Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 ρολοι για τρεξιμο-ποδηλασια κλπ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

tsunami
Newbie Forum Runner

Greece
11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 05/04/2017 :  15:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα στο forum, πρώτη φορά εδώ και πρώτο θέμα... ασχολούμαι με το τρέξιμο σχεδόν 2,5 χρόνια σε αποστάσεις από 10χλμ μέχρι 21χλμ. Φέτος λέω να αποκτήσω και ένα ρολόι που να κάνει κάποια πράγματα... εχω καταλήξη σε 3 σχέδια:

1. https://www.skroutz.gr/s/10354652/Polar-M400-HR-Red.html
2. https://egalaxy.gr/tomtom-runner-3-black-green-large
3. https://egalaxy.gr/tomtom-runner-2-music-large-sky-captain-blue-and-scuba-blue

πιο πολύ κλείνω στο polar αλλά θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος κάτι και για τ άλλα και αν είναι αξιόπιστο να μετράει τους παλμούς με σένσορα από κατω.

alexnek
Newbie Forum Runner

39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2017 :  16:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα. Τα tomtom είναι αρκετά αξιόπιστα κ με πολύ εύκολο μενού. Είναι value for money. Από την άλλη το polar είναι πιο πάνω σε τιμή. Πάντως αν θέλεις κάτι πιο τριαθλητικο θα σου πρότεινα ένα garmin 920 το οποίο πραγματικά αξίζει τα λεφτά του. Ο σενσορας του καρπού είναι εντελώς αναξιόπιστος. Αν θέλεις μετρήσεις ζώνη οπωσδήποτε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2017 :  22:12:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tsunami

Καλησπέρα στο forum, πρώτη φορά εδώ και πρώτο θέμα... ασχολούμαι με το τρέξιμο σχεδόν 2,5 χρόνια σε αποστάσεις από 10χλμ μέχρι 21χλμ. Φέτος λέω να αποκτήσω και ένα ρολόι που να κάνει κάποια πράγματα... εχω καταλήξη σε 3 σχέδια:

1. https://www.skroutz.gr/s/10354652/Polar-M400-HR-Red.html
2. https://egalaxy.gr/tomtom-runner-3-black-green-large
3. https://egalaxy.gr/tomtom-runner-2-music-large-sky-captain-blue-and-scuba-blue

πιο πολύ κλείνω στο polar αλλά θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος κάτι και για τ άλλα και αν είναι αξιόπιστο να μετράει τους παλμούς με σένσορα από κατω.


Καλησπέρα, αν δεν βιάζεσαι σύντομα η Polar ανακοινώνει το M430...Tom Tom δεν τα γνωρίζω σε γενικές γραμμές έχω διαβάσει καλά λόγια...όσον αφορά στο Μ400 είναι αξιόλογο αλλά πρόσεξε να αγοράσεις την τελευταία έκδοση, αυτή χωρίς το καπάκι στην θύρα φόρτισης, τα παλιότερα μοντέλα είχαν ένα καπάκι καουτσούκ το οποίο εγκλώβιζε υγρασία με αποτέλεσμα οξείδωση στις επαφές και απώλεια επαφής του καλωδίου...Δες τι λέει σχετικά η Polar http://support.polar.com/en/support/maintenance_of_your_m400
Καλή τύχη.

Edited by - Mikegr on 05/04/2017 22:13:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2017 :  22:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε με 250 ευρώ από εξωτερικό παίρνεις το Suunto ambit3 sport....ψάξε λίγο και θα το βρείς... Κια καλό ρολόι και καλό σερβις...τα πάντα εξαρτώνται από τα πόσα χρήματα θέλεις να δώσεις.....αν διαθέτεις 150 ευρώ δύσκολα θα βρεις ρολοι να σε καλυψει γι αολα αυτα και για καιρό....πας σε garmin ( 310Xt παλιο αλλα καλό- 910xt) η Suunto....προτείνω το ambit3 διοτι λόγω spartan η τιμη μειώνετα....αυτα!!!!

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

plasm
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2017 :  10:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλήμέρα κι από μένα.
Ήθελα κι εγώ να γράψω για το συγκεκριμένο αλλά μόλις είδα το θέμα είπα να μπώ λίγο σφήνα.
Αν δεν σας πειράζει λοιπόν να ρωτήσω λίγο γενικότερα.

Θέλω κι εγώ τρέξιμο ποδήλατο και ορειβασία, αυτό που με απασχολεί όμως είναι και το πρόγραμμα της κάθε εταιρείας, polar-suunto-garmin. Ξέρω οτι η polar μετράει το επίπεδο σου και βγάζει ανάλογα πρόγραμμα βάσει του στόχου που βάζεις. Οι υπόλοιπες το κάνουν ή γίνεται με κάποιον άλλον τρόπο από άλλη σελίδα; Επίσης στη suunto μπορείς να σχεδιάσεις μια διαδρομή και να την περάσεις στο ρολόι.
Ρωτάω σαν σύνολο πρόγραμμα-ρολόι στον τομέα σχεδιασμού-παρακολούθησης-αξιοποίησης των προπονήσεων και των δεδομένων, εγκλοβίζεσαι σε μια εταίρεια ή διαλέγεις ρολόι και πρόγραμμα πιο ευέλικτα; Γενικα διαλέγω polar-suunto-garmin ή v800-ambit-fenix (εταιρεία ή ρολόι δηλαδη);
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsunami
Newbie Forum Runner

Greece
11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2017 :  12:26:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την ενημέρωση... αναφορικά,στο polar αν έχει καπάκι δεν μπορώ να το κόψω?υπάρχει κάτι διαφορετικό από έκδοση σε έκδοση? τώρα τα τομτομ απλά μου φαίνονται καλά... έχω βρει και σ ένα γερμανικό site το polar:
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5352598_-m400-red-hr-polar.html τι λέτε?σκέφτομαι μεχρι 150€ να δώσω. οικονομικά δεν μπορώ παραπάνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2017 :  16:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tsunami

Καλημέρα ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την ενημέρωση... αναφορικά,στο polar αν έχει καπάκι δεν μπορώ να το κόψω?υπάρχει κάτι διαφορετικό από έκδοση σε έκδοση? τώρα τα τομτομ απλά μου φαίνονται καλά... έχω βρει και σ ένα γερμανικό site το polar:
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5352598_-m400-red-hr-polar.html τι λέτε?σκέφτομαι μεχρι 150€ να δώσω. οικονομικά δεν μπορώ παραπάνω.


Καλησπέρα, πιθανόν και να μπορείς να το κόψεις χωρίς κανένα πρόβλημα,αλλά νομίζω θα σου ακυρώσει (αν χρειαστεί να την αξιοποιήσεις) την εγγύηση, θα θεωρήσουνε ότι το πείραξες, ωστόσο δεν είναι απαραίτητο να παρουσιάσει κάτι και να πάρεις αυτό με το καπάκι. Πάντως οι δύο εκδώσεις, με ή χωρίς, είναι ακριβώς το ίδιο. Απ΄όπου και να το πάρεις κάνε μια ερώτηση πριν πια έκδοση θα σου στείλουν.
Πληροφοριακά έχουν βγάλει σε προσφορά το κόκκινο στη μισή τιμή... https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=187280;menu=1001,1005,1010,1020

Edited by - Mikegr on 07/04/2017 16:30:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2017 :  16:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tsunami

Καλημέρα ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την ενημέρωση... αναφορικά,στο polar αν έχει καπάκι δεν μπορώ να το κόψω?υπάρχει κάτι διαφορετικό από έκδοση σε έκδοση? τώρα τα τομτομ απλά μου φαίνονται καλά... έχω βρει και σ ένα γερμανικό site το polar:
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5352598_-m400-red-hr-polar.html τι λέτε?σκέφτομαι μεχρι 150€ να δώσω. οικονομικά δεν μπορώ παραπάνω.


...μόλις παρατήρησα ότι πωλούνται εδώ στις "αγγελίες" κάποια Μ400...ρίξε μια ματιά...

Edited by - Mikegr on 07/04/2017 16:29:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2017 :  17:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by plasm

Καλήμέρα κι από μένα.
Ήθελα κι εγώ να γράψω για το συγκεκριμένο αλλά μόλις είδα το θέμα είπα να μπώ λίγο σφήνα.
Αν δεν σας πειράζει λοιπόν να ρωτήσω λίγο γενικότερα.

Θέλω κι εγώ τρέξιμο ποδήλατο και ορειβασία, αυτό που με απασχολεί όμως είναι και το πρόγραμμα της κάθε εταιρείας, polar-suunto-garmin. Ξέρω οτι η polar μετράει το επίπεδο σου και βγάζει ανάλογα πρόγραμμα βάσει του στόχου που βάζεις. Οι υπόλοιπες το κάνουν ή γίνεται με κάποιον άλλον τρόπο από άλλη σελίδα; Επίσης στη suunto μπορείς να σχεδιάσεις μια διαδρομή και να την περάσεις στο ρολόι.
Ρωτάω σαν σύνολο πρόγραμμα-ρολόι στον τομέα σχεδιασμού-παρακολούθησης-αξιοποίησης των προπονήσεων και των δεδομένων, εγκλοβίζεσαι σε μια εταίρεια ή διαλέγεις ρολόι και πρόγραμμα πιο ευέλικτα; Γενικα διαλέγω polar-suunto-garmin ή v800-ambit-fenix (εταιρεία ή ρολόι δηλαδη);



Θα σου απαντήσω από την προσωπική μου πείρα από Suunto και Garmin.
Είναι και τα δύο πολύ καλά προγράμματα (αν και sites είναι το πιο σωστό) με πληθώρα στατιστικών που στα υπόλοιπα (πχ Runkeeper, Strava κτλ) μόνο επί πληρωμή τα έχεις.
Το θέμα είναι κατά πόσο εγκλωβίζεσαι σε αυτά, αν θέλεις να αλλάξεις κάποια στιγμή εταιρία. Ευτυχώς, και το Movescount της Suunto, και το Connect Της Garmin στέλνουν αυτόματα στο Strava. Αυτό χρησιμοποιούσα ως ενδιάμεσο, για να μπορώ να αλλάξω όποτε θέλω. Το κακό είναι πως για να μεταφέρεις από το Strava στο Movescount πρέπει να κάνεις export τις προπονήσεις από το πρώτο και import στο δεύτερο, ενώ το Strava μπορείς να το κρατάς συγχρονισμένο με το Connect μέσω του Tapiriik.
Το Tapiriik είναι ένα site που συγχρονίζει τις περισσότερες κύριες πλατφόρμες μεταξύ τους χειροκίνητα ή αυτόματα αν πληρώσεις 2€ το έτος.
Υποστηρίζει τα περισσότερα (Connect, Strava, Runkeeper, κτλ) αλλά όχι το Movescount.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tsunami
Newbie Forum Runner

Greece
11 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2017 :  18:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Mikegr

quote:
Originally posted by tsunami

Καλημέρα ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την ενημέρωση... αναφορικά,στο polar αν έχει καπάκι δεν μπορώ να το κόψω?υπάρχει κάτι διαφορετικό από έκδοση σε έκδοση? τώρα τα τομτομ απλά μου φαίνονται καλά... έχω βρει και σ ένα γερμανικό site το polar:
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5352598_-m400-red-hr-polar.html τι λέτε?σκέφτομαι μεχρι 150€ να δώσω. οικονομικά δεν μπορώ παραπάνω.


Καλησπέρα, πιθανόν και να μπορείς να το κόψεις χωρίς κανένα πρόβλημα,αλλά νομίζω θα σου ακυρώσει (αν χρειαστεί να την αξιοποιήσεις) την εγγύηση, θα θεωρήσουνε ότι το πείραξες, ωστόσο δεν είναι απαραίτητο να παρουσιάσει κάτι και να πάρεις αυτό με το καπάκι. Πάντως οι δύο εκδώσεις, με ή χωρίς, είναι ακριβώς το ίδιο. Απ΄όπου και να το πάρεις κάνε μια ερώτηση πριν πια έκδοση θα σου στείλουν.
Πληροφοριακά έχουν βγάλει σε προσφορά το κόκκινο στη μισή τιμή... https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=187280;menu=1001,1005,1010,1020




Αν πάρω polar λογικά το κόκκινο θα πάρω. το site που μου προτείνεις το έχω δει και εγώ.είναι καλό? και τελικά καταλήγουμε ότι τα polar είναι καλύτερα από τα tomtom?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mikegr
Forum-Runner

173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2017 :  19:13:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tsunami

quote:
Originally posted by Mikegr

quote:
Originally posted by tsunami

Καλημέρα ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την ενημέρωση... αναφορικά,στο polar αν έχει καπάκι δεν μπορώ να το κόψω?υπάρχει κάτι διαφορετικό από έκδοση σε έκδοση? τώρα τα τομτομ απλά μου φαίνονται καλά... έχω βρει και σ ένα γερμανικό site το polar:
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5352598_-m400-red-hr-polar.html τι λέτε?σκέφτομαι μεχρι 150€ να δώσω. οικονομικά δεν μπορώ παραπάνω.


Καλησπέρα, πιθανόν και να μπορείς να το κόψεις χωρίς κανένα πρόβλημα,αλλά νομίζω θα σου ακυρώσει (αν χρειαστεί να την αξιοποιήσεις) την εγγύηση, θα θεωρήσουνε ότι το πείραξες, ωστόσο δεν είναι απαραίτητο να παρουσιάσει κάτι και να πάρεις αυτό με το καπάκι. Πάντως οι δύο εκδώσεις, με ή χωρίς, είναι ακριβώς το ίδιο. Απ΄όπου και να το πάρεις κάνε μια ερώτηση πριν πια έκδοση θα σου στείλουν.
Πληροφοριακά έχουν βγάλει σε προσφορά το κόκκινο στη μισή τιμή... https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=187280;menu=1001,1005,1010,1020




Αν πάρω polar λογικά το κόκκινο θα πάρω. το site που μου προτείνεις το έχω δει και εγώ.είναι καλό? και τελικά καταλήγουμε ότι τα polar είναι καλύτερα από τα tomtom?


Γειά σου tsunami, το site είναι απόλυτα αξιόπιστο, μια μικρή λεπτομέρεια...στο bike24 θα πληρώσεις φπα ελληνικό (24%) και όχι γερμανικό (19%), πρακτικά θα σου στοιχίσει με τα μεταφορικά 118 ευρώ...λίγο πιο φτηνά θα σου βγει από εδώ : https://www.bike-discount.de/en/buy/polar-m400-red-hr-gps-multisport-watch-615347 και ακόμα πιο φτηνά εδώ : https://www.bike-discount.de/en/buy/polar-m400-red-hr-gps-multisport-watch-615347
Και τα δύο είναι αξιόπιστα site.
Όσον αφορά τα Tom Tom δεν ξέρω αν είναι καλύτερα, σίγουρα η Polar είναι πιο διάσημη...
Καλή τύχη.

Edited by - Mikegr on 07/04/2017 19:16:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

plasm
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2017 :  15:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by unforgiven


Θα σου απαντήσω από την προσωπική μου πείρα από Suunto και Garmin.
Είναι και τα δύο πολύ καλά προγράμματα (αν και sites είναι το πιο σωστό) με πληθώρα στατιστικών που στα υπόλοιπα (πχ Runkeeper, Strava κτλ) μόνο επί πληρωμή τα έχεις.
Το θέμα είναι κατά πόσο εγκλωβίζεσαι σε αυτά, αν θέλεις να αλλάξεις κάποια στιγμή εταιρία. Ευτυχώς, και το Movescount της Suunto, και το Connect Της Garmin στέλνουν αυτόματα στο Strava. Αυτό χρησιμοποιούσα ως ενδιάμεσο, για να μπορώ να αλλάξω όποτε θέλω. Το κακό είναι πως για να μεταφέρεις από το Strava στο Movescount πρέπει να κάνεις export τις προπονήσεις από το πρώτο και import στο δεύτερο, ενώ το Strava μπορείς να το κρατάς συγχρονισμένο με το Connect μέσω του Tapiriik.
Το Tapiriik είναι ένα site που συγχρονίζει τις περισσότερες κύριες πλατφόρμες μεταξύ τους χειροκίνητα ή αυτόματα αν πληρώσεις 2€ το έτος.
Υποστηρίζει τα περισσότερα (Connect, Strava, Runkeeper, κτλ) αλλά όχι το Movescount.



Ευχαριστώ για την απάντηση.

Άρα να υποθέσω ότι και με τις τρεις εταιρείες μπορείς να κανεις τα πάντα; υπάρχει κάτι που κάποια υστερεί ή υπερτερεί έναντι των άλλων; μπορώ πχ. να σχεδιάσω μόνος μου μια διαδρομή και να την περάσω στο garmin; και κάτι άλλο, όλα αυτά τα στατιστικά που βγάζουν πως μπορώ εγώ να τα εκμεταλλευτώ για ν βελτιωσω την απόδοση μου και να μην τα βλέπω σαν ξερα νούμερα;

Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά ειμαι λίγο άσχετος και θέλω να τα βάλω σε μια σειρά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2017 :  13:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by plasm

quote:
Originally posted by unforgiven


Θα σου απαντήσω από την προσωπική μου πείρα από Suunto και Garmin.
Είναι και τα δύο πολύ καλά προγράμματα (αν και sites είναι το πιο σωστό) με πληθώρα στατιστικών που στα υπόλοιπα (πχ Runkeeper, Strava κτλ) μόνο επί πληρωμή τα έχεις.
Το θέμα είναι κατά πόσο εγκλωβίζεσαι σε αυτά, αν θέλεις να αλλάξεις κάποια στιγμή εταιρία. Ευτυχώς, και το Movescount της Suunto, και το Connect Της Garmin στέλνουν αυτόματα στο Strava. Αυτό χρησιμοποιούσα ως ενδιάμεσο, για να μπορώ να αλλάξω όποτε θέλω. Το κακό είναι πως για να μεταφέρεις από το Strava στο Movescount πρέπει να κάνεις export τις προπονήσεις από το πρώτο και import στο δεύτερο, ενώ το Strava μπορείς να το κρατάς συγχρονισμένο με το Connect μέσω του Tapiriik.
Το Tapiriik είναι ένα site που συγχρονίζει τις περισσότερες κύριες πλατφόρμες μεταξύ τους χειροκίνητα ή αυτόματα αν πληρώσεις 2€ το έτος.
Υποστηρίζει τα περισσότερα (Connect, Strava, Runkeeper, κτλ) αλλά όχι το Movescount.



Ευχαριστώ για την απάντηση.

Άρα να υποθέσω ότι και με τις τρεις εταιρείες μπορείς να κανεις τα πάντα; υπάρχει κάτι που κάποια υστερεί ή υπερτερεί έναντι των άλλων; μπορώ πχ. να σχεδιάσω μόνος μου μια διαδρομή και να την περάσω στο garmin; και κάτι άλλο, όλα αυτά τα στατιστικά που βγάζουν πως μπορώ εγώ να τα εκμεταλλευτώ για ν βελτιωσω την απόδοση μου και να μην τα βλέπω σαν ξερα νούμερα;

Συγνώμη που σας ζαλίζω αλλά ειμαι λίγο άσχετος και θέλω να τα βάλω σε μια σειρά.


Το Movescount είναι το πιο στριφνό στη συεργασία με τα υπόλοιπα, ιδίως όταν θες να επιστρέψεις σε αυτό. Με τα export τα πάει καλά με το Strava, με τα import πάλι όχι.
Θα έλεγα πως είναι περισσότερο θέμα γούστου το ποιο είναι το καλύτερο. Ίσως, προσωπικά, να μου αρέσει το Movescount πιο πολύ από το Connect. Αλλά το εγκατέλειψα, μιας και επέστρεψα σε ρολόι Garmin.
Πώς θα βγάλεις άκρη με τα νούμερα; Εμ, εδώ σε θέλω. Θέλει πολύ διάβασμα, δεν είναι κάτι που απαντιέται έτσι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

plasm
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2017 :  19:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορώ να έχω personal coaching στο movescount-connect ή σε καποια άλλη σελιδα-πρόγραμμα; κατι είχα διαβάσει παλιότερα για το tainingpeaks ή το polar νομίζω ότι το κάνει αλλά δεν έχω πολυκαταλαβει.
Εσένα ποια η γνώμη σου μεταξύ fenix 3 και ambit peak; έχουν πέσει αρκετά οι τιμές τους απ'οτι βλέπω στο idealo.co.uk. Αξίζει να ανέβω σε τιμή για το Spartan ή κάποιο άλλο ή όχι;
Υπάρχει καποιος με εμπειρία από polar;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2017 :  10:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by plasm

Μπορώ να έχω personal coaching στο movescount-connect ή σε καποια άλλη σελιδα-πρόγραμμα; κατι είχα διαβάσει παλιότερα για το tainingpeaks ή το polar νομίζω ότι το κάνει αλλά δεν έχω πολυκαταλαβει.
Εσένα ποια η γνώμη σου μεταξύ fenix 3 και ambit peak; έχουν πέσει αρκετά οι τιμές τους απ'οτι βλέπω στο idealo.co.uk. Αξίζει να ανέβω σε τιμή για το Spartan ή κάποιο άλλο ή όχι;
Υπάρχει καποιος με εμπειρία από polar;


Για το Spartan η άποψή μου είναι, κατηγορηματικά, όχι. Μάλλον βιάστηκν για να το βγάλουν.
Μεταξύ των Fenix 3 και Ambit Peak, επειδή τα είχα και τα δύο, θα σου πρότεινα, αν έχεις τη διαφορά χρημάτων. πήγαινε στο Fenix. Το έκανα και δεν το μετάνοιωσα. Καλό το Ambit, με φοβερή ακρίβεια στο GPS, αλλά το ότι δεν μπορείς να κάνεις όλες τις ρυθμίσεις μόνο από το ρολόι, ίσως σου φανεί κουραστικό. Βέβαια παραμένει ένα εξαίρετικό εργαλείο.
Για το personal coaching δεν ξέρω να σου απαντήσω, μιας κια επένδυσα σε κανονικό προπονητή και δεν το μετάνοιωσα στιγμή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

plasm
Newbie Forum Runner

4 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2017 :  11:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο σήμα του GPS έχει μεγάλη διαφορά; στις υπόλοιπες μετρήσεις πως τα πάει; είχα διαβάσει ότι είχε πρόβλημα με το αλτιμετρο το fenix και ότι κολλάει, ισχύει;
Αν και κάποιος άλλος έχει άποψη από polar ή κάτι άλλο να προσθέσει θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000