Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Ναυπλίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

dpkouk
ellanodikis

Greece

11862 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  10:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by hlias_3

Ας πούμε ένα υποθετικό παράδειγμα.
Ας πούμε λοιπόν ότι την ερχόμενη Κυριακή έχει σε δύο πόλεις μαραθώνιο αγώνα. Και ας πούμε ότι στη μία πόλη είναι δήμαρχος ο Rocky και στην άλλη η Αλεξάνδρα.
Στη μία πόλη θα γίνει ο αγώνας και στην άλλη δε θα γίνει!!!! Αυτό φίλοι μου λέγεται μύλος. Βέβαια στην Ελλάδα είναι κάτι φυσιολογικό.

Οι υπουργοί είναι στη θέση τους για να παίρνουν σοβαρές αποφάσεις και όχι να αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους. Τουλάχιστον σε σοβαρά θέματα και το συγκεκριμένο ΕΊΝΑΙ σοβαρό θέμα.
Αν δε μπορούνε να κάνουν σωστά τη δουλειά τους ας γίνουν ελεγκτές ατμοσφαιρικής πίεσης στον Όλυμπο.

για να ευθυμισουμε κ στον ολυμπο με τετοια νοοτροπια θα τα κανουν μανταρα...χρειαζεται κοινη πολιτικη στο ζητημα, οχι αποσπασματικα μετρα

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

golitsos
Newbie Forum Runner

Greece

18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  10:46:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
νέα ημερομηνία , 17/5/20

Edited by - golitsos on 05/03/2020 10:46:51

tromeus
Forum-Runner

58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  11:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε, ο ΔΟΠΠΑΤ και ο Δημαρχος ειναι Θεος το καταλαβατε? Τι πατε και γραφετε ο,τι σας κατεβει, ολοι?

Στις 17 Μαιου, αδελφια μου θα ειμαστε ολοι υγιεις να τρεχουμε..

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10356 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  11:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tromeus

Ρε, ο ΔΟΠΠΑΤ και ο Δημαρχος ειναι Θεος το καταλαβατε? Τι πατε και γραφετε ο,τι σας κατεβει, ολοι?

Στις 17 Μαιου, αδελφια μου θα ειμαστε ολοι υγιεις να τρεχουμε..

Ξέρεις πολλά, μάλλον είσαι από την περιοχή, οπότε πες μας την απάντηση στο βασικό ερώτημα: Κουστένης ή Ιταλός;
(πλάκα κάνω, έτσι; )

Σοβαρά τωρα: https://www.in.gr/2020/03/05/greece/mpexrakis-ta-krousmata-tou-koronaiou-tha-ayksithoun/

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece

545 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  12:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι τοσο ασχετοι οι διοργανωτες στο Ναυπλιο που νομιζουν πως καποιος που ετοιμαζεται να τρεξει Μαραθωνιο στις 8 Μαρτιου μπορει να τον τρεξει και στις 17 Μαιου!!!!!!!!!!!! (και για να το χαλαρωσω και λιγο... με εξαιρεση τον Ριγκο που θα μπορουσε να τον τρεξει καθε μερα!)

Ο παραλογισμος των υπευθυνων συνεχιζεται!!!!!!!! εκλεισαν τα... χιλιαδες θεατρα και σινε της Ζακυνθου της Ηλιας και της Αχαιας!!!! ΑΛΛΑ μοκο για τις εκκλησιες τις ταβερνες τα Καπη τα καφενεια!!!!!!
Κλεισανε τα δημοτικα γυμναστηρια, Σταδια ΑΛΛΑ κουβεντα για τα ιδωτικα!!!!!!!!!!!! Και φυσικα μονο για 2... μερες.... τι σημασια εχει που οι... ειδικοι λενε κατα τα αλλα.... οτι ειναι 14 μερες ο χρονος που απαιτειται... τι σημασια εχει που ο αλλος εκανε τεστ βγηκε καθαρος και 2 μερες μετα νοσησε (σο συζυγος της Θεσσαλονικιας???)

καμια!!!!

ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΑ

ΑΘΑΝΑΤΕ Θ ΒΕΓΓΟ ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ!!!!!!!!!!!

ΥΓ - Γραφετε για ενα δυο αγωνες που ακυρωθηκαν στην Ευρωπη για να δικαιολογησετε το Δημαρχο - για τους δεκαδες που γινονται κουβεντα...

Βγηκε χθες το περιστατικο του 66αχρονου απο τη Πατρα και ολα τα .... καλοπαιδα αρχισαν να γραφουν σαχλαμαρες για τελαπονγκο και τα καρναβαλια και να τι παθαμε τωρα και τελικα ο ανρθωπος ειχε παει εκδρομη στους Αγιουτ Τοπους!!!!!!!!!!!!!!

Δεν σας βγηκε... να ειναι ... καρναβαλιστης.... ποσο μαλλον δρομεας καρναβαλιστης!!!!! ε?
ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΑ!!!!!!!!!

υγ 2 Αλεξανδρα μου εγω δεν περναω με κοκκινο... δεν εχω αχρωματοψια - εσυ προφανως περνας κατ'ομολογια σου... παντως αν αυτο οφειλεται στο οτι εχεις ...ξερω ενα καλο οφθαλμιατρο.... αντε μπραβο....

Edited by - Rocky on 05/03/2020 12:11:22

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10356 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  13:18:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Δεν νομίζω ότι αυτό είναι το σκεπτικό των διοργανωτών, πάντως...)
Ψυχραιμία, παιδιά!

https://www.freightwaves.com/news/china-cargo-flows-rapidly-return-to-pre-coronavirus-levels

και

https://www.protothema.gr/world/article/981489/ellinas-kathigitis-tou-yale-gia-koronoio-an-ta-sholeia-kleisoun-meionodai-kai-oi-pithanotites-exaplosis/

Θεωρώ σχεδόν υποδειγματική την μέχρι τώρα αντίδραση του ελληνικού κράτους. Πλέον θεωρώ ότι πρέπει άμεσα να κλείσουν όλα τα σχολεία, δημόσια/ιδιωτικά και όλα τα πανεπιστήμια. Κίνηση που θα δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα, προφανώς, απλά φαίνεται να είναι πολύ αποτελεσματική!

Φυσικά να κλείσουν άμεσα και όλες οι εκκλησίες και να απαγορευτεί η μετάληψη, έλεος, μέχρι και οι Σαουδάραβες έκλεισαν Μέκκα και Μεδίνα!

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3228 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  13:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

quote:
Originally posted by hlias_3

Ας πούμε ένα υποθετικό παράδειγμα.
Ας πούμε λοιπόν ότι την ερχόμενη Κυριακή έχει σε δύο πόλεις μαραθώνιο αγώνα. Και ας πούμε ότι στη μία πόλη είναι δήμαρχος ο Rocky και στην άλλη η Αλεξάνδρα.
Στη μία πόλη θα γίνει ο αγώνας και στην άλλη δε θα γίνει!!!! Αυτό φίλοι μου λέγεται μύλος. Βέβαια στην Ελλάδα είναι κάτι φυσιολογικό.

Οι υπουργοί είναι στη θέση τους για να παίρνουν σοβαρές αποφάσεις και όχι να αφήνουν τα πράγματα στην τύχη τους. Τουλάχιστον σε σοβαρά θέματα και το συγκεκριμένο ΕΊΝΑΙ σοβαρό θέμα.
Αν δε μπορούνε να κάνουν σωστά τη δουλειά τους ας γίνουν ελεγκτές ατμοσφαιρικής πίεσης στον Όλυμπο.

Στην πόλη που θα ήμουνα εγώ δήμαρχος δεν θα γινόταν μαραθώνιος. Στην πόλη που θα ήταν δήμαρχος ο Ροκυ θα γινόταν ο μαραθώνιος. Το σωστό είναι να δώσει γραμμή το κράτος. Αλλά αν εμένα ένας μου αρρώσταινε εμένα θα κυνηγούσαν και όχι το κράτος. Έπειδή λοιπόν θέλω τον ποπό μου καλυμμένο γι’ αυτό το λόγο θα ακύρωνα τον αγώνα. Γιατί εμένα θα κυνηγούσαν και όχι το κράτος.

Δεν είναι θέμα ευθυνοφοβίας. Αλλά το κράτος πάντα αργεί να ενεργήσει.

Edited by - ALEXANDRA on 05/03/2020 15:50:27

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3228 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  13:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, εδώ, κάποιοι χρειάζονται ψυχίατρο. Εντελώς όμως!

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece

545 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  14:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ριγκο ο αγωνας στο Ναυπλιο εχει την ονομασια Μαραθωνιος και απλα εχει ταυτοχρονα κι αλλους παραλληλους αγωνες - το γεγονος της χρονιας (σε αθλητικο επιπεδο) για τη πολη ειναι ο Μαραθωνιος. Οταν λοιπον αλλαζεις την ημερομηνια του αγωνα ειτε εισαι ασχετος ειτε υποκριτης.... Ασχετος γιατι δεν γνωριζεις τα στοιχειωδη και θεωρεις οτι ο Μαραθωνιος ειναι απλα λιγα χλμ παραπανω... οποτε.. "τι σημερα τι αυριο τι τωρα..." ειτε υποκριτης γιατι ενω γνωριζεις οτι κανενας αθλητης δεν μπορει να τρεξει σε διαφορετικη ημερομηνια απο αυτη για την οποια εχει προετομαστει παραυτα επειδη κατα βαθος αυτο που θες ειναι το πανηγυρι που στηνεται γυρω απο τον αγωνα αυτο, (και καλα κανει και στηνεται) κανεις πως δεν.... καταλαβαινεις κι απλα ανακοινωνεις νεα ημερομηνια και ολα... μελι γαλα....

Το οτι η διοργανωση αυτη δε σεβεται τους Μαραθωνοδρομους το ξερει οποιος τον εχει τρεξει.... εχω βρεθει εκει 3 φορες για τον Ημι και εχω δει απο πρωτο χερι τις πολλες αδυναμιες του αγωνα (που φυσικα δεν ενοχλουν και τοσο στο να τρεξεις 21... ομως αλλο 21 αλλο 42....) γι αυτο και δεν τον ετρεχα ΠΟΤΕ ακομα κι αν μπορουσα....

Προσωπικα θεωρω οτι η δρομικη κοινοτητα οφειλει να σαμποταρει τον αγωνα αυτο και να μην κατεβει κανεις να τρεξει τον Μαιο....

Λατρεμενη πολη το Ναυπλιο να ειμαστε καλα να πηγαινουμε στον Αργολικο εναν αγωνα που ο διοργανωτης του παλευει με νυχια και με δοντια και με περισσιο ζηλο και αυταπαρνηση να κρατησει ζωντανο... και που οφειλουμε να στηριζουμε με ολα τα μεσα!

ioma
Advanced Forum-Runner

293 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  14:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Παιδιά, εδώ, κάποιοι χρειάζονται ψυχίατρο. Εντελώς όμως!

Συμφωνω απολυτως.

Deorum
Master Forum-Runner

Greece
7220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  14:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.skai.gr/news/ygeia/tsiodras-21-epipleon-krousmata-koronoiou-stin-ellada?fbclid=IwAR1Y1sbR04rcDuBBkiYBBQKaDm0Ef5ibasLkvEUpIQOY5qV7Nd8osPhsTfQ

+20 κρούσματα σε ένα πρωινό.

ioma
Advanced Forum-Runner

293 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  14:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

https://www.skai.gr/news/ygeia/tsiodras-21-epipleon-krousmata-koronoiou-stin-ellada?fbclid=IwAR1Y1sbR04rcDuBBkiYBBQKaDm0Ef5ibasLkvEUpIQOY5qV7Nd8osPhsTfQ

+20 κρούσματα σε ένα πρωινό.

Ασε την τρομολαγνεια.Τιποτα δεν υπαρχει στο λεω εγω που τα ξερω ολα.Ειναι σταχτη στα ματια του κοσμου για να δικαιολογησουν την αναβολη του μαραθωνιου.

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece

10944 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  15:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΡΧΕΤΑΙΙΙΙΙ ΤΟ ΤΕΕΕΛΟΟΟΟΣ!
ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΤΡΕΞΟΥΜΕΕΕΕΕ ΠΟΤΕΕΕΕ

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10356 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  15:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν ρωτήσω ταρίφα, δεν εκφράζω άποψη!

Deorum
Master Forum-Runner

Greece
7220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/03/2020 :  15:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους

Ακυρώθηκε και ο Μαραθώνιος της Ρώμης.

@rocky δεν ακυρώθηκαν 1-2 αγώνες στο εξωτερικό. Απλά ο ντόρος έγινε για 1-2 απο τους μεγαλύτερους αγώνες παγκοσμίως. Έχουν ακυρωθεί 10δες μικρότεροι που δεν έγιναν ποτέ είδηση.
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000