Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Πόνος επιγονατίδα - γόνατο του άλτη ή κάτι άλλο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2017 :  23:02:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Rigelian, πάντως έμπλεξες στη συζήτηση πράγματα που είναι άσχετα όπως εμβολιασμοί, ξεματιάσματα, θεραπείες για καρκίνο κτλ.

Αυτό που λέω είναι οτι για κάποια θέματα που δεν είναι σοβαρά με εμφανείς βλάβες - παρόλο που μπορούν να σε κάνουν να σταματήσεις τη προπόνηση για αρκετό καιρό ακόμα και μήνες - πολλοί γιατροί δεν μπορούν να τα ανιχνεύσουν. Όταν ακούς για επεμβάσεις για πράγματα που τελικά αποδείχθηκε ότι δεν υπήρχε καν λόγος να αναφερθεί ως υπερ-μακρινή υπόθεση, όσο να 'ναι μαθαίνεις να φυλάγεσαι και να καταλαβαίνεις το σώμα σου όσο γίνεται καλύτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

davosa
Forum-Runner

109 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2017 :  23:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ξερω αλλα απο οτι διαβαζω ισχυει και σε πολλους φιλους δρομεις..εγω βλεπω απο ορθοπεδικους μια εξεταση των 10 λεπτων και να περασει ο επομενος..σχεδον κανεις δεν ενδιαφερεται πραγματικα φτανει να παιρνουν το χρημα..
και ομως λυση εγω εχω βρει μονο απο φυσιοθεραπευτη που τη πρωτη φορα βρηκε τι εχω ενω ο ορθοπεδικος στη κοσμαρα του και μπορει να παω για δευτερη λαθος διαγνωση παλι απο ορθοπεδικο...2 μηνες αποχη απο τρεξιμο απο ηπια πελματιαια που υπαρχει πιθανοτητα τελικα να ειναι προβλημα απο το ισχιακο νευρο...οτι να ναι δηλαδη!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2017 :  11:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προτού βιαστούμε να τα χώσουμε στους γιατρούς, τουλάχιστον να παραδεχτούμε και μία πολύ μεγάλη αλήθεια:

Δεν είναι τόσο ότι δε βρίσκουμε γιατρειά, είναι που δεν τη βρίσκουμε αμέσως. Σακατευόμαστε από μόνοι με εκατοντάδες χιλιόμετρα και δεκάδες προπονητικά και διατροφικά λάθη, όμως μετά απαιτούμε οι γιατροί και οι φυσιοθεραπευτές να μας έχουν πανέτοιμος για 100 χιλιόμετρα την εβδομάδα μέσα σε πέντε εργάσιμες.

Να το λέμε κι αυτό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2017 :  13:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Προτού βιαστούμε να τα χώσουμε στους γιατρούς, τουλάχιστον να παραδεχτούμε και μία πολύ μεγάλη αλήθεια:

Δεν είναι τόσο ότι δε βρίσκουμε γιατρειά, είναι που δεν τη βρίσκουμε αμέσως. Σακατευόμαστε από μόνοι με εκατοντάδες χιλιόμετρα και δεκάδες προπονητικά και διατροφικά λάθη, όμως μετά απαιτούμε οι γιατροί και οι φυσιοθεραπευτές να μας έχουν πανέτοιμος για 100 χιλιόμετρα την εβδομάδα μέσα σε πέντε εργάσιμες.

Να το λέμε κι αυτό.




+10000000000........δυστυχώς έτσι ακριβώς είναι, μάλιστα πριν λίγο καιρό όπως πολύ σωστά το έθεσε ένας φίλος όταν μου είπε ''όταν ο Έλληνας ακούσει την λέξη ''υπομονή'' νοιώθει σαν να του βάζουν το πιστόλι στον κρόταφο''.....

Edited by - vasilis dr on 06/04/2017 13:51:04
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000