Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 κακωση στο γονατο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

serafeimakhs
Newbie Forum Runner

Greece


18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 13/03/2017 :  21:53:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του serafeimakhs.  Απάντηση σε αποστρόφους

ΕΥΡΗΜΑΤΑ:Παρουσια μικρης υγρου στον υπερεπιγονατιδικου θυλακο και ενδροαρθρικα.Με φυσιολογικη μορφολογια και χαρακτηρες εντασης σηματος ελεγχοντε ο οπισθιος χιαστος συνδεσμος ,οι πλαγιοι συνδεσμοι και ο επιγονατικος τενοντας.
παρατηρητε εικονα ρηξης του σωματος και του οπισθιου κερατος του εσω μηνισκου .
φυσιολογικη η απεκονιση του εξω μηνισκου.
περιοχη οστικου οιδηματοςαναδυκνειετε στο εσω κνημαιου plateau.
ο ελεγχος του αρθρικου χονδρου δεν ανεδειξε παθολογικα ευρηματα.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ.ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ?ΕΙΜΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΔΡΟΜΕΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ.ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΣΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ..ΔΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΟΤΑΝ ΜΕ ΠΟΝΕΣΕ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ..


oloi mazi mporoume polla

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2017 :  22:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Παρουσια μικρης υγρου στον υπερεπιγονατιδικου θυλακο
παρατηρητε εικονα ρηξης του σωματος και του οπισθιου κερατος του εσω μηνισκου


Χωρις να ειμαι ειδικος,απλα επειδη ειχα και εγω καποια στιγμη υγρο στο γονατο,αυτο που εχεις ειναι λογω υπερ-προσπαθειας.Οπως λες και εσυ,δεν σταματησες εγκαιρως την προσπαθεια οταν πονεσε αρχικα το γονατο με αποτελεσμα να το τραυματισεις ακομα περισσοτερο.Αν ηταν στα αρχικα σταδια θα προτεινα (οπως και κανω εξαλλου μιας και εγω εχω ενα θεμα με το γονατο τις τελευταιες βδομαδες) παγοθεραπεια.Βεβαια εσυ λες οτι εχεις προβλημα εδω και 2 μηνες οποτε πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφτεις εναν ορθοπεδικο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

physiorunner
Forum-Runner

Greece


168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/03/2017 :  13:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit physiorunner Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ serafeimakhs,

Τα ακτινοδιαγνωστικά ευρήματα δεν έχουν αξία χωρίς κλινική εξέταση. Η ιατρική επίσκεψη ειναι απαραίτητη πριν ακόμα από τη διενέργεια οποιασδήποτε ακτινοδιάγνωσης.

"Μέτρον άριστον"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

serafeimakhs
Newbie Forum Runner

Greece


18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/07/2017 :  17:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit serafeimakhs Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
επισκευτηκα Ορθοπεδικο Χειρουργο (Βαβλιακης - Λαρισα) μου ειπε να κανω μην τρεχω πολυ...με επιασε μηνισκο,χιαστους,μοιραιους κτλ και δν πονουσα σε διαφορες ασκησεις που με εκανε.περασαν 2 μηνες ,ημουνα καλα δν πονουσα πουθενα,αρχισα τρεξιμο με 7'-8' τρεξιμο 40' σε χορταρι γηπεδου μερα παρα μερα και 1 σαββατο ή κυριακη εκανα 1,5 ωρα την ιδια ενταση...αρχιζω και εχω προβλημα παλι..με ενοχλει στο σημειο εσω μηνισκου..χρειαζομαι φυσιοθεραπευτη?

oloi mazi mporoume polla
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000