Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 22ος Γύρος της Πόλεως στην Κυπαρισσία
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/05/2017 :  10:14:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Υπάρχει κάποιος που έχει τρέξει τον αγώνα και μπορεί να μας δώσει πληροφορίες για την διαδρομή και εντυπώσεις;

geathana13
Newbie Forum Runner

Greece
6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2017 :  12:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα, είμαι από την Κυπαρισσία και κατοικώ στην Αθήνα. Η διαδρομή είναι μέτριας δυσκολίας και επαναλαμβάνεται 2 φορές η διαδρομή των 5χιλιομέτρων. Ξεκινάει απο την κεντρική πλατεία της πόλης, κατηφορίζει προς το λιμάνι, μπαίνει δεξιά στο λιμάνι και διασχίζοντας τον δρόμο προς το camping κάνει αναστροφή και κατευθύνεται προς την παραλία. Διασχίζει την παραλία και στο τέλος της πλαζ υπάρχει ένας ανηφορικός δρόμος 200μ που σε βγάζει στον επαρχιακό δρόμο προς Φιλιατρά. Εκεί κάνουμε αριστερά και πίσω στην πλατεία(ανηφόρα). Αυτό x2. Απλά εγώ έχω μια μικρή ένσταση αν αυτή η διαδρομή είναι 10χμ. Νομίζω πως είναι λίγο λιγότερο. Και δεν μπορώ να την βάλω στο Google maps γιατί έναν δρόμο που χρησιμοποιεί η διαδρομή δεν τον περιέχει... Αλλά με διαβεβαίωσαν πως το έχουν μετρήσει με Garmin και είναι ΟΚ. Μάλλον εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος...ίσως μικρή λεπτομέρεια... Πάντως η διαδρομή είναι πολύ ωραία και ελαφρώς απαιτητική...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/05/2017 :  13:20:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ για τις κατατοπιστικότατες πληροφορίες, να' σαι καλά φίλε !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  16:30:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://connect.garmin.com/modern/activity/1221365146

τον ετρεξα περυσι κατω απο πολυ ασχημες καιρικες συνθηκες - η ζεστη ηταν ανυποφορη - η εκκινηση καθυστερησε πανω απο μιση ωρα λογω της ζεστης - δεν ειναι ευκολη διαδρομη - σιγουρα δεν ειναι για αγωνιστικο τρεξιμο - ειναι ομως μια εξαιρετικη αφορμη να επισκεφθει κανεις τη περιοχη και να απολαυσει γουρνοπουλα! το λινκ ελπιζω να σε διαφωτισει!

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Italian
Forum-Runner

Greece
87 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/05/2017 :  21:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ φίλε, δυστυχώς μάλλον απομακρύνεται η πιθανότητα αλλά κρατάω τις πληροφορίες σε κάθε περίπτωση για μελλοντική φορά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2017 :  16:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επιβεβαιώνω τα παραπάνω περί διαδρομής. Επίσης είναι λίγο λιγότερο απο 10χλμ (αλλά και τι σημασία έχει?)
Όπως φαίνεται απο το πρόγραμμα η εκκίνηση θα είναι μετά τις 19:00
και απο την πρόβλεψη του καιρού, θα έχει καλή θερμοκρασία.
Είναι δωρεάν, με πολύ ωραία ατμόσφαιρα και αν συνδυαστεί με μικρές διακοπές θα το ευχαριστηθεί όποιος πάει.
Την ημέρα του αγώνα (το Σάββατο) έχουν "Λευκή Νύχτα" και όλα τα καταστήματα παραμένουν ανοιχτά μέχρι πολύ αργά, με μουσικές και κεράσματα στους δρόμους.

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000