Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Κρόνιον Πέρασμα 2017, 15/7/2017
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2017 :  15:35:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

====================

6) Μια σκέψη είναι να τρέξω με κοντό κολάν γιατί βλέπω ότι μειώνεται η τριβή στα πόδια ,το bodyglide δεν ξέρω αν θα κάνει δουλειά για τόσες ώρες με σορτς.
Τα υπόλοιπα από βδομάδα,καλό αγώνα σε όλους



Το Bodyglide με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο ακόμα και στον πολύωρο ROUT (με μία μόνο επάλειψη!) Γενικά είναι πολύ ανθεκτικό στην παραμονή του πάνω στο δέρμα!

Όμως επειδή δεν έχεις δοκιμάσει το συνδυασμό σορτς/bodyglide σε πολύωρες προπονήσεις, θα συνιστούσα να δοκιμάσεις τη λύση που εμπιστεύεσαι περισσότερο, δηλαδή το κοντό κολάν!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/07/2017 :  19:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης το bodyglide, αν το έχεις αφήσει σε σταθμό στο ήλιο λιώνει, άρα καλός συνδυασμός είναι-τουλάχιστον για μένα που το έχω δοκιμάσει στην προπόνηση- να βάλω bodyglide πριν ξεκινήσω και να έχω ένα σωληνάριο βαζελίνης μαζί μου. Στοιχίζει 1-2€ στα φαρμακεία και η συσκευασία είναι όσο ένα δάχτυλο, άρα χωράει άνετα σε κάποιο τσαντάκι μέσης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2017 :  08:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@trexantiris kai @aroulio ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Μάλλον θα βάλω σορτς γιατί το κολάν το φοβάμαι για τόσες ώρες.
Αυτό που μου λύνει τα χέρια είναι η τσάντα σε σταθμό όπου σκέφτομαι να έχω μέσα δεύτερο καπέλο,αμάνικο και κοντομάνικο,κάλτσες,πετσετούλα ,ξηρά τροφή?βαζελίνη και θα σκεφτώ για δεύτερο ζευγάρι παπούτσια.
Αν το bodyglide με καλύπτει στην αρχή τότε πάνω μου θα έχω ένα πολύ μικρό βαζάκι με αντηλιακό. Είμαι κάτασπρος και το θέμα του ήλιου με προβληματίζει.
Είμαι ψαρωμένος όπως ένας πρωτάρης του μαραθωνίου.
υ.γ χθες ξεφούρνισε η γυναίκα μου στην μάνα μου για το 70αρι και άρχισαν τα όργανα,σήμερα αύριο θα το μάθει και η πεθερά και βλέπουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2017 :  11:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέτρο πριν 2 χρόνια από αυτόν τον θαυμάσιο αγώνα ξεκίνησα τις υπεραποστάσεις, έτσι ''ψαρωμένος'' σαν και σένα ήμουν τότε και εγώ.....μην φοβάσαι φίλος όλα θα πάνε καλά.......όσο για τις απορίες σου η δική μου γνώμη έχει ως εξής:
α)ΝΑΙ παγούρι να έχεις, είναι απαραίτητο (εγώ μάλιστα είχα διπλό)
β)Αντηλιακή έβαλα όταν ξεκίνησα και δεν μου χρειάστηκε άλλο, άλλωστε ο αγώνας διεξάγεται κατά το μεγαλύτερο του μέρος μέσα σε δάσος.
γ)Δίνεις ότι θέλεις στην διοργάνωση, εγώ πχ έδωσα ένα μόνο ένα τάπερ με βραστές πατάτες για το 45ο χλμ.
δ)Πάρε καπέλο ερήμου και όποτε θέλεις χρησιμοποιείς το πλαϊνό ύφασμα και όποτε δεν το θέλεις το αφαιρείς.... γενικά για 20-25 περίπου χλμ. ίσως χρειαστεί, τότε που οι δρομείς τρέχουν έξω από το βουνό.
ε)Η τροφοδοσία είναι κάτι για το οποίο δεν μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι, το στομάχι βλέπεις είναι πολύ προσωπική υπόθεση, εγώ λόγου χάρη τελείωσα τον αγώνα με τις πατάτες που ανέφερα, σύκα, χουρμάδες, μπανάνες, και 3-4 ηλεκτρολύτες...
στ)Το bodyglide είναι super, όπως ανέφερε και ο Μανώλης πιο πάνω μια επάλειψη στα σημεία τριβής(θηλές, πόδια, προσαγωγούς κτλ.)κρατάει για ώρες
η)Με κολάν εγώ δεν είχα καμία τριβή και καμία ενόχληση, για σορτς δεν ξέρω, προσωπικά το φοβάμαι για τόσες ώρες.
Καλή σου επιτυχία...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/07/2017 :  17:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αναμνηστικά του ΚΡΟΝΙΟΥ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ & των ΔΡΟΜΩΝ ΠΑΡΝΩΝΑ(ΗΜΙΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ):

http://www.runningnews.gr/item.php?id=32298


ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Edited by - SKOTEINOS on 11/07/2017 17:10:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2017 :  10:02:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by vasilis dr

Πέτρο πριν 2 χρόνια από αυτόν τον θαυμάσιο αγώνα ξεκίνησα τις υπεραποστάσεις, έτσι ''ψαρωμένος'' σαν και σένα ήμουν τότε και εγώ.....μην φοβάσαι φίλος όλα θα πάνε καλά.......όσο για τις απορίες σου η δική μου γνώμη έχει ως εξής:
α)ΝΑΙ παγούρι να έχεις, είναι απαραίτητο (εγώ μάλιστα είχα διπλό)
β)Αντηλιακή έβαλα όταν ξεκίνησα και δεν μου χρειάστηκε άλλο, άλλωστε ο αγώνας διεξάγεται κατά το μεγαλύτερο του μέρος μέσα σε δάσος.
γ)Δίνεις ότι θέλεις στην διοργάνωση, εγώ πχ έδωσα ένα μόνο ένα τάπερ με βραστές πατάτες για το 45ο χλμ.
δ)Πάρε καπέλο ερήμου και όποτε θέλεις χρησιμοποιείς το πλαϊνό ύφασμα και όποτε δεν το θέλεις το αφαιρείς.... γενικά για 20-25 περίπου χλμ. ίσως χρειαστεί, τότε που οι δρομείς τρέχουν έξω από το βουνό.
ε)Η τροφοδοσία είναι κάτι για το οποίο δεν μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι, το στομάχι βλέπεις είναι πολύ προσωπική υπόθεση, εγώ λόγου χάρη τελείωσα τον αγώνα με τις πατάτες που ανέφερα, σύκα, χουρμάδες, μπανάνες, και 3-4 ηλεκτρολύτες...
στ)Το bodyglide είναι super, όπως ανέφερε και ο Μανώλης πιο πάνω μια επάλειψη στα σημεία τριβής(θηλές, πόδια, προσαγωγούς κτλ.)κρατάει για ώρες
η)Με κολάν εγώ δεν είχα καμία τριβή και καμία ενόχληση, για σορτς δεν ξέρω, προσωπικά το φοβάμαι για τόσες ώρες.
Καλή σου επιτυχία...!!



Ευχαριστώ Βασίλη,2 και σήμερα.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2017 :  11:47:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΣΤΟ ΚΡΟΝΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ:
-150 άτομα στο ΚΡΟΝΙΟ
-51 στους ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΤΕ!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2017 :  14:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by SKOTEINOS

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΣΤΟ ΚΡΟΝΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ:
-150 άτομα στο ΚΡΟΝΙΟ
-51 στους ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΤΕ!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Παύλε με αυτοκίνητο πως θα έρθουμε?κάνε ένα κόπο και πες μας γιατί στο site δεν το βγάζει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2017 :  14:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΣΤΟ ΚΡΟΝΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ:
-150 άτομα στο ΚΡΟΝΙΟ
-51 στους ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΤΕ!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Παύλε με αυτοκίνητο πως θα έρθουμε?κάνε ένα κόπο και πες μας γιατί στο site δεν το βγάζει.



Από Τριπολιτσά κατευθύνεσαι για Σπάρτη. Στην έξοδο για Άστρος αριστερά. Περνάς Επισκοπή, Ρίζες και στο κόμβο για Άστρος-Άνω Δολιανά πας δεξιά.Περνάς από Δραγούνι, Μεσορράχη, Καστρί και τέλος Άγιο Πέτρο (όχι στην πόρτα του Παραδείσου )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/07/2017 :  15:30:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skiritis

quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by SKOTEINOS

ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΣΤΟ ΚΡΟΝΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ:
-150 άτομα στο ΚΡΟΝΙΟ
-51 στους ΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΡΝΩΝΑ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΤΕ!!!!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015



Παύλε με αυτοκίνητο πως θα έρθουμε?κάνε ένα κόπο και πες μας γιατί στο site δεν το βγάζει.



Από Τριπολιτσά κατευθύνεσαι για Σπάρτη. Στην έξοδο για Άστρος αριστερά. Περνάς Επισκοπή, Ρίζες και στο κόμβο για Άστρος-Άνω Δολιανά πας δεξιά.Περνάς από Δραγούνι, Μεσορράχη, Καστρί και τέλος Άγιο Πέτρο (όχι στην πόρτα του Παραδείσου )




Σωραιος!
Από τα μέρη είσαι;

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015

Edited by - SKOTEINOS on 12/07/2017 15:31:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

skiritis
Advanced Forum-Runner

401 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2017 :  08:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλε καλημέρα. Συγνώμη αν σε παρέκαμψα, ενώ η ερώτηση απευθυνόταν σε σένα...
Καλή αντάμωση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2017 :  12:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by skiritis

Παύλε καλημέρα. Συγνώμη αν σε παρέκαμψα, ενώ η ερώτηση απευθυνόταν σε σένα...
Καλή αντάμωση!



Καλέ πλάκα σου έκανα - σιγά!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ!χαχαχα
και καλά ρε παιδί μου ότι τα ξέρεις τόσο καλά, λες και είσαι από εκεί!αφού απο κει είσαι-είναι γνωστό αυτό!χαχχαααχαααα
ευχαριστω πολύ και πάλι!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2017 :  13:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τα Live αποτελέσματα του Σαββάτου, πατήστε εδώ:

Link: https://results.chronolog.gr/resultsv2.aspx?ev=de078aa989a99ccb3286328da68bd81c&pp=9fe8&c=0

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/07/2017 :  15:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Για πρώτη χρονιά φέτος μπορείτε όσοι το επιθυμείτε να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία MeOnMap της Chronolog,όπου θα μπορείτε εσείς και οι γνωστού να παρακολουθούν το στίγμα σας στο χάρτη.Για λεπτομέρειες επισκεφθείτε την σελίδα μας.
http://www.kronionperasma.com/meonmap.html

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2017 :  10:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΑΣ!

111 άτομα στο ΚΡΟΝΙΟΝ ΠΕΡΑΣΜΑ - λιγότερα από κάθε άλλη φορά, και 45 στον μικρό στα 37,5χλμ.!

Νομίζω ότι πήγε καλά, και ο καιρός ήταν σύμμαχος...αλλά εσείς θα μας κρίνετε!!!

Τα αποτελέσματα ήδη έχουν ανακοινωθει εδώ:

http://www.runningnews.gr/item.php?id=30042


Και του χρόνου!!!!
Εις το επανιδείν!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000