πολλοι - φθονουν αυτους που... προσπαθουν σε καθημερινη βαση να ξεπερασουν δυσκολιες να φτασουν εκει που δεν μπορουν εντος και κυριως εκτος αγωνιστικων χωρων - αληθεια δεν εχεις συναντησει πολλους εσυ? και που βρηκαν μια αφορμη να αυτοικανοποιηθουν με το να καταφερουν να ακυρωσουν ενα αγωνα (απλα γιατι "μπορουν"). Γιατι φυσικα ειναι αστειο να μιλαμε για αναβολη σε... Μαραθωνιο....

και το λυπαμαι για λογαριασμο τους το εννοω απολυτα γιατι οντως λυπαμαι....

τωρα οσον αφορα το επι προσωπικου - nrun - δεν γνωριζω το ονομα σου, το δικο μου ειναι Γιαννης και αναγραφεται στο προφιλ μου - οκ το κλεινουμε εδω... απο πλευρας μου τουλαχιστον. !

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN

Edited by - Rocky on 04/03/2020 13:03:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gSt
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/03/2020 :  13:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
να ρωτησω αν η αποφαση αναβολης ειναι στο χερι της διοργανωσης η επιβαλλεται απο καπου ? υπαρχει καποια σαφη οδηγία απο το υπουργειο υγείας ?

beyond this point everything will change
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000