Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Ανικανότητα διοργανωτών σε αγώνες δρόμου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/06/2017 :  10:14:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σάββατο 17 06 2017 και Κυριακή 18 06 2017 συμμετείχα σε ενα δρομικό 10αρι στην Πανεπιστημιούπολη και ένα 5αρι στα Βριλήσσια βραδυνο(κακής ποιότητας-κακής διαδρομής-κακού δρόμου, ανεπαρκους φωτισμού με μετάλειο βίκος κι ένα νερό Βίκος) την Κυριακή 18 06 2017. Πλήρωσα 15 ευρω σε σύνολο και για τους 2 αγώνες. Με άλλα λόγια 1 ευρω το χιλιόμετρο. Κατά τα άλλα τα ηλεκτρονικά αποτελέσματα δεν έχουν βγει όταν σε ολους τους αγώνες τα αποτελέσματα βγαίνουν online! Αυτό πως λέγεται? Έλεος πια!!!!Μέχρι που θα φτάσουμε?

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!

Edited by - Kostasxalarosxiastos on 19/06/2017 10:18:55

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  11:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
τα αποτελέσματα θα βγουν σήμερα, μην μου αγχώνεσαι!κατά τα άλλα αν ο δρόμος είναι κακής ποιότητας ή ο φωτισμός, δε νομίζω ότι φταίνε οι διοργανωτές!και εν πάση περιπτώση ξέρεις το κόστος του αγώνα- αν δεν θες, δεν πας!
επίσης αν δεν κάνω λάθος, κάπου τόσο δεν είναι και στο Μπρεάλ το κόστος, τον αγώνα που διοργανώνεις;;;
ένα ευρώ το χλμ. νομίζω!
ΠΡΟΣΕΞΕ, δεν σε κατηγορώ για το κόστος, αλλά όπως βλέπεις, αλλιώς δεν βγαίνει!:
την καλημέρα μου, και τα αποτελέσματα έρχονται, απλά λόγω φόρτου εργασίας και λόγω πολλών νέων εγγραφών έχουν αργήσει!
Ευχαριστω για την κατανόηση!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  11:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν ειναι επι προσωπικου, και δεν εχει να κανει με τον χρονομετρη! Είναι γενική διαπίστωση! δεν υπάρχει λόγος απολογιών απο την πλευρά του χρονομέτρη, μιλάω για τις διοργανώσεις γενικότερα. Στοιχείο φυσικά των διοργανώσεων είναι και η χρονομέτρηση. Όοσο για τον αγώνα που αναφέρεις δεν είμαι διοργανωτής! Εθελοντής είμαι! δεν πληρώνομαι, το κάνω με αγάπη, δίνοντας αγάπη, και δίνοντας όμορφα κίνητρα. Μιλάω περισσότερο για το θέμα παροχών σε εναν αγώνα και καλής οργάνωσης. Κατα τα άλλα ο εν λόγω δρόμος που αναφέρεις του ΜΑραθώνα στηριζεται απο το ΔΗΜΟ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ, γίνεται προσπάθεια να αναβαθμιστεί, και φυσικά να παραμείνει με κόστος χαμηλό. Γνωριζοντας απο διοργανώσεις και απο την αγορά, προφανώς το επιχείρημα μου πάει αλλού, αλλά μάλλον δεν έπιασες το νόημα. Κατα τα άλλα no hard feelings!!! Χαμογέλα η ζωή είναι πάντα καλύτερη όταν χαμογελάμε!!!!ΔΩΣΤΕ ΧΑΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ!

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!

Edited by - Kostasxalarosxiastos on 19/06/2017 11:23:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  11:23:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kostasxalarosxiastos

Δεν ειναι επι προσωπικου, και δεν εχει να κανει με τον χρονομετρη! Είναι γενική διαπίστωση! δεν υπάρχει λόγος απολογιών απο την πλευρά του χρονομέτρη, μιλάω για τις διοργανώσεις γενικότερα. Στοιχείο φυσικά των διοργανώσεων είναι και η χρονομέτρηση. Όοσο για τον αγώνα που αναφέρεις δεν είμαι διοργανωτής! Εθελοντής είμαι! δεν πληρώνομαι, το κάνω με αγάπη, δίνοντας αγάπη, και δίνοντας όμορφα κίνητρα. Μιλάω περισσότερο για το θέμα παροχών σε εναν αγώνα και καλής οργάνωσης. Κατα τα άλλα ο εν λόγω δρόμος που αναφέρεις του ΜΑραθώνα στηριζεται απο το ΔΗΜΟ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ, γίνεται προσπάθεια να αναβαθμιστεί, και φυσικά να παραμείνει με κόστος χαμηλό. Γνωριζοντας αοπ διοργανώσεις και απο την αγορά, προγανώς το επιχείρημα μου πάει αλλού, αλλά μάλλον δεν έπιασες το νόημα. Κατα τα άλλα no hard feelings!!! Χαμογέλα η ζωή είναι πάντα καλύτερη όταν χαμογελάμε!!!!ΔΩΣΤΕ ΧΑΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ!

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!




ε ναι, δεν το έπιασα!εξάλλου δεν φημίζομαι για την εξυπνάδα μου!
άντε καλημέρες!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  16:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παύλο, μια που είσαι ο χρονομετρητής, να σε ρωτήσω πως θα γίνει η εκκίνηση στο δεύτερο night run στον πανελλήνιο;
Θέλω να έρθω αλλα έχω προβληματισμό για το πως θα μπορέσουν τόσοι αθλητές να τρέξουν μέσα στον στίβο χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα και πως θα ξέρει ο καθένας πόσους γύρους έχει να κάνει ακόμα.
Ακόμα περισσότερο όταν κάποιοι θα τερματίσουν σε κάτω από 20 λεπά και άλλοι σε 30 και προφανώς θα υπάρχει πρόβλημα στα προσπεράσματα.

Θα κάνετε τον αγώνα σε σειρές;

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  16:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

Παύλο, μια που είσαι ο χρονομετρητής, να σε ρωτήσω πως θα γίνει η εκκίνηση στο δεύτερο night run στον πανελλήνιο;
Θέλω να έρθω αλλα έχω προβληματισμό για το πως θα μπορέσουν τόσοι αθλητές να τρέξουν μέσα στον στίβο χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα και πως θα ξέρει ο καθένας πόσους γύρους έχει να κάνει ακόμα.
Ακόμα περισσότερο όταν κάποιοι θα τερματίσουν σε κάτω από 20 λεπά και άλλοι σε 30 και προφανώς θα υπάρχει πρόβλημα στα προσπεράσματα.

Θα κάνετε τον αγώνα σε σειρές;

________
Στέφανος




Καλησπέρα!δεν θα την κάνω εγώ την χρονομέτρηση, μιας και δεν έχω την τεχνογνωσία για τέτοιου είδους χρονομετρησεις σε στίβο!είναι θέμα της διοργάνωσης!ευχαριστω πολυ!

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  17:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά... υπάρχουν μερικοί διοργανωτές ... σεσημασμένοι (φυσικά δεν μιλάω για τον σκοτεινό, όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  20:43:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα αποτελεσματα Παυλο ...εκτιθεσαι...

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

SKOTEINOS
Σκοτεινές Δυνάμεις

Greece


11053 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  20:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit SKOTEINOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Kostasxalarosxiastos

Τα αποτελεσματα Παυλο ...εκτιθεσαι...

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!



Ασε να εκτιθομαι...ενδεχομένως κ για πολυ καιρο.αντε καλη σου νύχτα

ΒΡΕΤΤΑΚΕΙΑ 2015,ΚΡΟΚΕΕΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ-01/08/2015
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2017 :  22:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ανικανότητα η και η κοροϊδία ακόμα κάποιων διοργανωτών σίγουρα θα έχει συνέπειες μακροπρόθεσμα για τους αγώνες αυτούς, πριν λίγα χρόνια έτρεξα σε 2 τέτοιους με κόστος 20 ευρώ έκαστος....φυσικά ''διαφημίστηκαν'' κατάλληλα από μένα και από άλλους......τώρα οι συγκεκριμένοι αγώνες απλά δεν υφίστανται....όσο για το κόστος των αγώνων τα κοστούμια που ράβονται είναι πολλά και σε διάφορες τιμές οπότε σε μας έγκειται να προβάρουμε και να παραγγείλουμε αυτό που θέλουμε.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2017 :  19:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σωστος ο vasilis dr.Φύκια για μεταξωτες κορδελες!

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2017 :  00:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο αγώνας των 10χλμ κόστιζε 5€ και αυτός των 5χλμ κόστιζε 10€. Δηλαδή για τον ένα πλήρωσες 0,5€/χλμ και για τον άλλον 2€/χλμ. Δεν γίνεται να τους βάζεις στο ίδιο τσουβάλι και να λες ότι πλήρωσα 15€ για 15χλμ. Το παράπονο σου για τον αγώνα της Πανεπιστημιούπολης ποιο είναι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000