Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Τσιμπηματα στο Πελμα.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2017 :  10:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οντως ειναι βλακεια να τρεχεις αν πονάς! Αφου το σωμα τσιρίζει, ποιος ο λογος;

Εμενα δεν μου ειπε για πατους. Ουτε καν τους ανέφερε. Μου ειπε για κορτιζόνη. Αλλα για να μου την κανει πρεπει, λεει, να ποναω πολυ. Εγω τωρα δεν ποναω πολυ, περπαταω μια χαρα και που και που μπορει να με πιασει ενας πονος που θα με κανει να κουτσαινω για 100μ. Ναι μεν περπαταω χωρις πονο, αλλα οταν πιέζω το "μαξιλαράκι" του μεταταρσιου, ποναω. Το θεμα μου ειναι οτι εφοσον ποναω 5 μηνες, τι παει να πει πρεπει να ποναω πολυ για να κανω κορτιζόνη; Ειναι ετσι 5 μηνες! Μου ειπε να το παμε επιθετικά: να ξεκινησω τρεξιμο και να νην σταματήσω οταν απλα ποναω. Να συνεχισω μεχρι να μη μπορω να πατησω. Και τοτε να κανουμε κορτιζόνη. Αλλα δε συμφωνω με αυτο. Διοτι αν το κανω χειροτερα μετα η κυση ειναι το χειρουργειο το οποιο εχει μεγαλα ποσοστα αποτυχίας. Μου το ειπε κ ο ιδιος, δεν το συνιστά.
Οποτε, υπομονη!
Βασικα χθες βγηκα να τρεξω να δω τι γινεται. Στο 4οχλμ μουδιασε σε εκεινο το σημειο. Σταματησα αμεσως να τρεχω.
Πισινα παλι σημερα.....Ξεδιπλωνω το ταλεντο μου στο κολυμπι. 😂😂😂🏊🏻🏊🏻🏊🏻
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2017 :  15:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαπιστώνω τώρα οτι με πηγε πισω το χθεσινό τρεξιμο. Σήμερα περπατάω και πονάω ενώ όπως ειπα πριν, στο περπατημα δεν ειχα ενόχληση, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων. Καλα, ειμαι σίγουρη οτι σε 2 μέρες δε θα με ενοχλεί στο περπατημα αλλα αποδεικνύεται οτι οταν το ζορισεις λίγο, αυτό εχει ενστάσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/07/2017 :  19:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω Αλεξανδρα θα σου προτεινα να επισκεφτεις και ενα δευτερο ορθοπεδικο και να παρεις και αλλη μια γνωμη.Αυτο το να πονας παρα πολυ και να αρχισεις κορτιζονη δεν το καταλαβαινω.
Εγω προσπαθω να προσαρμοστω στους πατους αλλα η αληθεια ειναι οτι ειμαι παρα πολυ καλυτερα εντελως ξαφνικα..ειναι σαν να ψηνεται η πληγη που λενε...αλλα το τρεξιμο ενω το εχω στο μυαλο ουτε κατα διαννοια να τρεξω.δεν θελω!θελω πρωτα να γινω εντελως καλα το ελπιζω..
Πιστεψε με μη δοκιμαζεις αδικα και το κανεις χειροτερα.Θελει το χρονο του και θα ερθει ενα πρωι που θα νιωθεις καλυτερα εντελως ξαφνικα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2017 :  23:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν εχει και πολυ νοημα να δω άλλον γιατρό. Η διάγνωση εινα δεδομένη-το δείχνει η μαγνητική. . Η θεραπεία, επισης. Ξεκούραση-κορτιζόνη-χειρουργείο.

Τίποτα! Θέλει υπομονή το,πράγμα. Αλλα αδερφέ μου, που το,παει τώρα τόσους μήνες; Δε βαρέθηκε, να ξεκουμπηθει απο το πέλμα μου;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2017 :  19:05:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποια ειναι η διαγνωση που σου κανανε τελικα Αλεξανδρα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2017 :  21:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νεύρωμα μορτον
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2017 :  22:34:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!
16 μήνες έκανα. Πιθανόν να είσαι στο ψυχολογικό διάστημα που δοκιμάζεται η αντοχή σου. Για τον κάθε άνθρωπο αυτό είναι σε διαφορετικό χρόνο.

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2017 :  22:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εντάξει, εχω υπομονή αλλα, να, σήμερα, παλι πλακάκια έβλεπα. Πας σαν τον βλάκα στην πισίνα, γυρίζεις σαν τον βλάκα. Δεν ανταλλάζεις κουβέντα, δεν αναλύεις τα πολιτικά.

3χλμ σήμερα κολύμπι. Ζαλίστηκα στα πάνω κάτω.
Προχθες 1600. Παραπροχθές 2χλμ. Άσε με μωρέ, που για να κανεις αυτη την απόσταση στο τρεξιμο δινεις μια...φράαστ! Και την κανεις. Στο κολύμπι πας έρχεσαι πας έρχεσαι.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2017 :  22:43:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διαβαζα σήμερα σε αμερικανικό φόρουμ που έλεγαν μερικοί οτι έχουν νεύρωμα μορτον 10 χρονια. Δεν τους εχει φύγει. Εγω θα ήθελα να ξέρω ποτέ θα φύγει. Και ας φύγει σε 4 χρονια. Αλλα να το ξέρω.

Θα αγοράσω και αλλο σκουφάκι. Βαρέθηκα το ιδιο. Θα αρχίσουμε τώρα τα αξεσουάρ κολύμβησης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2017 :  23:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιατί δεν δοκιμάζεις πατους?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/07/2017 :  21:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να τα άτομα που είναι σκεπτικοί θα ήθελα να τονίσω ότι οι ορθοτικοι πατοι σε εμένα 15 μέρες τώρα εχουν βοηθήσει.και συνεχίζουμε..να θυμάστε ότι δεν πετυχαίνει σε κάποιον δεν σημαίνει ότι θα αποτύχει και σε σένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pumafaas
Forum-Runner

145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2017 :  19:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετα απο 7 μηνες και συνεχιζουμε θα ηθελα να κλεισω αυτο το θεμα που ανοιξα πριν πολυ καιρο με τη γνωστη φραση που ειλικρινα την εννοω !<ουτε στο χειροτερο εχθρο μου ολο αυτο που περασα>!
οτι και να πω ειναι λιγο..τελος παντων.Αυτο που θα ηθελα να τονισω ειναι οτι δυστυχως ειχε χαθει ενα πενταμηνο μεχρι να γινει η διαγνωση μου με απιστευτο πονο στα πελματα και ενα γιατρο στο τελος αφου με στραγγισε οικονομικα να σου λεει το απιστευτο ...ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ..
Οικονομικα ψυχολογικα πολυ χαλια αλλα επειδη ειμαι μαχητης στη ζωη μου δεν το εβαλα κατω μεχρι που βρεθηκε ενας πολυ καλος ορθοπεδικος,ανθρωπος πανω απο ολα που με τη πρωτη εξεταση βρηκε οτι πασχω απο το συνδρομο ταρσιαιου σωληνα..οχι ευτυχως σε προχωρημενο σταδιο αλλα παθων..
Ο ανθρωπος που εξηγησε το συνδρομο αναλυτικα και μαλιστα χωρις να θελει να προσβαλει τους συναδελφους του απλα ειπε οτι κανεις γιατρος δεν πρεπει να σηκωνει τα χερια μεχρι να βρεθει η λυση..οι προηγουμενοι απλα με ειχαν διαγνωσει απο πελματιαια εως οτι ο πονος προερχεται απο τη μεση...και μαγνητικες των μαγνητικων..και αβερτα χρηματα!!!και χαλια ψυχολογια..
Παντως φοροντας πατους οι πονοι μειωθηκαν αισθητα και συνεχιζουμε ωστε να γιανει η πληγη...ενας τραυματισμος παντως πολυ υπουλος ρε παιδια !
Δεν εχω να πω κατι αλλο παρα μονο υγεια σε ολους για να χαρειτε το χομπυ σας και το χομπυ μας και πανω απο ολα ευχη να πεσετε σε καλους ορθοπεδικους που να ειναι πανω απο ολα ΑΝΘΡΩΠΟΙ!
και κατι ακομη που εμαθα απο ολο αυτο...καθε τραυματισμος θελει πολυ υπομονη και εαν βλεπεις οτι πονας να το προλαβαινεις στην αρχη και οχι να λες δεν ειναι τιποτα..καλυτερα λιγη αποχη παρα μεγαλη αποχη..
Αλλα το σημαντικοτερο χομπυ ειναι παιδια και τιποτα αλλο..να μην γινεται μονιμη εμμονη οταν εισαι απων απο το τρεξιμο..υπαρχουν και αλλα πραγματα..εγω ανακαλυψα και το ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΟΥ σκοπευω να το βαλω στη ζωη μου ..
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panagiotis kor
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/03/2022 :  18:17:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα στον χρήστη pumaafaas έχω στειλε
Και στην alexandra έχω στείλε προσωπικό mail έχω μεγάλο πρόβλημα και στα πελματα,περπαταω και μουδιαζει το πέλμα εξωτερικά Μέχρι και τα δάχτυλα ειδικά στο δεξί το πόδι έχει κάποιος κάτι ανάλογο εδώ μέσα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panagiotis kor
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2022 :  17:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα Αν δείτε το μήνυμα απαντήστε μου σας παρακαλώ έχω και εγώ πρόβλημα με τα πελματα έχω διαβάσει τις συζητήσεις σας είχε κάποιος από εσάς ταρσιαιου σωληνα και ποιος γιατρός του το βρήκε πώς τον λένε που πήγε και τι έκανε για να του περάσει?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Panagiotis kor
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/05/2022 :  17:46:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας διαβάζω τη συζήτηση που είχατε Ποιος είχε ταρσιαίου σωλήνα και σε ποιο γιατρό το βρήκε και τι έκανε για να το γιατρέψει, απαντήστε μου σας παρακαλώ γιατί μάλλον έχω και εγώ το ίδιο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000