Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Ολυμπιακό χωριό
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 09/10/2007 :  14:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του thrax.  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο αθλητικό κέντρο του Ολυμπιακού χωριού και πηδώντας ένα χαμηλό πορτόνι έχεις στη διάθεσή σου έναν 400άρι στίβο με 8 διαδρομές και σκληρό ταρτάν. Δεν γνωρίζω γιατί δεν το ανοίγουν ή αν το ανοίγουν όταν δεν πάω εγώ (ΣΚ). Επίσης δεν ξέρω αν έχει φωτισμό το βράδυ. Αν ξέρει κάποιος ας ενημερώσει.

Άστα φίλε, στο τρέξιμο είμαι...

nasval
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2007 :  11:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nasval Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα. Σήμερα το είδα ...και γι' αυτό καθυστερημένος. Έχω το site www.olympicvillagenews.gr και θέλω να σου πω ότι δεν υπάρχει λόγος να πηδάς το πορτόνι.
Ο λόγος που δε το ανοίγουμε (ελεύθερο) είναι ότι πέρσι κάποιοι "καλοπροαίρετοι" κάνανε μεγάλες ζημιές στο χώρο και ο Σύλλογος Κατοίκων Ολυμπιακού Χωριού που έχει την ευθύνη για τη χρήση του, υπήρξε υπόλογος.
Τα φώτα επίσης δεν μπορούν να είναι ανοικτά (μιλάμε για χιλιάδες watt) περιμένοντας κάποιον να προπονηθεί όποτε θελήσει ...λογικό δεν είναι;
Σου συνιστώ να επικοινωνήσεις με το επίσημο αθλητικό σωματείο του Ολυμπιακού Χωριού "ΦΟΙΒΟΣ" στο asox.foivos@gmail.com για πληροφορίες.
Θα χαρούμε να σας δούμε κοντά μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2007 :  15:58:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΚ nasval, δεν υπάρχει πρόθεση κατηγορίας κανενός. Και μια και έρχεται κλιματική αλλαγή καλά κάνετε με τα φώτα. Ίσως μια πιο χαληλής εντάσεως λάμπα μπορεί να καλύψει την ανάγκη φωτισμού, δεν θέλουμε και τους προβολείς... Ο χώρος πολύ καλός για προπόνηση πάντως! Μπράβο σε όσους τον συντηρούν και τον προσέχουν.

Άστα φίλε, στο τρέξιμο είμαι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2011 :  17:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γνωρίζει κάποιος φίλος πότε είναι ανοιχτά τα φώτα στο στίβο του ολυμπιακού χωριού(μέρες και ώρες) ?
Ευχαριστώ

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Queen
Senior Forum-Runner



647 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2011 :  00:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν έτρεχα εκεί (αυτό τον καιρό δεν έχω καθόλου χρόνο, τρέχω σε διάδρομο), τα ΣΚ δεν είχα δει τα φώτα να είναι αναμμένα. Τις καθημερινές, ήταν ανοιχτά το απόγευμα μέχρι να κάνει προπόνηση η ομάδα του στίβου. Μετά τα έκλειναν.

___________________
Citius Altius Fortius!

Edited by - Queen on 07/12/2011 00:34:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Horhe Trexalidis
Newbie Forum Runner

Greece


1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2011 :  22:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι προβολείς είναι ανοιχτοί σίγουρα τις εξής ημέρες: Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Παρασκευή, ώρες 17:00 έως 20:30 λόγω του ότι γίνονται προπονήσεις από τις ομάδες στίβου του αθλητικού σωματείου Φοίβος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Michalis Chr.
Newbie Forum Runner

Greece
36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2011 :  13:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές πέμπτη 22/12/2011 απόγευμα ανέβηκα στο ολυμπιακό χωριό στο στάδιο που ήταν και ο αγώνας την κυριακη 18/12 γιατί είμαι απο την περιοχή αλλά την κυριακή γνώρισα καλύτερα τον χώρο .Το στάδιο όμως ήταν κλειστό και βέβαια χωρίς φώτα , παρ΄όλα αυτά έτρεξα στους πεζόδρομους του Ολυμπιακού χωριού όπου οι περισσότεροι ήταν φωτισμένοι χωρίς λάσπες και σκουπίδια παρ΄όλο που έβρεχε . Μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το πότε είναι ανοιχτό το στάδιο ? ενδιαφέρομαι κυρίως για πρωϊνές ώρες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

StormRid3r
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/01/2012 :  01:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Michalis Chr.

Εχθές πέμπτη 22/12/2011 απόγευμα ανέβηκα στο ολυμπιακό χωριό στο στάδιο που ήταν και ο αγώνας την κυριακη 18/12 γιατί είμαι απο την περιοχή αλλά την κυριακή γνώρισα καλύτερα τον χώρο .Το στάδιο όμως ήταν κλειστό και βέβαια χωρίς φώτα , παρ΄όλα αυτά έτρεξα στους πεζόδρομους του Ολυμπιακού χωριού όπου οι περισσότεροι ήταν φωτισμένοι χωρίς λάσπες και σκουπίδια παρ΄όλο που έβρεχε . Μπορεί κάποιος να μου δώσει πληροφορίες για το πότε είναι ανοιχτό το στάδιο ? ενδιαφέρομαι κυρίως για πρωϊνές ώρες



Το στιβο δεν τον εχω βρει ποτε κλειστο και τρεχω εκει τα τελευταια 3 χρονια τουλαχιστον. Η πισω πορτα (αυτη που κατεβαινεις τα σκαλακια) ειναι παντα ανοιχτη. Αλλα ακομα και αν ειναι κλειστη, πηδας τα καγκελα και κανεις το τρεξιματακι σου. Δεν σου λεει κανεις τιποτα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEZONAYTHS
Advanced Forum-Runner

Greece


230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2012 :  16:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά , έχει μετρήσει κανείς πόση απόσταση είναι η διαδρομή ( δρομάκι μέ χαλίκι ) , γύρω από τό αθλητικό κέντρο τού Όλυμπιακού Χωριού ; Δέν έχω ρολόι μέ GPS καί επειδή κάνω προπονήσεις εκεί, θά ήθελα νά ξέρω. Έγώ τό υπολογίζω στά 1.500 μέτρα περίπου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

silves
Newbie Forum Runner

Greece
13 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2012 :  19:53:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα, φίλε πεζοναύτη αυτή τη διαδρομή κάνω και εγώ οταν τρέχω στο Ολυμπιακό Χωριό και το GPS μου τη βγάζει 1420 μέτρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEZONAYTHS
Advanced Forum-Runner

Greece


230 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/08/2012 :  16:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έυχαριστώ πολύ silves γιά τήν απάντηση σου !!! Καλές προπονήσεις !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

BigH
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/07/2014 :  11:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ρε παιδιά αν πιάσω αυτόν που κάνει τα άθλια γκράφιτι στους τοίχους.......... Έλεος - πολιτισμός!

Όσο για τα πεταμένα μπουκαλάκια και σακούλες που κάποιοι καθόμαστε και τα μαζευουμε, επιβεβαιώνουμε περίτρανα οτι είμαστε αυστραλοπίθηκοι... ε δεν αντέχω

Edited by - BigH on 02/08/2014 21:26:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2014 :  16:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρισυ, δεδομένου ότι έτρεχα αργά το βράδυ, το μεγαλύτερο μέρος της προετοιμασίας το έβγαλα στο Ολυμπιακό χωριό. Στην περιμετρική χωμάτινη διαδρομή γύρω απτο στίβο. Προσφερόταν, γιατί ο στίβος έμενε ανοικτά αργά, και αν και χωρίς φώτα, ο φωτισμός ήταν αρκετός απο τα γύρω φώτα, υπήρχε αρκετός κόσμος, οπότε ένοιω8ες μια κάποια ασφάλεια και δεν υπήρχαν και αδέσποτα σκυλιά. Βασική προυπό8εση για μένα το τελευταίο, αφού πριν ανακάλύψω το "χωριό" έτρεχα στους δρόμους της Κηφισιάς και δεν ήταν λίγες οι φορές που μου είχαν επιτεθεί σκύλοι. Μια φορά με είχαν δαγκώσει κιόλας
Μετά το Μαραθώνιο δεν ξαναπήγα. Την είχα μπουχτίσει την διαδρομή απο τη μία, απτην άλλη έφτιαξα και λίγο το τρεξιματικό μου ωράριο και με βόλευε καλύτερα το γύρω απτο σπίτι, ή το Ζηρηνείο, οπότε δεν το ξαναεπισκέφτηκα έκτοτε.
Χ8ες όμως, λόγω ζέστης κυρίως, και επειδή τις διαλειματικές δεν τις κάνω ποτέ πρωί, 8α έτρεχα αργά το βράδυ. Με την σκέψη λοιπόν ότι αφού είχα 400άρια και η εσωτερική του στίβου στο ολυμπιακό χωριό είναι 400αρα, αλλά και ελπίζοντας να έχει περισσότερη δροσιά λόγω του βουνού,αποφάσισα να το ξαναεπισκεφτώ.
Αυτό που με σόκαρε ήταν ότι γινόταν χαμός απο αδέσποτα
Τα σκυλιά ήταν τόσο εξαγριωμένα που έπεφταν με λύσσα πάνω στο κινούμενο αμάξι . Η σκέψη του να κάνω το ζέσταμα και την απο8εραπεία στην χωμάτινη περιφερειακή χάθηκε μονομιάς. Μπήκα στο στίβο, έκανα ωραιότατα την προπονησούλα μου (είχε σχετικά περισσότερη δροσιά, όπως ήλπιζα ) και έφυγα.
Η ερώτηση λοιπόν, μετά από όλο αυτόν τον πρόλογο, είναι αν η κατάσταση με τα σκυλιά είναι μόνιμα έτσι πια. Τρέχει κανείς εκεί? Ξέρετε αν είναι ασφαλές πλέον να τρέχεις γύρω γύρω, χωρίς το άγχος ότι 8α σε πάρει στο κατόπι όλο το σκυλολόι?
Το να τρέχω ελεύ8ερα σε στίβο το βαριέμαι αφάνταστα. Οπότε έλεγα, για να κάνω και λίγο χώμα, πέρα απτο άλσος Συγγρού ή το πάρκο Τρίτση, να το χω σαν εναλλακτική, ειδικά για βραδυνές προπονήσεις.
Αν όμως η κατάσταση με τα σκυλιά είναι μόνιμη, τότε να μου λείπει το βύσσινο
Πέρισυ δεν ήταν έτσι με τίποτα, και γι αυτό ξαφνιάστηκα τόσο με το θέαμα που αντίκρυσα χ8ες.
Τα φώτα σας παρακάλω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2014 :  15:04:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"Χρειάστηκε να υπάρξει σειρά δημοσιευμάτων που προκάλεσαν κατακραυγή για την κατάσταση στην οποία έχουν περιέλθει οι Ολυμπιακές εγκαστάσεις στην Αθήνα προκειμένου να ενεργοποιηθεί ο κρατικός μηχανισμός και να προχωρήσει σε μια στοιχειώδη προσπάθεια να συμμαζέψει την κατάσταση.

Όπως ανακοίνωσε την Τρίτη η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού ξεκίνησαν εργασίες καθαρισμού των γηπέδων, του κολυμβητήριου, και του περιβάλλοντος χώρου των κλειστών γυμναστηρίων του Ολυμπιακού Χωριού, οι οποίες ανήκουν πλέον στην ευθύνη του ΟΑΕΔ.



Την οικτρή κατάσταση των εγκαταστάσεων παραδέχεται και η ίδια η ΓΓΑ καθώς στην ανακοίνωσή της αναφέρει ότι το κολυμβητήριο, για παράδειγμα, χρειάστηκε να καθαριστεί από λάσπες, να καθαρθιστούν τα περιμετρικά κανάλια, να τοποθετηθούν πλαστικές σχάρες, να απομακρυνθούν σκουπίδια και να καθαριστεί η υπόγεια δεξαμενή. Όλες αυτές οι εργασίες θα ολοκληρωθούν την Τετάρτη σύμφωνα με τη ΓΓΑ.σκουπιδιών) θα ολοκληρωθούν την Τετάρτη.



Το κολυμβητήριο θα ακολουθήσουν «οι εργασίες επισκευής και αποκατάστασης των αθλητικών εγκαταστάσεων του Ολυμπιακού Χωριού, για να παραχωρηθεί στη συνέχεια η χρήση τους σε άλλο φορέα του Δημοσίου ή ΟΤΑ, ο οποίος θα αναλάβει και το κόστος λειτουργίας και συντήρησης» καταλήγει η ανακοίνωση."

Για να δούμε...
Μακάρι να το φτιάξουν και να αναμορφώσουν και άλλους τόπους άθλησης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george_partsi
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2014 :  19:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78


Η ερώτηση λοιπόν, μετά από όλο αυτόν τον πρόλογο, είναι αν η κατάσταση με τα σκυλιά είναι μόνιμα έτσι πια. Τρέχει κανείς εκεί? Ξέρετε αν είναι ασφαλές πλέον να τρέχεις γύρω γύρω, χωρίς το άγχος ότι 8α σε πάρει στο κατόπι όλο το σκυλολόι?
Το να τρέχω ελεύ8ερα σε στίβο το βαριέμαι αφάνταστα. Οπότε έλεγα, για να κάνω και λίγο χώμα, πέρα απτο άλσος Συγγρού ή το πάρκο Τρίτση, να το χω σαν εναλλακτική, ειδικά για βραδυνές προπονήσεις.
Αν όμως η κατάσταση με τα σκυλιά είναι μόνιμη, τότε να μου λείπει το βύσσινο
Πέρισυ δεν ήταν έτσι με τίποτα, και γι αυτό ξαφνιάστηκα τόσο με το θέαμα που αντίκρυσα χ8ες.
Τα φώτα σας παρακάλω




Ξεκίνησα πριν δύο μήνες να τρέχω στο στάδιο του Ολυμπιακού Χωριού και τα βλέπω συνέχεια να κυκλοφορούν γύρω από το στάδιο και να αράζουν στο πάρκιν στην Δυτική πλευρά. Κυνήγησαν δυό-τρεις φορές την μηχανή μου, αλλά μέχρι εκεί. Ποτέ δεν τα είδα να μπαίνουν στο στάδιο ή να με ενοχλούν όταν παρκάρω στο Ανατολικό πάρκιν που είναι η στάση των λεωφορείων.

Ίσως να φταίει που πάω τα μεσημέρια και είναι νταγκλαρωμένα από την ζέστη..

Δεν γνωρίζω πως ήταν παλαιώτερα ή αν θα αλλάξει κάτι. Γνώμη μου είναι να παρκάρεις δίπλα από την στάση του λεωφορείου και να μπαίνεις κατευθείαν από την πόρτα που υπάρχει εκεί.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/08/2014 :  22:21:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by george_partsi

quote:
Originally posted by Trexalitsa78


Η ερώτηση λοιπόν, μετά από όλο αυτόν τον πρόλογο, είναι αν η κατάσταση με τα σκυλιά είναι μόνιμα έτσι πια. Τρέχει κανείς εκεί? Ξέρετε αν είναι ασφαλές πλέον να τρέχεις γύρω γύρω, χωρίς το άγχος ότι 8α σε πάρει στο κατόπι όλο το σκυλολόι?
Το να τρέχω ελεύ8ερα σε στίβο το βαριέμαι αφάνταστα. Οπότε έλεγα, για να κάνω και λίγο χώμα, πέρα απτο άλσος Συγγρού ή το πάρκο Τρίτση, να το χω σαν εναλλακτική, ειδικά για βραδυνές προπονήσεις.
Αν όμως η κατάσταση με τα σκυλιά είναι μόνιμη, τότε να μου λείπει το βύσσινο
Πέρισυ δεν ήταν έτσι με τίποτα, και γι αυτό ξαφνιάστηκα τόσο με το θέαμα που αντίκρυσα χ8ες.
Τα φώτα σας παρακάλω




Ξεκίνησα πριν δύο μήνες να τρέχω στο στάδιο του Ολυμπιακού Χωριού και τα βλέπω συνέχεια να κυκλοφορούν γύρω από το στάδιο και να αράζουν στο πάρκιν στην Δυτική πλευρά. Κυνήγησαν δυό-τρεις φορές την μηχανή μου, αλλά μέχρι εκεί. Ποτέ δεν τα είδα να μπαίνουν στο στάδιο ή να με ενοχλούν όταν παρκάρω στο Ανατολικό πάρκιν που είναι η στάση των λεωφορείων.

Ίσως να φταίει που πάω τα μεσημέρια και είναι νταγκλαρωμένα από την ζέστη..

Δεν γνωρίζω πως ήταν παλαιώτερα ή αν θα αλλάξει κάτι. Γνώμη μου είναι να παρκάρεις δίπλα από την στάση του λεωφορείου και να μπαίνεις κατευθείαν από την πόρτα που υπάρχει εκεί.





Σε ευχαριστώ! Στο στίβο όντως δεν πειράζουν. Η απορία μου είναι αν ενοχλούν τους δρομείς που τρέχουν περιφερειακά του στίβου, στη χωμάτινη διαδρομή.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000