Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Υπάρχει και το ταχυδρομείο...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/03/2017 :  13:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχαχαχα, ωραίος, έτσι πρέπει να έχουμε δυναμικό τρόπο σκέψης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2017 :  09:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον μαραθωνιο η λυση αυτη για τους Έλληνες δρομεις είναι η πιο ιδανική, μένω επαρχία (νησι) και όσες φορες εχω κατεβει για μαραθωνιο (και φετος για τον ημι) ήμουν με την ψυχη στο στομα για το αν θα περασουν τα πλοια και μετα να τρεχω στου διαολου την μανα χανοντας μια ημερα απο αλλες δουλειες για να παρω το πακετο, ας αναγκασουν τους δρομεις του εξωτερικου να πανε στην εκθεση αφου πληρωνουν το φουλ πακετο. Σε ορισμένους ομως αγώνες (μαραθωνίο, ημιμαραθωνιο) το ΒΙΒ δεν ειναι μονο ο αριθμος αλλά και η σακουλα όπου δίνουμε στην αφετηρία ή και το μπλουζακι όπου υπαρχει, οπότε θα πρέπει να γίνει αποστολή ολόκληρου πακέτου αλλά και πάλι μπορεί να βρεθεί λύση, πχ να παρεις την σακουλα μερικες ώρες πριν την εναρξη του αγωνα και το μπλουζακι με τον τερματισμό του αγωνα. Τελος η δικαιολογια ότι τα ΒΙΒ βγαινουν τελευταια στιγμη την θεωρω γελοια και η αποστολη τους (εφοσον γινει αυτο) θα πρεπει να γινεται ενα μηνα πριν τον αγωνα μαζι με tracking number για το πακετο σε περιπτωση απωλειας.

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2017 :  11:03:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί θεωρείς γελοία διαιολογία το ότι τα BIB βγαίνουν τελευταία στιγμή?
Μπορείς να το εξηγήσεις?

Σκεφτείτε λίγο πιο out-of-the box. λίγο πιο σφαιρικά. Για να μην γίνεται σχεδόν πουθενά στο κόσμο, κάποιος λόγος θα υπάρχει.
Και δεν είναι θέμα expo. Δεν γίνεται ούτε σε πολύ μεγάλους αγώνες, χωρίς EXPO.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/03/2017 :  13:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με κουριερ η καλύτερη λύση.Να μην κουραζόμαστε να ψάχνουμε στα γράμματα που θα φέρει ο ταχυδρόμος.
Μη δίνετε σημασία τι κάνουν οι κουτόφραγκοι στον υπόλοιπο κόσμο,αφού ως γνωστόν εμείς είμαστε ο εξυπνότερος λαός στο σύμπαν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  13:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν είναι απόλυτο οτι δεν γίνεται έξω, αρκετοί το δίνουν σαν επιλογή (αν θυμαμαι καλά στην Σεούλ τα έστελναν όλα ταχυδρομικά στους ντόπιους δρομείς δύο εβδομάδες πριν τον αγώνα περίπου). Πέραν του τρεξίματος με τη ψυχη στο στομα να προλαβουμε την expo -που αν ΔΕΝ σε ενδιαφέρει να πάρεις κάτι τρως όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολά τα περίπτερα στη μάπα μέχρι να βγεις- θα έδινα και 5 ευρώ να το γλυτώσω κι ας μένω Αθήνα.



Μαδριτη 2013 | Τόκιο 2014 (http://bit.ly/1UwWPZl) | Παρίσι 2015 | Σύδνεϋ 2015 (http://bit.ly/1X8QoC6) | Σεούλ 2016 (http://bit.ly/1WDql6a) | Οσάκα 2016 (http://bit.ly/2gZpwCg)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  17:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
παρόλο που έχω ζήσει άπειρα χρόνια έξω δεν έτρεχα εκεί. Θα ρωτήσω τι παίζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  17:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ από τους αγώνες έχω το άλλο παράπονο:

Είναι δυνατόν, ενώ βαδίζουμε στον 21ο αιώνα και ακόμα και οι Κινέζοι ετοιμάζουν αποστολή στον Άρη, εδώ στην Ελλάδα οι διοργανωτές έχουν μόνο μία ώρα εκκίνησης - και μάλιστα πρωί, που εμένα δε με βολεύει. Μου αρέσει το απογευματινό τρέξιμο, μου αρέσει το πρωινό χουζούρι και είμαι σίγουρος πως δεν αποτελώ εξαίρεση. Είδαμε εξάλλου πως όταν οργανώθηκε νυχτερινός ημιμαραθώνιος στη Θεσσαλονίκη, έγινε το σώσε.

Ερωτώ λοιπόν:

Τόσο δύσκολο είναι να έχουν δύο ώρες εκκίνησης, μία πρωινή για τους περίεργους που κάνουν τα λονγκ ραν χαραματιάτικα και μία απογευματινή για τους φυσιολογικούς ανθρώπους; Ίσως μάλιστα, θα μπορούσαν, αν μαζεύονταν αρκετοί δρομείς, να βάζαν και μια βραδινή ώρα, μη σου πω και μεταμεσονύκτια - το καλοκαίρι, το νυχτερινό τρέξιμο κάτω από το φεγγάρι θερισμού, είναι μαγεία.



Υ.Γ.: Στα σοβαρά και πέρα από την πλάκα, αν ήταν να μας χρεώσουν πέντε ευρώ παραπάνω, θα ήταν πολύ πιο χρήσιμο αν το έκαναν για να τα δώσουν σε μερικούς μασέρ να μας τρίψουν μετά τον τερματισμό,από το να στείλουν τα νούμερα με το ταχυδρομείο. Ή έστω για να προσφέρουν κανένα μπλουζάκι της προκοπής, γιατί τελευταία αυτά που δίνουν όλοι δεν κάνουν ούτε για βιτέξ.

Edited by - Bloom on 27/03/2017 17:30:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  18:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
για 5ευρώ πάντως το άτομο, μαζεύω νούμερα 10 ανθρώπων, και ξεκινάω το κούριερ για εκείνη την μέρα, εντός αττικής, για το μεροκάματο. Θυμηθείτε με σας παρακαλώ όταν έρθει η ώρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  18:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, ιδού η απάντηση που έλαβα από φίλο δρομέα στην Αγγλία:

"Nearly always sent by post here. Sometimes if you register really late you can pick it up on the day.
Never the day before."

Δηλ. Σχεδόν πάντα στέλνουν τα νούμερα με το ταχυδρομείο. Μερικές φορές αν κάνεις την εγγραφή αργά τότε μπορείς να το λάβεις την μέρα του αγώνα. Ποτέ την προηγούμενη.

Λογικά πράγματα δηλαδή και όπως το περίμενα για μια οργανωμένη χώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  18:27:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
τι να σου πω... εγώ πρώτη φορά το ακούω ότι ο κανόνας (και όχι η εξαίρεση) είναι πως στο εξωτερικό τα νούμερα πάνε με ταχυδρομείο.
Αν είναι έτσι πάω πάσο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  18:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην Ολλανδία πάντως,, τα νουμεράκια τα παραλαμβάνεις στην έκθεση την παραμονή. Καρατσεκαρισμένο, έχω πάει ένα σωρό φορές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  18:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
θα ρωτήσω και κάποια άλλη αθλήτρια που ξέρω στην Αγγλία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  21:51:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

για 5ευρώ πάντως το άτομο, μαζεύω νούμερα 10 ανθρώπων, και ξεκινάω το κούριερ για εκείνη την μέρα, εντός αττικής, για το μεροκάματο. Θυμηθείτε με σας παρακαλώ όταν έρθει η ώρα



Από 10 και πάνω χρεώνω 4 το άτομο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/03/2017 :  21:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Deorum

για 5ευρώ πάντως το άτομο, μαζεύω νούμερα 10 ανθρώπων, και ξεκινάω το κούριερ για εκείνη την μέρα, εντός αττικής, για το μεροκάματο. Θυμηθείτε με σας παρακαλώ όταν έρθει η ώρα



Από 10 και πάνω χρεώνω 4 το άτομο!



Άτιμη ελεύθερη αγορά!
Να το κάνουμε κλειστό το επάγγελμα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/03/2017 :  12:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
κανόνισε Rigelian γιατί θα σε αγγαρέψουμε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000